دایی: لقب اسطوره‌ را از من بگیرید تا حرف‌هایم را بزنم/ چشم ندارید یک خانه ۴۰۰ متری داشته باشم؟

سرمربی پرسپولیس گفت: من روی حرف‌هایم ایستاده‌ام؛ مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی‌زنم و وقتی وارد دعوایی می‌شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب‌نشینی نکرده و ثابت کنم.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، علی دایی  پس از مسائلی که این روزها مطرح می‌شود به حرف آمد و گفت: من روی حرف‌هایم ایستاده‌َ‌ام مطمئن باشید بدون دلیل هیچ حرفی نمی‌زنم و وقتی وارد دعوایی می‌شوم آن قدر شجاعتش را دارم که عقب نشینی نکرده و ثابت کنم که به چه دلیل آن اظهارات را مطرح کردم. من مدارک کافی دارم و ثابت می‌کنم این آقا چه کار دارد می‌کند. باز هم می‌گویم من  عقب نشینی نمی کنم و دنبال حقم بوده‌ام حق را گفته‌ام و نسبت به حقی که دارم و آن را بیان کرده‌ام عقب نشینی نمی‌کنم.

علی دایی در پاسخ به این سوال که زلاتکو کرانچار سرمربی تیم سپاهان برخلاف اظهار نظر همه کارشناسان داوری، کمیته داوران و جامعه فوتبال عنوان کرده آن صحنه پنالتی بود گفت: ایشان که آنقدر تند می‌رود یا حالت عادی نبوده یا اگر هم بوده فهم فوتبالی‌اش همین است و آدم باید به فهم فوتبالی‌اش شک کند. آن صحنه آن قدر واضح بود که نیازی نیست بگویید چه اتفاقی افتاده و چه اتفاقی نیفتاده ، کسی که بگوید آن صحنه پنالتی بوده بدون تردید هیچ چیزی از فوتبال نمی‌فهمد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اعلام شده سرمربی و مدیریت باشگاه پرسپولیس می‌بایست مدارک خود را نسبت به اظهارات مطرح شده ارائه کنند گفت: اولاً نامه‌ای به دست من نرسیده در ثانی اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و همان طور که گفتم عقب نشینی نمی‌کنم. بنده هر موضوعی را همین طوری مطرح نمی‌کنم ، لابد یک چیزهایی می‌دانستم و می‌دانم که می‌آیم و این حرف‌ها را می‌زنم. اگر رسماً چیزی از من بخواهند جوابگو خواهم بود و مخلص قانون و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم هستم و شواهد و مدارک آن را هم می‌آورم. حال بماند که فیلم بازی بزرگترین سند و مدرک این بازی و گفته‌ها هست. در زمین بازی آن جوری فن کشتی می‌زنند و در آخر سه امتیاز می‌گیرند . من از موقعی که فوتبال بازی کرده‌ام و فوتبال تماشا کرده‌ام ، مربیگری کرده و در این فوتبال بوده‌ام چنین صحنه‌ای را ندیده‌ام اما آقای قهرمانی م‌ آید و خطای به این واضحی را ندیده و در عوض بازیکن ما را اخراج کرده و اعلام پنالتی می‌کند. صحنه ای که اظهر من الشمس است . من نمی‌دانم چطوری می‌شود و با چه رویی برخی می‌آیند راجع به این مساله صحبت کرده ، برخی می‌گویند پنالتی بوده و برخی هم می‌آیند ما را بدون اینکه ببینند مدرکی داریم یا نداریم مورد هجمه و حمله قرار می‌دهند و هزار و یک داستان درست می‌کنند. در این چند روز نتوانستم به جای «اشتباه» کلمه‌ای پیدا کنم ، من اسم این را اشتباه نمی‌توانم بگذارم و اسمی هم به جای آن پیدا نکردم . اشتباه داوری همه جا هست یک وقتی هست بازیکن را در محوطه 18 قدم می‌زنند ، یک داور پنالتی می‌گیرد ، یک داور پنالتی نمی‌گیرد و یا اینکه خطایی انجام نشده داوری پنالتی می‌گیرد یا مثلا توپی سانتر می‌شود به دست یک بازیکنی برخورد می‌کند یکی پنالتی می‌گیرد یکی پنالتی نمی‌گیرد ، این ها خیلی فرق می‌کند با این موضوع. شما ببینید چه جوری به بازیکن ما فن کمر می‌زنند و آن وقت ما باید جریمه شویم ، علیه ما پنالتی اعلام می‌شود. چطور می‌شود آن فن کمر را نمی‌بینند،می‌آیند بازیکن ما را اخراج می‌کنند و پنالتی می‌گیرند ، حالا ما یک چیزی هم بدهکار شده‌ایم؟!

 

علی دایی تصریح کرد: آن فن کشتی که بازیکن سپاهان اجرا کرد ماشاالله چون شمالی است خیلی هم خوب اجرا کرد ، بنده نمی‌خواهم به جای کارشناسان داوری صحبت کرده و نظر کارشناسی بدهم اما معتقدم از یک جهت می‌شد بازیکن سپاهان را دقیقه 4 بازی اخراج کرد چون آن فنی که بازیکن سپاهان روی بازیکن من زد به گونه‌ای بود که ممکن بود باعث صدمه زدن به گردن یا کمر بازیکن پرسپولیس شود. ما به سپاهان نباختیم ، به فن کمر سه امتیازی باختیم. فن کمری که داور ندید و کمک داورش هم ندید، جالب اینکه این داور و کمک داور ظاهرا شب قبل از بازی هم اتاق بوده‌اند و جالب اینکه هر دوی  آنها نمی‌بینند که بازیکن حریف چگونه فن کمر می‌زند و بعد کوچکترین حرکت بازیکن ما را می‌بینند و اعلام پنالتی می‌کنند. آدم چه باید بگوید ، حرف هم نزند؟ حالا ما بدهکار هم شده‌ایم؟ آقایان عزیز اول بیایید ببینید علی دایی برای حرف‌هایش مدرک دارد یا ندارد. ببینید اگر او نسبت به حرف‌هایش عقب نشینی کرده بیایید و به او اعتراض کنید شما از کجا می‌‌دانید که من برای حرف‌هایم شاهد و یا مدرکی ندارم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه موضوع دیگری را مطرح کرده و به گلایه و انتقاد از یکی از برنامه‌های خبری پرداخت و گفت: من متاسفم برای این برنامه خبری که ظاهرا یک بار آمده و خانه من را نشان داده و می‌گوید علی دایی منزل هزار و صد متری دارد. متاسفانه بنده فیلمی از آن برنامه ندارم وگرنه خیلی راحت و مثل آب خوردن شکایت می‌کردم و تکلیف آنها را با این کارهایشان مشخص می کردم. منزلی که من دارم یک سوم این متراژ است ، تازه بعد از 20 سال بازی کردن در اروپا ، امارات و ایران و چندین سال مربیگری کردن چشم ندارند علی دایی یک خانه 400 متری داشته باشد؟ آقایان! بنده با افتخار پول حلال در آورده‌ام و برای زن و بچه‌ام یک خانه 400 متری گرفته‌ام. همین آقایان می‌آیند و دیشب در برنامه خبری خودشان می‌گویند سرمربی پرسپولیس تهمت زده، می‌آیند و برنامه‌ای پخش می‌کنند و ما را متهم می‌کنند. شما از کجا می‌دانید که من تهمت زده‌ام از کجا می‌دانید که من افترا زده‌ام. بنده به هیچ احدی تهمت و افترا نمی‌زنم ، حتما یک چیزهایی می‌دانستم و یک مسائلی که آن حرف ها را بیان کردم. چرا اول نمی‌روید تحقیق کنید ببینید علی دایی چه گفته و چرا گفته و بعد موضع گیری کنید. شما رسانه هستید چرا یک طرفه به قاضی می‌روید . مثل اینکه خیلی ناراحتید که من از حقم دفاع می‌کنم. من کارگردان آن برنامه را نمی‌شناسم که می‌آید این گونه سلایق شخصی خودش را علیه من اعمال می‌کند. ایشان اگر دوست دارد بداند چرا این حرف‌ها را زدم اگر خیلی ناراحت بود می‌توانست بیاید و اگر حرفی دارد به من بگوید و از من سوال کند.

سرمربی پرسپولیس که در تمرین دیروز سرخپوشان از شاگردانش خواسته درباره داوری این بازی صحبت نکنند گفت: بدون تعارف من وقتی دقیقه 4 بازی داور چنین تصمیمی گرفت هاج و واج مانده بودم که چرا این کار را کرده و به چه علت. نمی‌دانم شاید اگر متوجه اصل ماجرا شده بودم شاید نمی‌توانستم آن طور خودم را کنترل کنم ، بعد از بازی هم به بچه‌ها گفتم بروید رختکن و نگذاشتم بازیکنی حرفی به کادر داوری بزند. دیروز هم به  آنها گفتم که این مسائل مربوط به من و باشگاه است و این من و باشگاه هستیم که باید پیگیر باشیم نه شما. حتی از دو بازیکنی که مصاحبه کرده بودند سوال کردم که چرا چنین حرف‌هایی زده اید و از همه خواستم کسی حق ندارد راجع به داوری صحبت کند بلکه می‌بایست بازیکن کارش را انجام دهد و تمرکزش را بگذارد روی بازی‌ها و باید چه داخل زمین و چه بیرون از زمین به داور احترام بگذارد. پیگیری این مسائل با باشگاه است و حالا چون به بنده اتهام تهمت زده شده من هم در کنار باشگاه باید پیگیر این موضوع باشم و از خودم دفاع کنم. ضمناً از آن روز تا حالا خیلی‌ها با من تماس گرفته‌اند وکلی اطلاعات به من داده‌اند که حد ندارد. وقتی صحنه آهسته آن پنالتی عجیب را دیدم باورم نمی شد و پیش خودم گفتم خدا به من رحم کرده که صحنه را به طور واضح در حین بازی ندیدم وگرنه شاید نمی‌ توانستم خودم را کنترل کنم. بعد از بازی ویدئوی آن بازی را دیدم ، مثل کابوس بود ، خیلی‌ها هم خنده‌شان می‌گرفت که داور چه کاری کرده . من باز هم می‌گویم بزرگترین مدرک بازی فیلم بازی است ضمن اینکه از حرف‌هایم عقب نشینی نمی کنم و اگر رسماً از من بخواهند مخلص کمیته انضباطی فدراسیون هم هستم و یک سری مسائل و موارد و شواهد را با آنها در میان می‌گذارم. علاوه بر این حالا که صحبت بازیکنان شد باید بگویم بچه‌ها خیلی خودشان را کنترل کردند و خیلی در آن شرایط توانستند تمرکز خودشان را حفظ کنند . آنها مرد بودند و با غیرت بازی‌شان را کردند برای من غم و غصه بازی یک طرف بود و ناحقی که در حق این بچه ها روا شد یک طرف دیگر. علاوه بر این فقط بحث بازیکنان نیست ، بلکه بحث حق الناس است که آقای قهرمانی آن را ضایع کرد. پرسپولیس مال دایی و ایکس و ایگرگ نیست بلکه متعلق به مردم است و من می‌دانم که هواداران پرسپولیس وقتی پای تلویزیون این ناحقی را دیدند چه کشیده‌اند و این روزها چه می‌گویند و چگونه افسوس می‌خورند که سه امتیاز با فن کمر از تیمشان گرفته شد و سه امتیاز به تیم رقیب آنها داده شد.

علی دایی در ادامه با اشاره به برخی انتفادات مطرح شده گفت: ما پس از این ناحقی که در حق ما و پرسپولیس روا شد آمده ایم یک حرفی زد‌ه ا‌یم و پای حرفمان هستیم ، عقب نشینی هم نمی‌کنیم ، اما ظاهرا چون به ما لقب اسطوره داده‌اند حق حرف زدن نداریم. بیایید و این لقب اسطوره را از ما بگیرید تا ما بتوانیم از حقمان دفاع کنیم. اسم اسطوره را از جلوی اسم ما بردارید ما بشویم همین علی دایی و بس . این القاب را از کنار ما بردارید تا بتوانیم حرف‌مان را بزنیم و از حقمان دفاع کنیم نه اینکه چون به ما لقب اسطوره داده شده ما را خفه کنید و اجازه حرف زدن نداشته باشیم. حالا هزار تا کمیته آمده ‌ند و می‌گویند مدرک بیاورید. من پای حرفم هستم و فیلم بازی هم بزرگترین مدرک است و مطالب دیگری هم وجود دارد و حاضرم در صورتی که رسماً از من بخواهند آن را به کمیته انضباطی فدراسیون ارائه کنم. برای من خیلی سخت بود که بعد از بازی ببینم چگونه بازیکنان تیمم پرپر شده و هر کدام گوشه اتوبوس با خودشان صحبت کنند و بگویند که چقدر راحت و چه عجیب حق ما ضایع شد. تازه این بچه‌ها مرد و مردانه و با غیرت رفتند بازی کردند و در حالی که 10 نفره بودیم تا  آخرین دقایق جلوی تیم حریف ایستادند و حتی می‌توانستند نتیجه را برگردانند ولی با وجود اینکه تیم ما یک ناحقی بزرگ را تحمل کرده بود این بچه ها با غیرتی که داشتند زحمت کشیدند و شاید اگر تلاش آنها نبود ممکن بود به خاطر 10 نفره بودن شکست بدی تحمل کنند. من به بچه‌ها گفتم اگر قرار است کسی اعتراض کند من و باشگاه این کار را می‌کنیم و حالا نیز دوباره می‌گویم و چندین باره می‌گویم که نپرسیده و سوال نکرده نگویید دایی تهمت زد. من از حق دفاع کرده‌ام و لابد یک چیزهایی می‌دانم که حالا نیز می‌گویم عقب نشینی نمی‌کنم و اگر مدرک بخواهند پای حرفم هستم و می‌روم و می‌گویم که چرا آن حرف‌ها را زدم.

علی دایی در پایان گفت: یک چیزی می‌خواهم بگویم و آن اینکه هواداران پرسپولیس در بازی‌های آتی خواهشاً کاری با مسائل داوری نداشته باشند. این بازی را فراموش کنند و بگذارند داوران با خیال راحت و آسودگی قضاوت کنند. اشتباه هست برای همه تیم‌ها ، از هواداران می‌خواهیم صبور باشند و فقط به تشویق و حمایت از تیم خودشان بپردازند و تا دقیقه 90 پشت تیم و این بچه ها بایستند. نباید فضا به گونه‌ای باشد که داور فشار بیش از حدی را احساس کند ، ما همیشه به داوران احترام گذاشتیم و حالا هم مخلص داوران هستیم. بنده نیز سال‌ها در این فوتبال بودم و همه می‌دانند که آدمی نیستم که بخواهم به خاطر یک اشتباه حرمت و قداست داوری را زیر سوال ببرم. حالا هم اگر حرفی زده ام لابد یک چیزی بوده حرف زده ام. به قول قدیمی‌ها تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها. من از بازیکنان خواسته‌ام و از هواداران هم خواهش می‌کنم کاری به این موضوعات نداشته باشید. بازیکن برود تلاش کند تا دل هواداران را شاد کند و هواداران هم تا دقیقه 90 بازی‌ها پشت این تیم بایستند و بچه‌ها را شارژ کنند تا آنها بتوانند باعث سربلندی پرسپولیس و دوست دارانش شوند.

+107
رأی دهید
-50

XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون اعصابت رو اینقدر خورد نکن ، چرا باید لقب اسطوره‌یی‌ تو ازت بگیرن ؟!!!! فوتبال ایران با اسم علی‌ دایی به دنیا شناخته شده و اینکه سلطان فوتبال ایرانی‌ شکی درش نیست . ولی‌ علی‌ دایی جون ، بجا هزینه چند میلیاردی که برا آوردن خل عتبری کردید که تو‌ بازی گزارشگر ۴بار بیشتر اسمشو نبرد !!! برید هزینه کنید تا داور‌های خارجی‌ درجه یک فوتبال شما‌ها رو صوت بزنه . بالا خره ایرانه و هزارو یک رقم گرفتاری . یه داور یه شماره حساب داره ده‌تا واریز کننده ، خوب معلومه که شماره خودشو به کسی‌ میده که بیشتر واریز کنه ، کاریشم نمی‌شه کرد .
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 19:40
perser68 - فلوریدا - امریکا
بگو که کمبود داری،وگرنه آدم سالم خونه ۴۰۰ متری رو می‌خواد کجاش بگذاره!شاید هم عقده‌های دوران کودکی‌!اگه از این ۴۰۰متر۲۵۰ مترش باغ بود و کاری برای فضای سبز انجام میداد،جای تحسین داشت،اما خونه۴۰۰متری یعنی‌ ۴۰۰متر مربع از زمین فرصت جذب آب بارون رو در یه زمان کوتاه در خودش نداره و این مقدار رو به وسعت خونه‌های دیگه اضافه کنیم،نتیجه میشه سیل که اکثرا مردم شمال بهش گرفتارند!!!حالا اگه هر کس بخواد همینجوری با نون حلال یه چنین خونه بزرگی‌ داشته باشه،یه روزی باید همش رو به خاطر سیلی که مصببش خودشه از دست بده!کره زمین مال همه هست و باید با نون حلال نجاتش داد و نه نابودش کرد با نون حلال برای به رخ کشیدن(: و باید جنبید!!!از من گفتن،به هر کی‌ بر خورد، خود داند(:
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 19:42
kurd kalhor - لندن - انگلیس
اه اه باز این پا چلاق ز‌ر زد
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 21:20
problem - تهران - ایران
درورد بر علی دایی عــــــزیــــــــــــــــــز.
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 21:43
dark night - تهران - ایران
زنده باد دایی،که فوتبال ایران مدیون امثال دایی هستند. .
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 22:16
masterweb - تهران - ایران
آقا ، مگه تو بازی استقلال و سپاهان 3 تا پنالتی برا 2 تیم اشتباه نشد و گند نخورد تو نتیجه ؟ حالا این همه شلوغ بازی چیه ؟ به خدا خود پرسپولیسی ها هم میدونن این فصل هم چیزی نمیشن تا آخر لیگ همین بازی رو بهانه میکنند و کلا دنبال بهانه ن !
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 22:48
سيروس كمال - دبى - امارات
از بیخ عربه ( هجمه ، غش ، اظهر من الشمس ، حق الناس ) . بعد هم میان و میگن ما ایرانى هستیم ؟؟!!!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 00:10
مرداس-دانمارک-آغوس - کپنهاک - دانمارک
حسرت به دل من موند که یه بار فقط یه بار این مردک خود خواه مثل آدم مصاحبه کنه و اینقدر حاشیه نره . آقا خیر نداره که کسانی که گفتند اسطوره به ایشان الان پشیمانند با این خسادت ها و کینه ورزی هایی که با امثال کریمی و مهدوی کیا کرد و فراموش نمی کنند که واسه باخت پرسپولیس دو متر پرید هوا . تو دیگه اسطوره نیستی اقای بساز و بفروش . نشد یه بار ببازی و گناهش رو به گردن دیگری نندازی.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 00:18
yashainiran - ایران - ایران
مرداس-دانمارک-آغوس - کپنهاک - دانمارک. دوست عزیز من کاری به فوتبال ندارم ولی برای فوتبالیستهایی که برای ایران افتخار آفریدند احترام قائل هستم و طرفدار هیچ تیمی هم نیستم. اما شما اشاره کردید که با امثال کریمی و مهدوی کیا کینه دارد! چرا؟ من خودم شاهدم همین آقایان در جام جهانی به چشمان آقای دائی نگاه می کردند ولی به او پاس نمیدادند تا بازی به نفع ایران شود و به همین دلیل باختیم!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 07:38
prince of darkness - دبی - امارات
perser...واقعاً که ثابت کردی چقدر حسود و تهی مغزی با اون استدلال بی معنی که کردی چهره کریهت رو بیش از پیش نمایان کردی ...پول خودشه به تو چه که خانه چند متری داره؟ بیسواد تو اگه دنیا دیده بودی میفهمیدی که خانه ٤٠٠ متری چیزی نیست که تو بخاطرش بسوزی...طوری حرف زدی انگار با پول ارث و میراث تو خریده...حسود ...زنده باد دایی و مرده باد حسودان دایی
دوشنبه 1 مهر 1392 - 08:57
مراد درشوری - ویله - دانمارک
از زمانی‌ که پیش ملاها رفتی‌ سحر و جادو به پان انداختی و وارد تجارت شدی از دائی بودن در آمدی، حالا دیگه خاله هستی‌
دوشنبه 1 مهر 1392 - 11:09
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
همیشه حق پرسپولیس را خورده‌اند ولی‌ دائی واقعاً که حق پرسپولیس را خواهد گرفت .آقایی‌ قهرمانی واقعاً که شرم و حیا بر چنین داوران مثل تو باد که تلاش این همه ملت پرسپولیس را به ناا حقی‌ از بین بردی.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 13:13
metiuk - بردفورد - انگلیس
مراد درشوری - ویله - دانمارک دمت گرم گٔل گفتی‌ .
دوشنبه 1 مهر 1392 - 16:07
coco - تورنتو - کانادا
واقعاً برا یکنفر که ۲۰ ساله داره حرفه‌ای فوتبال بازی میکنه خونه ۴۰۰ متری هیچی‌ نیست، به کسی‌ چه مربوطه که خونه‌اش چقدیه، پول خودش دلش خواسته خرید، خدا ایشالا بش خونه ۴۰۰۰ متری بده و بیشتر از اینها. یه نگاهی‌ بندازین دور و ورتون. هرکی یک قرونش می‌شه دو قرون میدوه میره یه خونه بزرگتر می‌خره حالا این بدبخت مثلا چیکار کنه خوب؟ مردم همیشه یه چیزی دارن بگن پشت سر یه آدم موفق...بخدا الان اگه طرف اجاره‌ نشین هم بودی می‌گفتن یا معتاده یا قماربازه یا اینکه داره دورویی میکنه. اتفاقا خود من خونه‌ام از این چیزا‌ها خیلی‌ بزرگتره همه پولشو هم خودم دادم از راه حلا‌ل و با پشتکار خودم، هر روز و هر شب هم تو ذهنمه که یه خونه بزرگتر و یه جای خیلی‌ بهتر بخرم واقعا فکر می‌کنین که من آدم بعدی هستم ؟ بله خواستن توانستن است. این علی‌ دایی فقط عییب ش اینکه میاد واسه مردم کاراشو توضیح میده به کسی چه مربوطه ؟.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 16:23
mazany - مازندران - ایران
کشتی که بازیکن سپاهان اجرا کرد ماشاالله چون شمالی است خیلی هم خوب اجرا دقت کن دایی جان ک داری چی میگی؟
دوشنبه 1 مهر 1392 - 17:58
perser68 - فلوریدا - امریکا
coco - تورنتو - کانادا. کوکو جان،صحبت۴۰۰ و ۲۰۰و ۶۰۰ نیست،فکر کن اگه هر کس بخواد یه چنین خونه‌ای داشته باشه،دیگه چیزی از کره زمین برای نفس کشیدن باقی‌ نمیمونه!و خودت هم گفتی‌،این آقا به رخ میکشه و همه چیز رو میگه،در حالی‌ که بعضی‌‌ها حتی روی کارتون می‌خوابند،فکر میکنی‌ همه تنبل و بیکار و معتاد هستند؟فکر نمیکنی‌ حلال بود اگه به دیگران هم کمکی‌ بشه؟بدرود
دوشنبه 1 مهر 1392 - 19:48
coco - تورنتو - کانادا
perser68 - فلوریدا - امریکا - پرسر جان همیشه از خوندن کامنتهای شما لذت میبرم، ولی‌ اگه کسی‌ خونه ‌اش فلون متر مربعِ دلیل نمی‌شه که به بدبخت بیچاره‌ها کمک نمیکنه؟ راستشو بخوای اگه من هم اینقد پوست کلفت نبودم و پشتکار نداشتم اون جوری که زمونه می‌خواست منو بزنه زمین الان تو همون کارتونی که گفتی‌ خونه‌ام بود. قاعدتن لاجیکِ شما با مال من فرق میکنه من معتقدم که خدا برای همه همیشه همه‌چیز می‌رسونه و همه فعل و انفعالاتِ محیط زیستی‌ خودشون همه مشگلاتِ خودشون را حل میکنند، همنتریک میلیون‌ها ساله زمین از خودش حفاظت کرده و میکنه. این بحثش از مطلب این پست خارجه بیا ولش کنیم. شب و روزت خوش.
دوشنبه 1 مهر 1392 - 22:12
Nimi1354 - تربت جام - ایران
پس هزارتا ببخشید تو این مصاحبه تو متن نبود کجا شده?بدبخت عقده ایی فقط پول وخانه اش را به رخ مردم ایران میکشونه بابا 400 متری !!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 23:26
perser68 - فلوریدا - امریکا
coco - تورنتو - کانادا. کوکو جان درود به پشتکارت و برات آرزوی بهترین‌ها رو دارم و در آخر ولی‌ من معتقد هستم ما آدم‌ها هستیم که باید کره زمین رو با رفتارمون نجات بدیم،وگرنه کره زمین به تنهایی‌ می‌بازه!فقط از دوستانت بپرس تو شمال اگه داری،چقدر آب دریای خزر پیشروی کرده و شاید چند سال بعد فلوریدا به زیر آب خواهد رفت!منو میبخشی که پر حرفی‌ می‌کنم(:بدرود
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 13:24
afsoon.fr - پاریس - فرانسه
عشق است پرسپولیس .دمت گرم .
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 20:22
Aasheg - ایرانشهر - ایران
روی سخنم با اونای هست که هیچ متوجه نیستند علی دایی در فوتبال این مملکت کجاش قرار داره. و چقدر فشار رو داره تحمل میکنه که مثلا میاد راجع به خونه ٤٠٠ متریش حرف میزنه. خوب بابا اگه یکی داشت باید چون بقیه ندارند بره تو لونه زندگی کنه . منظورش این بوده که اون اگه میخواست می تونست خونه ٤٠٠٠ متری بخره. بنده تصور می کنم خیلی ها که این اظهار نظرهای مخالف رو کردند سنشون به فوتبال ایران با علی دایی قد نمیده بازیکنی که استیل بازی نداشت ولی قشنگترین گلها رو برای ایران زد. روزهای طلایی فوتبال ایران در کنار باقری و عزیزی و مهدوی کیا و .. همه انها اسطوره هستند بوالله. من اصلا کار به پرسپولیس ندارم ولی دقیقه ٥ بازی جایی که توپ در کار نیست تا حالا ندیدم داوری بخاطر همچین برخوردی نسخه اخراج بنویسه. قهرمانی واقعا خودشو تو فوتبال ایران با این قضاوتش نابود کرد میگید نه اینده می رسد.
شنبه 6 مهر 1392 - 21:55
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.