طنز/ نامه احمدی نژاد به روحانی برای سفر به نیویورک

آیدین سیار در روزنامه قانون نوشت:

در راستای سفری که تیم ریاست جمهوری در روزهای آینده به نیویورک خواهد داشت، دفتر رئیس جمهور سابق طی نامه ای به حسن روحانی تجربیات گرانسنگ خود را به زور در اختیار رئیس جمهور گذاشت. متن این نامه به شرح زیر است:

توضیح: از آنجایی که آقای احمدی نژاد مدتی است سخنرانی نکرده ، قسمت‌هایی از نامه اش را با لحن سخنرانی نوشته تا دور بودن از میادین به تسلطش خللی وارد نکند.

جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، سلام علیکم. من از شما سوال می‌کنم. حال شما چطور است؟ خوش می‌گذرد؟ خب خدا را شکر. باید هم خوش بگذرد. پروژه‌های پایان یافته، دولتِ پاکیزه، کشورِ فضایی، دستاوردهای جهانی، عَدالت اجتماعی، ثروت فراواااان، بدهی‌های صاف شده ... با این چیزهایی که ما برایتان گذاشته ایم چرا باید بد بگذرد؟ (الان دارم می‌خندم و چشم‌هایم ریز شده) جناب آقای روحانی همانطور که می‌دانید حضور در عرصه بین المللی و مراودات جهانی احتیاج به تجربیات فراوان دارد. امروز می‌خواهم تجربیات خودم را در اختیار شما بگذارم. مورد اول این است که وقتی آدم به مسافرت می‌روووود ... به جای دوردستی می‌روووود...

بالاخره باید برای فامیل و دوست و آشنا سوغاتی بیاورد. ما در این هشت سال برای این که خدای نکرده ... زبانم لااااال... پول بیت المال برای سوغاتی حیف و میل شود، کل فامیل را با خودمان می‌بردیم خارررررج ... که هر کی هر چیزی دوست داره ... بخررره ... چرا باید جلوی فامیل‌ها را بگیریم؟ الان مشکل مملکت بردن فامیل رئیس جمهوره؟(دارم می‌خندم) پس شما هم دو سه تا هواپیما اجاره کن و ... کل فامیل را ببررررررر ... که فرداااا ... پس فردااااا ... پشت سررررت ... حرف در نیاررررررن. خب این از این. اما نکته بعدی دیپلماسی رسانه ای است. دستاوردهای ما در این زمینه زیاد است آقای رئیس جمهور. من در نیویورک با هر مصاحبه ای که می‌کردم چندین کشور را شیفته خودم می‌کردم. جالب است که اکثر آنها هم کشورهایی بودند مثل کومور و جیبوتی و گابن که اصلا تلویزیون نداشتند! حالا حتما می‌پرسید چگونه؟ من از شما می‌پرسم آقای روحانی! (مکث!) چگوووونه؟ (باز هم می‌خندم) ما با هلی کوپتر به کابل برق گیر کردیم و نیفتادیم، اینها که چیزی نیست. کرامات دم دستی ماست!

جناب دکتر روحانی! من به شما این را می‌گویم و تمام ... توصیه آخر من به شما حفظ دستاوردهاست. دولت نهم و دهم محدوده ارتباطش را با جهان گسترش داد، این گسترش به حدی بود که ما حتی با کشورهایی که از نقشه جهان بیرون زده بودند ارتباط برقرار می‌کردیم. حالا اگر بگوییم ماورای جهان دوباره به ما می‌گویند انحرافی و ... آقای روحانی! این را هم بگویم و دیگر واقعا تمام ... موقع سخنرانی در سازمان ملل سلام من را به صندلی‌ها برسانییییید ... بهشان بگوییید ... دلمممم ... لک زده برایِ ... نیم ساعت درد دل با اوناااا ... مخلص آقای رئیس و مردم شریف ایران. خدااانگهدااااااااار ...

+176
رأی دهید
-12

toopetoop - سانتا کلارا - آمریکا
گر خدا خواهد که پرده کس درد .... میلش اندر طعنه پاکان برد. ...... مسخره کردن تمامی نداره و نشان دهنده ترس هستش
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 17:09
naslesookhteh - تهران - ایران
از همه قشنگ تر سلام رسوندن به صندلیها بود! (ای حیف از ابروی از دست رفته ایران)
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 23:47
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
احمدی نژاد رئیس جمهور تحمیلی دوره نهم و دهم ! این عبارت شاید عنوان مناسبتری برای وی باشد . رئیس جمهور تحمیلی به ملت ایران خصوصا در دوره دهم !!
دوشنبه 1 مهر 1392 - 09:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.