"زندانی دیگری آزاد نخواهد شد"؛ بهاره هدایت به زندان بازگشت

آن‌طور که خبرگزاری "مهر" به نقل از "یک مقام آگاه" گزارش داده لیست جدیدی برای آزادی زندانیان وجود ندارد. در روزهای اخیر همزمان با آزادی بخش کوچکی از زندانیان سیاسی بهاره هدایت با اتمام دوران مرخصی‌اش به زندان اوین بازگشت.

خبرگزاری "مهر" به نقل از "یک مقام آگاه" گزارش داده که لیست جدیدی برای آزادی زندانیان وجود ندارد.

در این گزارش با اشاره به آزادی برخی زندانیان حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ در روزهای اخیر، آمده که: «همه آزاد شدگان مشمول آزادی مشروط نشده‌اند و برخی از آنها به دلیل پایان دوره محکومیت خود آزاد شدند. تعدادی نیز به مرخصی آمدند.»

آن‌طور که در این گزارش آمده این "مقام آگاه" آزادی تعدادی دیگر از زندانیان در روزهای آینده را "شایعه" خوانده و گفته: «لیست دیگری برای آزادی زندانیان جدید در روزهای آینده وجود ندارد.»

بعد از ظهر چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ شماری از زندانیان سیاسی سرشناس ایران که در پی فضای امنیتی ایجاد شده پس از انتخابات خرداد ۱۳۸۸ بازداشت شده بودند، آزاد شدند.

نسرین ستوده، فیض‌الله عرب‌سرخی، محسن امین‌زاده، مهسا امرآبادی، محبوبه کرمی و میرطاهر موسوی از جمله آزادشدگان هستند.

با وجود آزادی برخی از زندانیان سیاسی، سایت‌های حقوق‌بشری پنج‌شنبه ۲۸ شهریور گزارش دادند بهاره هدایت مسئول کمیته زنان دفتر تحکیم وحدت با اتمام دوران مرخصی‌اش به زندان اوین بازگشته است. او یک هفته پیش‌‌تر برای مرخصی کوتاه از زندان بیرون آمده بود.

با وجود آزادی بخش کوچکی از زندانیان سیاسی در ایران هنوز عده بسیاری از فعالان حقوق‌بشر، روزنامه‌نگاران و فعالان حوزه قومیت‌ها در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران با احکام سنگین زندانی هستند.

در همین زمینه در یادداشتی به قلم محمد رضازمانی وکیل دادگستری که شنبه ۳۰ شهریور در سایت "خبرآنلاین" منتشر شده آمده که "زندانیان سیاسی؛ قربانیانِ فقدانِ وجود و تعریف جرم سیاسی" هستند.

نویسنده یادداشت به لزوم "رفع حصر غیرقانونی خانگی مهندس میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد" اشاره کرده و ادامه داده است: «به راستی، اگر اتهامی متوجه آنهاست؛ چرا موجبات تعقیب قانونی آنها و تخصیص حق دفاع قانونی در نظام دادرسی عادلانه تاکنون، برخلاف قانون فراهم نگردیده است؟»

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از اسفند ۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

+36
رأی دهید
-16

واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
همه را ول کن ان حصیر خانگی را بچسب...یا بهتر میحوای گلیم خانگی را بچسب
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 11:53
paksan - آمریکا - آمریکا
مرگ بر دیکتاتور
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 11:58
baharmazaheri - عجمان - دبي
سیاست روحانی‌ به خاطر نیو یورک رفتن؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ آزادی نسرین ستوده ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ و چند نفر نزدیک به پایان محکو مییت بود فقط ؛؛؛دروغ دروغ ریا کار آخوند همینه!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 10:32
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
نگفتم اینها هیچکدوم آزاد نشدند بلکه مرخصی رفتند تا بازگشت روحانی.
‌سه شنبه 2 مهر 1392 - 21:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.