طالب نعمت‌پور قهرمان جهان شد

نماینده وزن ۸۴ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان با پیروزی در دیدار ‌نهایی به مدال طلا رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه دومین روز از چهل‌وچهارمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که از ساعت 15:30 امروز (شنبه) در بوداپست مجارستان آغاز شده است، طالب نعمت‌پور نماینده وزن 84 کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار نهایی مقابل نماینده آذربایجان به مدال طلا رسید.

وی در دیدار فینال با نتیجه 5 بر 3 از سد سامان طهماسبی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

در وزن 84 کیلوگرم که 34 کشتی‌گیر وزن کشی کرده بودند طالب نعمت‌پور بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم در کمتر از دو دقیقه با نتیجه 8 بر صفر مقابل برازون براوو از ونزوئلا به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم نیز با نتیجه 7 بر صفر از سد جاوید حمزاتوف از بلاروس گذشت و به یک‌چهارم نهایی رسید.

نعمت‌پور در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر از سد تورسینوف از قزاقستان گذشت و به نیمه‌نهایی رسید. وی برای حضور در فینال با نتیجه 5 بر 2 مقابل جانیکوفسکی دارنده مدال برنز المپیک لندن از لهستان به پیروزی رسید و فینالیست شد.

وی در دیدار پایانی با نتیجه 5 بر 3 از سد سامان طهماسبی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان گذشت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

طهماسبی که 2 مدال برنز جهان را در سال‌های 2006 و 2007 برای ایران کسب کرده بود، در سال‌هایی که برای آذربایجان کشتی می‌گیرد پیش از این موفق به کسب هیچ مدالی نشده بود و اولین مدال را برای آذربایجان کسب می‌کند.

+91
رأی دهید
-6

دنياي بي ارزش - مریوان - ایران
من دیگه باید برای ماهی از این سایت عالی دور باشم ولی من واقعا از سامان دلخور شدم ولی بازهم مطمئنم تو آذربایجان بیشتر قدرشو میدونن تا در ایران...
شنبه 30 شهريور 1392 - 22:36
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
اولا که ایرانی‌الاصل معنی‌ ندارد. چه برای این اسم کشتی‌ بگیرد چه برای آن اسم برای یک ملت است. با این همه دلم می‌خواست طهماسبی طلا رو می‌برد. چون در آن صورت اهمیت بیشتری داشت. گرچه ورزش نباید وسیلهٔ صرف باشد اما برد طهماسبی خیلی‌ متّحد کننده‌تر و احیا کننده‌تر بود.
شنبه 30 شهريور 1392 - 22:38
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
تبریک به همهٔ ایرانیها: امیر علی‌ اکبری در وزن فوق سنگین رشته فرنگی‌ قهرمان جهان شد و مدال طلا را به دست آورد. آفرین آفرین ....
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 21:28
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.