محکومیت هنرمند ایرانی- دانمارکی به اتهام نژادپرستی

دادگاه عالی دانمارک، فیروزه بذرافکن را که در یادداشتی وبلاگی، مردان مسلمان را به تجاوز، خشونت و به قتل رساندن دختران خود متهم کرده بود، به اتهام نژادپرستی و نفرت‌پراکنی به ۵ هزار کرون جریمه یا ۵ روز حبس محکوم کرد.

فیروزه بذرافکن، هنرمند ایرانی-دانمارکی به اتهام "نژادپرستی" در دادگاه عالی دانمارک مجرم شناخته شد. بذرافکن در یادداشتی وبلاگی در وبلاگ روزنامه‌ "یولاندز پستن" دانمارک همه‌ مردان مسلمان را به "تجاوز، آزار و اذیت و کشتن دختران خود" متهم کرده بود.

او در یادداشت خود دین اسلام را دینی "ضدبشر" دانسته و نوشته بود:« این نشانه‌ فرهنگی بدوی است، اصلا اگر بتوان این را فرهنگ دانست.»

فیروزه بذرافکن همچنین کتاب آسمانی مسلمانان را "غیراخلاقی" و "احمقانه" خوانده و مدعی شده بود که قرآن از دو کتاب دیگر آسمانی یعنی انجیل و تورات بی‌مایه‌تر است.

دادگاه شهر آرهوس دانمارک در دسامبر گذشته بذرافکن را به اتهام "نژادپرستی" و "نفرت‌پراکنی" محاکمه کرد. بعد از ارائه حکم، پرونده به دادگاه عالی دانمارک فرستاده شد.

دادگاه عالی دانمارک نیز با تایید حکم دادگاه بدوی، اتهامات فیروزه بذرافکن را وارد دانست و او را به ۵ هزار کرون دانمارک جریمه نقدی یا ۵ روز حبس محکوم کرد.

این شهروند ایرانی- دانمارکی بعد از تایید نهایی حکم دادگاه در گفت‌وگویی با روزنامه‌ "کپنهاگن پست" گفت:« دادگاه مرا متهم می‌کند که درباره مردان مسلمان و اسلام کلی‌گویی کردم. این منصفانه نیست. اسلام قوانین بسیاری دارد که به این مردان مسلمان اجازه می‌دهد اعمال خشونت‌آمیز خود علیه زنان و کودکان را توجیه کنند.»

او مدعی شد که نگفته همه‌مردان مسلمان "متجاوز" هستند و افزود:« احمقانه است اگر کسی چنین باوری داشته باشد.»

این چهارمین پرونده‌ قضایی در ماه‌های اخیر در دانمارک است که حکم آن بر اساس قوانین ضد نژادپرستی کشور صادر می‌شود.

اولین پرونده متعلق به لارس هدگارد، رئیس "جامعه رسانه‌های آزاد" یود که در یک مهمانی‌ اظهاراتی نژادپرستانه علیه مردان مسلمان ابراز کرد. حکم صادره علیه او در دادگاه عالی با این توجیه که اظهارات عمومی نبوده و در مجلسی خصوصی مطرح شده، لغو شد.

فیروزه بذرافکن اعلام کرد ترجیح می‌دهد به زندان برود تا جریمه‌ مالی پرداخت کند.

+115
رأی دهید
-55

htafas - مادرید - اسپانیا
اسلام= بدبختی
شنبه 30 شهريور 1392 - 10:45
mina minavand - هانور - آلمان
من فکر می‌کنم این آقا در مورد اسلامیست‌ها گفته.فکر نمیکنم اشتباه گفته باشه.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:21
shirdel - لندن - انگلیس
عذاب های دنیا جواب افراد گناهکار را نمی دهد یعنی به اندازه ای افراد پست و گناهکار و فاسد پیدا می شوند که هر چه هم در این دنیا عذاب و عقاب ببینند جزای آن اعمال و گناهان نمی شود به همین خاطر خداوند عذاب و عقاب عده ای پست و فاسد و گناهکار را به دار آخرت نگاه داشته و روز قیامت را به همین خاطر معین کرده است.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:23
تاراز - لیدز - انگلستان
درود بر شرفت زن.اینها حماقتهایی برای مسائل مالی هست و مماشات با جهان بربر در قالب آزادی و احترام به مذاهب.در صورتی که اسلام اصل توهین به زنان و دیگر انسانهای دگر اندیش هست.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:25
perspolis123456789 - پراگ - چک
به نظر من تروریست‌های سلفی اینقدر کثافت کاری کرده اند که هیچ هیچ هیچ چیزی برای دفاع از کلیت اسلام باقی‌ نگذشته اند. البته هیچ گاه هم نمیفهمنددوست دارم چیزی بنویسم در جهت مخالفت با نظر این خانم ولی‌ زبانم لال است. دشداشه کوتاه‌ها بی‌ اندازه کوتاه فکرند
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:30
آزاد10 - آلمان - المان
مردان ایرانی بهترین مردان دنیا هستند و زنان ایرانی پرتوقعترین زنان دنیا. در آلمان که بهشت فمنیستهاست زنان با حسرت نگاه میکنند که مردان ایرانی چطور به همسرانشان اهمیت میدهند و متعجب از قدر ناشناسی زنان ایرانی.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:44
birmingham - شیراز - ایران
ایرانی‌ جماعت حزب باد هستند و اگه همین فیروزه خانم در عربستان سعودی بود مسیحا یا دیگر ادیان را کافر یا یاداشت وبلاک کافرها به مادر خود تجاوز میکنند ،حزب باد حزب باد فایت باید به این شخگس کثیف نژاد پرست زندان ابد بدهند تا درس عبرت بشه برای حزب بادهای ایرانی‌ یا بسیجی‌ فرهنگی‌ یا مولا بدون عمامه
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:44
aram. - کردستان - ایران
باهاش موافقم ...
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:48
eslam777 - وین - اتریش
۵ روز زندان کمشه، باید ۵۰۰۰ روز بندازنش تو هلفدونی.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:57
baas - روتردام - هلند
با درود فراوان به‌‌ این هنرمند شیر افکن .
شنبه 30 شهريور 1392 - 12:18
shayan96 - تهران - ایران
حقشه زنیکه عقده ای تازه به دوران رسیده یه عده از این ور بوم می افتند یه عده دیگه از انور
شنبه 30 شهريور 1392 - 12:29
ضد دستمال ضد گاگول - برلین - آلمان
این جور آدمها براشون فرق نمیکنه مسیحی مسلمان بودایی باید یک بهانه داشته باشن تا با اون بهانه لخت مادرزاد بشن بعد عکس بگیرند و بگن مبارز هستیم این عکسهای لختی که این خانم از خودش انداخته نشون از افکار افراطی او داره و ربطی به آزادیخواهی و برابری نداره.
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:05
Ghoghnoos1 - لندن - انگلستان
ننگ بر تو زن نژاد پرست تهی مغز.
شنبه 30 شهريور 1392 - 13:26
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
حرفهایی که ایشون زده (به غیر از اینکه تمام مردهای مسلمان متجاوز هستن) بقیه ۱۰۰ رد صد حقیقت و درست هست و این حرفها هیچ ربطی به نژاد پرستی نداره.اصلا مگه اسلام و مسلمونی تایین کننده نژاد هست؟ اسلام یه دین و مذهبه و هیچ زبطی به نژاد و قومیت نداره.بعضی دینها مثل دین یهودی نژاد هم هستن اما اسلام و اکثر بقیه دینها نه.
شنبه 30 شهريور 1392 - 13:50
Shahin.Orel - تهران - ایران
ظاهرا قاضی این دادگاه نه از قوانین اسلام خبر داشته و نه قران ( کتاب مقدس مسلمانان ) رو خونده ! وگرنه از این بانو تقدیر میکرد . البته ظاهرا کلی گویی ایشون دلیل این حکم شده ، اگر ایشون به جای گفتن جمله همه مردان مسلمان ( که نمیشه همه یک گروه اینگونه باشن ) جملات خودشون رو نسبت به گوهی خاص که این خوصوصیات رو دارن نوشته بودن ، یا به جایی که کل قران ، که اگه خوب بگردید چند تا جمله خوب هم توش پیدا میکنید ، همون آیات مروج توحش رو زیر سوال برده بودن ، دچار این مشکل نمیشدن
شنبه 30 شهريور 1392 - 14:22
Amoo Ashkan - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
درود به شجاعتت شیرزن ، حرف دل خیلی‌هارو زدی
شنبه 30 شهريور 1392 - 14:23
Amoo Ashkan - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
آزاد ۱۰ ، لایک واسه کاممنتت ، باهات موافقم
شنبه 30 شهريور 1392 - 14:30
Mr. black - جاکرتا - اندونزی
باید بره تیمارستان نه زندان، بیچاره می‌خواد خودش رو مشهور کنه با این کارهاش،
شنبه 30 شهريور 1392 - 15:02
mahdi_n130 - منچستر - بریتانیا
فکر کنم پرونده اقامتش به مشکل خورده بوده.
شنبه 30 شهريور 1392 - 15:22
faranak-montreal - مونترال - کانادا
آزاد10 - آلمان - المان جک نگو خندم گرفت
شنبه 30 شهريور 1392 - 17:54
daniall - نانت - فرانسه
این خانم شنیده که ایرانیها خیلی‌ استعداد جوگیر شدن دارن یون دفعه لخت شد این دفعه هم که.
شنبه 30 شهريور 1392 - 18:55
krag - ويرجينيا - امريكا
از کی تا حالا اسلام شده نژاد؟؟؟؟ بیخود جریمش کردن. والا من، نژاد عرب، نژاد آریایی نژاد کرد و یا لر، و .. شنیدم اما نمی دونم نژاد اسلام دیگه کدوم صیغه ایه.
شنبه 30 شهريور 1392 - 18:55
mammal - لندن - انگلیس
معلومه که کسی تو اونجا تحویلش نمی‌گیره، مخش قاطی‌ کرده، اصلا تو باغ نیست
شنبه 30 شهريور 1392 - 20:18
faranak-montreal - مونترال - کانادا
مردی ایرانی عرب تا آخر عمرشون تا سال ٩٠ چشم چرونی میکنن لاباسبا سیری ناپذیران تا وقتی که تو ایران هستن همینطور همین که پاشون به خارج باز شد دیگه باید khoda بداد برسه مگه میتونن طاقت بیارن, زنی ایرانی بدبخته تا تو ایران هستن هی صبر میکنن ته خونوادشون نپاشه , والی خوشم میاد وقتی میان اینجا hagheshoon را میفهمن یک تیپا حسابی به این مردا میزنن , و مرد ایرانی هی پول خارج این بلوندا میکنن و اخرا سر هم محل که نمیشن هیچ پولشون هم تموم میشه
شنبه 30 شهريور 1392 - 18:36
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
به این میگن نژاد پرستی‌؟
شنبه 30 شهريور 1392 - 23:42
shahab46 - هانوفر - المان
گٔل گفته
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 16:53
martya - سیدنی - استرالیا
نمونه این خانم در این سایت فت و فراوانه. اینا حتی در محکوم کردن چیزی که فکر می کنند بد هست افراطی گری رو به آخر می رسونند. و بی احترامی به عقاید دیگران و ضدیت مفرط با عقاید مخالف از مشخصه این افراد است. این افراد خود رو حق محض و مخالفین رو ناحق محض می دونند. این افراد به همون اندازه که تندرو های مذهبی خطرناکند برای جامعه بشری خطرناکند و باید کاملا کنترل بشند.
‌پنجشنبه 4 مهر 1392 - 11:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.