اختلاس ۱۰میلیاردی با همدستی کارمند بانک

عملیات مشترک پلیس آگاهی و مأموران اطلاعات با دستگیری عاملان اختلاس ۱۰میلیارد تومانی از یکی از بانک‌ها پایان یافت.

سرهنگ محمدحسن جعفری‌نژاد، رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این خبر گفت: در جریان این اختلاس، کارمند یکی از بانک‌ها که مسئولیت صندوق بانک را بر عهده داشت، اقدام به انتقال حدود 10میلیارد تومان به حسابی در بانکی در تهران کرده بود و دارنده شماره حساب مقصد نیز با ارتباط با افرادی دیگر به‌صورت نقدی اقدام به خرید یورو، سکه و دیگر ارزهای رایج با استفاده از این مبلغ در تهران کردند.

وی افزود: بعد از شناسایی متهمان، تیم‌های تحقیق با هماهنگی و دریافت نیابت قضایی از دادستان به محل‌های سکونت و کار متهمان اعزام و توانستند 5 عضو باند را دستگیر کنند. وی با اشاره به اینکه دستگیری متهمان اصلی با همکاری نیروهای اطلاعات صورت گرفت، ادامه داد: از متهم ردیف اول که کارمند بانک بود، تحقیق صورت گرفت اما وی ابتدا از گفتن حقیقت خودداری کرد. با این حال در ادامه بازجویی‌ها، وی اعتراف کرد و گفت که اختلاس را قبول دارد.

او مدعی شد که با هماهنگی سایر اعضای باند، در ابتدا حدود 3میلیارد و بعدا مبالغ دیگر و در مجموع 10میلیارد تومان به‌حساب مقصد واریز کرده و بعد از اتمام کار راهی تهران شده تا این مبلغ را با همکاری همدستانش به سکه و ارز تبدیل و بین هم تقسیم کنند. وی افزود: بعد از تقسیم مبلغ نیز عده‌ای با استفاده از این پول اقدام به خرید خودروی گران قیمت، آپارتمان، ویلا و منزل مسکونی در شهرهای تهران، شمال کشور و شاهین‌شهر اصفهان کردند تا اینکه همگی دستگیر شدند. براساس این گزارش، اموال شناسایی شده متهمان ضبط شده و در اختیار بانک مورد نظر قرار گرفته است.

+22
رأی دهید
-7

ojagh gaz - تهران - ایران
از برکت جمهوری آخوندی و اسلام کشور ایران شده دزدستان،هر کی‌ به هر طریقی شده داره بارو بندیلشو می‌بنده ،
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:02
Nikta - تبریز - ایران
اگر نیرو های اطلاعات راست می گوید دزدی های هزاران میلیاردری را فاش کند, ان وقت است که باند عظیم خودی به خطر می افتد , این باند های نا خودی که از زنجیره آنها خارج است باید شناسایی و نابود شود چون کاسبی خودی ها را دچار دردسر میکند, ده میلیارد تومان در مقابل دو میلیارد دلار که رقمی نیست, هیچ کس راجع به ان حرفی نمیزند چون وابسته به باند رهبری است , و هزاران از این دو میلیارد و سه میلیارد دلار ها دزدی میشود و کسی به دام نمی افتد.
شنبه 30 شهريور 1392 - 14:54
کبالت3 - کرج - ایران
دیگه اینا آفتابه دزد حساب میشن زشته برا 10 میلیارد ناقابل تیتر میزنی کبلائی.
شنبه 30 شهريور 1392 - 18:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.