جنتی: دولت حجاب را از جیره خواران خود آغاز کند

آقای جنتی می گوید که دولت طرح گسترش حجاب را از کسانی شروع کند که حقوق بگیر دولت هستند

احمد جنتی در نماز جمعه تهران به حسن روحانی رئیس جمهور ایران توصیه کرده که برای گسترش "حجاب و عفاف" دولت باید "اجرای این قانون را ابتدا از جیره‌خوارها و حقوق بگیران خود آغاز کند."

به گفته آقای جنتی، دولت آقای روحانی باید از آن‌هایی که انتهای ماه از او حقوق می‌گیرند شروع کند و "این افراد را ملزم به رعایت حجاب اسلامی نماید."


خطیب موقت نماز جمعه تهران برای گسترش حجاب پیشنهادات دیگری را برای بخش های مختلف ارائه داده است و از جمله گفته که "دانشجویان در دانشگاه نمره می‌خواهند و برای کسب این نمره هر صحبتی را گوش می‌دهند، لذا می‌توان به آن‌ها این تذکر را داد که چنانچه حجابشان را رعایت کردند این اجرای قانون در نمره و انضباط آن‌ها تاثیرگذار است. با این شرایط مسلما آن‌ها این قانون را رعایت می‌کنند."

بحث درباره حجاب از ابتدای انقلاب ۱۹۷۹ همواره مطرح بوده و زنان، کوتاه زمانی بعد از انقلاب از سوی حکومت ملزم به پوشش حجاب اسلامی شدند.

در طول سه دهه گذشته الگوهایی مانند "حجاب برتر" که بر استفاده چادر به جای مانتو و مقنعه تاکید دارد همواره از سوی مقامات حکومتی مطرح شده است. در عین حال، حکومت برای مقابله با آنچه "بدحجابی" می خواند گاه به تذکر بسنده کرده و گاه به نیروی قهریه متوسل شده است.


'پلیس گشت ارشاد'در سال های گذشته پلیس روش های مختلفی برای برخورد با 'بدحجابی' داشته که از تذکرهای ماموران گرفته تا بازداشت و انتقال به اداره اماکن نیروی انتظامی را شامل می شده استدر سال های گذشته پلیس روش های مختلفی برای برخورد با 'بدحجابی' داشته که از تذکرهای ماموران گرفته تا بازداشت و انتقال به اداره اماکن نیروی انتظامی را شامل می شده است. گاهی هم برخی از این افراد به دادگاه فرستاده شده اند.


'مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را اجرا کنید'

در کنار آن نهادهای حکومتی نظیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبات متعددی را برای گسترش "فرهنگ عفاف و حجاب" داشته و نهادهای متعددی را مسئول توسعه و گسترش حجاب معرفی کرده اند اما آقای جنتی می گوید که دولت باید این مصوبه قانونی را اجرا کند و "مامورینی برای پیگیری و نظارت بر اجرای این قانون" بگذارد.

به گفته خطیب نماز جمعه تهران مصوبه شورای انقلاب فرهنگی "مدتهاست دارد خاک می‌خورد و این مورد را به رئیس جمهور قبلی (محمود احمدی‌نژاد) هم گفتیم اما اجرا نشد."

آقای روحانی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که "کاری می کنم دختران احساس امنیت کنند. نخواهم گذاشت ماموری بی نام و نشان از کسی سوال کند. دختران جامعه خود حافظ حجاب و عفاف خود هستند."

در همان زمان آقای روحانی گفته بود که"به نظرم، عفیف بودن چیزی فراتر از حجاب داشتن است. به نظر من اگر زنی یا مردی حجاب رسمی مد نظر ما را رعایت نکند، عفیف بودنش زیر سؤال نمی‌رود. قبل از انقلاب زنان زیادی در جامعه ما حجاب نداشتند، ولی آیا انسان‌های عفیفی نبودند؟ من هشدار می‌دهم که حجاب را عین عفاف ندانیم."

به گفته وی "زنان زیادی از جامعه ما حجاب مطلوب قانون را ندارند، ولی عفیف هستند. عفت شاخص‌های زیادی دارد. کما این‌که می‌توان کسانی را هم یافت که ظاهر مطابق قانون حجاب دارند (چه مرد و چه زن) ولی اصول عفت را رعایت نمی‌کنند."

خطیب نماز جمعه تهران گفت که آقای روحانی در جلسه شورای فرهنگی بر پیگیری حجاب و عفاف تاکید کرده اما گفته که "بدون افراط و تفریط باشد."

خطیب نماز جمعه تهران در عین حال گفت که "اجرای قانون عفاف و حجاب در کوچه، بازار و در کنار دریا مشکل و سخت است اما محال نیست؛ اما اجرای این قانون در بیمارستان، ادارات و دانشگاه‌ها آسانتر است."

+21
رأی دهید
-97

parviz1 - کترینگ - انگلستان
از مفتخورها شروع کنه بهتره.مخصوصا اونهایی که .. مفت زیادی میخورند.
شنبه 30 شهريور 1392 - 03:12
اشکندا - سان آنتونیو - آمریکا
جنتی دیگه قرار نیست بمیره اونقدر کوچیک میشه تا تموم بشه.
شنبه 30 شهريور 1392 - 03:29
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون هزار و یک کار مهمتر از حجاب تو‌ این مملکت هست ، من نمی‌دونم این قشر روحانی تبار (البته بعضیهاشون) چرا گیر دادن به حجاب ؟!!! حجاب یه مساله شخصیه ، تعریف هم شده . خطبه‌های نماز جمعه باید سیاسی ، عبادی باشه نه فرهنگی‌ . غارت ۳۰۰۰ میلیارد از بیت المال ، تخلیه ذخائر ارزی در دقیقه ۹۰ ، بذلو بخشش‌های بی‌ رویه ، ضایع شدن چهره سیاسی نظام در امور بین المللی ، این همه مشکل به چشم نمیاد !!!!؟ فقط حجابه که تو‌ چشم می‌خوره ؟!!!! برید دایتونو دیوونه کنید و اینقد خوب لا چرخ دولت آقا روحانی نکنید بذارید کارش رو انجام بده .
شنبه 30 شهريور 1392 - 03:38
ari jojeh - تهران - ایران
خدا ذلت به ملتی بدهد که بعد از سی‌ و چهار سال رای به ملا حسن میدهد. این هم جواب اش، ملا خامنه‌ای خیالش برای چهار سال راحت شد و حالا این جماعت شما را خس و خاشاک و حالا هم جیره خور و بعدن هم مفت خور صدایتان میکنند.
شنبه 30 شهريور 1392 - 05:23
ایرانی باش - فارس شیراز - ایران
اشکندا - سان آنتونیو - آمریکا خودش کوچیک میشه یا زبونش هم ؟مهم زبونشه lol.
شنبه 30 شهريور 1392 - 05:25
yashainiran - ایران - ایران
با حرف های جنتی یاد این شعر افتادم که در دوران دبیرستان می خواندیم: دخترا از بهر عفت کنند چادر به سر از زیر چادر نامه دهند دست پسر! حالا این حضرات می گویند خانمها هرکاره که باشند اما حجاب را رعایت بکنند! آخه چی بگم من خانمهای محترمی را می شناسم که حجابشان تعریفی ندارد اما واقعاً خانم و با عفت هستند که هیچ مردی جرئت تو گفتن به آنها را ندارد مگر هرکس که حجاب نداشته باشد فاسد است؟ عجب دورانی شده! این سرشت و ذات زن است که باید پاک باشد نه ظاهرش!
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:05
کبالت3 - کرج - ایران
ای خداوند قادر متعال لطف بفرما شما هم یه گشت قبض روح برای این برادر عزرائیل راه بینداز آخه اینجا اموات خیلی پر رو شدن و برا زنده ها کری میخونن و دستور میدن کبلائی.
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:06
samsad - تهران - ایران
یکی نیست بگه توی سگ پیر به چه دلیل بخودت اجازه میدی کارمندان دولت را جیره خوار صدا کنی... این همه زور زدین حجاب را بخورد این ملت بدین نتونستید میدونی چرا؟ چون لفظ حجاب و عفاف از دهان و افکار آدمهای مفسدی همچون تو به جامعه منتقل میشه و هیچ آزاده ای زیر بار حرف امثال تو نمیره چه رسد به شیر زنان فهیم ایران زمین که از نژاد پارسیان شجاع دلند و نه نژاد ناشناخته هایی مانند تو.
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:35
siavash2a - تهران - ایران
باز این فسیل حرف زد. بابا حجاب با برخورد و بگیر ببند حل نمیشه چرا تو مخشون نمیره
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:40
shivaa - تهران - ایران
خب این یک حرف حساب زد بالاخره.جیره خورهای خودشون اول باید شامل قانون حجاب بشوند...همون هنرپیشه ها که از همه بدترند و اکثرا هم پولشون از دولت میرسه و هیشکی هم بهشون هیچی نمیگه اما به دخترهای مردم همه جا گیرمیدند
شنبه 30 شهريور 1392 - 08:50
dara20 - تهران - ايران
مرتیکه فسیل، مرده متحرک، آخوندک نفهم بی‌ ادب، هرزه‌ انگل و بی‌ خاصیت تو نمیخواهی بمیری؟
شنبه 30 شهريور 1392 - 10:12
shahab46 - هانوفر - المان
باز این ماموت پشم دار حرف زد
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:33
azadeh11 - آمستردام - هلند
هلند آمستردام. آزاده۱۱. این حرف انگلیس از دهان این در میاد. مردم را احمق فرض کردن. این که بمیره از دهان یک انگلیسی‌ دیگه میاد بیرون. خدا یک عقل به ما بده تا از دست اینها راحت بشیم
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:47
aram. - کردستان - ایران
دنیا به چی فکر میکنه اینا به چی؟!
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:51
تاراز - لیدز - انگلستان
موش فاظلاب حوزه علمیه کی میخوای بمیری چرا به درک واصل نمیشی .
شنبه 30 شهريور 1392 - 12:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.