انتقاد شدید دایی از محسن قهرمانی/ می‌‎دانستیم داور به آن طرف غش می‌کند!

"می‌دانستم داور به سمت دیگر غش می‌کند"، "حداقل از دقیقه 2 پرسپولیس را 10 نفره نمی‌کردید"، "اگر تو داوری من مدرک پروفسوری داوری دارم" و ... این بخشی از اظهارات تند علی دایی پس از شکست تیمش مقابل سپاهان علیه محسن قهرمانی بود. وی همچنین برنامه 90 را مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: متاسفانه برنامه‌های 80، 90 یا 100 برای فوتبال ما تصمیم می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر از اصفهان، علی دایی پس از شکست تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سپاهان در هفته دهم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری اظهار داشت: تیمی را از دقیقه 2 به عمد 10 نفره می‌کنند. از قبل می‌دانستیم قهرمانی به آن طرف غش می‌کند. آقایان فدراسیون به ما بگویند قرار است 10 نفره شوید تا بر اساس آن تیم را بچینم.

وی اضافه کرد: داور همه چیز ما به هم زد. اخراج اشتباه بود و من مطمئنا اشتباه کرد. تمام کارشناسان داوری هم گفته‌اند پنالتی درست نبوده است. دیگه چه باید بگویم. هر چه بگویم یک چیز دیگه می‌گویند. متاسفانه خلیل‌زاده سالتو برانداز انجام می‌دهد اما پنالتی را برای سپاهان می‌گیرند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بار دیگر تاکید کرد که می‌دانسته داور به سمت دیگر غش می‌کند و افزود: مگر می‌شود به همین راحتی در دقایق ابتدایی بازی یک بازیکن را اخراج کرد. کدام تیم در دقایق ابتدایی 10 نفره شده و یا داور کاری می‌کند که یک تیم 90 دقیقه 10 نفره بازی کند. آقای قهرمانی من شماره تلفن‌ها و شماره حساب‌ها را نمی‌دانم. اگر تو داوری من پروفسورای داوری دارم.

وی همچنین یادآور شد: باز هم به غیرت بازیکنان تیمم که در نیمه دوم مردانه جنگیدند اما موقعی که فوتبالی نتیجه نگیریم، مسائل دیگری مطرح است که نتیجه بازی را عوض می‌کند، چه باید بگویم. امثال من خیلی مسائل را می‌دانند اما اگر مطرح کنیم فردا می‌گویند مدارکت کجاست و من را به کمیته انضباطی دعوت می‌کنند. اما من شماره حساب فلان شخص و دوستانش را نمی‌دانم اما خیلی از مسائل می‌دانم.

دایی با بیان اینکه سازمان لیگ وقتی به هر کسی سوت می‌دهد و هر شخصی برای خودش سوت می‌زند، همین اتفاقات رخ می‌دهد، اضافه کرد: آقای قهرمانی من مانده‌ام چه چیزی را پنالتی گرفتید. حداقل شما از دقیقه 2 پرسپولیس را 10 نفره نمی‌کردید. حداقل یک لطفی می‌کردید انتهای نیمه اول یا در نیمه دوم بازیکن ما را اخراج می‌کردید.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر صحبت کنم، می‌گویند چرا حرف می‌زنی، اما چرا حرف نزنیم؟. بعد از دربی کارشناسی که مشاوره تیم رقیب است را به برنامه 90 می‌آورند و ایشان هم ریلکس صحبت می‌کند. نباید برای فوتبال ما برنامه‌های 80، 90 یا 100 تعیین تکلیف کرده و در مورد آن تصمیم بگیرند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: می‌دانستیم که قهرمانی قرار است در این مسابقه آن طرفی (به سمت سپاهان) غش می‌کند. من دیگر نمی‌دانم. شما باید بروید دنبال خیلی از مسائل. من نه سازمان امنیتی‌ام که این مسائل را در بیاورم و نه چیز دیگری. خود من خیلی از چیزها را دیده‌ام.

وی در ادامه تاکید کرد: کدام داوری چنین کاری را با یک تیم می‌کند؟ کجای دنیا در دقیقه 2 پنالتی می‌گیرد؟ وقتی داور در دقیقه 2 این کار را می‌کند شما چه برداشتی دارید؟ من حرف حق را می‌زنم.

دایی در پاسخ به این سئوال که "چه شواهد و مدارکی دارد که چنین حرف‌هایی می‌زند"؟ من قبل از اینکه از این نشست خبری بیرون بروم، کمیته انضباطی و کمیته فلان و کمیته بیسار مرا به خاطر این حرف‌هایم می‌خواهد! با این حال من حرف حق را می‌زنم. من نه آدم اطلاعاتی هستم و نه آدم امنیتی! خودتان بروید فکر کنید ببینید چه خبرهایی هست!

وی در خصوص اینکه شاید قهرمانی با کادر فنی پرسپولیس مشکل داشته است، خاطرنشان کرد: نه، اگر مشکل دارند نباید در فوتبال این کار را بکنند. داور یک کار غیر معمول انجام داد که مشابه آنرا قبلا هم دیده بودم. شما می‌گویید من از کجا می‌دانم که آقای x و Y چنین کارهایی می‌کنند؟ آن یکی زنگ می‌زند اینور، آن یکی زنگ می‌زند آنور که حساب این آقا این است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که اعلام پنالتی و اخراج میثم حسینی برایش غیر قابل هضم بود، در پایان گفت: دقیقه 2 تیمی را 10 نفره کردند که نه خطایی صورت گرفته بود نه چیزی. قبل از اعلام پنالتی به سود سپاهان باید خطای بازیکن این تیم گرفته می‌شد و اگر قرار بود کارتی داده شود باید به بازیکن سپاهان داده می‌شد.

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر فوتبال جمعه شب در ورزشگاه فولادشهر اصفهان میهمان سپاهان بود که این مسابقه در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید. محسن قهرمانی داور بازی در دقیقه 4 مسابقه میثم حسینی مدافع پرسپولیس را از زمین بازی اخراج کرده بود.

+74
رأی دهید
-25

کمون سرخ - استکهلم - سوِِئد
با اینکه استقلالیم ولی اخراج بازیکن پرسپولیس ناعادلانه بود. اما خوب پنالتی درست بود.
شنبه 30 شهريور 1392 - 01:11
kurd kalhor - لندن - انگلیس
اه اه باز این پا چلاق زد زد.
شنبه 30 شهريور 1392 - 01:25
onsore ahriman - مارسی - فرانسه
بازیه اول فصل با تراکتور کدوم وری غش کرد؟
شنبه 30 شهريور 1392 - 02:19
XMAN2 - کارا کاس - ونزوئلا
جون آقا جون گفته بودم خل عتبری نمیتونه برا پرسپولیس کنفیکون کنه . حیف از اینهمه پول که برا آوردن این موجود بی‌ خاصیت هزینه کردن . بعدش هم دایی جون خیلی‌ می‌خوامت ولی‌ از گٔل اول هم که بگذریم ، گٔل دوم بازیکنات خوب ظاهر نشدن همه تو زمین حریف جا مونده بودن !!!بابا برید داییتونو دیوونه کنید . قرار داد‌های کلون بستن و پولشون رو میگیرن دیگه کی‌ حال داره بدّو و ه ؟!!!! تنظیم قرار دادها باید طوری باشه که بازیکنی که از جونش مایه نذاره ۴۰۰ ، ۵۰۰ تومن بیشتر نگیره .
شنبه 30 شهريور 1392 - 02:29
htafas - مادرید - اسپانیا
تو متن بالا ۱۰۰ تا ببخشید و معذرت میخوام جا انداختید. ..........
شنبه 30 شهريور 1392 - 01:52
paksan - آمریکا - آمریکا
بعد باخت همه سخنران میشن . یعنی انتظار دارید چی بگه؟ اگر با همین ده نفر برده بود می گفت : در نیمه دوم با تغییراتی که دادم( یعنی خودش مهم بوده) بردیم و بازی کلاً دست ما بود و سپاهان با شانس پنالتی گرفت .. زورت نمی رسید به سپاهان دیگه آخه کلاً چندتا حمله کردید؟ استقلال سپاهان رو کرده بود تو باکس و داور به دادش رسید شما چه ده نفره چه یازده نفره حریف نبودید و تیمت دفاعی صددرصد بود و فقط آخر نیمه دوم حمله می کردید اونم تو ضد حمله جا موندید
شنبه 30 شهريور 1392 - 03:17
sandalikhali110 - تهران - ایران
دقیقا درست میگن آقای دایی این مرتیکه قهرمانی و مرتیکه فغانی عوضی ترین و جیره خور ترین داوران دنیان مرتیکه عقده ای مثل روانیا ورداشت این گندو به تیم زد تمام کارشناسای داوری هم تایید کردن گند زده این وسط پرسپولیس تاوانش رو پس داد
شنبه 30 شهريور 1392 - 03:38
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
محسن تپل اصلا جای دیگه رو داشت نگاه میکرد. روش رو برگردوند دید دو نفر رو زمینن. زرتی رفت حسینی رو اخراج کرد. حتی از کمکش هم سوال نکرد. این دیگه خیلی زیادی تابلو بود. ولی اشکال نداره پرسپولیس با وجود ١٠ نفره شدن و باخت تحمیلی قشنگ بازی کرد. فرصت واسه جبران هست.
شنبه 30 شهريور 1392 - 02:56
farnia - تهران - ایران
موضوع استقلالی و پرسپولیسی بودن نیست . آبروی فوتبال ایران با این مار داور رفت ... عصر حجر که نیست فیلم بازی هست اول گردن بازیکن پرسپولیس را گرفت و سالتو زد بعد هم یک لگد به کمر او بازیکن پرسپولیس زد بهترین تصمیم دو عدد کارت زرد بود به هردو.... واقعا دایی راست میگوید ... این فوتبال اصلا به درد نمبیخورد .....
شنبه 30 شهريور 1392 - 05:14
آبي ترين - تهران - ایران
داور در بازیهای لنگ با تراکتور، ملوان ، مس کرمان و گسترش فولاد به کدوم طرف غش میکرد؟
شنبه 30 شهريور 1392 - 05:28
haloo - آلاسکا - امریکا
قهرمانی حیا کن پرسپولیسو رها کن.
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:25
siavash2a - تهران - ایران
تو بازی قبلی پرسپولیس مقابل گسترش چرا از داوری حرفی نزد . اقای دایی عوض گله نداره
شنبه 30 شهريور 1392 - 06:42
بی غم - تهران - ایران
این اصلا درست نیست که زمانی که داور به نفع ما می گیره بگیم اشتباه داوری بوده و زمانی که به ضرر ما بگیم تبانی کرده!!! مگه همین قهرمانی در بازی با تراکتور یه پنالتی مفت واسه شما نگرفت چرا اونجا نگفتی با ما تبانی کرده عمو. درضمن پرسپولیس دیروز یکی از ضعیف ترین بازی های فصلش رو به نمایش گذاشت باخت حقش بود.
شنبه 30 شهريور 1392 - 08:22
yashainiran - ایران - ایران
در برنامه 90 همه چی مشخص میشه ! کارشناسی هاتونو بگذارید برای روز سه شنبه
شنبه 30 شهريور 1392 - 11:15
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
چی‌ این مملکت درسته که فوتبالش درست باشه . چه کسی‌ سر جای خودش هست که این محسن قهرمانی بعنوان داور درست باشه . مملکت هر کی‌ به هر کی‌ شده . بنظر من نباید زیاد از چیزی انتظار داشت . همین که نفس میکشند باید خدا رو شکر کرد .
شنبه 30 شهريور 1392 - 13:04
piki82 - تورین - ایتالیا
بی غم - تهران - ایران. من نمیدونم چرا شماها خودتون رو میزنید به اون راه !! کاش حداقل اعلام میکردین طرفدار چه رنگی هستید...که معنی حرفهاتون مشخص باشه و وقت کسی تلف نشه ! اشتباه داوری همه جا هست ..هیچ کس هم وقتی اشتباه به نفعش باشه چیزی نمیگه !! اما اشتباه داریم تا اشتباه ! علی دایی تا حالا کم پیله نکرده به داوری و توجیه باخت و....قبول ! اما این اشتباهی که این مردک حـ... کرد اسمش اشتباه نبود ! هرکی میگه اشتباه بود یا از مرحله پرته یا خودش رو میزنه به اون راه ! باید امثال این داور بی شرف پولکی رو آویزون کرد ! حیف که خانه از پایبست ویران است !
شنبه 30 شهريور 1392 - 13:14
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
ایول ... ایول ... از این همه کارشناس داوری !!!. تابلو دارید قضاوت میکنید بر اساس گرایش رنگی ، بریده شدن سر یه تیم توسط داور همیشه مخصوص تیم رقیب نیست ، یه روزیم میچرخه ، میچرخه ، تو یه بازی حساس تیم رقیب ، سرش میره زیر تیغ داور داور !!! . مهم نفس قضاوت صحیح و داوری با کمترین اشتباهه سرنوشت سازه ، باید داوری فوتبال به این مرحله برسه ، این دیگه آبیو ، قرمز نداره حالا گیریم یه جایی هم غزنقورتکی یه بازیم ، ابی یا قرمز ویا هر تیم دیگه داور به نفعش ناعادلانه سوت زد . این دلیل بر رفع معضل و ایراد از کمیته داوران نمی شه !.
شنبه 30 شهريور 1392 - 16:01
بی غم - تهران - ایران
piki82-تورین-ایتالیا: مثل اینکه شما خودت رو زدی به اون راه دوست عزیز. واقعا نمیدونی طرفدار کدوم تیم هستم!!! ادعای من بر اساس مستندات است مگه در بازی با تراکتور یک صحنه ای که توپ به سینه بازیکن تراکتور خورد رو قهرمانی پنالتی برای شما نگرفت. اونجا تازه علی دایی به فردوسی پور معترض شد که چرا زیاد روی این صحنه مانور داده. علت اخراج میثم حسینی هم به خاطر لگدی بود که به بازیکن سپاهان زد البته اگر زودتر داور اون صحنه رو می دید به هردو بازیکن اخطار می داد. ما هم توی این دوره از بازیها کم از داوری ضرر نکردیم. نمونه آخرش هم در بازی با ذوب آهن که داور خطای داخل محوطه جریمه رو بیرون از محوطه اعلام کرد اما هیچوقت نیومدیم اینجوری داورها رو به غش کردن و رشوه گرفتن متهم کنیم. این اتهام کمی نیست. من از همون اول که دایی مربی پرسپولیس شد گفتم که باید منتظر باشیم که کل باختهای این فصلش رو بندازه گردن داورها بار اولش نیست که دیگه همه این رو میدونن.
شنبه 30 شهريور 1392 - 20:13
Perspolisi - سیدنی - استرالیا
بی غم- تهران. من با نظر شما موافقم. داور یه روز به نفع تیمت. و یه روز دیگه به ضرر تیمت سوت میزنه. ولی کلاه خودت رو قاضی کن. داور اصلا اون صحنه رو ندید. داشت مسیر توپ رو دنبال میکرد. برگشت دید دو نفر روی زمین افتادن، حسینی رو اخراج کرد. حتی با کمکش هم مشورت نکرد. اگه این بلا رو سر تیم خودت میاورد به داور شک نمیکردی؟ در ضمن اگه حسینی اخراج نمیشد و فقط پنالتی اعلام میشد (که خود پنالتی هم بحث و حدیث داره که بماند) نتیجه بازی شاید فرق میکرد چون سپاهان نتونست جلوی تیم ١٠ نفره با اون همه موقعیت نتیجه جالبی بگیره. به هر حال بازی تموم شد و رفت ولی اتفاقات اینجوری ققط تو فوتبال کثییف ایران اتفاق میفته
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 07:10
راهجو - فریدونکنار - ایران
نمیدونم چرا اشتباه داوری تو بازیای حساس واسه سپاهان پیش نمیاد و یا در حد یکی دوتا در طول این یازده ساله لیگ برتر!!!! قهرمانی کلا عقده ژست و انتقام و روکم کنی داره و البته بسیار متوهمه!!!! یا میگه بازیکن به من فحش داد یا با تماشاگرا تو رشت درگیره یا سرشو میچرخونه حتی از کمکشم نپرسیده سریع پنالتی اخراج!!!! و البته تو بازی با ملون تو انزلی و استقلال تو لیگ پارسال با سپاهان تو جام حذفی 85 حسابی نشون داد چه رنگیه!(حالا این وسط یه پنالتی اشتب تو بازی تراکتور میگیره تا رد گم کنه،! ما که حالیمونه بابا)واقعا که خیلی ها باشرافت عمرشونو میگذرونن!!!!
یکشنبه 31 شهريور 1392 - 17:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.