حمایت یوفا از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در زمستان

گرمای بالای یکی از دلایل اصلی تغییر فصل جام جهانی 2022 قطر است

۵۴ عضو اتحادیه فوتبال اروپا یوفا، پس از توافق بر سر اینکه جام جهانی قطر در تابستان نمی تواند برگزار شود، با تغییر فصل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به زمستان موافقت کردند.

جیم بویس نایب رئیس فیفا گفته است:"نتیجه‌ جلسه‌ای که با اعضای یوفا داشتیم این بود که جام جهانی قطر در تابستان نمی‌تواند برگزار شود. همه اعضا با این موضوع موافق بودند."

در همین حال آقای بویس تاکید کرده که هنوز تاریخ دقیقی برای برگزاری این مسابقات در زمستان در نظر گرفته نشده است.

به گفته جیم بویس اکنون بحث اصلی درباره این است که جام جهانی قطر ۲۰۲۲، در یکی از سه ماه ژانویه، نوامبر و یا دسامبر این سال برگزار شود.

فدارسیون‌های فوتبال بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند و ایرلند شمالی)، می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که برگزاری این مسابقات در زمستان لطمه‌ای به لیگ‌های داخلی این کشورها نخواهد زد ولی یوفا ترجیح می‌دهد این مسابقات در ماه ژانویه برگزار شود چرا که در این صورت زمان برگزاری لیگ قهرمانان اروپا تغییری نخواهد کرد.

جیم بویس، رئیس سابق فدارسیون فوتبال ایرلند گفته که فدراسیون‌های مختلف خواستار این هستند که فیفا در تصمیم گیری عجله نکند: "هنوز ۹ سال به برگزاری این رقابت‌ها باقی مانده و خیلی ها معتقدند که فیفا باید با همه اعضای اصلی و ذی نفوذ صحبت کند تا به راه حلی که باعث کمترین وقفه در فوتبال می‌شود، دست یابد."

تصمیم نهایی برای تغییر فصل جام جهانی فوتبال را اعضای کمیته اجرایی فیفا خواهند گرفت ولی حمایت یکی از قدرتمندترین اتحادیه فوتبال در جهان پیام روشنی برای تغییر فصل این رقابت‌ها است.

پیش از این حسن الذوادی مسوول برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، احتمال تغییر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ را را رد کرده بود.

سپ بلاتر هم چندی پیش در گفتگویی انتخاب قطر به‌ عنوان میزبان جام جهانی را یک "اشتباه" توصیف کرده بود.

اعضای کمیته اجرایی فیفا قرار است شرایط برگزاری جام جهانی در زمستان را در جلسه ۳ و ۴ اکتبر بررسی کنند.

قطر در رقابت با آمریکا، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا، موفق شد میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را کسب کند.

+10
رأی دهید
-13

prince of darkness - دبی - امارات
استاد بزرگوار حقیقتجو کجایی که ببینی آرزویت در بازپس گرفتن میزبانی از قطر به باد فنا که رفت هیچ تازه با درخواست قطر برای برگزاری بازیها در زمستان هم موافقت شد تا قطر مجبور نباشد ورزشگاههای خود را به سیستم سردکننده هوا مجهز کند و به این توتیب یک بار مالی سنگین را هم از روی دوش قطر برداشتند...خیلی ناراحتی الان استاد درسته؟آب داری بریزی یا برات بیارم...ههههههه
جمعه 29 شهريور 1392 - 15:40
جنوبي - دوحة - قطر
دمشون گرم قطریها خواستن توانستن است. پیروز میدان در اومدن
شنبه 30 شهريور 1392 - 00:04
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
prince of darkness (1 - دبی - امارات- اتفاقاً خوب میشه که بازیها در قطر برگزار بشه تا تمام دنیا ببینند قطر چه خراب شده اسلامی است و همه به ریش این عربها و امثال تو بخندند که لقمه گنده تر از دهانشان برداشتند. تو باز ثابت کردی که کاسه لیسی عربها را میکنی و چه راحت با یک لقمه نان عربها مثل ترا غلام خود میکنند و کردند. در ضمن تا سال 2022 کلی وقت باقی مانده و هروقت بازیها برگزار شد بعد نفس راحت بکش و هنوز برای کورکوری خواندن زود است. راستی وطن فروش مخلص عربها قبلاً که قبول نمیکردی سر امتیاز دادن برگزاری بازیها توسط فیفا به قطر پای رشوه دادن و نفوذ سیاسی برخی جریانات در میان بوده و حالا به مصاحبه دو روز پیش سپ بلاتر رئیس فیفا با روزنامه المانی توجه کن که سر تیترش را برای تو عرب پرست بیسواد ترجمه میکنم که نوشته: بلاتر تاثیرگذاری سیاسی ( دولتها ) را در هنگام واگذاری فوتبال جام جهانی 2022 به قطر تایید میکند. حالا بجای رشوه دهی کلمه دیگری بکار برده تا پاک آبروی خود فاسدش و فیفا و میشل پلاتینی ابله نرود! در 2
شنبه 30 شهريور 1392 - 00:12
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
2) فقط آدرس لینکش را برای تو و دیگران میگذارم تا به چشم خود ببینید که بلاتر اعتراف کرد که زد و بندی در کار بوده و خوبه که تو بخاطر قضاوت متعصبانه ات عذرخواهی کنی! تو که سواد فارسی و عربی هم نداری بده متن روزنامه کاملاً معتبر المانی را برایت ترجمه کنند تا کمی آگاه شوی!! آدرس لینک با سر تیتر مقاله: https://www.sueddeutsche.de/sport/fussball-wm-in-katar-blatter-bestaetigt-politischen-einfluss-bei-wm-vergabe-1.1774175. بتاریخ: 18September 2013 15:10. Fußball-WM 2022 in Katar -. البته خود بلاتر میگوید که میشل پلاتینی رئیس Uefa مقصر است و بدلیل امتیازاتی اقتصادی که از قطر گرفته شده اینکار را کرده یا کردند. بقیه توضیحات در متن مصاحبه! . .
شنبه 30 شهريور 1392 - 00:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.