رویانیان: بچه بودم فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال بود هنوز هم هست!

مدیرعامل باشگاه‌ پرسپولیس گفت: در بازی‌ای که ما انجام می‌دهیم حق پخش نداریم و در ورزشگاهی که به میدان می‌رویم بلیت‌فروشی را به ما نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ محمد رویانیان در برنامه امروز ورزش و مردم در مورد اینکه چرا به استقلال به خاطر صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا تبریک گفت، عنوان کرد: ورزش وقتی ارزش دارد که در آن روحیه پهلوانی باشد و آن این است که وقتی کسی شکست می خورد بپذیرد کسی که پیروز شده برتر است و کسی که پیروز شده بپذیرد که شاید یک روز کسی که شکست خورده جای او را بگیرد. تبریک گفتن وظیفه من بود. نکته دوم این است که استقلال، استقلال تهران نبود بلکه استقلال ایران بود و آن ها تیم ملی ما بودند.

وی افزود: فتح الله زاده شب قبل از بازی به من زنگ زد گفت مشکلات زیادی برای آن ها در هتل ایجاد کردند. من کاری نمی توانستم بکنم اما درد دل کردم این حس متقابل است فتح الله زاده حس می کند من برادرش هستم. من تلفنی با کادر فنی امیر قلعه نویی و علی امیری صحبت کردم  چرا که کار ملی بود و وظیفه ما است که از استقلال حمایت کنیم. استقلال در لیگ و جام حذفی و داخل رقیب ما است.

رویانیان در مورد اینکه قیمت گرت بیل بیش از کل هزینه تیم های ایران است، به کنایه و شوخی گفت: شاید بیل بمب سال بعد فتح الله زاده است.

وی در مورد مشکلات مالی گفت: ما دائم تکرار می کنیم پول و کمپ نداریم. در ورزشگاه آزادی برای هر بازی از ما 35 میلیون می گیرند. بلیت فروشی و حق و پخش تلوزیونی به ما نمی دهند. این تیم داری نیست. بخشی از مشکلات به نگاه کلی جامعه به فوتبال باز می گردد. باید دید مسئولین کشور چه نگاهی به فوتبال دارند. این موضوع معلوم نست و فوتبال روی هوا است. در نظام کشور جایگاه ورزش به خصوص فوتبال باید مشخص  شود. مشکل ما این بلاتکلیفی است چرا استقلال و پرسپولیس که 50 میلیون هوادار دارند یک ورزشگاه ندارند. نفت و راه آهن و ... که دیگر نیستند.ورزشگاه آزادی مگر برای دولت و بیت المال نیستند چرا تیم هایی که برای دولت هستند برای هربازی باید 35 میلیون تومان به وزارت ورزش بدهند.

رویانیان خاطرنشان کرد: چرا بلیت فروشی بازی خودمان و تبلیغات دور زمین برای ما نیست. چرا هزینه آن برای ما نمی شود چه کسی تعیین می کند که بلیت فروشی دست ما نباشد؟ یک باشگاه برای اینکه حرفه ای شود باید استادیوم داشته باشد، بلیت فروشی دستش باشد، حق پخش بگیرد و درآمد زا باشد اما در ایران همه باشگاه درآمد ندارند و هزینه آن ها خیلی بیشتر از درآمدشان است. درست است که در فوتبال کشور استراتژی نیست. اکنون اول وزارت ورزش،‌دوم فدراسیون، سوم سازمان لیگ و در آخر باشگاه است به نظر من این ایراد است چرا که باشگاه باید اول باشد. باشگاه فوتبال را می سازد و باید باشگاه محور باشیم. بلیت فروشی دست کس دیگری است حق پخش را که چیز ناچیزی است به فدراسیون می دهند و بعد از گذشت از مراحل مختلف به دست ما می رسد که ناچیز است. چرا دو باشگاه که 50 میلیون هوادار دارد ابتدایی ترین حق هایش را نمی گیرد. سال قبل با فتح الله زاده پیگیری کردیم که یک شرکت حق پخش و تبلیغات کنار زمین ما را بر ععهده بگیرد اما به ما ندادند.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه آیا دنیزلی طلبش را به پرسپولیس بازگرداند، گفت: این موضوع کمی طول کشید اما پس دادند دیروز هم برای گرفتن آخرین مرحله این پول بچه های باشگاه را به ترکیه فرستادیم.

رویانیان در مورد اینکه بعد از بازی انتقادات زیادی از پرسپولیس و استقلال به خاطر نتیجه دربی شد، اظهار داشت: اینکه ساخت و پاخت کنیم درست نیست. من و فتح الله زاده دوست هستیم اما به موقع هم برای یکدیگر کری می خوانیم. برای من و سرمربی تیم خیلی سخت است که  در دربی بازنده باشیم ما حاضریم در جدول جایگاه نداشته باشیم اما در دربی به استقلال نبازیم. این ذات فوتبال است خدا لعنت کند کسی که تبانی کند تا دربی مساوی شود. حالا اینکه چرا دربی زیبا نمی شود را باید آسیب شناسی کرد. 50 سال است که دربی داشتیم و در آن خیلی بازی ها پرگل شده است یک پدیده درست شده به عنوان دربی بی  خاصیت ایرادی ندارد اما باید این موضوع را آسیب شناسی کرد دیگر لازم نیست یک برنامه کارشناس بیاورد 5 ساعت حرف بزند تا ثابت شود دربی قشنگ نبوده است.

وی افزود: بعد از باخت استقلال به استقلال خوزستان دربی بود. اگر این دربی می باخت مطمئن باشید استقلال در تایلند انقدر خوب بازی نمی کرد.اجازه نمی دادند به قلعه نویی تمرکز کند بازیکنان خرد می شدند قلعه نویی آمد که نبازد بعد دایی و قلعه نویی دو مربی زحمت کش و مسلمان هستند. دایی آقای گل جهان است که قبل از این مهندس شده بود او چهره برجسته جهان و آسیا است. قلعه نویی مربی تیم ملی بوده و بچه مسلمان با غیرت و تعصب است. علی دایی هم نمی خواهد در اولین دربی فصل جدید ببازد. چرا نمی خواهیم ببازیم این مهم است؟ دلیل آن این است که جو بدی وجود دارد و اجازه باخت نمی دهند و ندارند.

رویانیان در ادامه خاطرنشان کرد: مشکل بعدی فشار زیادی است که از ناحیه سکو ها و اینکه افراد خوب و بعد را نشان می دهند به وجود می آید. بازیکنان قبل و حین و بعد از دربی زیر فشار هستند و اگر کسی اشتباه کند بعد از بازی خیلی روی آن بحث می شود این مشکل راهکار دارد مثلا این که به جای دو بازی 6 بازی انجام شود جامی در تهران گذاشت که این دو تیم با هم رو به رو شوند. راه بعدی این است که رسانه ها القا کنند که برد و باخت مهم نیست و زیاد روی آن مانور نکنند.

مدیرعامل پرسپولیس در مورد بازی با سپاهان عنوان کرد: جا دارد از رحیمی تشکر کنم او مدیر خوبی است مدتی با هم در زمین رقیب بودیم اما رفیق هستم. در کل رحیمی رفت خوش به حالش! خدا کند یک روز هم ما برویم اما فتح الله زاده نمی رود زمانیکه ما بچه بودیم او مدیرعامل استقلال بود و هنوز هم هست.

رویانیان در مورد بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا با  هامبورگ گفت: ما با هامبورگ مکاتبات زیادی کردیم و آن ها مبلغی را اعلام کردند ما هم مبلغی را پیشنهاد کردیم مهدوی کیا گفت دست نگه دارید تا من به ایران بیایم تا نظرم را بگویم او گفت من دوست ندارم شما در وسط بازی ها برای من به خرج بیفتید حالا برنامه هایی داریم که بعدا اعلام می کنیم. دو سال است به فوتبال آمدم یکی از کسانی که شخصیت بالایی دارد و صاحب نفس زکیه است همین مهدوی کیاست. او واقعا مهدوی‌کیا شخصیت بزرگی دارد.

وی در پاسخ  به اینکه آیا هنوز هم پورشه می دهد، عنوان کرد: این را برای ما درست کردند. اگر پورشه ، ژیان،‌ فولکس و هر چیزی وارد کردم آمار آن در گمرک هست و متاسفم تا این حد در برنامه ای روی این موضوع تأکید دارند. ما دیگر نباید حرف بزنیم باید عمل کنیم.

رویانیان در واکنش به حرف فتح الله زاده که دوست دارد یک بار کاندیدای فدراسیون فوتبال شود، گفت: من هم به فتح الله زاده رای می دهم. هر چند که بار قبل به کفاشیان رای دادم. البته علی کفاشیان فرد بسیار خوبی است.

+16
رأی دهید
-11

بی غم - تهران - ایران
خوب می شد جواب فتح الله زاده به رویانیان رو هم چاپ می کردید. حاجی گفت که سابقه فوتبالی رویانیان از من بیشتره چون پدر بزرگ من تعریف می کنه که زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم رویانیان به عنوان توپ جمع کن کنار زمین فعالیت می کرد!!! در ضمن رفرنس این مصاجبه هم مربوط به برنامه ورزش و مردم است.
جمعه 29 شهريور 1392 - 13:49
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
یه اهوم کافیه تا حساب کار دست بعضیا بیاد. ما اینیم دیگه
جمعه 29 شهريور 1392 - 15:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.