کاخ سعدآباد از اسباب و اثاثیه شخصی خانم مسئول تخلیه شد

با پیگیری‌های انجام شده، اسباب و اثاثیه شخصی معاون سابق این سازمان از یکی از خانه‌های کاخ سعدآباد خارج شد.

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طی ماه های اخیر خانم مسئول در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور به یکی از خانه های کاخ سعدآباد در تهران اسباب کشی می کند. این اتفاق در دوره ریاست محمد شریف ملک زاده در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رخ می دهد.

پس از اطلاع رسانی‌های خبرگزاری فارس درباره این موضوع و تعیین مهلت برای تخلیه خانه سعدآباد از اسباب و اثاثیه منزل ایشان از سوی مسئولان فعلی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، این خانه در حال حاضر تخلیه شده است.

ملک زاده مجوز سکونت در سعدآباد داد

خانم «الف - م» معاون سابق میراث فرهنگی کشور درباره ماجرای سکونت در خانه سعدآباد این گونه توضیح داده است که « اینجانب زمانی که از سوی سازمان میراث فرهنگی به عنوان یک عضو هیئت علمی و مدیری اجرایی از سازمانی دیگر به این سازمان دعوت به همکاری شدم چون از استانی دیگر به تهران دعوت شده بودم شرط تامین مسکن را مطرح نمودم و سازمان نیز با توجه به انتقال مجموعه به شیراز نسبت به تامین مسکن اینجانب همانگونه که برای دیگر مدیران تدبیر نموده بود اقدام کرده و در یکی از ساختمان‌های استانداری شرایط اقامت فراهم گردید. با تصویب موضوع بازگشت مجموعه معاونت از شیراز به تهران موضوع تامین مسکن مکررا از معاونت توسعه و مدیریت پیگیری می‌گردید از آنجایی که اینجانب خود را موظف به حفاظت و مرمت آثار تاریخی می‌دانم تقاضا نمودم مبلغ ودیعه مسکن که جهت مدیران مدعو از استان‌ها در این سطح تأمین می‌گردد صرف مرمت یک بنای تاریخی شود با توجه به اینکه بنا دارای سه واحد مجزا می‌باشد و اینکه پس از مرمت، هم قابلیت اسکان جهت کارمندان و هم تبدیل شدن به مهمانسرا را داشته و از این طریق کاهش هزینه‌های پذیرایی از مهمانان را به دنبال داشته باشد اقدام شد.»

وی در ادامه آورده است که «همانگونه که خبرنگار آن خبرگزاری اشاره نموده‌اند بناهای مجاور مجموعه سعد آباد محل سکونت نگهبانان مجموعه بوده پس قطعا فرم کاخ گونه نداشته و ندارد و از اینکه اینجانب هزینه ودیعه مسکن یک مدیر را صرف مرمت یک بنای تاریخی با سه واحد مسکونی مجزا که حدودا 300 متر مربع (هر واحد 100 متر مربع) زیر بنا و یک نگهبانی نموده مفتخر و خشنودم و لازم به ذکر است اینجانب همچنان در خانه استیجاری خود اقامت داشته و تنها از یکی از اتاق‌ها جهت نگهداری اثاثیه ارسالی از شیراز استفاده نموده و هرگز اینجانب و خانواده‌ام علیرغم اخذ مجوز از مقام عالی سازمان در این بنا ساکن نبوده‌ایم زیرا که مرمت بنا به شکل کامل صورت نگرفته و تاسیسات آن شامل شبکه آب شهری، گاز شهری ناقص بوده و عملیات محوطه‌سازی و پله‌های دسترسی و نرده‌ها نیز نیاز به اصلاح و مرمت دارند.»

وی با تاکید بر اینکه اینجانب حتی یک شب هم در این خانه سکونت ننموده‌ام و فرزندم تاکنون این خانه را حتی ندیده است، اعلام کرده است: «علیرغم اخذ مجوز از مقام عالی وقت سازمان، آقای ملک‌زاده، جهت سکونت در بنای مذکور در جلسه معارفه آقای نجفی در خصوص این مجوز مذاکره و بنا به توصیه ایشان مبنی بر اینکه بهره‌برداری از این بنا ممکن است با حساسیت و حاشیه برای پرسنلی در این سطح همراه باشد پیشنهاد نمودند از سکونت در این بنا صرف نظر گردد و اینجانب ضمن استقبال از پیشنهاد مقام عالی سازمان اعلام نمودم که در اسرع وقت نسبت به انتقال اسباب شخصی انتقالی از شیراز اقدام خواهم نمود و ایشان نیز دستور فرمودند تا تامین محل مناسب از فضای موجود در بنا استفاده نمائید.»

+81
رأی دهید
-4

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
امیدوارم که لباس زیر هاشو هم برده باشه که بعدا مایه آبرو ریزی نشه .
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 13:44
sandalikhali110 - تهران - ایران
آخیش خنک شدم حالا برگرد دهاتت اون انتری نژاد خیلی مملکتو بی صاحاب کرد وقتشه گورتونو گم کنید عوضیا
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 13:46
علی چپ دس - رشت - ایران
قربونش بشم خانم معاون الف _ معشوقه رئیس .
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 15:27
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
جلوی ضرر را هر جا بگیری منفعت است , اگر همین ابتدا صدای کسی در نمی آمد بعد ساکن میشدی.
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 17:10
fesgeli - سوئد - اوپسالا
حیفه قبر برا شماها، آخه تو رو چه به کاخ سعدآباد، طویله هم برا شما زیاده. چون هیونهای که تو طویله هستند حد اقل ۱ خاصیتی دارند که شما اون رو هم ندارید. دزدهای کثیف
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 23:37
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
شاه اگه میدونست یه روزی این فاطمه سلطونا اینجا ساکن میشن روز آخر کاخ رو خراب میکرد خودش .
‌پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 00:10
behzad50 - مونیخ - المان
سرکار خانم نسبتا محترم ظاهراً فکر میکنند در شهر کور‌ها زندگی‌ میکنند ،تحصیلات و تخصص که ذکر ننمودید ،راز انتقال و مراحم خاص برای شما ya مشخصا بر طبق ذوق و محرک احساسات مقام عالی ریاست بوده یا نسبت خونی ؟،اگر شرح مختصری هم بفرمایید مکفیست. مقام علی‌ مرتفع
‌پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 00:12
coco - تورنتو - کانادا
راستشو بگو ننه، اون حالی‌ که تو ب یکی‌ دادی به زندگی‌ در کاخ سعد آباد میرزید؟ یا اینکه اون بدبخت ندیید پدیید بوده، به هر حال نقشیت مس اینکه اینبار نگرفت، تا بار دیگر خدا بزرگ است، تمرین رو فراموش نکن. هنر هاتو حفظ کن فاطی.
‌پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 18:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.