سرنوشت افیونی خانم دکتر فارغ التحصیل اروپا در ایران

سرنوشت افیونی خانم دکتر فارغ التحصیل اروپا در ایران

روزنامه ایران :خانم دکتر اروپایی در سفر به ایران پای در دنیای افیونی‌ها گذاشت.دوستی افیونی این خانم دندانپزشک با جوان مواد فروش ایرانی دردسرساز شد.
عصر 15 شهریورماه سال‌جاری مأموران کلانتری 125 یوسف‌آباد هنگام گشتزنی در یکی از خیابان‌های منطقه به یک مرد و زن که کنار خودروهای پارک شده، رفتار مرموزی از خود نشان می‌دادند، برخوردند.

دقایقی بعد مأموران رفتارهای غیرعادی این زن و مرد جوان را تحت نظر گرفتند و دیدند مرد جوان در یکی از خودروها را باز کرد و پس از سرقت لوازم داخل آن به سراغ خودروی دیگری رفت.تیم پلیسی با دیدن این صحنه وقتی دیدند در برابر دو دزد قرار دارند برای دستگیری‌شان وارد عمل شدند.
در صحنه حمله پلیس، مرد جوان که یک کوله پشتی به همراه داشت با دیدن مأموران او را به زمین انداخت و از صحنه سرقت پا به فرار گذاشت و زن جوان هاج و واج کنار کوله‌‌پشتی ایستاد و دستگیر شد.
زن سیه چرده و لاغر اندام که با دیدن پلیس دستپاچه و شوکه شده بود، گفت بی‌گناه بوده و در سرقت داخل خودروها هیچ نقشی ندارد.این زن که ماندانا نام دارد، در بازجویی‌ها گفت: من یک دندانپزشک مقیم اروپا هستم، حدود هفت ماه پیش به خاطر امتحان بورسیه در سفارت ایتالیا به تهران آمدم که از شانس بد و حماقت در دام اعتیاد گرفتار شدم و با آرش، همان پسری که فرار کرده است آشنا شدم. آرش تنها برایم هروئین می‌آورد و در سرقت‌ها من هیچ نقشی نداشتم. فقط از او یک شماره تلفن دارم و هر وقت مواد می‌خواستم با وی تماس می‌گرفتم.بازپرس امجدیان از شعبه 14 دادسرای خارک با شنیدن ادعاهای این خانم دکتر اروپایی دستور داد تا آرش ردیابی و دستگیر شود.


گفت‌وگو با خانم دکتر افیونی


خانم دکتر جوان دست‌هایش را روی صورتش می‌گذارد و آهی می‌کشد و آرام می‌گوید: دوست داشتم جراح فک و صورت شوم اما دندانپزشک شدم. وقتی دیدم آرزوهایم بر باد رفته است در دام افیون افتادم.
چند سال داری؟
31 ساله هستم.
می‌دانی اتهامت چیست؟
اتهامی ندارم فقط هروئین مصرف می‌کنم.
مگر خانم دکتر نیستی چرا هروئین؟
من دندانپزشک هستم و علاقه‌ای به این رشته ندارم به خاطر همین در آرزوهایم سرخورده شدم و خیلی زود به دام مواد افتادم.روز گذشته نیز از بدشانسی برای خرید هروئین به یوسف‌آباد رفتم که همزمان ماموران پلیس سررسیدند و من دستگیر شدم و آرش فرار کرد.
آرش با تو نسبتی دارد؟
نه، او مواد فروش است. حدود دو ماه پیش خیلی اتفاقی با آرش آشنا شدم و هر از گاهی برای خرید مواد نزدش می‌رفتم.
پدر و مادرت می‌دانند که اعتیاد داری؟
پدرم 12 سال پیش به خاطر بیماری ما را تنها گذاشت. بعد از آن من، مادرم و برادر و خواهرم تنها ماندیم. همان سال من برای ادامه تحصیل به اوکراین رفتم و در آنجا مقیم شده و در رشته دندانپزشکی فارغ‌التحصیل شدم اما آرزویم این بود که جراح فک و صورت شوم.برادر و خواهر دیگرم هم برای ادامه تحصیل به کشور کانادا رفته‌اند که خواهرم دکترای الکترونیک دارد و برادرم دکترای علوم سیاسی.
در تهران نزد چه کسی زندگی می‌کنی؟
مادرم در تهران است و روز گذشته وقتی دستگیر شدم به کلانتری آمد و وسایلم را تحویل گرفت.
مادرت چیزی به تو نگفت؟
نه فقط با حالت قهر وسایلم را برداشت و رفت. امروز هم که حاضر نشد برای ضمانتم به دادسرا بیاید.
کی به ایران آمدی؟
حدود هفت ماه پیش به ایران آمدم. برای بورسیه که قبول شده بودم می‌بایست برای مصاحبه به سفارت ایتالیا در تهران می‌رفتم.
به سفارت ایتالیا رفتی؟
نه گرفتار شدم. همین که آزاد شوم قید همه چیز را می‌زنم و زودتر به همان کشور اروپایی بر می‌گردم تا به کارم ادامه بدهم. مطمئن هستم می‌توانم هروئین را ترک کنم.

+49
رأی دهید
-8

vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
از کی‌ تاحالا اوکرین شده اروپا؟! آشغالدونی‌ های بلوک شرق!
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 13:02
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
اک بر سرت که اروپاییان لیاقت زندگی کردن دارد بیشتر مواد مخدر از افغانستان به اروپا قاچاق میشه تقاضای هروئین در اروپا بسیار بالاست و بیشتر سود فروش مواد مخدر به جیب آمریکا و القاعده و طالبان می رود...
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 14:28
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
خاک بر سرت که اروپاییان لیاقت زندگی کردن ندارد بیشتر مواد مخدر از افغانستان به اروپا قاچاق میشه تقاضای هروئین در اروپا بسیار بالاست و بیشتر سود فروش مواد مخدر به جیب آمریکا و القاعده و طالبان می رود...
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 14:28
said saidi - استهکلم - سوئد
درود. وحید خان شما همیشه مخالف همه هسثی درسته که انچنان کشوری نیست و در بلوکشرق هست ولی در اروپا قرار گرفته.
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 14:43
اردشیر16 - سئول - کره جنوبی
آقای وحید شریفی! چطور شما میتونید به خودتون اجازه بدید به مملکتی که میلیون ها نفر انسان در اون زندگی می کنند اینقدر راحت آشغالدونی لقب بدید؟من قبلاً مدتی در اکراین زندگی کرده ام و اتفاقاً انسان های مهروبون و باشعوری هستند هر چند که خوب مطلق وجود نداره و انسانهای بد همه جا پیدا میشن.همین آشغالدونی رو که شما میگی, هزاران ایرانی رو که از وضعیت کشور خودمون بستوه اومدن رو در خودش جا داده و بسیاری از ایرانیان مقیم اکراین به هر خلافی دست میزنن تا از این آشغالدونی به مملکت گل و بلبل خودمون دیپرت نشن ولی شما این حرفها رو درک نمی کنی بخاطر اینکه قبلاً خونتون زوریخ بوده و از اونجا مستقیماً رفتید به کانادا
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 16:18
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده
از این دکتر زپرتی‌ها تو فیلیپین و اکراین و ارمنستان ریختند ، بیشتریاشونم پول دادن مدرک گرفتند . همچین گفتند خانوم دکتر اروپا نشین فکر کردم الان طرف متخصص مغز و اعصاب از آلمانه ! در ضمن تو کانادا بیشتر تهرونیا که تازه وارد می‌شند معتادند. مایه شرمند
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 17:46
shirzan48 - بروكسل - بلژيك
چون تو اکراین دکتر شده ، معتاد شده . تمام دزدها و خلاف کارهای اروّپا روسها هستند. چند ماه پیش یک رومانیای ۱۰۰۰ تا ازم زد . وقتی‌ پلیس گرفت هیچی‌ نداشت تا برگردونه . خدا لعنتش کنه .
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 19:50
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
اى خاک بر سرت الاغ . حیف از الاغ که به تو نفهم بگن ...
‌چهارشنبه 27 شهريور 1392 - 00:08
Davidoff - خارکوف - اوکراین
shirzan48 - بروکسل - بلژیک = سلسله اشکانیان - نیویورک - ایالات متحده - دوست گرامی! چرا مزخرف میگید و به دیگران توهین می کنید!؟ من دکترای هوافضای خودم رو از اوکراین گرفتم و هم اکنون برای سازمان فضایی اروپا در کشور ایتالیا کار می کنم!؟ چرا من معتاد و خلاف کار نشدم؟! چرا تمامی مدارک تحصیلی من مورد تائید اتحادیه اروپا بود!؟ باید بگم که بهترین دوران زندگیم در اوکراین بود. این گفته شما توهین مستقیم به بیشتر از چهار هزار ایرانی هست که با خون دل و سختی فراوان در این کشور درس می خونند تا بلکه بتونند به آرزوهایی برسند که متاسفانه وطنشون در اختیارشون قرار نداد! اگر شما هنوز در غار زندگی می کنید و از دنیای بیرون خبر ندارید باید بگم که دوران خرید مدرک مدتهاست که در اروپای شرقی تموم شده! البته طبق تجربه بعضی ها, میشه از آکسفورد انگلستان و آمریکا مدرک خرید!!! متاسفم برای شما ...
‌پنجشنبه 28 شهريور 1392 - 04:09
asal30 - بندرعباس - ایران
من اوکراین پزشکی میخوندم اما یکساله که بخاطر مشکل ارز ترک تحصیل کردم. راستش ایرانی هایی که تو اوکراین اومدن خیلی سختی میکشند. هم برای ویزا و هم سیستم سخت آموزشی و کمبود امکانات آموزشی و ... 99 درصد ایرانی هایی که تو سن پایین اومدن اونجا کم کم سیگاری میشند. روس ها مصرف الکل و مصرف سیگار خیلی بالایی دارند. اما این رو باید بگم که شاید 99 درصد پسران ایرانی که تا قبلش سیگاری نبودند در اوکراین سیگاری شدن . خدا را شکر که من رو آلوده نکردن. این دختره هم بنده خدا تقصیری نداره از استاد دانشگاه تا افراد عادی تو اوکراین و این کشورها اهل سیگار و موادن. یادم میاد دیگه از ایران برای استادهام سیگار سوقاتی می بردم!. تازه من چی بگم که بخاطر یک مشت دلار از رشته پزشکی ترک تحصیل کردم؟. باید برم معتاد بشم ؟.
جمعه 29 شهريور 1392 - 13:41
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.