احمدی‌مقدم: مسوولان دولت قبلی درباره ذخیره کالاها دروغ می‌گفتند

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران می‌گوید که ادعای مسوولان دولت قبل مبنی بر اینکه تا شش ماه ذخیره کالایی داریم، دروغ بود، ذخیره کالا‌های اساسی بین ۱۵ روز تا سه ماه بود.
 
به گزارش خبرگزارهای‌ ایران، آقای احمدی مقدم روز یکشنبه،  ۲۴ شهریور ماه اظهار داشت: «زمانی که هنوز آقای روحانی مسئولیت را بر عهده نگرفته بود، مسئولان دولت گذشته اعلام کردند که به اندازه شش ماه کالاهای اساسی در کشور ذخیره شده است که ما پس از بررسی متوجه شدیم برخی اقلام را فقط برای ۱۵ روز تا سه ماه در اختیار داریم و بسیاری از کالا‌ها یا روی کشتی یا در گمرک مانده بود.»
 
به گفته وی، با اطلاع رسانی به موقع پلیس به مسوولان دولت جدید، مشکل کمبود ذخیره کالاهای اساسی در انبارهای کشور رفع شد.
 
 فرمانده نیروی انتظامی ایران ادامه داده‌است: «این اطلاعات امنیتی نیست که ما شنود بگذاریم تا به آن پی ببریم. این موضوعات چشم بینا می‌خواهد.»
 
او با مثال آوردن از کمبود دارو در بازار، گفته است: «به عنوان مثال وقتی دارو در بازار کم است نباید بگوییم که این موضوع تبعات اقتصادی و درمانی دارد باید تبعات امنیتی این موضوع را نیز در نظر بگیریم.»
 
در تیرماه سال ۹۲، اکبر ترکان، مشاور عالی حسن روحانی، از خالی بودن انبار کالاهای اساسی خبر داده و گفته بود: ‌«این خوب نیست که انبار‌ها و ذخایر کشور خالی باشد.»
 
آقای ترکان در گفت‌وگو با وب‌سایت خبری روز نو، تاکید کرده بود که «یک و نیم میلیون تن خوراک دام و مرغ فعلا چون محلی برای اعتبارشان در نظر گرفته نشده، برای ورود به کشور سرگردان است.»
 
وی از کمبود کالاهای اساسی در انبار‌ها به عنوان «مشکلات حادی» یا کرده بود که دولت آقای روحانی شروع به کار نکرده با آن‌ها روبرو بود.
 
اکبر ترکان با انتقاد از عملکرد دولت محمود احمدی‌نژاد در این باره گفته بود: «انصاف نبود که کالاهای اساسی هم که ابتدایی‌ترین مساله زندگی مردم است با مشکل اساسی روبه‌رو شود. بنده در برنامه قبلی کشور ندیدم که این مسائل را برای دولت بعدی حل کرده باشند. اگر پیش‌بینی فرموده‌اند به ما هم بگویند که کجا و از چه منابعی پیش‌بینی کرده‌اند.»
 
پس از انتشار اظهارات مشاور ارشد حسن روحانی، مسوولان دولت محمود احمدی‌نژاد با تکذیب این خبر تاکید کرده بودند که ذخایر کالاهای اساسی در ایران وضعیت مناسبی دارد. از جمله، مهدی غضنفری، وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت در روزهای پایانی تیرماه و در گزارشی که به رهبر جمهوری اسلامی ارائه داد، تاکید کرده بود: «در حال حاضر که دولت دهم مسئولیت را به دولت بعدی تحویل می‌دهد به مقدار دو تا سه ماه ذخایر کالای اساسی در انبار‌ها داریم و انشالله تحویل دولت بعدی می‌دهیم که با آسودگی بتواند کار خود را شروع کرده و فعالیت‌های خود را ادامه دهد.»
 
حسن رادمرد، ‌معاون آقای غضنفری نیز از دیگر مسوولان دولت محمود احمدی‌نژاد بود که پس از انتقاد مشاور رییس جمهوری جدید نسبت به کمبود کالاهای اساسی در انبار‌ها، به ایرنا گفته بود که حاضر است، انبار ذخایر کالاهای اساسی را به نمایندگان مورد وثوق رییس دولت یازدهم نشان دهد.
 
این مسوول دولت پیشین نیز، میزان ذخایر کالاهای اساسی در انبار‌ها را وضعیت «قابل قبول و مناسبی» توصیف کرده بود، ‌توصیفی که حال با توجه به سخنان سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم به نظر‌می‌رسد چندان واقع‌بینانه نبوده است.

+57
رأی دهید
-4

pasargad2 - شیراز - ایران
خامنه ای جطوری روش میشه از این دزد و دروغکو حمایت کنه واقعا ....؟. خوبه خودتون ابروی خودتون و میبرید .......
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 20:12
REZA404 - آلست - بلژیک
آخه یکی‌ نیست به این الاغ بگه تو چکاره مملکت هستی‌ که تو همه چیز دخالت می‌‌کنی‌ تو کجای دنیا پلیس میاد تو همه چیز دخالت می‌‌کنه تو اگه بیل بزن هستی‌ برو جلوی سرقت مسلحانه یا دزدی‌ها رو بگیر برو جلوی کیف دزدها و مواد فروشها رو بگیر هر کی‌ گفت ابوالحسن تو بگو منم هستم مملکت چماق مداری اینه
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 20:54
yashainiran - ایران - ایران
میخواد سرکاربمونه!
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 21:47
paksan - آمریکا - آمریکا
این حرفها که این روزها حتی از طرف نزدیکان و حامیان احمدی نژاد هم برای نشان دادن حسن نیت و صداقتشون بیان میشه شبیه تف کردن تو صورت خامنه ای است واقعاً هر موقع به این موضوع فک میکنم که چطور این آدم گفت این دولت شعارهای انقلاب رو سردست گرفت و از مسخره شدن نترسید و نفهمید که چطور یک نفر با شعار آن هم شعارهایی که فقط یک عده رو مثل دیکتاتور رو سرکار میگذاره چه بلایی سرمردم و کشور آورد و این آدم یک کلمه انتقاد نکرد؟زمان خاتمی اقتصاد ایران بهترین دورانش رو بعد از انقلاب داشت ولی این آدم در هر سخنرانی به دولت می تاخت که اقتصاد فلان و چنان و نوحه می خوند و داستان پدر بی پول تعریف میکرد ولی در دولت دزدان که شبیه مغلها کشور رو نابود کردن یک کلمه نگفت؟هشت سال شریک دزدی ها و غارت ها بود و حالا همه کسانی که ذره ای شرف دارن اولین کارشون اینه که یک تف بندازن بصورت دیکتاتور و بهش بفهمونند که می دونستی و سکوت کردی
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 05:14
samsad - تهران - ایران
اولا تو چه کاره ایی؟ دوما تو که میدونستی و رو نکردی از اون ها دزدتری.. فقط آرزومند دیدن روزی هستم که پلاکارد خیانت به مردم را روی سینتون ببینم و در صف اعدام بودنتون...
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 08:03
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
عجب خر توی خری این دولت اسلامی می‌‌باشد. تا دیروز برای همین دولت احمدی می‌‌کشند .اعدام می‌‌کردند ، شکنجه می‌‌دادند و امروز از هر گوشه یک نفر سّر سّر می‌‌آورد دولت گذشته چنان بود و این و آن کار را انجام داد. اخر حرامیان مسلمان این‌ها تازه کشف کرده‌اید ؟ یا اینکه دروغ و ریا در خون دین شما می‌‌باشد. تازه چه اندازه تیکری و پلیدی . همی‌ شاه علی‌ هم خجالتی می‌‌باشد وگرنه می‌‌گفت ؟ کی‌ ما ؟ ما از همان اول هم بودیم مخالف احمدی . دینی از این پلیدتر دیده‌اید ؟ از کودکی ما را درغگو بار می‌‌آورد .
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 08:04
تاراز - لیدز - انگلستان
دزدی و دروغ در اصل و نهاد دین و آیین ضد بشریتان نهادینه هست.قربتی.
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 11:05
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
لطفن یکی از طرفدارهای این دولت یه دونه حرف راست از این میمون نژاد رو بگه. دروغها پیشکش
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 11:54
کبالت3 - کرج - ایران
آقای محترم بگو کدوم یکی رو راست گفته بقیه رو بیخیال شو و کشششش نده برو ذکر مصیبت نکن کبلائی
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 17:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.