دهنوی : دیشب همه به فکر خودشان بودند، با این روند می‌بازیم/ آقای فردوسی‌پور حق با قلعه‌نویی است

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس‌ گفت: در دیدار مقابل گسترش‌فولاد بازیکنان پرسپولیس همه به فکر خودشان‌ بودند، با این روند در بازی‌های بعدی خواهیم باخت.

قاسم دهنوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ابتدا در خصوص بازی مقابل گسترش فولاد تبریز گفت: با توجه به اینکه ما از قبل می‌دانستیم کار بسیار سختی داریم مقابل تیم خوب تبریزی به میدان رفتیم. آنها واقعاً تیمی جنگنده، جوان و جویای نام داشتند و باید این موضوع را انکار نکرد که ما سخت‌ترین بازی خودمان را در چند هفته گذشته مقابل گسترش فولاد داشتیم و آن را پشت‌سر گذاشتیم.

وی افزود: ولی در کل به نظر من در بازی مقابل گسترش‌ فولاد ما خوش اقبال بودیم چون آنها بسیار خطرناک بودند. از طرفی دیگر یکی از نقاط ضعف ما در بازی شب گذشته این بود که در زمین بازی زیادی‌ از حد من بودیم و این کمی بازی ما را دچار مشکل کرده بود.

بازیکن تیم پرسپولیس تاکید کرد: ما باید بیشتر به فکر بازی‌های آینده خودمان باشیم چون اگر بخواهیم مثل بازی با گسترش فولاد باشیم، صددرصد در بازی‌های بعدی شکست خواهیم خورد. چون خوب نبودیم، ما حتی وقتی که بازی را آنالیز کردیم به دنبال این بودیم تا بیشتر توپ را در زمین اداره کنیم اما خیلی راحت توپ‌ها را از دست می‌دادیم.

هافبک قرمزپوشان گفت: متاسفم این حرف را می‌زنم اما همه در بازی با گسترش فولاد به فکر خودشان بودند، مخصوصاً هنگام حملات، این موضوع اصلاً برای تیمی که می‌خواهد قهرمان بشود درست نیست. ما باید خیلی متحد‌تر از این حرف‌ها باشیم تا به هدف بزرگ‌مان برسیم.

دهنوی ادامه داد: ما حتی فرصت‌هایی را که به دست می‌آوردیم خیلی راحت آنها را از دست دادیم، امیدوارم که در بازی‌های بعدی این صحنه‌ها تکرار نشود چون دچار ضررهای غیرقابل جبرانی خواهیم شد. ما متاسفانه در بازی مقابل گسترش‌فولاد هیچ کارمان در زمین مشخص نبود و سربه هوا بودیم که متاسفانه این اصلاً برای پرسپولیس‌ خوب نیست و باید خیلی بهتر باشیم.

وی در پاسخ به سوالی که درست است که پرسپولیس‌ زیاد متحد نبود اما سه امتیاز شیرینی را کسب کرد، گفت: من قبول دارم، همین سه امتیاز ما را تا رده دوم جدول بالا کشید و خیلی شیرین بود ولی خودتان می‌دانید یک برد هیچ وقت برای یک تیم حاشیه امنیت نداشته، چند بار ما امسال از این موضوع ضرر کردیم.

دهنوی افزود: آنها در نیمه دوم خیلی خوب کار کردند و امکان داشت این تیم جوان به یکباره دروازه ما را باز کند آن‌وقت ما باید چه حرفی می‌زدیم؟ به نظر من یکی از بازی‌هایی بود که ما در نیمه دوم حتی چهار پاس سالم هم به یکدیگر ندادیم، اصلاً تنهاترین بازی‌ای بود که 9 هفته گذشته ما در نیمه دوم بد بودیم. وقتی ما اشتباه می‌کنیم و پاس به یکدیگر نمی‌دهیم قطعاً تیم حریف بهترین بهره‌ را می‌برد و بازی و میدان را در دست می‌گیرد و خطرناک می‌شود. ما اصلاً در نیمه دوم منطقی بازی نکردیم و به یکباره می‌خواستیم حمله کنیم که این خوب نبود. من احساس می‌کنم با تدابیر علی دایی باید هفته‌های آینده با تمرکز و برنامه بهتری به میدان برویم و قطعاً به گوشزد‌های دایی بیشتر توجه کنیم تا راحت‌تر به اهدافمان برسیم. ما شب گذشته خوش شانس بودیم که به امتیاز رسیدیم اما شاید دیگر این شانس به ما رو نکند.

هافبک پرسپولیس‌ یادآور شد: ما باید این را بدانیم که چطور در دقیقه 80 و 90 مقابل یک تیم جوان و با انگیزه به سمت دروازه حریف در شرایطی که یک گل جلو هستیم حمله کنیم و همین دلیل است که می گویم ما شب گذشته خوش شانس بودیم و به جای یک امتیاز سه امتیاز را گرفتیم تا با لطف خدا به رده دوم جدول برسیم.

دهنوی در پاسخ به سوال دیگری که بعد از عملکردش در دربی 77 از بازی خودش در برابر گسترش فولاد، راضی است یا خیر، یادآور شد: پست من در دربی تغییر کرده بود ولی الان هم با قدرت می‌گویم من در دربی هیچ مشکلی نداشتم. شرایط ایجاب می‌کرد که ما دفاع کنیم و با حریف یارگیری‌های فشرده داشته باشیم اما متاسفانه مفسران و گزارشگرانی در فوتبال ما هستند که هم با خودشان هم با فوتبال مشکل دارند و همیشه می‌خواهند این فوتبال را بزنند.

وی افزود: صحبت‌های من با عادل فردوسی‌پور است؛ ایشان خیال می‌کند تمام بازیکنان سر موعد پول‌هایشان را می‌گیرند اما این همه که می‌گویند پول‌های میلیونی و میلیاردی بیاید ببینید یک هزارتومانی تا الان به بازیکنان پرسپولیس‌ داده‌اند یا خیر، قسم قران بدهید که آیا یک هزارتومنی بازیکنان گرفته‌اند یا خیر اما بچه‌ها به خاطر این پیراهن با جون و دل برای تیم‌شان بازی می‌کنند و کار بزرگ آنها نباید کارشناسی که نمی‌داند چه خبر است اما هرچه دوست دارد می‌گوید، زیر سئوال برود.

دهنوی تاکید کرد: همین الان استقلالی‌ها 30 الی 40 درصد پولشان را گرفته‌اند یعنی تیمی که هر روز همه در آن می‌گویند پول نداریم، مشکل داریم، بیشتر از ما گرفته‌اند ولی الان بچه‌های ما با خستگی و تمام وجودشان بدون اینکه در بوق و کرنا کنند پول نگرفته‌اند و به خاطر هواداران بازی می‌کنند، ما به عشق پرسپولیس‌ و هوادارانش بدون اینکه هزار تومان بگیریم در زمین می‌جنگیم و این برای ما افتخار است. تا به امروز هیچ حرفی نزدیم، اما دوست دارم مردم همه چیز را بدانند که چه کسی به خاطر پرسپولیس‌ بازی می‌کند و چه کسی به دنبال دادن اخبار کذب است. بعد از دربی 77 همه می‌گویند بازیکن میلیاردی و هر اسمی که می‌خواهند روی ما می‌گذارند، یکی یاد گرفته که بازیکن میلیاردی و یا باشگاه میلیاردی، ‌اما بقیه ماجرا را نمی‌دانند چیست.

دهنوی خاطرنشان کرد: من به فردوسی‌پور می‌گویم شما گزارشگری فوتبال خود را انجام بدهید، شما کارشناس یا مفسّر فوتبال نیستید که هر چی دوست داری برای خودت می‌گویی. آقای فردوسی‌پور در این فوتبال غیر از حاشیه دنبال چه چیزی هستی؟ باید این حرف‌ها را بزنم واقعاً امیر قلعه‌نویی راست می‌گوید که برنامه 90 همه ‌چیز را در این فوتبال ما خراب می‌کند. آنقدر جوّ می‌دهد تا ذهن مردم و هواداران را از فوتبال سیاه کند. به نظر شما این کار درستی است؟ به نظر من کار فردوسی‌پور به دور از مردانگی و معرفت است چون او می‌خواهد خودش را مطرح و همه را با القاب مختلف بزند.

دهنوی در مورد بازی با سپاهان نیز تاکید کرد: من هیچ مشکلی با اصفهانی‌ها ندارم. مشکل کوچکی با خود رحیمی داشتم که من آن را خاک کردم و همه چیز تمام شد. من هیچ مشکلی با اصفهانی‌های عزیز ندارم، سپاهان هرساله با حضور در جمع بالانشینان جدول نشان داده تیمی بسیار خوب و منسجم است و الان هم پتانسیل خیلی بالایی برای موفقیت دارد. ما باید خیلی احتیاط کنیم و بیشتر با یکدیگر همدل باشیم. کار بسیار سختی را در اصفهان داریم اما با کمک خدا و یکدلی بچه‌ها، سه امتیاز را می‌خواهیم تا به امید خدا جایگاه مان را از دست ندهیم. با شناختی که از سپاهان داریم به نظرم می‌توانیم به هدفمان برسیم.

هافبک قرمزپوشان پایتخت درباره حضورش بعد از دو بازی در پست هافبک وسط، گفت: من به نظر علی دایی همیشه احترام می‌گذارم، راستش را بخواهیم خودم دوست دارم وسط بازی کنم اما دایی هرجا که صلاح بداند من برای پرسپولیس‌ مفید و موثر هستم بازی می‌کنم و هیچ مشکلی ندارم. خدا را شکر پله پله بالا آمدیم و الان در رده دوم جدول لیگ برتر هستیم، از طرفی دیگر همه تیم‌ها این هفته به نفع ما بازی کردند. ما باید لیاقت این را هم داشته باشیم که همیشه در کورس قهرمانی قرار بگیریم، ما باید فقط در رده اول یا دوم جدول باشیم تا دل هواداران را شاد کنیم اما این منوط بر تلاش و کوشش بیشتر در بازی آینده است. اگر بی‌گدار به آب بزنیم ضربه غیرقابل جبرانی می‌خوریم که انشاا... با اعتماد به نفس و صلابتی که داریم این اتفاق نمی‌افتد. ما باید برای همدیگر با تلاش و کوشش بیشتر حتی جانمان را هم بدهیم تا همه به فکر یک هدف باشیم، این رمز موفقیت پرسپولیس است.

هافبک پرسپولیس‌ در پایان در پاسخ به سوال دیگری که آیا از عملکرد خودت راضی هستی یا خیر، یادآور شد: اول باید این را بگویم من خیلی مانده تا دهنوی همیشگی شوم. من امسال شاید باید برای اولین بار در پست هافبک دفاعی بازی می‌کنم. همیشه باید در حمله و دفاع حضور داشته باشم. درست است که علی دایی می‌گوید هافبک دفاعی‌ها به حمله نزدیک بشود ولی باید این را بدانید که هافبک دفاعی باید به فکر دفاع کردن هم باشد، شرایط من البته در حال حاضر با تیم‌های دیگری که در آن بازی می‌کردم فرق دارد. همه از من انتظار حمله دارند اما باید دفاع را فراموش نکرد. علی دایی تاکید دارد که همیشه هافبک دفاعی در هنگام حمله اضافه شود اما ما هم باید با برنامه این کار را انجام دهیم چون اگر بخواهم همیشه در حمله باشم جانمان از بین می‌رود. من هنوز با آن دهنوی فاصله دارم اما در 9 هفته‌ای که بازی کردم نمره قابل قبولم را از دایی گرفتم چون به عنوان یک هافبک دفاعی به خواسته‌های دایی جامه‌عمل پوشاندم. هم در تخریب‌کاری، دوندگی و حتی بازی‌سازی به نظرم بد نبودم ولی باز هم سعی می‌کنم برای پرسپولیس‌ بیشتر موثر باشم. من بعد از خدا فقط روسفیدی مقابل هواداران پرسپولیس را می خواهم چون مطمئن باشید دایی هم مربی‌ نیست که یک بازیکن را بدون دلیل زیاد به او بال و پر بدهد. دایی به من اطمینان دارد و مطمئن باشید اگر مشکلی بود هرگز دایی من را در ترکیب قرار نمی‌داد چون ایشان آنقدر شخصیتیش حرفه‌ای و بالا است که با کم‌کارها و کسانی که حرفهایش را پیاده نکنند هیچ تعارفی ندارد به همین دلیل است که می‌گویم ایشان در 9 هفته گذشته از من راضی است.

+33
رأی دهید
-27

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
بعنوان یک پرسپولیسی میگم : دهنوی شما بذار مهر ورودت به پرسپولیس خشک بشه بعد نطاقی کن . با فردوسی‌ پور لج کردی چون بهت گفت چرا همزمان با ۳ تا تیم قرارداد امضا کردی . تو پرسپولیسی نیستی‌ .
شنبه 23 شهريور 1392 - 13:36
رجب علی - تگزاس - امریکا
مردم خودشون بهتر میدونن شما هم اگر بازیکن خوبی هستی و دم از مردانگی میزنی با یه تیم قرارداد ببند معرفت و مردانگی اینه که اگر فردوسی پور ایزادت گرفت وگفت این کار بدی است شما هم بگید دست درد نکنه ببخشید اشتباه کردم اینشالله تکرار نمیشه نه اینکه بگید این گروهبان قندلی باند باز که به همه داورا اعتراض میکنه و هیچکس هم کاری بهش نداره راست میگه. برو بچه بازیتو بکن و چند تا پاس بده که بدرد فورواردها بخوره
شنبه 23 شهريور 1392 - 23:54
sandalikhali110 - تهران - ایران
تو اگه آگدم بودی از حرصت با 10تا تیم قرارداد نمیبستی تو برو بازی یاد بگیر که به هم گره نخوری واسه ما قد قده عرفان سر نده پرسپولیس چرب ونرم بود که اومدی پس نطق نکن کوچیکتر از اونی هستی که کسی مثل عادل رو نقد بزنی بشین سر جات
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 05:07
ايرانى در غربت - اسلو - نروژ
الهى درد و بلاى این به قول تو گروهبان قندلى باند باز تو کمرت بخوره رجب على از تگزاس! با اىن اسمى که تو دارى چطور تو امریکا زندگى میکنى، برگرد ابرقو!
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 09:02
pull.over - دوحه - قطر
این مصاحبه تابلو هست که دروغه.جون مادرتون دوباره بخونید.یه جوری نوشتن تا دهنوی رو کلهم اجمعین خراب کنن..درسته خیلی افت کرده تو پرسپولیس ولی اینقده شلغم نیست که حالا همیشه تو ترکیب اصلیه همچین مصاحبه ی مسخره ای بکنه...
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 17:43
ensanam arezoost - خارگ - ایران
وقتی رویانیان میشود مدیرعامل و دایی هم سرمربی خوب نتیجه این میشود که تو میشوی هافبک و سوگلی تیم دایی! به عنوان یک پرسپولیسی باید بگویم که شانس آوردیم دفاع و دروازه بان خوبی داریم که انتخاب دایی هم نبودند و از فصل قبل در تیم حضور داشتند و هافبک و فوروارد انتخاب دایی بودند که می بینید چقدر ضعیف هستند...
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 19:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.