انفجار در نماز جمعه بعقوبه حداقل سی کشته بر جای گذاشت

تا کنون در سال جاری، بیش از ۵۰۰۰ نفر در اثر بمبگذاری و دیگر حملات مسلحانه گروه‌های افراطی در عراق کشته شده اندحد اقل سی نفر در انفجار دو بمب در یک مسجد در حاشیه شهر بعقوبه در مرکز عراق کشته شده اند.

مقامات عراقی گفته اند که این حمله حد اقل ۲۵ مجروح نیز بر جای گذاشته است.

پلیس بعقوبه گفته است قربانیان این بمبگذاری نمازگزاران شیعی و سنی بوده اند که به اتفاق به اقامه نماز جمعه پرداخته بودند.

بمب اول هنگام خروج نمازگزاران شیعه و سنی از مسجد منفجر شد و بمب دوم در فاصله زمانی کوتاهی بعد از آن، هنگامی که جمعیت برای کمک به مجروحان تجمع کرده بود، بر تعداد قربانیان افزود.

بعقوبه که در ۶۰ کیلومتری شمال بغداد و در استان دیاله واقع است، دارای جمعیتی متشکل از مسلمانان شیعی و سنی است و در ماه‌های اخیر شاهد چندین بمبگذاری مرگبار بوده است.

این دومین بمب گذاری در بعقوبه در طول سه روز گذشته بوده است.

اکثر حملات توسط تندروهای سنی مذهب طراحی و اجرا شده اند که با سازمان القاعده مرتبط بوده و مخالف وحدت و یکپارچگی مسلمانان شیعی و سنی هستند.

خشونت قومی و مذهبی اعمال شده توسط تندروها در عراق در سال جاری میلادی افزایش شدیدی یافته است و تعداد قربانیان آن به بالاترین حد از سال ۲۰۰۸ رسیده است.

سازمان ملل متحد گفته است که تا کنون در سال جاری، بیش از ۵۰۰۰ نفر در اثر بمبگذاری و دیگر حملات مسلحانه گروه‌های افراطی در عراق کشته شده اند.

تنها در ماه اوت بیش از ۸۰۰ نفر جان خود را در اثر حملات گروه‌های تندرو از دست داده اند و اکثر بمبگذاری‌ها در بغداد، پایتخت عراق، انجام گرفته است.

+22
رأی دهید
-13

سیاوش کمایی - آلمره - هلند
این اسلام چه دستوریه که مسلمونها به خودشون هم رحم نمیکنند
شنبه 23 شهريور 1392 - 15:54
کبالت3 - کرج - ایران
برای پایان این حماقت سه راه است یکی اینکه جمعیت عراق تمام بشه البته بعید نیست..یکی هم اینکه بمب و مواد منفجره برادرا تموم بشه که بعیده. یکی هم اینکه حماقت مسلمین تمام بشه که این دیگه واقعا بعیده کبلائی.
شنبه 23 شهريور 1392 - 18:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.