حمله‌ شدید قلعه‌نویی به فردوسی‌پور:"90" و مجری آن به فوتبال ایران خیانت می‌کنند

سرمربی تیم استقلال گفت: بعدها مشخص می‌شود برنامه 90 چه خیانتی به فوتبال ایران کرده است.

امیر قلعه‌نویی پس از شکست 2 بر صفر تیمش برابر ذوب‌آهن در هفته نهم لیگ برتر فوتبال در نشست خبری حاضر شد و درباره این بازی صحبت کرد. او در مهم‌ترین بخش صحبت‌هایش نه به بازی که به برنامه نود اشاره کرد و با حرارت خاصی نسبت به عملکرد مجری این برنامه به انتقاد پرداخت. قلعه‌نویی در این رابطه گفت: "بعدها معلوم می‌شود که برنامه نود چه خیانت‌هایی به فوتبال ایران کرده است."

وی درباره بازی هم گفت: بازی کیفیت خوبی داشت اما ما از ناحیه داوری ضربه خوردیم. کسانی می‌خواهند قلعه‌نویی را بزنند و به کیفیت کاری ندارند. امروز بازی زیبایی بود اما ما باز هم به اشتباه داوری باختیم؛ همانطور که دو باخت قبلی‌مان به این خاطر بود. آقایان نگاه ملی به استقلال ندارند و این طبیعی است چون آنها ما را دوست ندارند.

قلعه‌نویی در ادامه با لحنی طعنه‌آمیز گفت: یکسری مسائل وجود دارد که قلم‌ به دست‌های پاک با پرداختن به آنها علیه ما کار می‌کنند.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: من این پیروزی را به باشگاه فرهنگی ذوب‌آهن و کادر فنی‌اش تبریک می‌گویم. آنها دو سه موقعیت خیلی خوب داشتند و ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم. از تیمم راضی هستم. بازیکنانم بازی قابل قبولی ارائه دادند اما باختیم.

قلعه‌نویی بار دیگر و در پاسخ به سوالی درباره اینکه تیمش در حد و اندازه استقلال بازی نکرد، با طعنه‌ای دوباره گفت: تیمی که 15 موقعیت ایجاد می‌کند تیم خوبی است اما فکر می‌کنم که باید جام اخلاق را به جای بازیکنان به داوران بدهند.

به گزارش ایسنا، در ادامه خبرنگاری از قلعه‌نویی پرسید چرا برخلاف همیشه که تیم‌های او خط هافبک قدرتمندی دارد در بازی امشب در دو جناح دچار مشکل بود، وی در پاسخ گفت: روی گل اول ما در یک ارسال 70 متری گل خوردیم و در گل دوم هم عابدینی از مدافع حریف جا ماند. این مشکل با آمدن خسرو و بیگ‌زاده برطرف می‌شود. البته امروز چند موقعیت داشتیم که می‌توانستیم از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: استقلال امروز بیش از 10 موقعیت گلزنی صددرصد داشت. قبول ندارم که هافبک‌هایمان خوب نبودند. ما در ایجاد موقعیت بسیار خوب بودیم. دو پنالتی هم گرفتیم که داور ندید. هرچند ضعف‌هایی داریم که باید برطرف شود. در نهایت می‌توانم بگویم که هم ما می‌توانستیم امروز برنده شویم و هم ذوب‌آهن اما پیروزی سهم حریف بود.

در ادامه خبرنگاری از سرمربی استقلال درباره میزان آمادگی تیمش برای دیدار با بوریرام تایلند پرسید که قلعه‌نویی پاسخ داد: تازه 10 دقیقه از تمام شدن بازی امشب گذشته است و ما برای بازی با بوریرام وقت زیادی داریم که در این مدت سعی می‌کنیم به خوبی ریکاوری کنیم.

قلعه‌نویی در ادامه گفت: امشب یکی از معدود بازی‌های امسال بود که خیلی موقعیت داشتیم. امشب هم مهاجمان و هم مدافعان موقعیت گلزنی داشتند. یک روز تیم شما می‌بازد و موقعیتی خلق نمی‌کنید که نگران کننده است اما یک روز دیگر می‌بازید اما موقعیت‌های زیادی خلق می‌کنید که این مساله خیال شما را راحت می‌کند.

در ادامه خبرنگاری از قلعه‌نویی پرسید که چرا می‌گوید برخی می‌خواهند او را زمین بزنند، سرمربی استقلال در پاسخ انتقاد شدیدی به برنامه نود داشت: اگر من جای مدیرعامل استقلال بودم اجازه نمی‌دادم برنامه نود یک ثانیه علیه استقلال صحبت کند. مجری این برنامه ادعا دارد که این برنامه ابزاری است برای آنکه مشکلات جامعه را نشان دهد اما این برنامه جامعه را به حاشیه می‌برد. یقین دارم که بعدها مشخص می‌شود که این برنامه چه خیانت‌هایی به فوتبال ایران کرده است. برنامه نود افراد را رودرروی یکدیگر قرار می‌دهد. یک بار رحیمی و رویانیان را با هم درگیر می‌کند و یک بار رییس فدراسیون را روی خط می‌آورد و می‌گوید از ساعت خوابش گذشته و با کشیدن بحث کفش سیندرلا با ادبیات بدی با او صحبت می‌کند. این برنامه با این گفتمان افراد را به جان هم می‌اندازد. اینها یک گروه دارند که اگر کسی عضو آن نباشد، او را با تمام وجود می‌کوبند. آقای شیرینی در برنامه نود حرف خوبی زد. او گفت که فردوسی‌پور و برنامه نود ترس از باخت در داربی را به دل مربیان انداخته است. حتی یک بار آقای هاشمی که تهیه‌کننده این برنامه است، در هتل المپیک قسم خورد و گفت که من تنها مربی هستم که رودرروی نود ایستاده‌ام. او گفت بعضی از مربیان برای آن که سه دقیقه روی آنتن باشند، به فردوسی‌پور التماس می‌کنند! طبیعی است که اگر کسی این کار را نکند، مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و می‌شود مربی سنتی و هزار انگ دیگر به او می‌چسبانند.

وی ادامه داد: اگر من هم سرم را پایین بیندازم و "چشم" بگویم، همه چیز خوب می‌شود. حالا ببینید من چقدر بدبخت شده‌ام که فردوسی‌پور درباره شخصیت حقیقی و حقوقی من حرف می‌زند. او در برنامه‌اش به شیرینی گفت که چون دو سال است به فوتبال آمده نباید حرف بزند و حالا من از خودش می‌پرسم که زمانی که ما بازی می‌کردیم، او کجای فوتبال بوده است. اصلا برای چه به فوتبال آمده؟ او به شیرینی گفت که کجای فوتبال است و من همین سوال را از خود فردوسی‌پور می‌پرسم.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: اگر بهترین بازی را انجام بدهید و در آسیا نتیجه بگیرید به تو انگ می‌زنند. فردوسی‌پور دارد فوتبال ایران را نابود می‌کند. یک روز درباره پسرم حرف می‌زند. من پسر چندین استقلالی سابق را به تیم آوردم و تمرین دادم. دوست داشتم و این کار را کردم هیچ ترسی هم ندارم. اگر پسرم به دوبی می‌رفت و آن کارها را می‌کرد، از نظر فردوسی‌پور من می‌شدم مربی اخلاق. متاسفم برای مدیرانی که با این برنامه تماس می‌گیرند. این برنامه مدیران را به جان هم می‌اندازد و الفاظی به کار می‌برد که جوان‌ها با شنیدن آنها از فوتبال زده می‌شوند.

قلعه‌نویی افزود: زمانی که کسی می‌خواهد در نود از من تعریف کند، فردوسی‌پور سریع حرفش را قطع می‌کند اما کافی است آن فرد با من مشکل داشته باشد آن وقت همه صحبت‌ها می‌شود علیه من. نویدکیا در سپاهان قهرمان شد و وقتی به نود آمد از او درباره رابطه‌اش با من پرسید. یا وقتی کاظمیان بازیکن یک تیم بود و من مربی تیم دیگر، از او می‌پرسید که رابطه‌اش با من چگونه بوده است. چرا همین سوال را از ساموئل نپرسید؟ همین است که می‌گویم اگر در دایره آنها نباشی به تو حمله می‌شود. وقتی بخواهی حرف بزنی و بگویی مردم گرسنه هستند و فوتبال مشکل دارد، به تو هزار انگ می‌زنند.

سرمربی استقلال در ادامه گفت: لطف خداست که تیم من نتیجه می‌گیرد. استقلال پولی ندارد. ما فصل را با سه میلیارد و خرده‌ای شروع کردیم. خیلی‌ها از جمله کادرفنی و پزشکی تیم طلب دارند اما ما به خاطر مردم به کارمان ادامه می‌دهیم. باز هم می‌گویم اگر به جای فتح‌الله‌زاده بودم اجازه نمی‌دادم نود این طور درباره استقلال حرف بزند.

خبرنگاری از قلعه‌نویی پرسید شما که اینگونه در خصوص برنامه 90 حرف می‌زنید اما فتح‌الله‌زاده رابطه خوبی با فردوسی‌پور دارد که قلعه‌نویی گفت: من در مقامی نیستم که بخواهم در این مورد اظهارنظر کنم بحث شرکت فتح‌الله‌زاده در برنامه 90 به خودش ربط دارد و صحبت‌های من به خودم.

یکی دیگر از خبرنگاران پرسید آیا این عواملی که شما می‌گوید از جایی خط می‌گیرند که قلعه‌نویی گفت: نه آنها خط نمی‌گیرند بلکه به شخصیت خودشان برمی‌گردد.

وی در پایان در خصوص بازی با بوریرام که یکی از خبرنگاران پرسید گفت: آقا بگذارید فعلا تازه 10 دقیقه از بازی گذشته است و بگذارید ریکاوری کنیم. برد و باخت دست خداست.

+52
رأی دهید
-61

dkdk - اسلیس - دانمارک
ای کاش مثل غلام پیروانی مرد بودی و میگفتی‌ ذوب آهن از ما بهتر بازی کرد و برد.ضمنا چرا اینقدر بدبخت شدی که میخواهی گند کاریهایت را گردن نود و فردوسی پور بیاندازی؟؟!!.همه به صراحت و رک گویی فردوسی پور واقفند.پس قلعه نوعی با این حرفها خودت را بیشتر خراب نکن.از زمانی که فردوسی پور گفت قلعه نوعی برادرش را آورده تو دیگه شمشیرت را برای فردوسی پور از رو بستی.در اخر با وجدانها و با شرف‌ها وادار کردن بازیکنان برای خواندن نماز شکر جلوی تماشاگران هرگز یادشون نخواهد رفت.پس دست از حقارت بردار.
جمعه 22 شهريور 1392 - 22:38
Falcon11 - لندن - انگلیس
از وقتی برنامه نود اومده فوتبال ایران راه خودش رو گم کرده، این فردوسی پور یهودی است .
جمعه 22 شهريور 1392 - 23:02
poriyaye_vali - دوحه - قطر
جناب قلعه نوعی جنبه باخت رو داشته باشید ..شما خجالت نمیکشید همیشه میگید تیم پول نداره اونوقت قراردادای ملیاردی میبندید!
جمعه 22 شهريور 1392 - 23:12
Nimi1354 - تربت جام - ایران
چرند میگه مرتیکه باختی عقده تومیخوای سرعادل خالی کنی .من ازوقتی غرور رادرقلعه نویی دیدم خوشم ازش نمیاد..توبخاطراینکه پسرت راآوردی توتیم استقلال خواستی یکشبه فوتبالیستش کنی فردوسی پور خرده گرفت بهت ازآنجا کینه شو بدل گرفتی .عادل درکارش متبحرهست وآدمی پاک وبری از باند بازی ها است وتاکنون کسی نتونسته ازش ضعفی بگیرد مگر تو که یک افترا زدی وخیط شدی
جمعه 22 شهريور 1392 - 23:36
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
مرتیکه. اگر برد و باخت دست خداست پس توی حمّال اوونجا چیکار می کنی
شنبه 23 شهريور 1392 - 00:44
masoudm06 - منچستر - انگلستان
قلعه نویی عمر فوتبالش با دروغ بازی کرده و با شناسنامه برادرش بازی کرده. اسم خودش امیر نیست بلکه اردشیر هست و امیر اسم برادرش هست. این نقطه ضعف بزرگ این پول پرست هست و حالا که دستش داره رو میشه می خواهد کثافت کاریهای خودش و گروهش را ماست مالی کنه. هر وقت که می بازه شروع می کنه به حاشیه سازی تا بی عرضگی و بی لیاقتی خودش را بپوشونه. این آقا خودش بزرگترین باند را در فوتبال ایران درست کرده و با تهدید بازیکنان تیمهای دیگر و وعده و وعید سعی داره نتیجه بگیره و نشون بده که مربی خوبیه. امیدوارم روزی برسه که دست این آدمهای ناپاک از این فوتبال و این مملکت عزیز اک بشه/
شنبه 23 شهريور 1392 - 01:21
سيروس كمال - دبى - امارات
یاد صمد اقا بخیر که میگفت گل خورن گریه نداره . من هم میگم تو و دایی و مایلی کهن (مثلث فساد) در فوتبال ایران هستین ..
شنبه 23 شهريور 1392 - 09:38
janahi - دبی - امارات عربی
فوتبال ایران سراسرش باند بازی و دروغ است متآسفانه برنامه سه ساعته 90 دو ساعتش در باره پرسپولیسه و بقیه در باره تیم های غیره اینو میتونین به وضوح ببینید و دیده شده !!
شنبه 23 شهريور 1392 - 11:07
ensanam arezoost - خارگ - ایران
به جرات می توان گفت که مبلغ قراردادش بالای یک و نیم میلیارد هست اونوقت از بی پولی استقلال گله میکند و منت میزاره رو مرذم که به خاطر آنها کار میکند!! فردوسی پور و برنامش کم و کسریهایی دارند اما نه این مسائلی که تو میگی آقای امیر یا اردشیر قلعه نویی
شنبه 23 شهريور 1392 - 11:09
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
قلعه مرغی فصل گذشته که میبردی عنتری نژاد استقلالی بود و داوران را میخرید اون ممه را لولو خورد.
شنبه 23 شهريور 1392 - 12:24
sandalikhali110 - تهران - ایران
سوختنتو گردن عادل ننراز بابا بشین سرجات لات بی سروپا
شنبه 23 شهريور 1392 - 12:25
زوربا - اصفهان - ایران
کوین پارسی.این تیکه رو خوب اومدی.
شنبه 23 شهريور 1392 - 15:08
داماهی - بندرعباس - ایران
مردیکه لومپن چاپلوس چون بازیهارامی بازی گردن عادل میندازی جرات داشته باش بگو تیم خریف ازمابهتربود بازی رابرد تو وامثال لومپن تو نمی توانید عادل راخراب کنید چون مردم میشناسنتان.
شنبه 23 شهريور 1392 - 21:18
رجب علی - تگزاس - امریکا
این آقا بتراستی اگه عادل فردوسی راست میگه استقلالی نیست فیلم فصل پیش زمانی گه گل مجمدی را داور اخراج کرد رو نشان بد ه وفیلم اعتراض های قلعه نوعی رو زمانی که به داور و کمک اون در بازی با ذوب آهن اعتراض میکنه نشان بده بعد بگوید به چه دلیلی قلعه نوعی اخراج نشد ؟ و تازه بگوید چند بار بازیکن های استقلال خودشون را زمین میانداختن بخاطر پنالتی و داور بازی به اونا کارت زرد نداد؟ تا مردم ما بدونن چرا آقای عالیشاه قبل از بازی با استقلال زود دو کارت شد. جناب فردوسی پور چرا؟ شما گزارش گر هستی حق دارید طرفدار تیم خاصی باشید . اما در مقام گزارشگری حق ندارید حتا از علی و داردسته علی رسید
شنبه 23 شهريور 1392 - 23:58
nirvana_s - تهران - ایران
یک عده با ادب کلی فوهش و توهین و .. حواله کسی میکنند که بهش میگن لات لمپن و .. فکر میکنم کاملا مشخصه این اشخاص لایق صفات و توهیتهایی که کردند هستند یا شخص قلعه نویی !!! طرف توی یک خط فوهش و توهین کلی غلط املایی داره اونوقت به کس دیگه میگه لات و بی سواد !!! زمونه عجیبی شده ...
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 02:01
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
از تهزان کامنت گذاشته که بقیه تو کامنتاشوون (حالا فحش یا هر چیزه دیگه من نظری ندارم) توی چند خط کلی غلط املائی دارند بعد خودش نوشته فوهش. نمی دونم که هنوز توی تهران کلاسهای نهضت سوادآموزی فعالیت دارند یا نه. هر کی سراغ داره به این دوستمون آدرس بده بره ثبت نام کنه. عمو جان برو آش رشته ات رو بخور سرد نشه.
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 02:49
nirvana_s - تهران - ایران
کوین پارسی - تورنتو - کانادا عمو جان بنده جمله ادبی ننوشتم که املائ لغات رو رعایت کنم در ضمن کسی رو هم لات و بی سواد و لمپن نخوندم !!!! بنده عامیانه لغات رو نوشتم خیلی مواقع کلمه ای مثل فحش ! فوش و فهش و فوهش هم نوشته میشه حالا اگر ملاک جنابعالی که خیلی نکته سنجی و مثلا خواستی حرفی زده باشی فرهنگ دهخداست بنده کلمه ای مثل ( کامنتاشوون ) پیدا نکردم بر فرض منظور (کامنتها شون) باشه دلیل نوشتن (شوون) نمیدونم چیه ؟!!!! بچه جان فرهنگ لغت !!! تو هم اش رشته میدونم گیرت نمیاد سماق بمک اموراتت بگذره ...
دوشنبه 25 شهريور 1392 - 02:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.