رهبر القاعده فراخوان داد: به آمریکا حمله کنید

همزمان با دوازدهمین سالگرد حملات 11 سپتامبر، رهبر القاعده با انتشار پیامی، حمله به آمریکا و تحریم اقتصادی این کشور را خواستار شد.

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ایمن الظواهری، رهبر القاعده در سخنانی به مناسبت دوازدهمین سالروز حملات 11 سپتامبر، حمله به منافع آمریکا در خاک این کشور و خارج از آن را خواستار شد. در این پیام 72 دقیقه‌ای که در پایگاه‌های وابسته به القاعده از جمله پایگاه اینترنتی "سایت" منتشر شد، الظواهری علاوه بر این درخواست، تحریم اقتصادی آمریکا و تلاش برای ایجاد رکود اقتصادی در این کشور را خواستار شد.

این اظهارات الظواهری یک روز پس از آن ایراد شد که در آمریکا مراسم‌های یاد بودی برای حدود3000 قربانی حملات 11 سپتامبر 2001 برگزار شد. وی در این پیام تاکید کرد: ما باید با وادار کردن آمریکا برای پرداخت هزینه‌های هنگفت در تامین امنیت خود، این کشور را به رکود اقتصادی بکشانیم. چرا که نقطه ضعف آمریکا اقتصاد این کشور است. الظواهری در ادامه اعلام کرد: اگر بخواهیم آمریکا را در زمان طولانی با حملات احتمالی در اینجا و آنجا مشوش کنیم زحمتی برایمان ندارد و همانطور که پیش از این آمریکا را در عراق، سومالی و افغانستان و یمن شکست دادیم، حالا هم می‌توانیم آمریکایی‌ها را در خاک کشور خودشان شکست دهیم.

در این پیام که بخش‌هایی از آن به زبان انگلیسی منتشر شد، الظواهری بر لزوم انتخاب زمانی مناسب برای انجام حملات گسترده به اراضی آمریکایی اشاره و اعلام کرد: حوادث و انفجارهای بوستون تاکیدی بود به آمریکایی‌ها برای اینکه بدانند با وجودغرور و خودباوری‌هایشان نمی‌توانند از پذیرش این حقیقت شانه خالی کنند که آنها نه با یک فرد یا چند گروه بلکه با تمام جهان رو به رو هستند. رهبر القاعده در پایان این پیام از گروه‌های تکفیری موجود در سوریه خواست تا با کسانی که حامی تفکرات القاعده درباره آمریکا نیستند، همکاری نکنند.

حمله به کنسولگری آمریکا در هرات
حمله به کنسولگری آمریکا در هرات 14 کشته و زخمی برجا گذاشت. به گزارش فارس، گروهی از مهاجمان انتحاری حوالی ساعت پنج صبح امروز جمعه به ساختمان کنسولگری امریکا در هرات حمله کردند. نبرد متقابل با گذشت دوساعت جریان دارد و شماری از محافظان کنسولگری نیزکشته شدند. انفجارها به حدی قوی بود به ساختمان‌های اطراف آسیب رسانده است.

بر اثر این انفجار شدید، درب ورودی ساختمان کنسولگری امریکا نیز بطور کامل تخریب شده است و بنابر اطلاعات منتشر شده در این حادثه 4 نفر کشته و 10 نفر نیز زخمی شده‌اند. اجساد چند نفر که احتمالا مهاجامان انتحاری باشد درمحل حادثه مشاهده می‌شود و تاکنون فقط اجساد یک سرباز افغان ازمحل بیرون آورده شده است. این نخستین حمله گروهی مهاجمان مسلح برساختمان کنسولگری امریکا درهرات است.

+40
رأی دهید
-125

Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
ای کاش زودتر این الاغ پیر رو هم مثل بن لادن خرفت بزنن مغزشو بریزن بیرون بخندیم یکم.
جمعه 22 شهريور 1392 - 15:09
mountainman - استکهلم - سوئد
تحریم امریکا ههههههههههههههههه
جمعه 22 شهريور 1392 - 15:50
perser68 - فلوریدا - امریکا
بیمار آدم خور!
جمعه 22 شهريور 1392 - 15:13
بابک - سبزوار - ایران
قابل توجه آمریکای قلدر دنیا. وقتی قلدری می کنی بالاخره یک عده تحملت نخواهند کرد . ودست به کارهای خطرناک خواهند زد. من تروریسم را محکوم می کنم ولی این واقعیت را باید پذیرفت القاعده دست پخت امریکایی هاست.
جمعه 22 شهريور 1392 - 15:46
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
با عرض معذرت از دوستان! عکسش‌ و سخنانش فقط به درد این می‌خوره که قاب کنی‌ بزنی‌ سر در توالت برای مواقعی که دچار یبوست میشی‌!
جمعه 22 شهريور 1392 - 16:06
baba48 - تورونتو - کانادا
خفه شو
جمعه 22 شهريور 1392 - 16:59
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
آی به چشم همین فردا به آمریکا حمله میکنیم! شما فقط امر بفرمائید شپشو!
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:02
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
خطاب به ایمن الظواهری رهبر تروریست‌های مسلمان تک سلولی : زرشک
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:09
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
بزنید پدر همدیگر را در بیاورید که هر چه از تعداد شما کم بشود دنیا پاکتر و امن‌تر میشود. مخصوصاً القاعده و طالبان.
جمعه 22 شهريور 1392 - 16:42
بهرام2012 - تهران - ایران
1 از 11 = تروریسم و اقدامات تروریستی به هرشکل و در هرنقطه از جهان بشدت محکوم است و بدیهی است مورد نفرت همه مبارزین و آزاد اندیشان از هر ملیت و در هرکشور میباشد. ولی این را نیز هرگز نباید فراموش کرد که آدمخواران طالبان در حقیقت گزینش شده و تعلیم دیده و سازمان یافته توسط همین آمریکا میباشند که با دکترین خطرناک (کمربند سبز اسلامی) که در منطقه در دست اجرا داشت تصور میکرد همانگونه که با همان دکترین برای ازهم پاشانیدن باور هزاران ساله شاهنشاهی در ایران از دین و مشتی ملا و مکلای آدمخوار به سرکردگی سید روح االله خمینی گه به گور شده استفاده کرده و موفق هم شده بود (البته یا بدون داشتن ارزیابی درست از پیامدهای بعدی ملا و مکلای بی وطن در آینده ویا ارزیابی سرتاپا غلط و خطرناک)
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:21
بهرام2012 - تهران - ایران
2 از 11 = لذا با همان دکترین کمربندسبز اسلامی دوباره اقدام به گزینش و تعلیم و تسلیح و حمایت از مشتی ملا و مکلای بی وطن از نوع سنی آن کرده و طالبان را سازماندهی کرد تا با ارتش اشغالگر و تا به داندان مسلح شوروی سابق بجنگند و مانع گسترش نفوذ کمونیزم در منطقه گردند. البته ارزیابی و برآورد آمریکا برای کوتاه مدت شاید صحیح و به یقین موثر هم بود زیرا به راحتی توانست نظام هزاران ساله شاهنشاهی را در ایران ساقط و در پی آن ارتش قدرتمند کمونیستها را به وضع تحقیرآمیزی از افغانستان فراری بدهد (شاید هم انتقام فرار تحقیر آمیز آمریکا از ویتنام بخشی از باور طراحان دکترین کمربند سبز اسلامی بوده)
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:21
بهرام2012 - تهران - ایران
3 از 11 = منتها آمریکا و طراحان دکترین کمربند سبز اسلامی حتی در خیالات خود هم نمیتوانستند تصور نافرمانی و قد علم کردن مشتی ملا و مکلای شیعه مذهب دست پرورده خودشان در منطقه را علیه خود که در حقیقت پدر و حامی همه جانبه آنها تلقی میشد بنمایند. ولی با اشغال سفارت آمریکا در جمهوری اسلامی ایران و به گروگان گرفتن کارکنان آن برای چهارصد و چهل و چهار روز و شکست مفتضحانه عملیات رهائی بخش طبس که نتیجه ای جز تحقیر بیشتر آمریکا در سطح بین الملل نداشت شاهد بودیم که در افغانستان نیز طالبان یعنی دست پرورده سنی مذهب آمریکا نیز همان راه را ادامه داد و توانست با وصل کردن خود به جنایتکاران شناخته شده جهانی
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:21
بهرام2012 - تهران - ایران
4 از 11 = مثل صدام حسین معدوم و حافظ اسد باج خور و خمینی گه به گور شده در مقابل آمریکا و طرح های آمریکا قد علم کرده و در نهایت همان سلاح های آمریکائی را به روی آمریکائی ها نشانه بروند و بی مهابا شلیک هم بکنند. حاصل آن نیز جنگ های خونین در عراق و افغانستان بود که برغم نابودی کامل همه زیرساخت های هر دو کشور هدف ، بازهم نتیجه ای جز نا امن تر کردن آن کشورها و منطقه و درحال حاضر جهان و همزمان تحقیر بیشتر آمریکا در پی نداشت. البته با روی کار آمدن گروه وابسته به آمریکای حامد کرزای در افغانستان و همزمان جایگزین شدن صدام جنایتکار معدوم با گروه های وابسته فطری به آمریکا (ابراهیم یزدی و قطب زاده و بنی صدرهای عراقی)
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:22
بهرام2012 - تهران - ایران
5 از 11 = در عراق ، آمریکا بازهم در هپروت و توهمات خود همچنان تصور داشت در هر سه کشور ایران و افغانستان و عراق و سپس در سایر کشورهای ثروتمند منطقه خواهد توانست نظام ها و حکومتهای موردنظرش را حاکم نماید. اما بازهم گذر زمان ناپختگی و کم تجربگی آمریکا را در شناخت خصوصیات منطقه خاورمیانه به اثبات رسانید. زیرا گروه مزدوران آمریکا در ایران که از همان ابتدا اطراف خمینی گه به گور شده را گرفته و تصور میکردند او را و در حقیقت ملاهای جنایتکار را تحت تسلط خویش دارند به شکلی تحقیرآمیز از حکومت و سپس از سیاست ایران کنار زده شدند و جایشان را خلخالی ها و موسوی تبریزی ها اژه ای ها و فلاحیان ها و هزاران ملا و مکلای آدمخوار گرفت که
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:22
بهرام2012 - تهران - ایران
6 از 11 = هنوز هم حضور جنایتکارانه و غارتگرانه آنها در ایران عزیز ما ادامه دارد در عین حال طالبان شکست خورده و ظاهرا منهدم شده توسط آمریکا نیز در کوه های سر به فلک کشیده یمن و افغانستان و پاکستان و چند شیخک نشین جنوب خلیج فارس هم به یکدیگر پیوسته و ضمن تجدید سازماندهی همزمان فرزندهای خلفشان القاعده و النصره و صدها الکوفت و الزهرمار دیگر را نیز زائیدند و به جان نه فقط آمریکا بلکه تمام کشورهای دنیا انداختند که آثار جنایتهای آنها در سطح جهانی هنوز هم ادامه دارد. متاسفم اذعان کنم آمریکا هنوز درس عبرت لازم را نگرفته و به همین علت نیز در ایران بجای حمایت از مبارزین میهن پرست که هدف براندازی
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:22
بهرام2012 - تهران - ایران
7 از 11 = نظام ضدایران و جنایتکار جمهوری اسلامی ملاها و مکلاها را دارند هنوز از همان گروه طالبین جمهوری اسلامی که به خیال خودش معتدل شده هستند حمایت میکند و مبارزان راستین را بشدت تحت فشار میگذارد....در افغانستان نیز بجای حمایت صادقانه از کرزای ویا افرادی مشابه او ، با وارد آوردن انواع فشارهای اقتصادی و نظامی و سیاسی ،حکومت فعلی را مجبور میکند با همان طالبان شکست خورده و فراری مذاکره و در نهایت دولت ائتلافی تشکیل دهند........در عراق نیز با آنکه به استناد هزاران سند و قرائن عملکردی میبیند که گروه جنایتکار مالکی که از نوکران بالفطره ملاهای ایران است برغم همه مخالفت ملت عراق با حکومت
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:22
بهرام2012 - تهران - ایران
8 از 11 = آنها هنوز با حمایت های سیاسی و اقتصادی و نظامی آمریکا حکومت میکنند............ و متاسفانه حدود دوسال قبل بازهم آمریکا با حمایت از برخی هم شکل های نوع سنی طالبان و القاعده و غیره سعی کرد با ایجاد تنش و درگیری نظامی در سوریه حکومت آدمخوار علوی ها و حامیان شیعه آنها را با به پندار خودش مخالفین ساد و دموکراسی خواهان جایگزین سازد که حاصل آن تا این لحظه کشته شدن بیش از یکصد و بیست هزار انسان بیگناه و نابود شدن بیش از نیمی از زیر ساخت های مهم کشور باستانی سوریه میباشد..........متاسفانه همین اقدامات ناپخته در مصر و ترکیه نیز درحال وقوع هستند و بدون تردید پشت اغلب آنها همین آمریکا قرار دارد
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:23
بهرام2012 - تهران - ایران
9 از 11 = که با همه اقتدار اقتصادی و نظامی خود تمام تلاش و امکانات را بکار میگیرد تا مانع ظهور قدرت دوم جهانی در مقابل خود شده و همچنان یکه تازی نماید. ای کاش آمریکا و سردمداران سیاست ساز آن کمی تعقل نموده و صادقانه با سایر ملت ها برخورد میکردند. ای کاش آمریکا بجای پناه دادن و فراهم آوردن انواع تسهیلات برای ورود و اقامت آنهمه پاسدار و جنایتکار ظاهراً فراری از جمهوری اسلامی کمی و فقط کمی با مبارزین حقیقی و میهن پرستان ایرانزمین مدارا میکرد تا در کوتاه ترین زمان نظام ضدایران جمهوری اسلامی را درهم کوبیده و به زباله دان تاریخ افکنند.....ای کاش آمریکا بجای حمایت از مذاکرات طالبان آدمخوار با حکومت
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:23
بهرام2012 - تهران - ایران
10 از 11 = فعلی افغانستان و طراحی یک نظام ائتلافی از همه آنها کمی و فقط کمی با مبارزین واقعی و میهن پرستان افغان مدارا میکرد تا در کوتاه ترین زمان بتوانند هم طالبان را خنثی و هم افغانستان را از این بدبختی رها سازند.......ای کاش آمریکا بجای حمایت از گروه جنایتکار مالکی و امثالهم در عراق فقط کمی با مبارزین و میهن پرستان عراق مدارا میکرد تا آنها نیز در کوتاه ترین زمان جنایتکاران حاکم فعلی و نوکران ملاهای ایران را از میهنشان بیرون کرده و به زباله دان تاریخ بسپارند.......و ای کاش آمریکا بجای حمایت کورکورانه از مشتی جنایتکار پنهان در بین مخالفین واقعی بشار اسد ، مبارزین و میهن پرستان واقعی سوری را شناسائی و با آنها مدارا میکرد تا احتمال قدرت گرفتن آنهمه ال فلان و ال بهمان آدمخوار در آینده سوریه نیز از میان برود...
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:23
بهرام2012 - تهران - ایران
11 از 11 = البته این ای کاش و ای کاش ها همچنان ادامه دارد ولی اصل قضیه این است ای کاش آمریکا به این نتیجه میرسید که دیگر بکار گرفتن سلاح دین در مقابل آزادیخواهی کمترین برندگی و تاثیری ندارد و نمیتواند هم داشته باشد......زیرا در پایان چه آمریکا بخواهد و چه نخواهد سرانجام آزادیخواهی بر هر دین و هر نظام و هر حکومت با پسوند دینی پیروز خواهد شد ولی بدون تردید آثار خیانتهای آمریکا به مبارزان واقعی از هر ملت و در هر کشور تا سال های سال در اذهان ملت های ذیربط باقیمانده و مانع ارتباطات سالم و مبتنی بر صمیمت و مسالمت آنها با آمریکا خواهد شد. آمریکا باید تا میتواند زودتر بجنبد که کمترین تردید یا تاخیر در این زمینه عواقب بدتری در آینده میتواند برایش داشته باشد.
جمعه 22 شهريور 1392 - 17:24
بابک - سبزوار - ایران
امریکا چرا اینقدر می ترسه
جمعه 22 شهريور 1392 - 20:02
کبالت3 - کرج - ایران
مجاهد فی سبیل الله الدوکتور شیخ ایمن الظواهری یا اخی السلام علیکم شما ویزا و بلیط رو جور کن ما مردم مبارز ایران در صف اول بعنوان خط شکن حمله میکنیم به آمریکا اول همه هم مک دونالد رو میگیریم بعد ترتیب کنتاکی رو میدیم تا پیروزی کامل و اخذ گرین کارت هم جبهه نبرد حق علیه باطل رو یقه اش رو ول نمیکنیم بسپر به ما برو آسوده بخواب خیالت تخت کبلائی.
جمعه 22 شهريور 1392 - 20:34
perser68 - فلوریدا - امریکا
کبالت3 - کرج -ایران. خیلی‌ باحال نوشتی‌،از خنده نتونستم تا آخر بخونم(:مرسی‌
جمعه 22 شهريور 1392 - 22:54
samira joon - مشهد - ایران
این حرفارو برای امثال سلطنت طلب گذاشته جالبه این مواقع دهن ش بستست
جمعه 22 شهريور 1392 - 22:57
poriyaye_vali - دوحه - قطر
کبالت3 - کرج - ایران...دمت گرم کبلائی!!!
جمعه 22 شهريور 1392 - 23:18
amonbede - تهران - ایران
مثل اینکه میخوای مثل بن لادن بمیری نه به مرگ طبیعی
شنبه 23 شهريور 1392 - 00:13
مهر مادر - اهواز - ایران
بهرام 2012 تهران - ایران ...دمت گرم از اینهم اطلاعات مهم واقعا متشکرم
شنبه 23 شهريور 1392 - 01:56
سيروس كمال - دبى - امارات
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی .. فعلا لازمش دارن .
شنبه 23 شهريور 1392 - 09:51
perser68 - فلوریدا - امریکا
بهرام2012 -تهران- ایران. مرسی‌ از وقتی‌ که گذاشتی و بر اطلاعاته ما افزودی(:مرسی‌
شنبه 23 شهريور 1392 - 13:01
جنگنده - تهران - ایران
بهرام2012 - تهران - ایران ............... خودت خسته نشدی از صحبتهای دروغی که کردی، پشت پرده القاعده همین آمریکای جهانخوار میباشد، که اکنون برای سرپوش گذاشتن و داشتن بهانه برای حمله به سوریه از این عروسکه خیمه شب بازی در حال استفاده تبلیغاتی میباشد. خیلی جالبه که افرادی مانند تو و همفکرانت که اینهمه ادعای روشنفکری دارید، در درک این مسئله ساده عاجزید
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 06:29
goosfand - نیویورک - آمریکا
باز سلمان فارسیهای این سایت آشفته شدند و مثل همیشه با کسانی‌ که دشمن آمریکا هستند مخالفت میکنند؛ روی صحبت من با سلمان فارسیهای این روز تاریخه: از پشتیبانی از دشمن کشورتون، به بهانه دشمنی با آخوندا، دست بکشید؛ نفرت از آخوندها دلیل نمی‌شه که از آمریکای نجس طرفداری کنید؛ شما هم در تاریخ به اندازه سلمان فارسی زیانبار و نیز منفور خواهید بود. سلمان فارسی = وطنفروش
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 16:14
بهرام2012 - تهران - ایران
جنگنده - تهران – ایران = 1 از 3 = یا هموطن جنگ ندیده محترم ، اولاً اگر جنابعالی به سایر نقطه نظرات من در نوشتارهای قبل و حتی همین نوشتار هم دقت لازم دشاته باشید و با دیده درایت آن را مطالعه نمائید نه با دیده تعصب و (یک حرفی زدن برای مطرح شدن!!) آنوقت در خواهید یافت که من هرگز نه ادعای (روشنفکری) داشته ام و کرده ام و نه کمترین بی احترامی به سایر هموطنان عزیز با هر نظر و هر انگیزه. ولی جهت تنویر افکار حضرتعالی باید دوباره اشاره نمایم القاعده زائیده همان طالبان دستپخت آمریکا میباشد (ظاهرا این نکته را نگرفته بودید) لذا
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 17:34
بهرام2012 - تهران - ایران
جنگنده - تهران – ایران = 2 از 3 = بدیهی است چون بنیانگزار القاعده (اسامه بن لادن جنایتکار معدوم) خودش گزینش شده ، تعلیم دیده و تسلیح شده) توسط همان آمریکا بود بنابراین نیازی به تکرار نمیدیدم و درک آن را به توان تحلیل هموطنان محترم گذاشته بودم. در رابطه با روشنفکر بودن من باید این را نیز بیافزایم که تا هموطنانی مثل سرکار تشریف دارند که گذشته پرافتخار میهنشان که بنیانگذار آزادی و آزادیخواهی در جهان میباشد را به سادگی به فراموشی سپرده و عاشقانه دل به (دموکراسی) و (حقوق بشر) غرب ساخته که اگر بگوئیم خوب هم هست بی تردید مبتنی بر فرهنگ و سنن غربیست و .
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 17:34
بهرام2012 - تهران - ایران
جنگنده - تهران – ایران = 3 از 3 = همخوانی با آداب و باورهای من ایرانی نداشته وندارد ، لذا اصولاً جائی برای امثال من باقی نخواهد ماند تا بقول سرکار نظرات (روشنفکر)مآبانه ارائه کنیم. بنابراین نه با (تو) خطاب کردن شما بلکه در نهایت ادب حضورتان عرض میکنم کمی و فقط کمی تاریخ روابط ایران و آمریکا و نیز اسناد عملکرد بین المللی آمریکا را مطالعه کنید. خواهید دید که بسیار فراتر از آنهائی که متهمشان میکنید نیاز به دانش و فهم وقایع دارید. موفق باشید.
یکشنبه 24 شهريور 1392 - 17:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.