نان کروسان شکلاتی

برای تهیه این نان شیرینی به جای خمیر پفکی می‌توانید از خمیر پیراشکی استفاده کنید.
آماده سازی: 15 دقیقه
مدت انتظار: 15 دقیقه
مواد اولیه: برای 16 نفر
تخم مرغ: یک عدد
آب: یک قاشق سوپ‌خوری
خمیر پفکی یا خمیر پیراشکی(ورقه‌ای، یخ زدایی شده): یک ورقه
شکلات: (کمی شیرین، خرده شکلات) دو سوم فنجان - 113 گرم
درست کردن این مینی کروسان‌ها آنقدر آسان است که آدم عذاب وجدان می‌گیرد. ما به جای اینکه خودمان خمیر پفکی برای کروسان درست کنیم از خمیر پفکی ورقه‌ای آماده استفاده کردیم. ورقه خمیر بایستی قبل از استفاده یخ زدایی شود. پس یا از شب قبل آن را در یخچال قرار دهید و یا 40 تا 50 دقیقه در دمای اتاق بگذارید تا یخ زدایی شود.
زمانی که یخ خمیر پفکی باز شد تنها 30 دقیقه وقت برای درست کردن این کروسان‌ها لازم دارید. آنها را ساده درست کنید یا شکلات و یا مواد دلخواه برای درون آن اضافه کنید. این کروسان‌ها کوچک هستند پس هنگام درست کردن فرض کنید هر نفر 2 عدد میل کند.
طرز تهیه:
1. فر را با دمای 350 درجه فارنهایت (177 درجه سانتی گراد) داغ کنید. کف دو سینی فر را با کاغذ پوستی یا حصیر نچسب مخصوص فر بپوشانید.
2. تخم مرغ و آب را در یک کاسه ی کوچک یا همزن بزنید و کنار بگذارید.
3. سطح کاری خود را کمی آرد پاشی کنید. تای خمیر ورقه ای را باز کنید سپس روی آن کمی آرد بپاشید. با یک وردنه خمیر را به شکل یک مربع به ضلع 40 سانتی متر در بیاورید.
4. خمیر را نصف کنید.
سپس یکبار دیگر مستطیل‌ها را از قطر نصف کنید تا از هر کدام 4 مثلث به دست بیاید. در نهایت با برش دادن 8 مستطیل به طول و عرض 20 و 10 سانتی‌متر درست کنید.
5. حالا هر مستطیل را از قطر نصف کنید تا 16 مثلث به دست بیاید.
6. حالا 2 قاشق چای‌خوری از خرده شکلات‌ها را وسط هر مثلث بریزید. سپس از انتهای پهن تر بگیرید و هر مثلث را لوله کنید. هر کروسان را به شکلی که انتهای درز‌دار آن رو به کف باشد قرار دهید تا نوک مثلث زیر کروسان رول شده تا بخورد. سپس لبه‌ها را خم کنید تا به شکل کروسان در بیایند. روی کروسان‌ها را کمی جلای تخم مرغی بمالید.
7. 20 تا 25 دقیقه تا زمانی که قهوه‌ای طلایی شوند در فر بپزید.
+14
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.