عمو! بگو مادرم کجاست

امیر حسین پدر ندارد. با مادرش از تهران به یزد می‌رفت که آن خادثه دلخراش به وقوع پیوست. حالا این کودک شش ساله مادرش را می‌خواهد. مادری که در آتش سوخت. مدام به هر کس که می‌بنید می‌گوید: عمو! مادرم کو؟ حالا یکی او جواب دهد که چرا مادرش دیگر نیست.

به گزارش مهر، امیرحسین زارع، کودک 6 ساله یزدی که به همراه مادرش از تهران عازم یزد بود نمی‌دانست صندلی شماره 20 اتوبوس او را تنها بازمانده خانواده زارع در این حادثه مرگبار می‌کند.

امیرحسین پدرش را سال‌های گذشته از دست داده بود و با مادر و تنها برادرش زندگی می‌کرد که در این سانحه مادرش گرفتار شعله‌های خشمگین آتش اتوبوس شد و این کودک 6 ساله بی‌کس و تنها از میان آهن پاره‌های سوخته اتوبوس بیرون کشیده شد با جراحاتی که به او وارد شده برای مداوا با بیمارستان نکویی منتقل شد.

بستگان همه مصدومان این حادثه بر بالین بیماران حاضر شدند اما این کودک یزدی با وجود زخم‌های فراوان نه زبان ناله داشت و نه نای حرکت. همه زبان او شده بودند تا مرهمی باشند بر داغ از دست دادن مادر فداکارش.

لهجه شیرین امیرحسین و تنهایی او تنها بهانه‌ای بود که بغض فروخورده همه کسانی که بر بالین رنجور امیرحسین حاضر بودند بترکد.

امیرحسین که با سر پانسمان شده، اطرافیان را عمو صدا می‌زد، همه را به گریه انداخت. از‌‌ همان دقایق اولیه که او را به بیمارستان منتقل کردند، پیوسته سراغ مادرش را می‌گرفت. به او می‌گفتند مادرش می‌آید اما عواطف کودکانه او حس دوری از مادر را به مرگ تبدیل کرده بود. او می‌دانست که مادر خود را فدای او کرده است.

تلاش توام با دلسوزی برای مداوای این کودک مصدوم منجر به درگیری لفظی جزئی بین پرستار اورژانس و مسئول رادیولوژی شده بود. پرستار با اشک‌های حلقه زده در چشم می‌گفت: به خدا این کودک گناه دارد، کسی را ندارد، اول از این عکس بگیرید.

مگر می‌شود جز مرگ، مادری را از فرزند جدا کرد. آری! این بار برخلاف تصور همه روان‌شناسان که جان انسان عزیز است، مادر امیرحسین، فرزندش را از شیشه اتوبوس به بیرون هدایت کرده تا خود گرفتار آتش شود و فرزند دلبندش نجات یابد. چه زیباست این حس مادرانه که برای همیشه ماندگار شد و مادر امیرحسین را به اوج مادرانه رساند.

+357
رأی دهید
-3

leila leila - گوتنبرگ - سوئد
چی‌ می‌شه گفت.....
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:16
سردار سپهبد - آمستردام - هلند
خنده ام میگیره از کسانی که ادعا میکنند جت جنگنده اف 18 ساختند بعد عاجزند از مونتاژ کردن یک اتوبوس با استانداردهای معمول.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:23
بت شکن - مونترال - کانادا
واقعاً اشکم سرازیر شد!!!
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:28
*Fanoos* - ایران - ایران
وای خدای من دلم گرفت اشکم امون نمیده که کامنت بزارم قلبم به درد اومد:((:((
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:30
دوستدار - استهکلم - سوئد
امیر حسین عزیز کاشت میشد با شما مهربان وچشم براه مادر از نزدیک تماس گرفت انگاه خودرا شریک غمها وشادیت میکردم. امیرجان صبرداشته باش مرور زمان همه چیز را حل خواهد کرد. امیداورام بتوانید بدون حمایت پدرو مادرت زندگیت را به خوشی وشادی بگذارنید. کلی غمناکام شدم!.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:25
raha1984 - هامبورگ - المان
عزیز دلم تنها و بی کس توی این دنیای وحشی بی رحم چکار میخواهی بکنی ؟ الهی عزیزها و بچه های خامنه ای و دارو دسته اش توی خون جلوشون پرپر بزنند
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 11:37
prince of darkness - دبی - امارات
چه حادثه دلخراشی...اشکم سرازیر شد...خدایا راضی هستیم به رضای خودت...خدایا کشته شدگان این حادثه دلخراش را با انبیا و شهدا و صالحین محشور بدار..و به بازماندگانشان صبر جمیل عطا فرما..آمین...
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 12:34
شبهای کویر - کرمان - ایران
نمیدونم چی بگم.اشکام امونم نمیدن :(
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 12:46
آرمان شهر من - استهبان - ایران
بغضم ترکید و اشکهام جاری شد...خداوندا ! هیچ کودکی رو بی مادر نکن.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 16:04
Banooye Irani - هیوستن - آمریکا
به خدا دلم کباب شد برای این بچه ))))):
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 16:29
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
خداوند پدر و مادر کسانی که این ماشینهای بی کیفیت را میسازند و اون کسانی که این ماشینها را تایید میکنند لعنت کنه.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 17:05
fdsa60 - تهران - ایران
وای این بچه رو شبکه 6 نشون میداد. جیگیر آدم کباب میشه وقتی ناله های این بچه رو میبینی.رئیس اورژانس از ناله های این بچه بغض کرده بود و نمیتونست حرف بزنه
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 17:10
ghafas - مشهد - ایران
گریه میکنم و هیچ امیدی به اینکه توآخرین قربانی این سیستم باشی ندارم عزیز دلم
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 18:47
kabootar - لاهور - پاکستان
خدایا چرا این طفل را تنبیه کردی؟.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 19:49
happy girl - تهران - ایران
وای خدایا.......
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 20:19
princesse - تهران - پرژن
خدایا اگه هستی‌ دیوانه‌ای بیش نیستی‌ از زجر دادن این کودک بینوا چه لذتی می‌بری ؟
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 21:52
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
انهایی که وفتی مشکلی پیش می آید به خدا گیر میدهید: خداوند برای دنیا نظم آفریده و ما هستیم که نظم را به هم میزنیم کلا انسانها اکثرا ناسپاس هستند جاده و اتومبیل و راننده خوابیده را ول کردیم به خدا گیر میدهیم اگر خدا اتومبیلی با این استحکام اختراع میکرد حد اکثر سرعت را 50 تا هم نمی گذاشت خدا بدن تو را اختراع کرده چه نقص فنی داره؟
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 23:48
azadi2011 - تورنتو - کانادا
آقا اسکندر ذوالقر۰۰۰-اردبیل: اینجا بحث بر سر چیز دیگری است و تو هم خوب می دانی که داری تبلیغ می کنی , و نیازی به اینکار نیست !
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 05:42
gidmore yashayaei - اورشلیم - اسرائیل
ﺧﺪﺍ ﻫﻢ ﺩﺍﺋﻢ ﺍﻟﺨﻤﺮ ﺷﺪﻩ!. ﻣﯽﻧﺸﯿﻨﺪ ﺗﮑﯿﻼ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺁﺏ ﺟﻮ ﻣﯿﮑﺲ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ!ﺗﺰﺭﯾﻖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺗﻮﯼ ﺭﮒﻫﺎﺵ... ﯾﮏ ﺑﺴﺘﻪ ﻣﺎﺭﻟﺒﺮﻭ ﺍﻟﻬﯽ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﺩ ﮐﻨﺎﺭﺵ!ﺩﻭﺩ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ. ﺑﻪ ﻣﯿﮑﺎﯾﯿﻞ ﻫﻢ ﻣﯽﮔﻮﯾﺪ ﯾﮏ ﻇﺮﻑ ﺁﺟﯿﻞ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﺑﯿﺎﻭﺭﺩ!. ﻭ ﻣﯽ ﻧﺸﯿﻨﺪ ﮔﺮﯾﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺑﻪ ...ﮐﻪ ﻭ ﺩﺭﺵ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﮐﻪ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺶ ﮐﺎﺭﯼ ﺑﺮ ﻧﻤﯽ ﺁﯾﺪ!
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 10:37
shahramareia - تهران - ایران
خداوند این نا مسئولان مملکتمان را که به قیمت گزاف اجناس بدرد نخورو خراب چینی را وارد میکنند نابود کند انشالله خدایا این چلاق یکدست را با تمام عواملش یکجا نیست و نابود کن به این مملکت و ملت مظلوم نفهمش رحم کن یا رب العالمین - خودکرده را تدبیر نیست
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 10:57
عقل وهوش - اصفهان - ایران
gidmore-اورشلیم- مصیبت جانسوز این کودک اشک همه را در آورده ودلها ی همه را شکسته و همه با او همراه وهمدردن ولی کسی به خداوند چنین گستاخی نمیکنه که اگر میخواست ما وشما وهمه اهل زمین رانابود میکرد وکسی جلودارش نبود بلکه او رحم کننده ترین رحم کنندگان هم هست وقتی نمرود پادشاه ثروتمند و ستمگر بابل قبض روح شد خداوند از عزرائیل مپرسه تا به حال دلت برای هیچکدام از بشر که قبض روکردی سوخته عزرائیل میگه وقتی قایقی غرق شده بود ومادری با بچه چند ماهه به ساحل رسیدن ومن مادر را قبض روح کردم دلم به حال بچه تنها در اون بیابان سوخت خداوند میگه آن بچه همین پادشاه ستمگری بود که امروز جانش را گرفتی من اورا به این مقام رساندم ولی اوتا امروز ادعای خدائی میکرد و منکر پیامبران من بود شما هم خدا را از دید موسی علیه السلام قضاوت کن نه از دید سامری
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 18:05
zps - تهران - ایران
بخدا اشکم درومد.....
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 19:19
Nimi1354 - تربت جام - ایران
وقتی رییس اداره راه وترابری یک شهرستان بودجه تعمیرونگهداری یک جاده راباسندسازی که حتما پشتش ازبالا بالاها گرم هست ودرست نصف بودجه را میکشد بالا نتیجه اش میشه همین پول نفت ایران راباش یابایدشاهد گریه وشیون کودکان سوری باشیم یا دروطنمون بعدازوقوع چنین حوادثی که علتش دزدی وکمکاری مسئولین مربوطه میباشندشاهد یتیم شدن کودکان هموطن .شرکتهای خودروسازی که برای تحویل یک خودرو باندازه قیمت تمام شده خودرو حق بیت رهبری,بنیادمستضعفان وشهید رااز مردم میگیرن وخودرویی که بااستانداردهای جهانی مغایرت داره تحویل مردم میدهند تاقاتلان سیاری باشد در جادهای کشور
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 21:59
صمصام - سیدنی - استرالیا
این جهان، جهان علت و معلول است. این تصادف وحشتناک تنها یک معلول است که می تواند دهها علت داشته باشد، از بی کیفیتی لاستیک و بی دقتی مونتاژکاران تا خواب آلودگی و بی احتیاطی راننده و .. بنابر این از فیلسوفان سایت خواهش می کنم پای هیچ موجود خیالی و بی بخاری به اسم خداوند یا سایر اجنه و غول و پریان افسانه های بچگی را وسط نکشند و داستان های خنده دار نخ نما شده هزاران سال پیش را در معرض دید عموم نگذارند. بهترین عذر موجه برای این خداوند قادر متعال شما، همین است که اصلاً وجود نداشته باشد..
جمعه 22 شهريور 1392 - 14:29
Behdin - آمستردام - هلند
حالا تکلیف این طفل معصوم چی‌ می‌شه ؟ آیا کسی‌ از فامیل در یزد از او مراقبت خواهد کرد آیا در خانه یتیمان و بی‌ سرپرستان بزرگ خواهد شد ؟ الان یک کشوری مثل هلند یا یکی‌ از کشورهای این دور اطراف بود، یک کمیسیون مأمور میکرد از سیر تا پیاز جریان را برسی‌ کنند، و هر کس یا کسانی‌ یا سازمانی را که کوتاهی‌ کرده شرمنده کرده و به دادگاه می‌کشید.
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 09:59
odin - انتورپن - بلژيك
kabootar - لاهور - پاکستان_ ببین همه ناراحتی و غم انسانهایی که از این فاجعه درد کشیدن و اشک ریختن یک طرف، این بلاهت و بیشرمی در کلام شما انسان مثلآ خداباور یک طرف!!! خدا تنبیهش کرده یا دزدیها و غارت کسانی که برای چند دلار بیشتر امنیت و سلامت ملت رو بازیچه کردن؟ اگر این اتوبوس و کامیون و وسیله های نقلیه تولیدی در شرکتهای مصادره شده توسط سپاه و بسیج و دزدان سرمایه های ملی کمی ،فقط کمی به سلامت و امنیت مردم ارزش قائل بودن، اونوقت یک انسان مثل شما اینقدر بیشرمی نمیکرد که بیاد بنویسه خدا تنبیهش کرده!!! چرا این خدا اینقدر بیشرم و بی وجدانه که دزدهایی مثل مجتبی خامنه ای و جنتی و ا.ن را که فقط در 8 سال بزرگترین دزدیهای تاریخ بشری رو کرده تنبیه نمیکنه، اما یک بچه رو بی پدر و مادر میکنه؟ دِ اخه یه ذره شرم و وجدان در وجود شما مدافعان این رژیم نیست؟ حتا در چنین موقعیت و ماتمی هم شما دست از این تبلیغات مسموم و زننده برنمیدارین؟
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 12:05
ensanam arezoost - خارگ - ایران
با تاسف و اندوه بسیار از این حادثه درد ناک و جانسوز که نشان از ضعف در مدیریت صنعت اتومبیل سازی کشور است همیشه اعتقاد داشته و دارم که بعد از عشق به پروردگار اگر عشقی زمینی و خاکی داشته باشیم عشق به مادر است...
‌سه شنبه 26 شهريور 1392 - 20:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.