سازنده اتوبوس‌های اسکانیا، مسئول تصادف مرگبار جاده قم

تعداد کشته شدگان تصادف دو اتوبوس مسافربری در جاده قم به ۶۳ نفر رسید. ۱۲ نفر از مسافران دو اتوبوس نیز زخمی شده‌اند. پلیس راه عدم رعایت نکات ایمنی در ساخت اتوبوس‌های اسکانیا را عامل این تصادف دانست.

گزارش کامل را اینجا بخوانید

+107
رأی دهید
-17

بی غم - تهران - ایران
یک بار توی یکی از برنامه ها نشون داد که مخزن سوخت این اتوبوس ها بجای پشت چرخ های عقب در پشت چرخ های جلو تعبیه شده که همین باعث می شه با یک تصادف سنگین مخزن سوخت خودرو منفجر بشه و تمام مسافرها اون تو جزغاله بشن!!! آدم تا می تونه باید از سفر با این اتوبوس ها در شب خودداری کنه چون راننده هاش اکثرا معتاد هستن.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:31
خرچنگ - دبی - امارات متحده عربی
یعنی 1% هم مقصر سازنده گارد ریل وسط اتوبان نیست که جنس آهنها رو از الیاژ ضعیف استفاده کرده اگر اینطور بود حتما اداره راهنمائی و رانندگی زیر سوال میرفت !!!!!
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:50
آزاد10 - آلمان - المان
مشکل اینجاست که در اتوبوسهای ایران چکش مخصوص شکستن شیشه یا تعبیه نشده یا اگر شده جایش خالی است. من بارها دیدم که حتی در اتوبوسهای وارداتی که چکش یا دستگیره برای شکستن یا باز کردن شیشه دارند این وسایل برداشته شده بودند. فکرش رو بکنید در اتوبوس در حال سوختن گیر افتاده باشید و نتونید شیشه رو بشکنید. واقعا درد آوره و جای تاسف داره.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:36
*Fanoos* - ایران - ایران
رانندگی در دنیا، یک امر «جمعی» است، ولی در ایران یک امر «فردی» تلقی می‌شود. رانندگی در ایران یعنی «می خواهم خودم را با خودرو به مقصدم برسانم» رانندگی ایرانی، یعنی «چپاندن خودرو یا موتور در اولین فضایی که خالی می‌شود»؛ یعنی «رفتن از هر راه ممکن نه از راه تعیین شده»
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 22:02
ekman - شیراز - ‫ایران
حتما لاستیک اتوبوس مذکور فرسوده بوده و میزان فشار باد لاستیک ها هم رعایت نشده.روی لاستیک ها معمولا میران فشار باد مجاز و حداکثر سرعت مجاز قید شده است تا این چنین اتفاقات ناگواری رخ ندهد.پلیس چگونه به این نتیجه رسیده که مقصر اصلی اسکانیا است،متاسفانه راننده ها خودشان در این مورد مقصر اصلی هستند و وسائل نقلیه خودشان را بیمه ابوالفضل میکنند!!!!! و آنوقت میافتد اتفاقیکه نباید بیفتد.چرا این اتفاق در کشور سوئد رخ نمیدهد،چونکه آنجا هیچ چیزی بیمه ابوالفضل و امثالهم نیست.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:44
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
مسئول اصلی این حادثه و تمام بدبختی ها حکومت آخوندهاست!متاسفم برای تمامی عزیزانی که جان باختند خیلی دردناکه
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 22:08
potatis - مالمو - سوئد
فانوس عزیز کاملا درست گفتید.ekman گرامی این اتوبوس های اسکانیا ساخت ایران هستش نه سوئد, فرقش هم مثل پژو ایرانخودرو با پژوی فرانسه هست.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 00:35
amonbede - تهران - ایران
این خودروها ساخت شرکت عقاب نشان است در کرمان و سمنان ساخته میشوند و از لحاظ امنیتی زیر صفر هستند
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 02:12
کبالت3 - کرج - ایران
آقا شما بنز و فراری هم بدید تو ایران مونتاژ کنن روش مونتاژ همون پرایدیه کیفیت لاستیک ایرانی هم بحدی بالاست که وقتی ماشین صفر میخری بهتره همون اول لاستیک هاشو عوض کنی داستان این اتوبوسها و کامیون و بقیه خودروها که ظاهرا تحت لیسانس تولید میشن حکایت منفعت طلبی شرکتهای خارجی هم هست آخه هیچ ننه قمری از پژو و بقیه تا حال نگفته اینا چیه به اسم ما سر هم میکنی و به چند برابر میفروشی ایران شده منطقه آزاد و زباله دونی این شرکتها مردم و دولت هم راضی اصلا به ما چه کبلائی
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 05:08
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
هیچوقت هیچ خبر خوشی از ایران به گوش نمیرسه , آدم افسرده گی میگیره.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 05:15
hossein+87 - ایران - ایران
آزاد10 - آلمان - المان - دقیقا من هم همین نظر رو دارم. یا مسافران بی فرهنگ میان بر میدارن و فکر میکنن طلاست.یا صاحب ماشین محترم اون رو غنیمت میدونه و کش میره! از بی فرهنگیه یه مشت الاغ ، اینهمه آدم میمیره. شما فکرش رو بکن وقتی یه آشغال میاد و آرم ماشین میدزده، دیگه ببین چقدر وضع ما خرابه! مقصر خانواده ها هستن که تو تربیت فرزنداشون یا اهتمام کافی ندارن و یا راهش رو بلد نیست و شکست میخورن. مصداق این هم کل ایران!
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 09:45
سيروس كمال - دبى - امارات
Royan - کالیفرنیا - آمریکا .. دوست من ، از روزى که سران نظام شاهنشاهى را یکى بعد از دیگرى اعدام کردند خبر خوش از این مرز و بوم رخت بر بست . یادشان بخیر و ننگ و نفرت بر نظام تازیهاى ویرانگر و ضد وطن ..
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 10:30
*Fanoos* - ایران - ایران
potatis - مالمو - سوئد قربان شما دوست عزیز امیدوارم همیشه تنت سالم و خوش باشی
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 10:59
همایون خدای صبر - اسلو - نروژ
من نمیدونم چرا دارن اسم اسکانیا رو خراب میکنن اینهمه اسکانیا تو دنیا در حال کار هست چرا فقط این مسایل تو ایران اتفاق میفته . بگین که مقصرین و از سرو ته جنس و امنیت زدین به خاطر سود بیشتر و کیفیت هارو به صفر رسوندین و این میشه عاقبت طمعکاریهای شما دغلکاران به ظاهر مسلمان.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 14:18
saye20 - تهران - ایران
این از برکات آقای خامنه ای و کسی که نظرش به او نزدیک تر یعنی احمدی نژاد دراین هشت سال کشور را واقعا به نابودی کشاند حالا خبرندارید که وضعیت راه آهن چقدراسفناک است قطارهایی داره مال عهد عتیق آنهم قطاری که مردم زائر را می خوادبه مشهد برسونه یکی از اقوامم وقتی از مشهد عازم تهران بودند ساعت 11/30 سوارقطارشدند ساعت 3 بامداد به تهران رسیدند آنهم په قطاری که واگن های یکجور نداشت و آنها را سرهم کرده بودند می خوام بگم نه هواپیما ونه قطارو نه اتوبوسش امنیت نداره
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 06:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.