مشاور امنیتی کاخ سفید: ضربه به سوریه پیام به ایران است

سوزان رایس حمله نظامی به سوریه را برای هشدار به ایران ضروری می‌داند. وزیر امورخارجه سوریه با پیشنهاد روسیه موافقت کرده تا اسلحه شیمیایی خود را تحت نظارت بین‌المللی قرار دهد، آمریکا سرگرم بررسی این پیشنهاد است.

سوزان رایس، مشاور امنیت ملی باراک اوباما، روز دوشنبه (۹ سپتامبر) گفت که ایالات متحده ناگزیر است به سوریه حمله کند تا جمهوری اسلامی ایران دریابد که نمی‌تواند به راحتی به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد.

سوزان رایس گفت که ایالات متحده از نظر اخلاقی خود را در برابر کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه متعهد می‌بیند. نظر ایالات متحده اطمینان دارد که رژیم بشار اسد با کاربرد اسلحه شیمیایی صدها نفر از شهروندان سوری را به قتل رسانده است. به عقیده مقامات آمریکایی دستور حمله شیمیایی از طرف شخص بشار اسد صادر شده است.

خانم رایس با اشاره به وجه دیگر ضرورت حمله نظامی به سوریه گفت که ایالات متحده در نگرانی نسبت به برنامه هسته‌ای ایران با کشورهای اتحادیه اروپا و اسرائیل شریک است. او تصریح کرد: «ما به ایران اجازه نمی‌دهیم که به سلاح اتمی دست یابد.»

مشاور امنیتی رئیس جمهور در بنیاد نظرسنجی "نیو آمریکا" اظهار داشت: «همان طور که رئیس جمهور گفته است تمام گزینه‌ها همچنان روی میز است و زمامداران ایران باید بدانند که ما در این قضیه جدی هستیم.»

خانم رایس در این رابطه افزود: «اگر ما در برابر متحد نزدیک ایران (یعنی سوریه) که سلاح کشتار جمعی به کار برده، سکوت کنیم، ایران تصور می‌کند که ما از اقدام مقتضی عاجز هستیم.»

مشاور امنیتی کاخ سفید همچنین افزود که سوریه دارای "بزرگترین زرادخانه اسلحه شیمیایی در جهان" است و این اسلحه می‌تواند روزی علیه آمریکا و متحدان آن به کار رود یا به دست نیروهای تروریست بیافتد.

پی‌گیری اوباما در جلب موافقت کنگره

باراک اوباما همچنان می‌کوشد موافقت کنگره و افکار عمومی را برای حمله نظامی به سوریه جلب کند.

کنگره ایالات متحده بحث درباره نحوه برخورد با نظام بشار اسد را شروع کرده است. برخی از نمایندگان همچنان با ضربه نظامی مخالف هستند و گزینه‌های دیگری را به جای حمله نظامی پیشنهاد می‌کنند. در آخرین تحول خبر می‌رسد مجلس سنا که قرار بود روز چهارشنبه (۱۱ سپتامبر) در این باره رأی‌گیری کند، این تاریخ را عقب انداخته است.

آمریکا رژیم بشار اسد را برای حمله شیمیایی به غوطه در نزدیکی دمشق مسئول می‌داند. در آن حمله به گفته برخی از منابع نزدیک به مخالفان رژیم سوریه ۱۴۲۹ نفر کشته شدند که یک سوم آنها کودک بودند.
باراک اوباما همچنان در جلب موافقت کنگره برای حمله نظامی به سوریه است باراک اوباما همچنان در جلب موافقت کنگره‌ی آمریکا برای حمله نظامی به سوریه است

حمایت وزیر خارجه پیشین

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، از موضع باراک اوباما مبنی بر ضرورت حمله نظامی به سوریه پشتیبانی کرد و از نمایندگان کنگره خواست که با تصویب قطعنامه‌ای از رئیس جمهور حمایت کنند.

خانم کلینتون، که گفته می‌شود نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ است، تصریح کرد رژیم سوریه که علیه شهروندان خود اسلحه شیمیایی به کار برده باید تنبیه شود. او همچنین تاکید کرد که سوریه باید زرادخانه شیمیایی خود را زیر نظارت بین‌المللی قرار دهد.

دعوت به اجلاس شورای امنیت

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل گفت که شورای امنیت باید از سوریه بخواهد تمام اسلحه شیمایی خود را زیر نظارت بین‌المللی نابود کند. بدین سان او از یک پیشهاد روسیه برای کاهش دادن بحران حمایت کرد.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده پیشنهاد کرده بود که سوریه باید ظرف یک هفته تمام زرادخانه شیمیایی خود را زیر نظارت بین‌المللی نابود کند. او گفته بود که این تنها راه جلوگیری از حمله نظامی به سوریه است، اما او افزوده بود که "سوریه این کار را انجام نخواهد داد".

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، به دولت سوریه توصیه کرد که از این پیشنهاد آمریکا استقبال کند.وزارت خارجه سوریه بی‌درنگ با این پیشنهاد موافقت کرد. ولید معلم، وزیر خارجه سوریه گفت که بازرسان بین‌المللی می‌توانند از تمام ذخایر اسلحه کشور او بازرسی به عمل آورند.

در این میان کاخ سفید نیز از پیشنهاد مزبور استقبال کرده، اما گفته است "ما حق داریم نسبت به موافقت رژیم سوریه تردید کنیم".

نیروهای اپوزیسیون مخالف رژیم اسد نیز گفته‌اند که رژیم سوریه تنها به دنبال فرصتی تازه برای فریب دادن جامعه بین‌المللی و گریز از حمله نظامی است.

+44
رأی دهید
-15

shirdel - لندن - انگلیس
نظر ایالات متحده واسه ایران مهم نیست اونیکه حائز اهمیت است اینست که شما به بهانه حمله به سوریه و بعد ایران پیرهن عثمان را بهانه کردین و اینو بهانه گردنکشی و زیر سلطه دراوردن در خاور میانه برای تجاوز به حقوق مردم همانطور که در عراق و افغانستان کردید دنبال میکنید حالا در این بین جان هزاران انسان بیگناه چه اهمیتی واسه شما دارد؟ ما درس بزرگی به شما میدهیم ایران اقغانستان و عراق نیست
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 12:56
آزاد10 - آلمان - المان
میدونستیم ولی جالبه که با این صراحت میگید. چرا باید انتقامتون از ایران رو از دیگران بگیرید. چرا برای عرض اندام در مقابل ایران به دیگران حمله میکنید. با اینکه ج.ا. خیلی گند زده ولی اغلب مواقع آمریکا قافیه رو در مقابل ایرانیان باخته. من مدتی با آمریکاییها کار کردم. یک جور حس نفرت ناشی از تحقیر شکستهای متوالی نسبت به ایرانیها دارند. اونها خیلی ناسیونالیست هستند و ابر قدرت بودن برایشان مهم است.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 13:29
جنگنده - تهران - ایران
ضربه به سوریه قبل از ایران ضربه به خود آمریکاست ولی چون نفهمید متوجه نمیشید
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 13:39
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
فقط لاف اومدن.روسیه یک چش غرّه اومد.ماست‌هاشون کیسه شد.عواقب شکست در عراق و افغانستان و گسترش نفوذ ایران در منطقه به شکرانهٔ‌ گور به گور شدن صدام و عقب نشینی طالبان از دولت و پنهان شدن در کوهها برای خفت گیری ابر قدرت -همینه.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 14:02
ایرانی باش - فارس شیراز - ایران
اگه راست میگی بزن واق واق نکن
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 14:08
بهرام2012 - تهران - ایران
یک از پنج قسمت = بنظر میرسد خانم سوزان رایس هم مثل سایر همکاران خودش در عالم هپروت افاضاتی فرموده است. زیرا بعد از گذشت سی و پنج سال خونین از حاکمیت جمهوری اسلامی بر ایران و هزاران ترور و اعدام و شکنجه های باورنکردنی این قداره بندان حاکم در حق ملت ایران اعم از درون یا بیرون از مرزهایمان و سکوت مطلق آمریکا و هم پیمانانش و بخصوص خفه خون گرفتن روشنفکران ایرانی ساخت آمریکا و دموکراسی خواهان و حقوق بشری های ایرانی و خارجی ساخت آمریکا ، دیگر دست آمریکا و غرب بخوبی برای ملت ایران رو شده است و همه ما ایرانیان میدانیم بزرگترین دروغگو و خیانتکار موجود جهان امروز آمریکاست و آمریکاست و آمریکا. امروز دیگر هیچ ایرانی کمترین تردید هم ندارد که نظام جمهوری اسلامی میوه تلخ دکترین کمربند سبز اسلامی ساخته و پرداخته همین آمریکا و هم پیمانان غربی اوست و به همین دلیل هم هرنوع تحقیر بین المللی و هرنوع دست درازی و قانون شکنی بین المللی توسط مشتی آخوند جنایتکاری که
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:29
بهرام2012 - تهران - ایران
دو از پنج قسمت = حاکم بر سرنوشت هشتاد میلیون ایرانی نموده اند را زیر سیبیلی در کرده و تحمل میکنند و همیشه در سالهای قبل همه تلاش خود را بکار برده اند تا به هر طریق ممکن راهی برای دلداری و شاد کردن ملاها و مکلاهای حاکم بیابند تا رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی آنها صدمه نبیند. مضافاً اینکه بنظر میرسد علیرغم اینهمه ادعای سیاستمداری آمریکائی ها و برخورداری آنها از انواع تکنولوژی های برتر دنیا هنوز دولتمردان آمریکا و بخصوص کنشگران سیاسی و در حقیقت سیاست سازان آمریکا کمترین آگاهی از شرایط روحی و روانی و بخصوص واکنش های ملت ها در کشورهای مختلف و بویژه در کشور عزیزمان ایران ندارند و در حقیقت برادر بزرگتر ویا مرشد فرتوت و ازکارافتاده آنها یعنی دولت فخیمه انگلستان نمیخواهد تجربیات و یافته ها و دانش کسب کرده در طی صدها سال استعمار را که دراختیار دارد به گروه کاوبوی های سابق و حاکمان فعلی آمریکا آموزش بدهد تا آنها نیز با مطالعه سوابق حرف بزنند و
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:30
بهرام2012 - تهران - ایران
سه از پنج قسمت = با مطالعه سوابق و درنظر داشتن احتمالات محتمل از هر ملت عمل کنند نه آنکه به اتکای انگولک ارباب پرتجربه انگلیسی و داشتن جمعیت بالا و تکنولوژی و پول ثروت خود وارد معرکه هائی بشوند که نتیجه آن برایشان مثل ویتنام ، افغانستان ، عراق و امروزه سوریه و ده ها نمونه دیگر در نهایت به گسترش نا امنی و آشوب و قتل و غارت در سرزمین های هدف باشد و خودشان هم مجبور به عقب نشینی تحقیر شده و فرار بشوند. ایکاش این خانم و بزرگان ایشان کمی در تاریخ اجتماعی و روانشناسی جامعه ایرانزمین بیشتر بررسی و مطالعات علمی تاریخی میکردند تا برایشان محرز میشد بقول پاسدار تیرخلاص زن محمود احمدی نژاد آن ممه را لولو برد (اعتماد و اطمینان به آمریکا در زمان شاهنشاه فقید که خود اولین قریانی خیانت آمریکا هم شد) لذا ملت ایران چه مجموعه مخالفین رژیم آمریکا ساخته جمهوری اسلامی و چه موافقین آن فارغ از دل دادن و قلوه ستاندن پنهانی سردمداران رژیم اسلامی با آمریکا ، دیگر کمترین اعتماد و اطمینانی به آمریکا ندارند و
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:30
بهرام2012 - تهران - ایران
چهار از پنج قسمت = بعید است با مشاهده سرنوشت خود در این سی و پنج سال تلخ و خونین و همچنین مصیبت گریبانگیر ملت های فریب خورده در عراق و افغانستان و سوریه و غیره و نابودی و تخریب کشورهایشان و قتل عام های وحشتناک ملت هایشان ، بار دیگر به طناب آمریکا آویزان شده و با اعتماد به آمریکا وارد مبارزه بشوند. این روزها با بررسی اجمالی جامعه ایرانی در درون وحتی بیرون مرزها خیلی ساده به این نتیجه میرسیم که صرفنظر از برخی روشنفکران مامور و معذور و مزدبگیر غرب که مسبب اصلی فریب ملی در سال شوم1357 بودند ، ملت ایران با بازگشت به هویت تاریخی و درس گرفتن از مبارزات میهنی آبا و اجدادشان در همین سرزمین مقدس سعی میکند راه مناسب و طریقه موثر و مطمئن برای مبارزه و به زباله دان تاریخ افکندن رژیم ضدایران جمهوری اسلامی بیابد و دور نیست آن روز آغازین که پایانش را همه ایرانیان در میهن آزاد شده خود جشن بگیرند. لذا باید اذعان نمود اینگونه افاضات خانم سوزان رایس یا اربابان او بیانگر همین نگرانی آنها از
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:30
بهرام2012 - تهران - ایران
پنج از پنج قسمت = ساقط شدن رژیم اشغالگر جمهوری اسلامی بدست ملت ایران است و به همین علت هم سعی میکنند هشدارها را در حقیقت به سردمداران رژیم بدهند که اگر روزی ملت ایران به پا خیزد دیگر نه توان نظامی و امنیتی و تکنولوژی آمریکا قادر به سد کردن اراده ملت ایران خواهد بود و نه خود سردمداران اسلامی برغم همه جنایتهائی که میکنند و تسلیحاتی که دراختیار دارند و حمایتهائی که میشوند توان مقاومت در برابر اراده ملت ایران خواهند داشت. آری این هشدار خانم سوزان رایس بیشتر به مزدوران خودشان در حاکمیت جمهوری اسلامی است نه به ایران و ایرانی زیرا لابد خود این خانم و اربابان و بزرگانش بخوبی واقفند که اگر خدای ناکرده به هر دلیل اقدام به دخالت نظامی در ایران بکنند. یقینا در صورت چنان اشتباه مهلکی توسط غرب و آمریکا ، ملت ایران فارغ از اعتقادات و باورهای سیاسی خود در هرکجا که باشند در دفاع از سرزمین آبا اجدادی متحدانه به پا خاسته و تا تحقیر و بیرون انداختن مهاجمین از میهنشان از پای نخواهند نشست.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:31
Banooye Irani - هیوستن - آمریکا
خانم کلینتون، تصریح کرد رژیم سوریه که علیه شهروندان خود اسلحه شیمیایی به کار برده باید تنبیه شود , شما بیجا کردی که نطق کردی.. مگه شماها وکیل وسی همه دنیا هستید.. ایران عراق و افغانستان نیستو دهنی ازتون صاف می کنیم که تن بابا بزرگتون کریس تف کلفت ( کریستف کلمب ) تو گور بندری برقصه.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 16:36
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
1) در جواب کامنت دوستی دیروز در جای دیگر نوشتم: دروغ چرا من هم سر از منطق اوباما و دیگر سران کشورهای غربی در نیاوردم و نمی آورم. دلیل تراشی شان برای حمله فقط کوتاه مدت به سوریه ( نه براندازی رژیم اسد!) صرفاً برای گوشمالی دادن و تنبیه اسد است که چرا برای کشتار مردم از سلاح شیمیائی استفاده کرده؟ مثل این است که شما به کسی بگوئی میخواهی کسی را بکشی بکش فقط از چاقوی آشپزخانه استفاده کن ولی حق نداری از اسلحه گرم استفاده کنی. بعبارتی گویا کشتار بیش از صد هزار مردم سوریه با توپ و تانک و بمباران قابل تحمل و توجیه است ولی کشتار با سلاح شیمیائی نه؟ یعنی با اصل کشته شدن مردم سوریه مخالفتی نیست فقط بر نوع و شیوه کشته شدنشان اختلاف سلیقه است. تازه دلیل دیگر حمله نظامی به سوریه ترساندن ایران و کره شمالی است که مبادا به فکر استفاده از سلاحهای شیمیائی بیافتند وگرنه با آمریکا طرف میشوند. برای ترساندن رژیم ایران تاوانش را باید مردم سوریه بدهند با نابودی میلیاردها دلار سرمایه شان در عرض دو سه روز بمباران شدن؟- بتازگی هم که مستر اوباما حرف تا دویرزش یادش رفته؟
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 18:20
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
2) بحث بر سر ناپختگی و دوروئی سیاست آمریکا و اوباماست. شاید اوباما خودش فردی ایده آلیست بوده یا باشد ولی در عمل نشان میدهد که عروسک خیمه شب بازی مشاوران اطرافش هست و از خودش اراده سیاسی و تصمیم گیری ندارد. مگر میشود اوباما هفته ها تا حتی پریروز با چه دلایلی محکم و منطقی حمله نظامی آمریکا به سوریه را توجیه میکرد و گوش فلک را کر کرده بود که باید اسد را تنبیه کرد چونکه با سندی که دارد بیش از 1500 نفر که زیرشان 400 بچه بودند با سلاح شمیائی اسد به کشتن رفتند و باید بخاطر مسائل اخلاقی هم شده اسد بخاطر خون 400 بچه بیگناه سوریه ای تنیبه شود و پس حالا چی شد که همه استدلال و دلایلش برای حمله نظامی یک شبه بی اعتبار شدند و دیگر دفاع از خون 400 بچه سوریه ای بی ارزش شد؟ آیا به چنین سیاستی و سیاستمداری میشود اعتماد کرد که یک شبه زیر حرف خودش زد و بیخیالش شد؟ آمریکا همیشه بخاطر منافع خودش وارد جنگ شد و بار دیگر با عقب نشینی و زانو زدن اوباما در مقابل روسیه و ایران ثابت شد و ثابت کرد . در 2
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 18:20
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
3) که تمام حرفهای قبلی اوباما برای دفاع از ارزشهای اومانیستی فقط پروپاگاندای همرمز جمع کردن بیش نبود. اینجاست نه تنها اوباما خودش رسوای عالم شد بلکه همه ماهیت اصلی سیاست فریبکاری آمریکا را فهمیدند که رویشان نباید زیاد حساب کرد. از مستر اوباما بپرسید پس چی شد که تا دیروز میگفت حتماً باید اسد تنبیه بشود وگرنه رژیمهای تروریستی دیگر مثل رژیم ملاها ایران و کره شمالی هم دیگر روی حرف او و تهدید امریکا تره خُرد نمیکنند و نخواهند کرد چونکه به ضعف آمریکا و شخص اوباما پی بردند که شجاعتش از یک گربه هم کمتر است و برای شغل ریاست جمهوری امریکا انتخاب بسیار نادرست و احمقانه ای است! بیش از اینکه اوباما ملت آمریکا را بیش از این در چشم جهانیان دلقک و کوچک کند باید فکری برای برکناری اش کرد! او که در هیچ زمینه ای موفق نبود و فقط از روی ترحم برای پوست سیاهش و سمبلیک به این مقام رسیده حتی موفق نشده یک درصد اوضاع سیاهپوستان امریکا را بهتر کند چه برسد با دو گرم مغز نخودی خودش سیاست دنیا را درست تعیین کند. در 3
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 18:20
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
4) از نامه نگاری سازشکارانه اوباما با خامنه ای که سلطان قابوس نامه رسانش بود و محتوای نامه که در برخی رسانه ها درج شده خبر دارید؟ در حالیکه خود اوباما بهتر از هرکسی باید بداند که عامل اصل برهم زدن صلح و آرامش در منطقه دخالت رژیم ملاهای ایران در کشورهای عربی است و حمایتشان از تروریستها با پترول دلارها و سلاحهای نظامی. پس چرا بجای سر مار افعی رژیم ایران را زدن دنبال دمش در سوریه میگردد؟ حالا از این عقب نشینی و تسلیم اوباما ببینید که در وهله اول مزدوران رژیم ملاها خوشحال میشوند و برایش دست میزنند و حق هم دارند که دم از پیروزی بزنند و بگویند امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند و باید به پیروزیشان بر اوباما و آمریکا در این مرحله تبریک گفت یا نه؟ حالا چه جوابی برای عقب نشینی و شکست خودش دارد و وعده اش برای انتقام گیری از خون 400 بچه سوریه ای که توسط گاز سمی اسد کشته شدند چی میشود؟ به نقل از گزارش امروز سازمان جهانی نظارت حقوق بشر باز با سند نظامی ثابت شد که ارتش سوریه مسئول استفاده از سلاح شمیائی بوده که البته دیگر برای اوباما مهم نیست! خلاصه رسوائی بزرگ برای اوباما و آمریکا!
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 18:20
Tombehtar - نیورک - آمریکا
ولی‌ من برای سرنگون کردن رژیم ترریستی حاکم بر ایران حاضرم به هر کشوری که در راه نابودی این رژیم جنایتکار تلاش می‌کند ، کاملا همکاری کنم، من همکاری با این دست از کشورها را به ماندن رژیم تروریستی شیعه حکم بر ایران ترجیح می‌دهم.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:26
navid666 - وگاس - امریکا
این اوباما ترسوی بیش نیست کاری که خودت به نام انقلاب 57 به وجود اوردی و مصدق بدبخت جلوشو گرفتی حالا بیا تحویل بگیر مثل خر تو گل گیر کردی. تو اگه می خواهی به سوریه حمله کنی و ضربه به ایران بزنی زود عمل کن اینقدر بازی درنیار و حرف مفت نزن سیاهسوخته افریقای .هر چی می کشیم زیر سر این امریکا هست وقتی مصدق داشت نفت را ملی می کرد با هزار دوز و کلک جلوشو گرفتی کسی که به فکر مردم بود نه شاه ترسو نه خمینی نه امریکا و نه انگلیس هیچکدوم خیر خواه مردم فلک زده ایران نیستن فقط شعار میدن.حالل تا کی می خواد این بازیها ادامه یابد خدا می دونه فقط می دونم به عمر ما و حتی نتیجه ما هم نخواهد رسید.امید وارم اگه اسلام می گه مهدی میاد اگه انجیل می گه مسیح با مهدی میاد زودتر اتفاق بیوفته چون دنیا روی پاشنه دروغ و تجاوز می گرده
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:22
tombehtar - نیورک - آمریکا
درودو سلام بر همه کسانی‌ که موافق حمله به رژیم خونخوار، جانی و تروریست سوریه هستند، مزدوران رژیم شیعه حکم بر ایران مخالف حمله به رژیم‌های تروریست هستند، چون بیم آن دارند که بزودی نوبت آنها هم برسد، و به خاطر ترسو و وحشت خود مزدوران خود را در سر تا سر جهان بسیج کردند که سرو صدا راه بیندازند، ولی‌ مزدوران زهی خیال باطل، رژیم تروریست سوریه رفتنی است هر چند تلاشای چند دولت ضدّ انسانی‌ مثل روسیه، ایران، و چند گروه تروریست مثل حزب‌ا‌لله بر این است که چند صباحی مر این رژیم را طولانی کنند.
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 21:47
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
نه مسئله ترسویی و جا زدن آمریکاست , و نه مسئله قلدری پوتین است , آن باج بزرگی که ایران پشت پرده به آمریکا داده قضیه را شل کرده,بلاخره این 3000000000000 که دزدید میشه یه چائی باید خرج بشه بزوردی وقتی حکومت فاسد ایران در شرایطی مثل بشار اسد قرار بگیره , ایرانیان ساده و مزدوران که طرفداری از سوریه و پشتیبانی از ایران را میکنند با سلاح شیمیائی رژیم ملا روبرو خواهند شده. همین بلا سر ایرانیان هم خواهد آمد دیرو زود داره ولی سوخت و سوز نداره بشار اسد هم از آخوندا درس میگیره.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 05:24
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
دیدن حقیر شدن آمریکا لذت داره.کشوری که یک زمان اسمش میومد نفس‌ها توو سینه حبس میشد.جرات حمله به سوریه رو نداره. ایران که پدر سوریه است و سوریه یک گوشه‌ای از ایران هم نمی‌شه.چه از نظر وسعت چه از نظر اقتصاد چه از نظر نظامی چه از نظر قدرت منطقه ای.
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 14:31
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
آخ که چقدر ضربه خورد ایران!!!!همون جور که توو جنگ ۳۳ روزه ایران ضربه خورد .البته این آمریکایی‌‌های پر رو ان.میگن زدیم‌-بردیم. میپرسیم چه جوری؟ میگن : کلی با دماغ زدیم به مشتش,‌با گونه زدیم به سیلی‌ ش,با شکم زادیم به لگدش!
‌پنجشنبه 21 شهريور 1392 - 15:51
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.