تلاش برای برکناری فرهاد دانشجو از ریاست دانشگاه آزاد

برخی خبرگزاری‌های داخل ایران از تلاش برخی اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای برکناری فرهاد دانشجو، رئیس دانشگاه آزاد خبر داده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، یک منبع آگاه نزدیک به هیئت امنای دانشگاه آزاد گفته است: «طی روزهای گذشته شش نفر از ۹ نفر عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با تهیه صورتجلسه‌ای، فرهاد دانشجو را از ریاست دانشگاه آزاد عزل و حمید میرزاده عضو هیئت امنای این دانشگاه را به سرپرستی آن منصوب کردند.»
 
خبرگزاری تسنیم نیز با انتشار این خبر تاکید کرده که در بخش‌هایی از این صورتجلسه، به روی کارآمدن دولت یازدهم اشاره شده و آمده است: «به دلیل وضعیت سیاسی جدید کشور و هماهنگی‌های بیشتر نیاز به تغییر و تحول مدیریتی در این دانشگاه است.»
 
خبرگزاری فارس به نقل از منبع آگاه خود گزارش داده که این صورتجلسه برکناری فرهاد دانشجو، محل امضای شش نفر از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی را دارد، اما هنوز امضای این شش عضو هیئت امنا پای صورتجلسه نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس، این شش نفر، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام حسن خمینی، جعفر توفیقی، سرپرست وزارت علوم، حمید میرزاده، عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد و معاون عبدالله جاسبی رئیس پیشین این دانشگاه، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و احمد صمدی یزدی عضو دیگر هیئت امنای این دانشگاه هستند.
 
در گزارش خبرگزاری تسنیم از تلاش اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای برکناری فرهاد دانشجو، تاکید شده که از اعضای هیئت امنای این دانشگاه، سه نفر از اعضا شامل جعفر توفیقی، حمید میرزاده و صمدی یزدی، صورتجلسه را امضا کرده‌اند و صورتجلسه برای امضای دیگر اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد به دفاتر آن‌ها ارسال شده است.
 
بر اساس این گزارش، «صورتجلسه برای امضا به حجت‌الاسلام حسن خمینی و حسن قاضی‌زاده هاشمی نیز ارسال شده اما این دو اعلام کرده‌اند که در طول یک هفته باید موضوع را بررسی کرده و سپس درباره امضا یا عدم امضای آن تصمیم گیری کنند.»
 
در گزارش تسنیم تاکید شده که اکبر هاشمی رفسنجانی منتظر است تا پس از جمع آوری امضاهای دیگر، خود نیز به امضای صورتجلسه مبادرت کند.

اگر شش نفر عضو یادشده هیئت امنای دانشگاه آزاد این صورتجلسه را امضا کنند، بر این اساس دو سوم اعضای هیئت امنا تصمیم گرفته‌اند آقای دانشجو، برکنار شود که اجرای این تصمیم را الزامی و قانونی می‌کند.

انتشار خبر تلاش برای برکناری فرهاد دانشجو از سمت رایتس دانشگاه آزاد اسلامی با واکنش‌هایی نیز همراه بود،‌ از جمله محمد مهدی زاهدی،‌ که در دوره‌ای مسوولیت وزارت علوم دولت محمود احمدی‌نژاد را برعهده داشت و این روزها رئیس کمیسون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی است،‌ در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، گفته، اگر خبر تلاش برای برکناری فرهاد دانشجو صحت داشته‌باشد، «باید این عزل را سیاسی دانست».

او همچنین ادامه داده است که این موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی خواهدشد.

حمید میرزاده، مسوول دبیرخانه هیئت موسس و عضو هئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به انتشار خبر برکناری آقای دانشجو، به خبرگزاری ایسنا، گفته است که این دبیرخانه، نامه‌ای برای عزل فرهاد دانشجو برای دیگر اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد نفرستاده‌است.  
 
فرهاد دانشجو، برادر کامران دانشجو، وزیر علوم محمود احمدی نژاد، در اسفندماه سال ۹۰، پس از کشمکش بسیار بر سر برکناری عبدالله جاسبی، رئیس پیشین این دانشگاه، با حمایت دولت به ریاست دانشگاه آزاد رسید.
 
دبیرخانه هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی همان زمان به روند این انتخاب اعتراض کرده و صدور حکم ریاست کامران دانشجو برای برادرش را «غیرقانونی» توصیف کرده بود. گزینه هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده، معاون عبدالله جاسبی بود که در نهایت نتوانست ریاست دانشگاه آزاد را به دست آورد.
 
فرهاد دانشجو پس از رسیدن به کرسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی که از ابتدای تاسیس، عبدالله جاسبی یک تنه بر آن ریاست کرده بود، تغییرات مدیریتی گسترده‌ای را رقم زد و بیش از ۴۰ مدیر ارشد دانشگاه آزاد اسلامی را برکنار کرد.

براساس گزارش خبرگزاری‌های داخل ایران، قرار است این صورتجلسه در نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد ارائه شود.
 
خبرگزاری تسنیم، به تلاش یاسر هاشمی رفسنجانی، پسر کوچک اکبر هاشمی رفسنجانی برای برکناری فرهاد دانشجو اشاره کرده و آن را به رای نیاوردن محسن هاشمی رفسنجانی دیگر فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان شهردار تهران ارتباط داده است.

یاسر هاشمی به نیابت از پدرش امور مربوط به دانشگاه آزاد را مدیریت می‌کند،‌او در تیرماه امسال که شایعه برکناری فرهاد دانشجو بالا گرفته‌بود،‌ به خبرگزاری مهر گفته بود که چنین دستور کاری را در هیئت امنای دانشگاه آزاد ندیده است.
 
محمدباقر قالیباف روز یکشنبه با اختلاف یک رای، برای سومین بار توسط شورای شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

+92
رأی دهید
-0

m4ssod - لندن - انگلستان
قیافش مثلا کفتار می‌مونه. دستمال بدست دزد!
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 23:26
sandalikhali110 - تهران - ایران
بسیار آدم عوضی و نالایقیه من خودم دانشجوی آزادم اکثر کارکنای این دانشگاه یک مشت روستایی بیسواد و بسیار بی ادب امروز برای ثبت نام رفتم قشنگ25 دقیقه معطلم کرد چون مشغول فک زدن با کسی تو دفترش بود آخر هم کارمو راه ننداخت انگار ارث پدرشو طلب داره اگه این نالایق عوض بشه عالیه
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 23:49
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
این چهره گویاتر از هزار صفحه مطلب در مورد شخصیت و لیاقت این بابا و بهتره چیزی بیشتر ننویسم به کسی توهین نشه.
دوشنبه 18 شهريور 1392 - 06:04
omidvaran - نورکل - امریکا
این بابا افتابه دار احمدی بود اربابش رفت تو فاضلاب سیفن ایشون هم باید کشیده شود
دوشنبه 18 شهريور 1392 - 07:10
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.