روغن نارگیل در آشپزخانه

روغن نارگیل خواص زیادی دارد و نه تنها برای حفظ زیبایی کاربرد دارد در آشپزخانه و برای تهیه غذاهای شیرین یا شور استفاده می شود. در این مطلب چند خاصیت فوق العاده ی این روغن در تهیه ی غذا را عنوان می کنیم.
2 نوع روغن نارگیل در بازار وجود دارددو نوع روغن نارگیل در بازار وجود دارد: روغن نارگیل بکر و روغن نارگیل تصفیه شده. برای تهیه ی غذا مصرف روغن زیتون بکر بهتر است. اگر دفعه ی نخستی است که می خواهید از این روغن استفاده کنید بهتر است بدانید که در دمای محیط جامد می شود.
ترکیبات روغن نارگیل چیست؟مانند دیگر انواع روغن ها، روغن نارگیل نیز حاوی میزان زیادی اسیدهای چرب است. این روغن حاوی تری گلیسیرید دارای زنجیره ی متوسط است که به آن اسید لوریک گفته شده و به عنوان مثال در شیر مادر وجود دارد.
تأثیر روغن نارگیل بر سلامتی بدن چیست؟روغن نارگیل از 92 درصد چربی تشکیل شده است که 85 درصد آن شامل اسیدهای چرب اشباع شده است. این نوع اسیدهای چرب معمولاً توصیه نمی شود؛ اما در خصوص روغن نارگیل باید بدانید که این نوع روغن باعث کاهش میزان کلسترول بد خون می شود و برای سلامت قلب و عروق مفید است. بنابراین شما می توانید با مصرف به اندازه ی این روغن گام مؤثری در سلامت قلبتان بردارید.
آیا امکان بروز آلرژی نسبت به روغن نارگیل وجود دارد؟خیر. به عقیده ی متخصصان برخلاف روغن های دیگری مانند روغن بادام زمینی امکان آلرژی به این نوع روغن بسیار اندک است.
میزان مصرف روزانه چقدر باید باشد؟روغن نارگیل با تمام خواصی که دارد در نهایت روغن است و چرب! به همین دلیل نباید در مصرف آن دچار افراط شوید. مصرف روزانه 2 قاشق غذاخوری برای سلامتی مفید است و مشکل ساز نمی شود. فراموش نکنید که نباید روزانه بیش از 4 قاشق از این روغن مصرف کنید.
با روغن نارگیل چه غذاهایی تهیه می شود؟از روغن نارگیل در تهیه ی تارت های شیرین با میوه های قرمز یا آناناس که با طعم این نوع روغن سازگاری دارند استفاده می شود. در تهیه ی غذاهایی که از سبزیجات استفاده می شود نیز می توان از این روغن استفاده کرد. در هر دو صورت می توانید به جای استفاده از روغن های معمولی از روغن نارگیل استفاده کنید.
روش نگهداری روغن نارگیل به چه صورت است؟روغن نارگیل را در ظرف شیشه ای بسته بندی شده ی خود نگهداری کنید. شیشه را در محیطی خنک و خشک قرار دهید. اگر روغن به صورت سفت و سفید در آمد نگران نباشید. روغن نارگیل در دمای زیر 25 درجه می بندد.
+16
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  اگر هنوز موهایتان خاکستری - و یا سفید - نشده می توانید از روغن خالص نارگیلvirgin coconut oil برای ماساژ موهایتان- یک یا دوبار در هفته کافیست - استفاده کنید اگر بطور منظم استفاده کنید موهایتان تا پنجاه سالگی درخشان خواهند ماند با همان رنگ وجلای طبیعی بیست سالگی !البته بنده ترکیب روغن آرگان با روغن نارگیل را بهترین گزینه می دانم و آن را بعینه مشاهده کرده ام و هم اینک خودم -در ابتدای چهل سالگی -حتی یک تار موی سفید هم ندارم !P.S :البته این روغن ها کمی گران هستندو باید مواظب جیبتان هم باشید !
  0
  5
  دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.