مرگ تلخ مادر60 ساله در جراحی لاغری

مرگ تلخ مادر60 ساله در جراحی لاغری

مادر 60 ساله که می‌خواست با جراحی به رؤیای لاغری برسد، به کام مرگ تلخی فرو رفت.جراح عمومی با وعده بی‌خطر بودن جراحی لیپوساکشن و وعده برداشتن چربی‌های اضافه این زن 60 ساله را به یک کلینیک فاقد تجهیزات کشاند تا با دریافت پول میلیونی وی را به آرزوی لاغری برساند.بدری کاظم‌زاده روز 27 تیرماه سال جاری به یک کلینیک واقع در منطقه شهران تهران رفت تا با توجه به قرار قبلی که با جراح عمومی گذاشته بود، در ازای پرداخت 20 میلیون تومان پول از 12 نقطه بدن تحت جراحی لیپوساکشن قرار گیرد و چربی‌های اضافه را خارج کند.

بدری که مادری مهربان بود، با اعتماد به گفته‌های پزشک جراح مبنی بر بی‌خطر بودن جراحی پای در اتاق عمل گذاشته بود، وقتی در اتاق با جراح دیگری روبه‌رو شد و اعتراض کرد، پزشک جراح به وی گفت به جای همکارش این عمل را انجام می‌دهد و نگرانی‌اش بی‌دلیل است!جراحی آغاز شد و بدری 6 ساعت بی‌هوشی کامل را پشت‌سر گذاشت تا جراحی به اتمام رسید و از اتاق عمل خارج شد، ولی درد زیاد و ورم شدید بدن و صورت وی باعث نگرانی همراهانش شد، اما هیچ پزشکی بر بالین وی حاضر نبود و همراهان مستأصل و سرگردان به دنبال کسی می‌گشتند که کمی به احوال بدری رسیدگی کند.


انتقال بدری به بیمارستان


یکی از پسران بدری که عزادار بوده و هنوز اندوه از دست دادن مادر را بر چهره داشت، با نشان دادن مدارک پزشکی مادرش به خبرنگار شوک گفت مادرم با خروج از اتاق عمل به سختی نفس می‌کشید و چون زیر گلویش نیز یکی از نقاطی بود که تحت عمل قرار گرفته بود، پزشکان برای جلوگیری از خونریزی زیر گلویش را طوری بسته بودند که نمی‌توانست نفس بکشد. درد امان مادرم را بریده بود و هیچ‌کس نبود که به حال و اوضاع او رسیدگی کند تا این‌که یک پرستار بالای سرش آمد و یک آمپول ضددرد به وی تزریق کرد. چند دقیقه‌ای طول نکشید که نفس مادرم قطع شد و دیدیم حالت غیر‌عادی‌ای دارد. در آن لحظه باز از پزشکان خبری نبود تا این‌که به تکاپو افتادیم و یکی از آن‌ها را پیدا کردیم و اتاق عمل برای عملیات احیای بیمار آماده شد.
وی ادامه داد: عمل احیا 3 ساعت طول کشید و مادرم با خروج از اتاق عمل بار دیگر دچار شرایط بحرانی و تشنج شد، اما مجهز نبودن کلینیک به بخش آی‌سی‌یو و دیگر امکانات پزشکی باعث وارد آمدن صدمات شدید مغزی به مادرم شد، به همین خاطر مادرم را که از ناحیه چشم‌هایش دچار صدمه شدید شده بود، فوراً به بیمارستان طالقانی منتقل کردند، اما مدتی که مادرم در این بیمارستان بستری بود، فقط به وسیله دستگاه تنفس داشت تا این‌که یک هفته بعد در روز سوم مردادماه دیگر نفس نکشید و از پزشکان شنیدیم تسلیم ایست قلبی مرگبار شده است.


سابقه مشکل قلبی بیمار


پسر بدری به شوک گفت: پیش از این که مادرم به این پزشک جراح مراجعه کند، نزد جراح دیگری رفته بود که وی پس از گرفتن نوار قلبی از مادرم به وی گفته بود که مشکل قلبی دارد و این جراحی برایش خطرآفرین است ولی وقتی به این پزشک مراجعه کردیم، وی اعتماد مادرم را جلب می‌کند و با بیان این‌که هیچ مشکل و آسیبی برای وی پیش نخواهد آمد، مادرم را به اتاق عمل می‌کشاند.این پسر سیاهپوش گفت: آیا شرافت پزشکی که قسم خورده است از جان بیمار محافظت کند، این است؟ و آیا پول تا این اندازه ارزش دارد که ارزش‌ها پایمال شوند؟


پیگیری حادثه در دادسرای جرایم پزشکی


بنا به این گزارش، شکایت خانواده بدری هم‌اکنون در دادسرای ناحیه 19 ویژه جرایم پزشکی در حال بررسی است و بر طبق دستور سرپرست دادسرا، پرونده به محض رسیدن نظر قطعی پزشکی قانونی به جریان می‌افتد.

+91
رأی دهید
-18

*Fanoos* - ایران - ایران
ای خدا این جامعه ما چرا داره اینجوری میشه؟. یکی بچه نمیخواد میگه هیکلم خراب میشه یکی دماغشو عمل میکنه میگه میخوام زیبا بشم و............................ حالام این خانم 60ساله چی بگم؟! آرزوی صبر دارم برای خانواده اش . من اگه چاق ترین فرد روی زمین بودم هرگز قبول نمیکردم که زیر تیغ جراحی برم تا با عمل جراحی که ریسکش بسیار بالاست لاغر شم .اکثر این پزشکان به خاطر پول حاضرن دست به عملی که ریسکش بالا هست بزننن نه به خاطر سلامتی بیمار !!
شنبه 16 شهريور 1392 - 11:51
kimiaa - تهران - ایران
اصلا بهش 60 سال نمیاد...لابد میخواسته مانکن شه!
شنبه 16 شهريور 1392 - 14:06
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
فانوس گوش کن درد. درد بی درمان است چاقی لاغری اینها همه بهانه است.حالا این ضعیفه که شوهرهم نداره یعنی حلوای انرا خورده و سه تا جهارتا دیگر را هم به تیمارستان فرستاده میخواهد در سن 60 سالگی لاغر بشود. اصلا چاقی این ام المومنین میدانی از کجاست ؟؟ازفکرنکردن. از کار نکردن. از بی عاری .از بیکاری.از کار نکردن مغز و خلاصه هزاران بلای دیگری که اینگونه افراد دارند.حالا اگرقبل از جوانمرگ شدن دوستانش از این پرسیدند که میخوای لاغر بشوی چه غلطی بکنی. میدانی در جواب چه گفته.میخوام بروم دنیا را بگردم. میخواهم از جوانی من استفاده کنم. و هزاران دلایل چرت وپرتی که اینجا نمیتوان نوشت. درد درد چاقی نبود .درد درد بی غقلی.درد بی شعوری. ابله بودن و هزاران درد بی درمان دیگر است باور کن
شنبه 16 شهريور 1392 - 15:24
datis - سن دیگو - امریکا
خاک بر سر پزشکی‌ که به خاطره پول ، با جان یک انسان بعضی‌ می‌کنه، اگر اینجا بود تا آخر امرش اجازه کار نداشت و باید کلی‌ پول خسارت میداد، ایران صاحب نداره از رهبرش دزده تا بیا پایین،
شنبه 16 شهريور 1392 - 19:29
ekman - شیراز - ‫ایران
واقعا که!!!!کسی نبوده که این خانم 60ساله را نصیحت و راهنمائی کند که دست به چنین حماقتی نزند؟حالا اگر فردی 30 یا 40 ساله بود موضوع فرق میکرد،آخه یک زن 60 ساله واسه چی دست به چنین عملی باید بزند،با کمی ورزش سبک و مرتب میتوانست در کنار رژیم غذائی سلامتی خود را حفظ نماید.بستگان عزادارش چرا مانع کار مادرشان نشدند،حتما شوهر هم نداشته!!!
شنبه 16 شهريور 1392 - 20:24
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
در حکومت ضّد بشری خمینی ملعون و خامنه‌ای جلاد که ایران را به نابودی کشاندند ،این اتفاقات گوشه‌ای از برکات خمینی ملعون تا روحانی پدر خواند ه تروریست است . باید به این پزشک نادان گفت این عمل را باید در چند نوبت انجام داد .
شنبه 16 شهريور 1392 - 21:08
fattahmn - اصفهان - ایران
خدا رحمتش کنه وخدا لعنت کنه اون پزشک اشغال را
شنبه 16 شهريور 1392 - 21:33
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
والا دمش گرم که ۴۰۰۰ یورو پول داده واسه لاغری ما که ۲۰ ساله آلمان هستیم ۴۰۰ یورو پول نداریم نمیدونم بعدش با هر کی‌ در ایران صحبت می‌کنیم میگه پول نداریم عجیبه
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 15:22
*Fanoos* - ایران - ایران
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان موافقم دوست عزیز دقیقا اینطوره آره دیگه همش بهونه است درد حماقت و یا درد چشم و هم چشمی و ... شاد باشی
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 21:49
خرچنگ - دبی - امارات متحده عربی
جالبه دکتر جراح حتما میگه لوازم مصرفی موجود در بازار چینی بوده و همه قوه قضائیه رو می پیچونه و بعدش هم تموم خیلی که دکتر متهم بشه میگن دیه این خانوم رو بده
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 09:04
خرچنگ - دبی - امارات متحده عربی
جالبه دکتر جراح حتما میگه لوازم مصرفی موجود در بازار چینی بوده و همه قوه قضائیه رو می پیچونه و بعدش هم تموم خیلی که دکتر متهم بشه میگن دیه این خانوم رو بده
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 09:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.