خداحافظی جک نیکلسون با عالم بازیگری

نزدیکان جک نیکلسون می‌گویند او به دلیل "از دست دادن حافظه" خود از سینما کناره‌گیری کرده است. نیکلسون ۳ سال است در فیلمی بازی نکرده است. او دیگر نمی‌تواند دیالوگ‌های فیلم را به یاد آورد.

جک نیکلسون، بازیگر برجسته سینما، از دنیای بازیگری و سینما کناره‌گیری خواهد کرد. روزنامه‌ی "گاردین" به نقل از مجله‌ی "استار" که ویژه‌ی پوشش اخبار مربوط به ستارگاه سینما است، دلیل کناره‌گیری یکی از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما را "از دست دادن حافظه" گزارش کرد.

نزدیکان این ستاره‌ی ۷۶ ساله‌ی سینمای آمریکا تایید کردند که نیکلسون در روندی تدریجی دارد حافظه‌اش را از دست می‌دهد.

آن‌ها گفتند که دلیل این‌که نیکلسون دیگر توان بازی در فیلم‌ها را ندارد این واقعیت تلخ است که او دیگر نمی‌تواند دیالوگ‌ها را حفظ کند و سر صحنه‌ی فیلم‌برداری دیالوگ‌ها را به یاد آورد.

در آستانه آلزایمر

به‌نظر می‌رسد که جک نیکلسون به بیماری آلزایمر مبتلا شده است. با این‌حال "گاردین" گزارش داد که جک نیکلسون علی‌رغم این‌که از دنیای سینما و بازیگری خداحافظی کرده، دوست دارد همچنان به عنوان یک چهره‌ی مشهور در مجامع عمومی حاضر شود.

یکی از نزدیکان او به مجله‌ی "رادار" گفته است:«جک فقط از بازیگری بازنشسته شده است.او علاقه‌ای ندارد که از انظار عمومی دور شود. او می‌خواهد مثل بازیگرانی چون شان کانری با افتخار بازنشسته شود، اما در رویدادهای عمومی و هنری حضور پیدا کند.»

با این‌حال ماریا شیریور، مجری شبکه‌ی تلویزیونی "ان بی سی" در برنامه‌ای با موضوع بازنشتگی نیکلسون مدعی شد که دلایل کافی برای خبر بیماری او وجود ندارد و خود نیکلسون نیز علنا اعلام نکرده که از دنیای بازیگری کناره‌گیری کرده است.

"از کجا می‌دانی؟"، آخرین فیلم

جک نیکلسون از سال ۲۰۱۰ دیگر در فیلمی بازی نکرده است. او در این سال در فیلم "از کجا می‌دانی؟" در نقش پدر یک تاجر که با حکم زندان روبرو است، ظاهر شد.

نیکلسون در دوسال اخیر تمام پیشنهادهای کاری را رد کرده است. از او جمله پیشنهاد بازی در نقش یک پدر الکلی را که به همراه پسرش راهی سفری برای دریافت جایزه‌ی یک میلیون دلاری لاتاری می‌شود، رد کرد. بروس درن ۷۷ ساله به جای نیکلسون در این نقش بازی کرد و امسال در جشنواره‌ی فیلم کن جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را ربود.

جک نیکلسون تابه‌حال برنده‌ی ۳ جایزه‌ی اسکار شده است. او در کنار دنیل دی لوئیس و والتر برنن تنها بازیگران مرد هالیوود هستند که تا به‌حال سه اسکار کسب کرده و از این نظر رکوردار هستند.

جک نیکلسون تابه‌حال شش جایزه‌ی "گلدن گلوب" نیز دریافت کرده است. او در سال ۲۰۰۱ برنده‌ی جایزه‌ی افتخار "کندی سنتر" شد. نیکلسون همچنین جایزه‌ی "یک عمر افتخار هنری" از انستیتو فیلم آمریکا را نیز کسب کرده است.

"دیوانه‌ای از قفس پرید"، "دوران مهرورزی"، "چاینا تاون"، "درباره اشمیت"، "مسافر" و "رفتگان" بعضی از مشهورترین فیلم‌های این بازیگر کهنه‌کار هالیوود هستند.

+43
رأی دهید
-3

feminism - لندن - انگلستان
این خبر تکذیب و رد شده است!
شنبه 16 شهريور 1392 - 10:03
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
امیدوارم خبر تکذیب باشه چون با بازیگری ایشان خیلی حال می‌کنم
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 02:57
siavash2111 - ویسبادن - آلمان
امیدوارم خبر تکذیب باشه چون با بازیگری ایشان خیلی حال می‌کنم
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 02:57
shady_sho - تهران - ایران
بازیش دزر فیلم درخشش واقعا خیره کننده بود
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 10:38
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.