سومین تساوی پی‌درپی بدون گل دربی/ جنگ اعصاب به جای فوتبال

هفتاد و هفتمین دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس هم مثل دو دیدار قبلی بدون گل به پایان رسید تا تماشاگران ناراضی ورزشگاه را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر از ساعت 18 و 50 در ورزشگاه آزادی و در حضور بیش از 95 هزار تماشاگر آغاز شد. دیدار دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس اولین حمله بازی را در دقیقه 2 انجام داد که با خطای پژمان منتظری روی غلامرضا رضایی یک ضربه کاشته به سرخ‌پوشان رسید که این ضربه ثمری برای پرسپولیس نداشت.

در دقیقه 4 مسابقه خطای شدید سیدمهدی سیدصالحی بر روی آندرانیک تیموریان در میانه میدان رخ داد که اولین ضربه خطا به سود استقلال اعلام شد.

دو دقیقه بعد یک ضربه کاشته تیموریان بر روی دروازه ارسال کرد که توپ را مدافعان پرسپولیس به کرنر زدند. این ضربه کرنر را مدافعان سرخپوش بازهم به کرنر فرستادند و در نهایت هم آبی‌پوشان از دومین کرنر پیاپی سودی نبردند.

در دقیقه 7 مسابقه داور به قاضی و سیدجلال حسینی مهاجم و مدافع استقلال و پرسپولیس تذکر شدیدی داد.

در دقیقه 8 امیرحسین صادقی خطای شدیدی را روی پیام صادقیان مرتکب شد.

در دقیقه 10 مسابقه امیر قلعه‌نویی به علیرضا فغانی داور مسابقه اعتراض شدیدی کرد و به همین دلیل چند لحظه‌ای بازی متوقف شد.

در دقیقه 13 سانتر ساموئل را نیلسون دروازه‌‌بان پرسپولیس مهار کرد.

در دقیقه 16 محمدمهدی نظری از استقلال مصدوم شد که مداوای این بازیکن در میانه میدان چند لحظه‌ای بازی را متوقف کرد. سر نظری شکست و او با سری بانداژ شده به بازی ادامه داد.

در دقیقه 22 نزدیکی‌های محوطه جریمه از جناح چپ استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه کاشته را تیموریان زد اما توپ به مدافع پرسپولیس برخورد کرد.

در دقیقه 24 پاس به عقب پژمان منتظری باعث شد مهدی رحمتی به زحمت بیفتد اما در نهایت توپ را دور کرد.

در دقیقه 25 سیدجلال حسینی نیز از مصدوم شد که برای مداوا به بیرون از زمین رفت و سریع هم به میدان برگشت.

در دقیقه 26 مهدی نظری روی سیدجلال حسینی مرتکب خطا شد.

در دقیقه 27 شوت محمد نوری به سمت دروازه استقلال را مهدی رحمتی به کرنر فرستاد آن هم در حالیکه توپ در چارچوب دروازه نبود. پرسپولیس از این کرنر هم استفاده‌ای نکرد.

در این 15 دقیقه توپ بیشتر در میانه میدان جریان داشت و دو تیم موقعیت گلزنی جدی روی دروازه‌ها ایجاد نکردند.

دقیقه 30 نظری و بنگر به خاطر برخورد مهاجم استقلال با نیسلون با هم درگیر شدند.

فرهاد مجیدی از دقیقه 33 از روی نیمکت بلند شد تا خودش را برای حضور در میدان گرم کند او در دقیقه 44 به جای سیاوش اکبرپور که مصدوم شد به میدان آمد.

مجیدی قبل از حضور در میدان به سمت علی دایی رفت و از او برای حضور در میدان رخصت گرفت.

در دقیقه 35 شوت سیاوش اکبرپور به سمت دروازه پرسپولیس با اختلاف از بالای دروازه به اوت رفت.

در دقیقه 37 پژمان منتظری روی پیام صادقیان پشت محوطه جریمه استقلال مرتکب خطا شد. امیر قلعه‌نویی به این تصمیم داور هم به شدت اعتراض کرد.

این ضربه کاشته را نوری زد که با اختلاف از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

غلامرضا رضایی در دقیقه 38 روی سیاوش اکبرپور پشت محوطه جریمه پرسپولیس مرتکب خطا شد. این ضربه کاشته را تیموریان زد که ضربه سر نکونام با اختلاف کمی از کنار تیرک دروازه‌ پرسپولیس به اوت رفت.

شروع نیمه دوم بدون حضور مربیان پرسپولیس بود و خبری از علی دایی و دستیارانش نبود.

فرهاد مجیدی در دقیقه 46 در موقعیت تک به تک با نیلسون قرار گرفت که مجیدی نتوانست از این فرصت ایده‌آل استفاده کند.

بازیکنان در این دقایق پاس‌‌های اشتباه مکرری رد و بدل کردند.

در دقیقه 54 سانتر غلامرضا رضایی درون محوطه جریمه به قاسم دهنوی رسید که ضربه او از کنار دروازه استقلال به اوت رفت.

در دقیقه 55 آرش برهانی به جای محمدمهدی نظری به میدان آمد.

در دقیقه 56 محسن بنگر پشت محوطه جریمه روی فرهاد مجیدی مرتکب خطا شد. تیموریان این ضربه را که در نهایت تبدیل به کرنر برای استقلال شد که این ضربه کرنر هم سودی برای استقلال نداشت. امیرحسین صادقی هم چند لحظه‌ای به دلیل مصدومیت روی زمین افتاد.

محمدرضا خلعتبری در دقیقه 58 به جای غلامرضا رضایی وارد ترکیب پرسپولیس شد.

آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر از ساعت 18 و 50 در ورزشگاه آزادی آغاز شد. دیدار دو تیم تا دقیقه 75 با نتیجه مساوی بدون گل در جریان است.

در دقیقه 61 فرهاد مجیدی پا به توپ به قلب دفاع پرسپولیس زد و توپ را به ساموئل پاس داد که شوت این بازیکن با  بی‌دقتی به اوت رفت. این بهترین موقعیت گل بازی تا این لحظه بود.

در دقیقه 63 پیام صادقیان به قلب دفاع استقلال زد و به قاسم دهنوی پاس داد که شوت این بازیکن با اختلاف زیاد به اوت رفت.

تا دقیقه 69 توپ فقط در میانه میدان جریان داشت و هیچ اتفاقی در زمین مسابقه رخ نداد!

در دقیقه 70 شوت پیام صادقیان از پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی به خوبی مهار کرد. بعد از این شوت به دلیل مصدومیت خلعتبری بازی متوقف دوباره متوقف شد! پای نکونام به طور غیرعمد روی صورت خلعتبری رفت که باعث شد این بازیکن به شدت از ناحیه صورت مصدوم شد.

در دقیقه 73 خطای قاسم دهنوی روی آرش برهانی باعث شد داور به او کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 74 آرش برهانی یک سانتر آرام کرد که نیلسون آن را به راحتی مهار کرد.

در دقیقه 75 ضربه کرنر تیموریان را مدافعان پرسپولیس دور کردند.

در دقیقه 77 ضربه کرنر پرسپولیس را مدافعان استقلال دور کردند.

در دقیقه 79 هادی نوروزی به جای قاسم دهنوی وارد ترکیب پرسپولیس شد.

در دقیقه 82 عمران‌زاده روی خلعتبری مرتکب خطا شد که پرسپولیس از این خطا هیچ سودی نبرد.

تا دقیقه 86 مسابقه نیز بازی کاملا ساکن دنبال شد و تماشاگران از این دقیقه شروع به ترک ورزشگاه کردند.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس در فصل گذشته نیز بدون گل به پایان رسیده بود و این سومین تساوی بدون گل این دو تیم بود.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد دو تیم برای نباختن بازی کردند و از پیله احتیاط خارج نشدند و این تساوی روی اعصاب همه فوتبال‌دوستان بود. آنها به جای فوتبال شاهد یک نبرد تن به تن بودند که بیشتر شبیه جنگ اعصاب بود!

علیرضا فغانی داور مسابقه به محسن بنگر، پیام صادقیان، رضا حقیقی، قاسم دهنوی و محمد نوری از پرسپولیس و  پژمان منتظری و محمدمهدی نظری  و محمد قاضی از استقلال کارت زرد نشان داد.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، پژمان نوری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، ساموئل، سیاوش اکبرپور (از دقیقه 44 فرهاد مجیدی)، محمدمهدی نظری (از دقیقه 55 آرش برهانی) و محمد قاضی.

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب پرسپولیس:

نیلسون، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، محمدرضا خانزاده، میثم حسینی، رضا حقیقی، قاسم دهنوی (از دقیقه 79 هادی نوروزی)، محمد نوری، پیام صادقیان، سیدمهدی سیدصالحی و غلامرضا رضایی (از دقیقه 58 محمدرضا خلعتبری)

سرمربی: علی دایی

+10
رأی دهید
-48

cyrus* - تهران - ایران
اینم از فوتبال سیاسی سرداران سپاه که اجازه نمی دهند فوتبال که یک ورزش محبوب و پر طرفدار است برای مردم باقی بماند.(تز سعید امامی : اجازه ندهید فوتبال از کنترل شما در بیاید) این همه شور و هیجان و کُری خواندن هواداران،خوابیدن شب در پشت درب های ورزشگاه، و.......همه به حکم حکومتی سرد،ردان ترسو که از برد و باخت یک تیم می ترسند.از شادی مردم می ترسند، به فنا می رود...! ننگ بر این حکومت و تو روحِ خودت و دولتت روحانی
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:04
behruz22 - لوزان - سویسی
این ۲ تا تیم هم مردم را سر کار گذاشتن، همیشه سرد و خسته کنند‌ست مسابقه هاشون.
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:15
aziz iran - کپنهاک - دانمارک
باند فوتبال سید علی آخوند که از ترس قیام مردم؛ بازم بازی را مساوی کرد ..... و مردمی که برای سومین بار از سوی اخوند سرکار گذاشته شدند و نفهمیدند.
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:51
ضدسرخابي - سانتا انا - امریکا
اخخخخخخخ ها ها خودتان را جر دادید هی خلع بری هی فرهاد دیناری خودتان را ججججججرر دادید اخرش یک بازی بی حال بی برنامه بی کلاس در حد بیت رهبری ،این طرفداران بسیجی ساندیس خور کی می خواهند بفهمند بابا این دو تیم از جای دیگر برنامه و نتیجه می گیرند اخر حقوق میلیاردی این مُفت خوران بی خاصیت را دولت می دهد.لنگهای سوراخ سه هفته است که هی خلع بری داره می اید اخه تیم شما اینقدر بدبخت و بی ستاره بود که این عرب پرست شد ستاره ای خاک ،این دو مربی بی عقل نشان دادن که در حد محلات هم سرشان نمی شود.حالا بده این ساندیس را به این طرفدارا و بازیکنان که مست کننده .
جمعه 15 شهريور 1392 - 22:41
dkdk - اسلیس - دانمارک
بقول گزارشگر همه بازیکنان آبی خیمه زده بودند در منطقه جریمه خودشان که مبادا قرمز‌ها دروازه آنها را باز کنند.ضمنا موقیعت قرمز‌ها بمراتب بیشتر از آبی‌ها بود.ترس قلعه نوعی از اینکه مبادا رکورد نباختنش در دربی شکسته شود گند زده بود به بازی.چرا که ۱۰ نفره دفاع میکردند.هر آدم فهیم و فوتبالی براحتی از نوع بازی آبی‌ها میفهمه که مساوی کردن برایشان بسیار شیرین بود.چرا که آنها فقط برای نباختن بازی میکردند.
شنبه 16 شهريور 1392 - 00:19
dave07 - سیدنی - استرالیا
قبل از بازی با تاج، پوله مردمه بدبخته ایران رو تو جیبه عربا می‌کنن که اون بچه سوسول خره باری رو بیارن لنگ. بعدش فدراسیون در جا کارته بازی رو هنوز طرف از امارت نیومده صادر میکنه. از طرفی‌ هم علیرضا افغانی (لنگی) رو می‌کنن داوره دربی. با وجود تمامه این جنگولک بازی‌ها فقط میخواستن جلوی سرورشون یه مساوی بگیرن. اونم تازه اگه مجیدی دقت میکرد تک به تک رو گٔل میکرد نقش بر آب میشد.
شنبه 16 شهريور 1392 - 00:53
haloo - آلاسکا - امریکا
تف به این بازی
شنبه 16 شهريور 1392 - 06:15
آبي ترين - تهران - ایران
اون پایین مایینا خوش بگذره لنگیای عقده ای.
شنبه 16 شهريور 1392 - 09:08
daniall - نانت - فرانسه
dkdk - اسلیس - دانمارک به هر حال زحمت میکشی با این حال خسته و فکر درگیر بازی رو تحلبل سلامتی تو برای ما مهمتره بیخیال شو دیگه
شنبه 16 شهريور 1392 - 09:12
daniall - نانت - فرانسه
شما چرا اینقد به اراجیف گویی علاقه داری عزیز من؟ از فهم و شعور هم حرف میزنی‌ من میرم بعد یک سال برمی‌گردم باز میبینم تو اینجا داری اسفناج تفت میدی بابا یه تغییری بده خودت خجالت نمی‌کشی واقعا؟آخه تو خودت چی‌ داری بی‌ سواد که تو هر جملت از درک و فهم صحبت میکنی‌؟حد اقل یکمی واسه خودت ارزش قائل باش بچه جان ۴ تا کلمه یاد گرفتی‌ هر باری که اسم نا مبارکتو اینجا میبینم همونارو زیرش نوشتی‌.
شنبه 16 شهريور 1392 - 09:04
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
سایت فیفااستقلال را درمکان دوم جدول می‌داند. https://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1021372&title=
شنبه 16 شهريور 1392 - 14:10
کبالت3 - کرج - ایران
هیچ جنگ اعصابی نبود اتفاقا در کمال آرامش از تلویزیون دیدیم به کارامونم رسیدیم شیرینی چای خوردیم گپ زدیم و گفتیم و خندیدیم یه چرتی هم زدیم تا سوت رو زدن بیدار شدیم و نخود نخود هر که رود خانه خود این خوبه خیلی هم مچکریم کبلائی.
شنبه 16 شهريور 1392 - 18:30
pull.over - دوحه - قطر
تو این بازی کیسه ها کمی بهتر بودن. برعکس دو دربی قبل که پرسپولیسی ها بهتر بازی کردند و موقعیت های بیشتری داشتند. اسنادش تو یوتیوب موجوده :-) در کل این دربی ارزش نداره بیشتر در موردش حرف بزنیم.یکی از بچه ها میگفت اگه قانون 10 درصد تماشاگر برای تیم میزبان رو رعایت کنن اینجوری نمیشه...آخه یعنی چی که تیم میزبان و تیم میهمان هر دو به صورت مساوی طرفدار واسشون بیاد؟ کجای دنیا اینجوریه؟
شنبه 16 شهريور 1392 - 19:46
pull.over - دوحه - قطر
اصلاح میشود: 10 درصد برای تیم میهمان! 10-10-3 :-)
شنبه 16 شهريور 1392 - 19:47
dkdk - اسلیس - دانمارک
دنیلل - نانت - فرانسه آخی معلوم است بدجوری سوخته‌ای .آخه آدم سبک سر ریز مغز اگر من از فهیم بودن صحبت می‌کنم لااقل مدرک کارشناسی را دارم.اما تو که از کامنت‌هایت معلوم است که خیلی‌ سعی‌ کردی ابتدائی را به اتمام برسونی.عیبی نداره قرار نیست همه مهندس و دکتر باشند.این مردم به کارگر و حوض خالی‌ کن مثل تو نیز احتیاج دارند.پس خودت را ناراحت نکن.
شنبه 16 شهريور 1392 - 22:10
daniall - نانت - فرانسه
dkdk - اسلیس - دانمارک مدیونی اگه فکر کنی‌ من در مورد این جملات لحظه‌ا‌ی شک کنم آقای مهندس.من ۶ ماه بنایی کار کردم برگشتم دیدم کارشناسی گرفتی‌ تو این فاصله ۶ ماه تا ۱ سال که آبه حوض خالی‌ می‌کنم امیدوارم برگشتم دکترا رو هم گرفته باشی‌.
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 12:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.