اسکار افتخاری بشر دوستی به آنجلینا جولی اعطا می‌شود

انجلینا جولی سال هاست که سفیر حسن نیت سازمان ملل است

امسال جایزه بشر دوستانه "جین هرسهولت" از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به آنجلینا جولی، ستاره هالیوود اعطا می‌شود.

این اسکار افتخاری یکی از چند جایزه ای است که از سوی این آکادمی در ماه نوامبر و چند ماه پیش از مراسم اصلی جوایز اسکار اعطا می‌شود.

آنجلا لنزبری، بازیگر، استیو مارتین، بازیگر و کمدین و پیرو توسی، طراح لباس از دیگر کسانی هستند که امسال به آنها اسکار افتخاری داده خواهد شد.

به گفته شریل بون ایساکس، رئیس آکادمی، "این جوایز به کسانی اعطا می شود که سهم قابل توجهی در حوزه های قابل احترام داشته اند."

آنجلا لنزبری، بازیگر ۸۷ ساله که سه بار نامزد دریافت اسکار شده، هیچگاه اسکاری به دست نیاورده است.

استیو مارتین ۶۸ ساله هم با اینکه هرگز نامزد اسکار نشده، اما سه بار اجرای این مراسم را برعهده داشته است.

استیو مارتین سه بار اجرای مراسم اسکار را بر عهده داشته است

پیرو توسی هم نخستین طراح لباسی است که به اسکار افتخاری دست می یابد.

این طراح ۸۶ ساله ایتالیایی که طراح لباس آثاری چون یوزپلنگ و مرگ در ونیز ساخته لوکینو ویسکونتی بوده، پنج بار نامزد اسکار بوده است.

آنجلینا جولی، جوان ترین عضو این گروه چهار نفره هم که یک بار برنده اسکار و یک بار نامزد دریافت این جایزه شده امسال برای فعالیت های حقوق بشری خود اسکار افتخاری می گیرد.

او که سال ها سفیر حسن نیت سازمان ملل بوده، در سال ۲۰۱۲ فرستاده ویژه این نهاد شد و از آن زمان به اردوگاه پناهجویان در بیش از سی کشور از جمله عراق، لیبی، دارفور و افغانستان سر زده است.

اسکار افتخاری بشر دوستی نامش را از جین هرسهولت، بازیگر فقید هالیوود گرفته و از سال ۱۹۴۹ به سینماگران و هنرمندانی که در این حوزه فعالیت داشتند، اعطا می شود.

این جایزه تاکنون به ۳۴ نفر داده شده که در میان آنها نام هایی چون اودری هپبورن، الیزابت تیلور، پل نیومن و اپرا وینفری دیده می شود.

+76
رأی دهید
-29

sandalikhali110 - تهران - ایران
با اون خیانت کثیفش به جنیفر انیسون هیچ نکته قابل ارزشی نداره این بازیگر
جمعه 15 شهريور 1392 - 16:39
رضا پهلوان - لندن - انگلیس
اسکار هم شده یک نشان حکومتی که به سفارش حکومتها به هر کسی اسکار میدن! . آنجلینا جولی چون سفیر امریکا هست باید اسکار میگرفت کلا هر بازیگر امریکایی که از طرف حکومت به کشورهای فقیر سفر کنه باید یکی از این اسکارها بگیره. حتی به خودشون هم اسکار میدن نمونش باراک حسین اوباما
جمعه 15 شهريور 1392 - 18:02
happy girl - تهران - ایران
واقعا که برازنده این مقام هستش. مبارکش باشه.
جمعه 15 شهريور 1392 - 22:23
asmar - لوس آنجلس - آمریکا
نمونه کامل انساندوستى . چقدر تو عزیزى آنجلینا واقعا فرشته اى. همیشه زنده باشى
جمعه 15 شهريور 1392 - 23:10
dkdk - اسلیس - دانمارک
متاسفانه تعدادی بدون اطلاع نظر میدهند .انجلیا جولی از لحاظ انسان دوستی.محبّت.دلسوزی.مهربانی.سخاوت و کمک به نیازمندان به خصوص کودکان سرآمد بسیاری از انسانهای پر مدعا است.ا‌و در زند‌گی هنری و شخصی‌ هر چیزی که هست به خودش ربط دارد و ما نمیتوانیم قضاوت کنیم.اما در مورد انسانیت و کمک به نیازمندان تنها باید گفت درود و هزاران احسنت به شرف و وجدان انجلیا.وسلام.
شنبه 16 شهريور 1392 - 00:32
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
واقعا زن نیکوکاریه. غیر از اینکه چندتا بچه به فرزندى قبول کرده، این خانم هرساله کمک هاى نقدى زیادى میکنه و با حظورش در سلامز و کشورهاى بدبخت دنیا و با جمع آورى پولهاى زیاد براى کودکان بى سرپرست و مردم بدبخت دنیا از افغانستان تا آفریقا، کمک زیادى میکنه و بعنوان سفیر یونیسف، کارشو خیلى خوب انجام میده. کارى که هیچکدوم از شماهایى که انتقاد میکنید ١:١٠٠٠ آن را هم انجام ندادین. نه خودتون نه حکومتتون نه ملاه سر کوچتون نه مسجدتون نه اون پیغمبرتون که غیر از لشکرکشى و ... دختر ٨ ساله کار دیگه اى بلد نبود. این از این.
شنبه 16 شهريور 1392 - 13:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.