نیویورک‌تایمز: اوباما مصمم به گسترش هدف‌های حمله در سوریه

روزنامه نیویورک تایمز می‌نویسد، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد، اهداف تهاجم احتمالی به سوریه را گسترش دهد. تا به حال وزارت دفاع آمریکا حدود ۵۰ هدف را برای حمله احتمالی به سوریه در نظر گرفته بود.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز جمعه (۶ سپتامبر/ ۱۵ شهریور) نوشت، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته اهداف حمله احتمالی به سوریه را گسترده‌تر کند. دلیل این تصمیم ضربه‌ای مؤثرتر به سلاح‌های شیمیایی رژیم سوریه است.

نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های آمریکایی می‌نویسد، مأموران امنیتی آمریکا گزارش داده‌اند که رژیم سوریه در واکنش به حمله احتمالی آمریکا به این کشور تجهیزات و نفرات نظامی خود را تغییر مکان داده است.

طبق این گزارش، باراک اوباما دستورات لازم در این باره را به پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) صادر کرده است. تا به‌حال پنتاگون حدود ۵۰ هدف را برای حمله به سوریه در نظر گرفته بود.

کاربرد جنگنده‌های فرانسوی و آمریکایی

خبرگزاری آلمان که چکیده‌ای از این گزارش را منتشر کرده آورده است، علاوه بر این دولت آمریکا برای نخستین بار از کاربرد هواپیماهای جنگی فرانسوی و آمریکایی برای حمله به اهدافی انتخاب‌شده سخن گفته است.

تا به‌حال عمدتا از استفاده از موشک‌های "توماهاوک کروز" صحبت شده بود که از کشتی پرتاب می‌‌شوند.

همچنین به تأکید گفته شده است، انبارهای سلاح‌های شیمیایی از اهداف مستقیم نخواهند بود. دلیل هم این است که حمله به این انبارها بسیار خطرناک خواهد بود. اما مقصود این است که موشک‌هایی که با آن گاز سمی پرتاب می‌شود هدف قرار گیرند.

اوباما در حال حاضر به منظور شرکت در اجلاس رهبران کشورهای "گروه ۲۰" در سن‌پترزبورگ روسیه به سر می‌برد. تلاش رئیس جمهور آمریکا این است که در این اجلاس به تبلیغ این نظر بپردازد که در پاسخ به حمله شیمیایی اطراف دمشق حمله نظامی به سوریه ضرورت دارد.

حمله شیمیایی به مناطق اطراف دمشق ۲۱ اوت ۲۰۱۳امسال انجام گرفت و بیش از هزار کشته بر جا گذاشت. آمریکا معتقد است، با تکیه بر مستنداتی که در دست دارد، رژیم سوریه دست به این حمله زده است.

اعزام یک کشتی جنگی دیگر روسی

در همین حال روسیه اقدام به اعزام یک کشتی جنگی دیگر به سوی سواحل سوریه کرد.

خبرگزاری روسی اینترفاکس روز جمعه (۶ سپتامبر) با استناد به اظهارات مقام‌های نیروی دریایی روسیه گزارش داد،‌ کشتی جنگی "نیکولای ویلتشنکوف" بندر سواستوپول اوکراین را ترک کرده است.

این کشتی جنگی قادر است ۲۰ تانک را به همراه ۳۰۰ سرباز حمل کند. مسکو که از شرکای اصلی بین‌المللی رژیم اسد است، همزمان با بالا گرفتن امکان حمله آمریکا به سوریه چند ناو جنگی خود را به سوی این کشور گسیل کرده است.

+72
رأی دهید
-12

رضا پهلوان - لندن - انگلیس
وقتی امریکا به صدام حین بمب شمیایی فروخته الان ایران باید حمله کنه به امریکا ؟ . چه شوری داره وی لمدافع مخالفین اسد میشه!!! شوری که خودش ویتنام رو بمب باران شمیایی کرده
جمعه 15 شهريور 1392 - 18:05
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
new york times اوباما ...، ببخشید، .. اسرائیل مصمم به گسترش هدفهای حمله در سوریه.
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:39
taghebostan - فرانکفورت - آلمان
اوباما: نترس جنگ را شروع کن روسیه و ایران هیچ غلطی نمیتوانند بکنند چونکه یه لنگ شون رو هواست ملت‌هاشون مخالف رژیم‌شان هستند
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:42
Nimi1354 - تربت جام - ایران
باهم باشیم-اسراییل موافق وحامی اسد هست-اگرمیبینی بعداز30 ماه کشتار وحشتناک ,نسل کشی عظیم درسوریه غرب مانندلیبی مداخله نظامی نمیکنه بخاطراینکه اسراییل نمیخواد هیچکس مثل اسد نمیتونه اینچنین ذلیلانه بلندی های جولان رادراختیار اسراییل بگذاره.انشاالله باسقوط بشارهمین نزدیکانش رازهای توطئه ها ومشارکتهای مخفیانه ایی که اسد بااسراییل غاصب برعلیه مردم مظلوم فلسطین که با حزب الله بنام مقاومت این واژه چرند برای بیرون راندن فلسطینیان وشهرک سازی های اسراییل کردند فاش خواهد شد یک نمونه اش تفرقه بین حزبهای فلسطینی)حماس+فتح(حتی بجان هم انداختنشون توسط همین اسدوحزب الله که بوغ مقاومتشون گوش فلک را کر کرده .برای تحقق اهداف اسراییل(شهرک سازی)
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 01:30
siavash2a - تهران - ایران
روسیه جرات کمک مستقیم به اسد و نداره جون پوتین هم یک دیکتاتوره مثل اسد
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 06:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.