"کشف پیام سپاه پاسداران برای حمله به مواضع ‌آمریکا در بغداد"

روزنامه "وال‌استریت ژورنال" به نقل از مقام‌های آمریکایی اعلام کرد، نیروی قدس سپاه پاسداران به شبه‌نظامیان شیعه عراق دستور داده، در صورت حمله ‌آمریکا به سوریه به مواضع آمریکا در عراق حمله کنند.

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" در شماره روز پنج‌شنبه (۵ سپتامبر/ ۱۴ شهریور) خود نوشت، آمریکا به پیامی برای حمله احتمالی به مواضع این کشور در بغداد دسترسی پیدا کرده است. به موجب این گزارش، در این پیام که از سوی یک مقام رسمی ایران به شبه‌نظامیان عراقی ارسال شده به آنها دستور داده می‌شود، در صورت حمله آمریکا به سوریه به مواضع آمریکا در بغداد حمله کنند.

به گزارش رویترز، این روزنامه به نقل از مقام‌های آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود نوشت، سفارت آمریکا در بغداد یکی از اهداف احتمالی برای این حمله خواهد بود.

"وال استریت ژورنال" ادامه می‌دهد، مقام‌های آمریکایی در مورد دامنه این اهداف بالقوه توضیحی نداده‌اند.

هشدار به شهروندان آمریکایی

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه (۵ سپتامبر) به شهروندان این کشور در مورد سفر غیر ضروری به عراق هشدار داد.

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواسته است تا از طرح او برای حمله محدود به سوریه پشتیبانی کند. این تهاجم احتمالی در پاسخ به حمله شیمیایی به اطراف دمشق در ۲۱ اوت سال جاری صورت می‌گیرد. آمریکا دولت بشار اسد را مسئول این حمله دانسته و این اقدام را محکوم کرده است.

"پیامی از سپاه قدس"

روزنامه "وال استریت ژورنال" می‌نویسد، پیام ایرانیان را در روزهای اخیر کشف کرده و این پیام از سوی فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران ایران صادر شده است. در این گزارش همچنین آمده که این پیام به شبه‌‌نظامیان شیعه عراق که مورد حمایت ایران‌اند ارسال شده است.

روزنامه می‌نویسد، در این پیام به گرو‌ه‌های شبه‌نظامی عراق گفته می‌شود، آماده باشند تا در صورت حمله آمریکا به سوریه با قدرت واکنش نشان دهند.

وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به اوضاع جاری امنیتی به شهروندان آمریکایی هشدار داده که سفر به عراق همچنان برای آنها "خطرناک" است. این وزارت‌خانه می‌گوید، پاره‌ای از گروه‌های شبه‌نظامی عراق، از جمله گروه‌های وابسته به شبکه القاعده همچنان فعال‌اند و "فعالیت‌های تروریستی و خشونت‌های فرقه‌ای در بسیاری از مناطق این کشور در سطحی بی‌سابقه از سال ۲۰۰۸ به این سو قرار دارد."

وزارت امور خارجه ایالات متحده می‌افزاید: «توان سفارت برای واکنش به اوضاعی که در آن شهروندان آمریکایی با مشکلاتی از قبیل دستگیری مواجه شوند به‌شدت محدود است.»

این وزارت‌خانه می‌گوید، شهروندان این کشور در عراق ممکن است با مشکلاتی مانند "ربودن و خشونت‌های تروریستی" مواجه شوند.

رویترز می‌نویسد، وزارت امور خارجه و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) تا به‌حال به این گزارش واکنشی نشان نداده‌اند.

+84
رأی دهید
-6

siavash2111 - ویسبادن - آلمان
راز افرینش را پیدا کردید؟ خوب معلومه که اگر آمریکا به سوریه حمل کنه ایران به سوریه کمک می‌کنه اینو که همه میدونند
جمعه 15 شهريور 1392 - 13:55
Azadikhah - تكسل - هلند
ای بزدلان ترسو زورتون به شهروندان بیدفاع میرسه.مردش هستید رو در رو بجنگید البته هنوز هیچ جنگی در کار نیست!
جمعه 15 شهريور 1392 - 14:00
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
خوبه...سپاه قدرتمند ایران و حامیان ایران باید ضربه سنگینی به مواضع آمریکایی ها در عراق وارد کند...آمریکا می دونه که توانایی مقابله به سپاه قدس ایران ندارد...مرگ بر آمریکا
جمعه 15 شهريور 1392 - 15:37
رضا پهلوان - لندن - انگلیس
چرا از این پیام ها در این ۳۲ سال کشف نشده؟ اگه مدرکی دارن متونن به ایران حمله نظامی کنن ولی ماجرا اینکه هنوز بعد ۳۲ سال هیچ مکالمه تلفنی بعنوان مدرک پخش نکردن
جمعه 15 شهريور 1392 - 18:08
kurd_irani - کرمانشاه - ایران
زنده باد سردار قاسم سلیمانی،خدایی چه ترسی تو دل آمریکا و اسراییل انداخته
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:06
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
kurd_irani - کرمانشاه - ایران-توهم یه ادمکش مثل خردارسلیمانی هستی که ازکشتن شهروندان غیرنظامی لذت میبرین .لااقل اسم کرد روازاسم کاربری خودت بردارچون اینجورادمکشی نامردانه توخصلت کردها نیست.
شنبه 16 شهريور 1392 - 11:21
kurd_irani - کرمانشاه - ایران
به کوری چشم بدخواهان نظام، زندخ باد سردار سلیمانیو مرده باد persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
شنبه 16 شهريور 1392 - 14:30
agha_ehsan - تهران - ایران
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس - اگه امریکا به سوریه حمله کنه بعدش نوبت ایران و مردم بدبخت داخل ایرانه. شماها که نشستین اونور با خیال راحت آبجوتونو میخورین و وینستون می کشین و دم از انسانیت میزنین؟ بدونکه ربوده شدن غیرنظامی های امریکاییها تو عراق خیلی بهتر ازینه که ایران تبدیل به سوریه بشه. فهمیدی؟ غیر نظامی ها غلط می کنن تو این اوضاع پامیشن میان عراق. به نظر من سپاه هرچی تو چنته داره باید بریزه بیرون تا امریکا بلای سوریه رو به سر ایران نیاره.
شنبه 16 شهريور 1392 - 15:00
agha_ehsan - تهران - ایران
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس - با آدم کشها باید به زبان آدم کشها حرف زد. همینها با همین حرفها باعث شدن تا اروپاییها با حمله به سوریه موافقت نکن.
شنبه 16 شهريور 1392 - 15:02
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
تبعیدی تکسل! که احتمال بزرگترین تفریح زندگیت قدم زدن در مرکز د‌ن هلدر ه.شهروند بی‌ دفاع در عراق چی‌ کار میکنه.رو در رو هم که حزب الله جنگید و مینجنگه.شما از اون جزیره‌ بادگیر دور افتاده از کدوم کافی‌ شاپش چنین موشکافانه به مسائل جهانی‌ مینگرید؟جزیره‌ تون اداره پست داره؟
شنبه 16 شهريور 1392 - 18:04
Nimi1354 - تربت جام - ایران
جمع دستمال بگردنهای آماده به فرچه کشیدن دراین کامنت جمعه!
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 02:45
martya - سیدنی - استرالیا
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس/ این که میاد تو این سایت به اسم کرد ایرانی از ذوب شدگان ولایت هست. چیزی که با روحیه کردها در تضاد کامل هست بقول کردها جاش هستند.
شنبه 16 شهريور 1392 - 23:56
کبوترپران - دوبی - امارات
ازاین دم بریده هاهمه چیزبرمی آیدخداوندریشه این خبیثان رابرکند
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 10:46
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
nimi ۱۳۵۴ تربت جام - ایران - آخر کامنت اگه و یا چند تا نقطه میذاشتی باقیش رو ما ادامه میدادیم . ولی‌ زدی به هدف .
یکشنبه 17 شهريور 1392 - 13:27
Azadikhah - تكسل - هلند
MIRZADEH I ESHGHI:منظورت از حزب شیطان سپاه پاسداران هست!؟عجیبه! چه ربطی‌ داره آخه درسته که تا خرخره پول مفت از جمهوری اسلامی میگیرند ولی‌ این دلیل نمی‌شه اونها سپاهی باشند!البته سر و ته هماشون یک کرباسند.راست گفتی‌!در مورد تخل هم از بیشتر دنیا میان اینجا واسه عشق و حل همینطور از آلمان زیاد خودتو ناراحت نکن اینجا همه چیز هست.فکر نکن دوسلدورف نشستی اینجا هیچی‌ نیست امکاناتش با دوسلدورف برابر هست میگی‌ نه بیا اینجا ببین!ا اداره پست نداره میتونی‌ بیی‌ اینجا یکیشو افتتاح کنی‌ مهندس!بعد از اینهمه در خارج کشور بودن هنوز فکر میکنی‌ در دهات ایران هستی‌ که هیچ امکاناتی رو غیر از شهر در جای دیگه پیدا نمی‌شه!واقعا که مهندس! :)))
‌چهارشنبه 20 شهريور 1392 - 10:12
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.