ساعت مچی‌‌های هوشمند به بازار می‌آید

بهرنگ‌ تاج‌دین - بی‌بی‌سی فارسی :با شدیدتر شدن رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، تولیدکنندگان مجبور شده‌اند حاشیه سودشان را پایین بیاورند. تولید محصولاتی تازه مثل ساعت و عینک هوشمند می‌تواند حداقل در ابتدا پرسودتر باشد. مخصوصاً اگر مثل سامسونگ، استفاده از آن‌ها منوط به خرید محصول دیگری از همان شرکت هم باشد(و فقط در اکوسیستم محصولات سازنده کارآیی داشته باشد)پیش از سامسونگ شرکت‌های دیگری همچون سونی نیز از تولید ساعت مچی‌های هوشمند خود خبر داده بودند.

سامسونگ موفق‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند است و به همین دلیل بسیاری در انتظار رونمایی از ساعت مچی هوشمند این شرکت بودند.

شرکت سامسونگ ساعت مچی هوشمند خود، "گالاکسی گیر" را در یک جشنواره تکنولوژی در برلین آلمان رونمایی کرده است.

گالاگسی گیر برخلاف ساعت مچی هوشمند سونی که به زودی به بازار می‌آید و با هر وسیله آندرویدی جفت می‌شود، تنها می‌تواند به عنوان وسیله جانبی بعضی از گوشی‌ها و تبلت‌های گالاکسی، که محصول خود سامسونگ هستند، استفاده شود.

برخی می‌گویند شاید این تصمیم سامسونگ، برای محدود کردن وسایلی که گالاکسی گیر می‌تواند همراهشان استفاده شود، روی فروش این محصول اثر منفی بگذارد.

اما در مقابل کسانی معتقدند سامسونگ در پی ایجاد حوزه نفوذ و راه انداختن جریان ویژه خود در بازار وسایل الکترونیک است.

مطابق آنچه گفته شده قیمت گالاکسی گیر ۳۰۰ دلار خواهد بود.

شرکت کانالیس، که به مشاوره و پژوهش در بازار محصولات فناوری اطلاعات می‌پردازد، پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۱۴ پنج میلیون دستگاه ساعت مچی هوشمند سامسونگ به فروش برسد.

+25
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.