کشف گنجی ۳۰۰ هزار دلاری توسط یک خانواده آمریکایی

خانواده‌ای ماجراجو در فلوریدای آمریکا موفق به کشف گنجینه‌ای از سکه‌ها و زنجیرهای طلا به ازرش ۳۰۰ هزار دلار در سواحل فورت پیرس فلوریدا شده‌اند.

براساس گزارش فاکس نیوز، این خانواده چهار نفره ماجراجو به همراه یک غواص توانستند گنجینه خود را در فاصله 137 متری از ساحل در اعماق آب دریا بیابند. این گنجینه شامل یک زنجیر طلای 19 متری، پنج سکه طلا و یک حلقه طلا است.

این گنجینه درون بقایای 11 کشتی که در سال 1715، یعنی در حدود 298 سال پیش، در مسیر هاوانا به اسپانیا در طوفانی در سواحل فلوریدا غرق شده‌بودند، کشف شده‌است.  براساس گزارش‌های موجود گنجینه‌ای به ارزش 400 میلیون دلار در این کشتی‌ها حمل می‌شده‌است و تاکنون تنها 175 میلیون دلار از آن کشف شده‌است.

حق دسترسی به این کشتی‌ها در سال 2010 توسط شرکتی به نام Queens Jewels LLC خریداری شده و این شرکت به دیگران اجازه می‌دهد تحت شرایطی خاص و پس از بستن قراردادی به جستجوی گنجینه‌های پنهان در این منطقه بپردازند.

خانواده اشمیت که کاشفات بخشی از این گنج هستند سال‌ها است که درتلاش برای یافتن آن بوده‌اند و پیش از این نیز موفق به یافتن قطعه‌ای نقره به ارزش 25 هزار دلار شده‌بودند.

براساس قانون آمریکا این گنجینه توسط دادگاه محلی فلوریدای جنوبی ضبط خواهد شد، و ایالت فلوریدا می‌تواند 20 درصد از آن را برای نمایش در موزه‌ها از آن خود سازد. مابقی آن میان شرکت پشتیبان و خانواده اشمیت تقسیم خواهد شد.

+56
رأی دهید
-4

بی خیال - کرمان - ایران
از همه چیز جالب تر قانونی هست که برای اینکارها گذاشتند. واقعا دمشون گرم.
جمعه 15 شهريور 1392 - 10:32
amonbede - تهران - ایران
کاش تو ایران هم همچین قانونی داشتیم من شنیدم عده ایی که در ایران گنج پیدا میکنند به علت اینکه نمیتوانند مشتری پیدا کنند گنج را آب میکنند بعد میفروشند که این باعث از دست رفتن اعتبار تاریخی آن گنج میشود
جمعه 15 شهريور 1392 - 09:49
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
amonbede تهران ایران. عجب اظهار نظری میکنید سرکار. ما چنین قانونی در ایران داشتیم کدومه؟؟ معلومه شما از کره مریخ امدید.
جمعه 15 شهريور 1392 - 12:42
فريادزيره آب - اهواز - ایران
توایران عدالت اسلامی وجود دارد واگرگنجی پیداشودمال بیت رهبری هست واگرکسی اعتراض کنندبه عنوان مفسد فی الارض شناخته میشود
جمعه 15 شهريور 1392 - 13:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.