قلعه‌نویی: شاید با ۳ مهاجم مقابل پرسپولیس بازی کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: احتمالا خسرو حیدری در دربی ۷۷ نتواند برای ما بازی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از بازی با پرسپولیس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا آرزو دارم که در بازی فردا استقلال و پرسپولیس یک بازی خوب، تاکتیکی و جوانمردانه را در دربی ببینیم که آسیا و جهان به قابلیت فوتبال ایران پی ببرند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم تا فوتبال لذت‌بخش و قابل پسندی را برای آنهایی که در ورزشگاه هستند یا در خانه‌اند، به نمایش بگذاریم. البته خیلی خوشحالم که الان دو تیم در بالای جدول هستند. البته به نظر من استقلال صدرنشین جدول لیگ برتر است چون به گفته آقای نصیرزاده کارشناس خوب داوری با بی‌‌انصافی یک امتیاز از ما کم کردند و کارشان قانونی نبود. در کل پرسپولیس هم شرایط خوبی دارد و جایگاه خودش را به دست آورده فردا همه به دنبال فوتبالی قوی و زیبا هستیم.

سرمربی استقلال عنوان کرد: یک مقدار از لحاظ روحی و روانی به مشکل خورده‌ایم، تمرینات تیم را کم کرده‌ایم و جلساتی را با بازیکنان به خصوص با بزرگان تیم برگزار کرده‌ایم. این بازی برای ما حساس است. متأسفانه دو سه مصدوم داریم. هاشم بیک زاده قطعا به دربی نمی رسد و فردا احتمالاً‌ خسرو حیدری را هم در اختیار نخواهیم داشت. احمد جمشیدیان نیز احتمالاً ما را همراهی نخواهد کرد.

وی افزود: پرسپولیس هم تیم بسیار خوبی است، مدیرعامل خوب، بازیکنان خوب و برند خوبی به نام علی دایی دارد. ما باید تلاش کنیم تا برای علی دایی که یکی از بزرگان فوتبال است یک جایگاه خوبی به عنوان ریاست AFC پیدا کنیم. البته این شاخصه‌ها باید طوری باشد که فردا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. ناگفته نماند ما هم این شاخصه‌ها را در تیم استقلال داریم یعنی بازیکنان، هیئت‌مدیره و مدیرعامل خوبی داریم. توصیه من به همه هواداران این است که فردا هرکسی تیم خود را تشویق کند.

قلعه‌نویی در مورد مشکلات خط دفاعی تیم خود نیز گفت: پارسال هم از من سؤال‌های زیادی می‌شد که چرا تیمت گل نمی‌زند، حالا که خوب گل می‌زنیم می‌گویند چرا گل می‌خورید، جذابیت فوتبال به همین چیزهاست، یک سال در خط دفاع مشکلاتی داریم و یک سال در خط حمله البته من قبول دارم در خط دفاعی کارایی لازم را تا الآن نداشته‌ایم. دلیلش هم این است که بازیکنان ما خوب استراحت، بدنسازی و ریکاوری نکردند. اما ساختار دفاعی ما ساختار دفاعی تیم ملی است، ولی خسته. ما متأسفانه از لحاظ روحی و روانی خیلی تلاش می‌کنیم اما گل‌های خنده‌داری می‌خوریم که باید با تلاش بیشتر آن را حل کنیم.

سرمربی استقلال درباره داوری فغانی نیز گفت: من به اعتراض به داوری اعتقادی ندارم. وقتی که ایشان داور شد خیلی‌ها به من زنگ و پیامک زدند که اعتراض کن اما من گوش نکردم. در همین بازی استقلال اهواز داور پنالتی ما را نگرفت و حتی می‌توانست با کارت دوم حسین کعبی را اخراج کند. امسال سوت‌های زیادی به ضرر ما زده شده و پنالتی‌هایی که نبوده گرفته شده اما فوتبال همین است و ما حرفی نزدیم.

وی افزود: فغانی داور خوبی است اما به نظرم کمی ایراد دارد. او باید روابط‌عمومی و مدیریت خود را بهتر کند که مطمئن باشید اگر این کار را انجام دهد یکی از بهترین داوران فوتبال ما خواهد شد. فغانی اگر اشتباهی هم کند سهوی است و بزرگ‌ترین داوران دنیا نیز اشتباه می‌کنند. ما هیچ دغدغه‌ای در این‌باره نداریم.

قلعه‌نویی در پاسخ به سؤالی که به نظر شما چرا بازی دربی با خیلی‌ها از بازی‌ها فرق دارد گفت: به خاطر حضور دوربین‌ها و هواداران مخصوصاً در تمرینات من قبول دارم دربی با بقیه بازی‌ها فرق دارد. البته برخی‌ها درباره رکورد من هم حرف‌هایی می‌زنند. می گویند من در دوران بازیگری و مربی‌گری‌ام به پرسپولیس باخته‌ام در دوران مربی‌گری‌ام یک بار با نتیجه دو بر یک با استقلال اهواز به پرسپولیس باختم.

وی افزود: اما ما هر کاری در این فوتبال انجام می‌دهیم قلم به دستان حکایت خود را می‌نویسند. ماجرای داروخانه شده که بقیه‌اش را نمی‌گویم. من به دنبال این حرف‌ها نیستم اما با سپاهان و تراکتورسازی پرسپولیس را شکست دادم و حتی در دیدار برگشت با تراکتورسازی باز هم با 4 گل پرسپولیس را بردیم. من به دنبال آمار و ارقام نیستم و خداوکیلی از شماها این حرف‌ها را می‌شنوم چون نه روزنامه می‌خوانم و نه به دنبال این مسائل می‌روم.قلعه‌نویی ادامه داد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و همه دوست دارند بازنده نباشند. نباختن در یک بازی یک امتیاز مثبت است. نظم خط دفاعی و گل نخوردن هم یک نکته مثبت از این که بگوییم فقط نبازیم من راضی نیستم اما ساختار دفاعی با این مسائل فرق دارد البته من به فوتبال هجومی علاقه بیشتری دارم و حتی در سال 78 با یک تیم لیگ یکی دو بر یک از پرسپولیس جلو بودیم و داور بازی باعث شد که نتیجه 2 بر 2 شد و سپس همه چیز فرق کرد. من مقابل پرسپولیس افکار دفاعی دارم چون این موضوع هم جزئی از فوتبال است اما فوتبال هجومی را دوست دارم ولی برخی‌ها به دنبال یک طرف هستند و جنبه‌های منفی را اعلام می‌کنند اما نمی‌گویند ما آقای گل لیگ و بهترین خط دفاعی را با تیم‌های سپاهان و تیم‌های سابقم داشتم.

وی خاطرنشان کرد: من وقتی که در سپاهان بودم بهترین خط دفاعی لیگ را داشتم و تیم ملی را تغذیه می‌کردیم در استقلال هم همین است اما اینجا دشمنان قسم‌خورده ما هستند که هرکاری کنیم باز هم یک چیزی می‌نویسند برای من مهم نیست چون نه روزنامه می‌خوانم و نه به این حرف‌ها گوش می‌دهم اما اگر مربی دیگری چنین نتایجی می‌گرفت نمی‌دانید که چه چیزهایی می‌نوشتند و درباره آن چه قلم‌هایی می‌زدند. البته من شاید فردا با سه مهاجم مقابل پرسپولیس بازی کنم.

وی خاطرنشان کرد: الآن فوتبال روز دنیا به دنبال تحرک و دویدن است. جوانان استقلال خوزستان تجربه بازی مقابل استقلال و پرسپولیس را نداشتند اما از زمانی که ما مقابل آنها گل خوردیم آنها دویدند اما ما ندویدیم. بازیکنان الآن به قدری اردو و سفرهای خارجی رفته‌اند که تجربه آنها بالا رفته، تجربه هم می‌تواند مهم باشد اما نه در فوتبال الآن.

وی در مورد اینکه به هواداران تیم خود توصیه دارد، گفت: ما امسال ضربه زیادی خوردیم. بازی‌های آسیایی و لیگ و کسر امتیاز به ما ضربه زد، احترام گذاشتن به حریف و تشویق تیم خودی بهترین کار است، امیدوارم فردا اینگونه رفتارها را از طرفداران شاهد باشیم. ما پوریای ولی و تختی را در کشورمان داشتیم و مردم ما به پهلوانی معروفند. مملکت ما جوان است و اتفاق‌هایی بیرون رخ می‌دهد که آنها می‌خواهند خودشان را در ورزشگاه تخلیه کنند. بازی فردا را همه دنیا و AFC تماشا می‌کند و شاید به ضرر ما باشد. فقط امیدوارم که فردا همه طرفداران به خوبی تیم خودشان را تشویق کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال‌هایی که من بازی می‌کردم هفت بار به پرسپولیس نباختیم، بیشترین جام‌ها را به دست آوردیم. قهرمان آسیا شدیم و رکوردهای دیگری را شکستیم. آقایان که الآن کری می‌خوانند که استقلال به دسته سه رفته در آن مقطع از 10 کیلومتری استقلال هم رد نمی‌شدند. ما آن سال‌ها که قهرمان آسیا شدیم من بعد از 11ماه به استقلال برگشتم که استقلال در دسته سه بود، آقایان که الآن ادعا می‌کنند من هر وقت که بودم استقلال یا نهم بوده یا سیزدهم.

قلعه‌نویی در ادامه گفت: نمی‌دانم چرا آقایان قبل از بازی چنین مصاحبه‌هایی را می‌کنند. اینها استقلالی هستند؟ الآن نمی‌دانم استقلال در رنکینگ جهانی رتبه 84 شده یا رتبه چندم اما این را می‌دانم که ما با کمترین هزینه نسبت به پارسال توانستیم نتیجه بگیریم. دو سال پیش و سال گذشته را شما با هم مقایسه کنید، بودجه آن موقع و این دو سال را ببینید که چقدر بوده پاداش و پول‌هایی که دو سال گذشته بازیکنان دریافت کرده‌اند را با سال گذشته مقایسه کنید.

سرمربی تیم استقلال در ادامه گفت: اینکه امیر قلعه‌نویی آدم بدی است را قبول دارم آن زمانی که آقایان خانه‌نشین بودند و من آنها را از خانه نشینی درآوردم آن وقت آدم خوبی بودم. همین آقایان که الآن مصاحبه می‌کنند از کنار من 2میلیارد به دست آوردند. نظری و میرشاد ماجدی شاهد هستند که به توصیه‌های چه کسی آقایان به تیم رسیدند. ماجدی و میرشاد بگویند که این دو میلیارد به توصیه چه کسی گیر آقایان آمده است.

سرمربی استقلال در پاسخ سوال دیگری که به نظر شما تقابل استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌های دو تیم چطوری خواهد بود، گفت:‌ این فوتبال است همه باید کمک کنیم تا به بهترین شکل برگزار شود. برخی از این مسائل در بازی دست مربی نیست. ما هر کاری می‌کنیم باید قبل از بازی و فقط در 15 دقیقه میانه بازی باشد.

وی افزود: چون بعد از هیاهوها آن تجربه است که بسیار مهم و آرامش را به بازیکن می‌دهد. ما باید سعی کنیم از لحاظ روحی و روانی تیم را آماده کنیم که من قبل از بازی دنبال این کار بودم تا به دنبال مسائل دیگر چون آنقدر بازیکن انگیزه دارد که مربی دیگر چیزی نمی‌تواند راجع به بازی بگوید.

قلعه‌نویی ادامه داد: ما مقابل استقلال خوزستان باختیم ولی افراط و تفریط برخی اوقات در دربی‌ها می‌شود. مثل آن بازی 3 بر 2 که استقلال به پرسپولیس باخت و یا 2 بر یک که پرسپولیس استقلال را شکست داد. انشاءالله در بازی فردا اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل اتفاق بیفتد.

سرمربی استقلال در پاسخ سوال دیگری که برخی‌ها اعلام کردند وقتی سرمربی این تیم بودند‌، آزار و اذیت زیادی دیدند و یا برخی بازیکنان کم‌کاری کردند، گفت:‌ بازیکنان استقلال و پرسپولیس باید به سمتی بروند که همه چیز حرفه‌ای باشد مثلا وقتی پیرلو از یوونتوس به میلان رفت چه اتفاقی افتاد؟ اما موضوع استقلال و پرسپولیس کمی احساسی است. من حرفی به بازیکنان نزدم و درباره برخی مسائل حرفی نمی‌زنم. به همه گفتم بازی معمولی خود را انجام دهید نظری هم درباره برخی اظهارنظرها ندارم چون آقای نظری شاهد بسیار خوبی درباره موضوع است. بگذریم بهتر است.

+23
رأی دهید
-14

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
پرسپولیس سرورته
جمعه 15 شهريور 1392 - 07:55
nademjuve - رشت دوست داشتنی - ایران عزیز
درود بر فرگوسن و کونته فوتبال استقلال ! ................. جاویدان موفق باشی ! ........
جمعه 15 شهريور 1392 - 06:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.