دختر کوچولوی کرمانی به کما رفت ؛ مسؤولان /مردم کمک کنند

عصر ایران : دختربچه‌ای سه ساله در جنوب کرمان به کما رفته است. اوایل هفته جاری «فاطمه» دچار گزیدگی با نیش عقرب می‌شود و عدم رسیدگی بسیار جزئی موجب می‌گردد تا او اکنون در کما باشد و با مرگ دست و پنجه نرم کند. اوراژنس بیمارستان 12 فروردین کهنوج این دختربچه را روی یکی از تختهایش جا داده است.
 
مادر فاطمه ماجرا را اینطور برای خبرنگار «سلام جنوب» تعریف کرده است: با توجه به ضعیف بودن برق نمی توانستیم کولر روشن کنیم و تا به حال به همین خاطر کولرمان ۵ پمپ و یک موتور سوزانده و دیگر توانایی برای تعویض کردن آن نداشتیم و مجبور بودیم شب را بیرون بخوابیم.
 
وی ادامه داد نیمه های شب بود که دخترم با صدای جیغ از خواب بیدار شد و فریاد می زد که گلویم درد میکنه و آب میخواست ابتدا فکر کردم مسموم شده اما بعد از مدتی دیدم بدنش شروع کرد به عرق کردن سریع بلند شدیم تا ببریمش دکتر اما چاه بهمن درمانگاه و دکتری ندارد مجبور شدیم او را ببریم چاه دادخدا  آنجا که رسیدیم هر چه در زدیم کسی برای ما دری باز نکرد مجبور شدیم حرکت کنیم سمت قلعه گنج در مسیر هم به درمانگاه سرتک رفتیم  آنجا هم کسی برای ما دری باز نکرد حتی از روی دیوار هم بالا رفتیم و در زدیم ولی فایده ای نداشت حرکت کردیم به سمت قلعه گنج آنجا که رسیدیم بعد از کلی در زدن در را برایمان باز کردند و ابتدا یک آمپولی زدند و سرمی وصل کردند و با یک آمبولانس ما را منتقل کردند کهنوج از قلعه گنج که خارج شدیم رنگ بچه کلا سیاه شد و اصلا حال خوبی نداشت به کهنوج که رسیدیم بعد از مدتی پرستار ها گفتند که قلبش برگشته.
 
مادر فاطه می‌گوید: الان سه روزه که ما اینجا هستیم  حال بچه ام هیچگونه تغییری نکرده است و به ما می گویند که بچه ات دیگر برنمی گردد اما نشستم به انتظار خدا، ما نمی دانیم دردمان را به که بگویم آیا این انصاف است که به خاطر یک عقرب گزیدگی حال بچه ام اینطوری باشه؟
 
سوپروایزر اورژانس این بیمارستان در گفتگو با همین سایت می‌گوید: متاسفانه بیمار قبل از اینکه به این بیمارستان برسد دچار مرگ مغزی شده بود و ما در اینجا با تلاش همکاران خود توانستیم ضربان قلب بیمار را بازگردانیم.
 
وی اظهار داشت با توجه به عدم امکانات این بیمارستان با بیمارستانهای کرمان و بندرعباس جهت انتقال بیمار تماس گرفتیم اما هیچکدام حاضر به پذیرش آن نشدند.
 
مادر فاطمه روز گذشته هم گفته بود: فقط به ما گفتند عقرب نیشش زده و این دستگاه را که می بینید  وصل کردند و با این سرم و بهم گفتند خودت باید کنارش باشی و با این دستگاه کمکش بکنی.
 
وی اظهارداشت:هر چه داد و فریاد می زنم تا الآن که ساعت ۲ بعد از ظهر هست هیچ کس بالای سرش نیامده است. از شب گذشته تا این لحظه از بس این دستگاه را فشار دادم دستم درد گرفته و کسی هم به دادم نمی رسد.
 
این در حالی است که بیمارستان 12 فروردین کهنوج از وضعیت بسیار بدی رنج می‌برد. شش ماه از راه اندازی بخش آی سی یو در این بیمارستان می‌گذرد اما هنوز اقدام به خدمات دهی نکرده است. این مسئله و مشکلات فراوان دیگر باعث انتقاد شدید امام جمعه کهنوج هم شده است اما متاسفانه هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است. شاید همه منتظر بودند تا فاطمه سه ساله به این وضعیت دچار شود و جلوی چشم پدر و مادرش دست و پا بزند تا مسئولان هم دستی بجنبانند و به داد مردم منطقه برسند.
چشمان فاطمه از رمق افتاده است. بالای تختش نوشته بر اثر دل درد بستری است! آنهم در بخش سوختگی اورژانس. حالا باید از نماینده مردم این مطقه، مسئولان استانی، مسئولان وزارت بهداشت و مدیران محلی شبکه بهداشت به جد خواستار پاسخگویی در اینباره بود. آیا جوابی وجود دارد یا مانند یازده سال پیش همه چیز با یک پوزخند فراموش خواهد شد؟!

+175
رأی دهید
-16

کبالت3 - کرج - ایران
چه نوع کمکی میشه کرد کی و کجا و چطور نفرمودید.
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 15:15
be_pa.khaste - هارلم - هلند
حالا برو بیمارستان‌های لبنان رو ببین . خدایا یعنی‌ می‌شه من به آرزوم برسم و قبر خمینی کثیف دجال رو اون کاری که تو سرمه باش بکنم .
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 15:29
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
متاسفم برای هموطنان داخل ایران.اول کودکان فلسطینی بعد ایرانی
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 15:40
بت شکن - مونترال - کانادا
آرزو۶۳۲-تهران‌ایران، ساندیس خور بی‌ بصیرت، بر سر همه این درمانگاه‌ها پرچمی نصب شده که زیرش تو و امثال تو فقط سینه می‌زنید و ازش سود میبرید!! آدم همه جدّ و آباش خرچنگ باشد ولی‌ شما نباشد!!
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 15:38
Ukguy4u - لندن - بریتانیا
قابل توجه پانتورک ها! اینم وضع مردم فارس زبان!!!
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 16:30
mehraban1980 - تهران - ایران
. be_pa.khaste - هارلم - هلند برای رسیدن به ارزوت دعا می کنم.
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 17:30
anti cleric - دوبلین - ایرلند
کاش یه عقرب پیدا بشه علی‌ گدا را نیش بزنه،،،متاسفم برای این کودک ۳ ساله
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 17:34
Ali Mardan khan - تورنتو - کانادا
اخه مرگ مغزى شده و خیلى دیرشده کارى براش کرد!!اخه کسى هم نیست بین أونا و ما ارتباط برقرار کنه. چیکار مى شه کرد؟ هیچکس حاضر به سکوت و دیدن از بین رفتن این طفل معصوم نیست!!!
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 18:03
asmar - لوس آنجلس - آمریکا
لطفا نحوه کمک رسانى را قید کنید
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 19:31
Nimi1354 - تربت جام - ایران
17میلیارد دلار خرج جنگ سوریه نکنید ایران را ازجهان سومی نجات بدین
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 19:52
darih - کالیفرنیا - امریکا
اصلا اشک نمی ذاره.....من می دونم تو این روستاهای دور افتاده چی می گذره...همه باهاشون مثل حیوون رفتار می کنن...راه درازی در پیشه تا این بندگان خدا به شرایطی که واسه یه انسان فراهمه برسن....خیلی ناراحتم ...خیلی
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 19:56
azadi-iran - وین - لااتریش
این رژیم مردم ایران را به جون هم انداخته و خود در حال چاپیدن اموال این سرزمین. وقتی کسی غریبه وارد ایران بشه اینو به راحتی متوجه میشه. ومردم تقریبا همه اینو میدانند . ولی افسوس که کسی صدایش هم نمی آِید. این سکوت مردم بسیار وحشت انگیز است. واین ناشی از عقیده مذهبی شان است. که بالاخره نابودشان خواهد کرد. واین را رژیم بسیار دقیق می داند. واز ان به بهترین وجه بسود خود استفاده می کند.
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 20:25
شبهای کویر - کرمان - ایران
واااای خدای من چقدر درداور هست.بیچاره مادرش چی میکشه.کاش یکم رسیدگی میکردن.فقط یکم
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 22:22
Zolf Ali - دبی - امارات
ان شاالله خدا به دادش برسه و در این بین فقط این خود خداست که میتونه نجاتش بده برای سلامتیش دعا میکنم
جمعه 15 شهريور 1392 - 00:37
tehrangoli - تهران - ایران
همین روستاییا به مموتی رأی دادن و رییس جمهورش کردن! حالا هم باید عواقبش رو تحمل کنن!
جمعه 15 شهريور 1392 - 00:39
دنیای وحشی - تهران - ایران
خدا جواب مسببین این بدبختیهارو به همین زودی زوددددددددد بده انشاالله .
جمعه 15 شهريور 1392 - 08:07
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
بیچاره مادر
جمعه 15 شهريور 1392 - 08:57
behzad50 - مونیخ - المان
لعنت خدا به این حکومت پلید که میلیاردها دلار برای بقول خودشان انرژی هسته‌ای که تابحال یک لامپ ۶۰ ولت هم روشن نکرده هزینه می‌کند و هزاران میلیارد تا بحال چپاول کرده اما شهرو روستاهای ما را از داشتن حداقل بهداشت و خدمات پزشکی‌ و امکانات اجتماعی محروم کرده و هنوز هم عده‌ای از هموطنان ساده لوح متاسفانه سنگ این حکومت کثیف را به سینه میزنند ...ای داد بیداد برای این بچه و خانواده مظلومش جدا متاسفم...
جمعه 15 شهريور 1392 - 10:45
baba48 - تورونتو - کانادا
مگه می‌شه در کرمان که عقرب و مار زیاد است امکانات مداوای فوری نباشد. می‌خواهم چیزی را نقل کنم که اگر حیوانات طرفدار جمهوری حیوانی خنداند تفاوت را بفهمند . دختر ۳ ساله من چند روز قبل در پارک به یک دوچرخه برخورد کرد و خورد زمین، قبل از اینکه من دخترم را بغل کنم پدر دوچرخه سوار با ۹۱۱ تماس گرفت ۲ دقیقه نشد که ۲ آمبولانس با تجهیزات متفاوت و یک پلیس همراه با یک ماشین دیگر که فکر می‌کنم سرپرستی و یا نظارت بر پارکها را داشت رسیدند و...
جمعه 15 شهريور 1392 - 06:09
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
Zolf Ali - دبی - امارات/ خدا به داد کسی تا حالا توی این 34 سال نرسیده باید یه نفر مثل رضا شاه یا محمد رضا شاه بیاد که سرنوشت این مردم عوض بشود, حکومت پهلوی در تاریخ ایران بی نظیر بود و با بسته شدن این فصل از تاریخ ایران , دوباره مردم به جایگاه خودشون برگشتند , قاجار و جهان سومی که در سال 2013 هنوز مثل 200 سال پیش زندگی میکنند. خواست خود ملت ایران بود, حالا دارند تاوان پس میدهند برای این طفل بی گناه متاسفم ولی یک ضرب المثلی هست که میگه ماران کنند , موران کشند ( به کسر کاف ) این بالا سر این بچه والدینش که ندای مرگ بر شاه سر دادند آوردنند . متاسفانه روشنفکران ایران مخالف , انقلاب سفید , تحصیل , رشد و توسعه , سپاه ترویج و آبادانی و بهداشت و آزادی و حق رای زنان و کشف حجاب و اصلاحات ارضی و.... غیر بودنند مملکتی که روشنفکرانش اینطوری فکر کنند عاقبتش همین است.
جمعه 15 شهريور 1392 - 06:10
fdsa60 - تهران - ایران
لطفا مسئولان سایت یه شماره حساب بدن. در ضمن هموطنان عزیز بجای فحش دادن به رژیم و اظهار فضل کردن , زحمت بکشید به هر اندازه که میتونید پول کمک کنید.اینقدر هم رژیم رژیم نکنید فقط به این فکر کنید که این بچه به اندازه بچه شما و خود شما حق زندگی داره. (هزاران فرشته بوسه بر آن دست میزنند که از کار خلق گره ای بسته باز کند)
جمعه 15 شهريور 1392 - 12:03
MUHIBULLAH - سرپل - افغانستان
مشکل بالای هرکسی که آمد غیر ازخداوند یار مددگار نیست ما دوعا میکنیم تمام طفلان مشکل دیده افغانستان ایران فلسطین وجهان اسلام را خداوند مدد گار شان باشد .
جمعه 15 شهريور 1392 - 14:02
Azadi-Namur-Belgique - نمور - بلژیک
anti cleric - دوبلین - ایرلند مادر این بچه میگه با توجه به ضعیف بودن برق نمی توانستیم کولر روشن کنیم و تا به حال به همین خاطر کولرمان ۵ پمپ و یک موتور سوزانده و دیگر توانایی برای تعویض کردن آن نداشتیم و مجبور بودیم شب را بیرون بخوابیم. یعنی شما فکر میکنید که خامنه ای هم اینطور زندگی میکنه ؟؟ که عقرب نیشش بزنه ؟؟ عجب صبری ملت ایران دارند ....
جمعه 15 شهريور 1392 - 18:43
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
مرگ بر دشمن - لندن - مثل اینکه جرات نداری خودت رو نشون بدی . مزدوران تو سوراخ موش رفتند ، حالا با نیش آمریکا به کجا پناه خواهید برد . چاه جم کران
جمعه 15 شهريور 1392 - 20:46
asmar - لوس آنجلس - آمریکا
خواهش میکنم یه شماره حساب واقعى بدین که بشه کمک کرد
جمعه 15 شهريور 1392 - 23:14
Nimi1354 - تربت جام - ایران
فدسا 60 شماها-لازم نکرده پول-بحساب این بدبختها واریز کنید همه میدانند شماها مزدوران پولدارین اگر ثروت این مملکت راتاراج نمیکردین حال یک نوگل بواسطه یک نیش عقرب پرپر نمیشد مسببش شماها هستید
شنبه 16 شهريور 1392 - 00:16
pasargad2 - شیراز - ایران
تف به اخوند کثیف عرب پرست. جالب اینه که عربا اینا رو قبول ندارن و ادم حساب نمیکنن. پس نه فارس رو دارن نه عربا رو. ای خاک تو سرای بی کس . واسه همینه عقده ای شده اید
‌سه شنبه 19 شهريور 1392 - 19:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.