محبوبیت تشک آغوش، ابداعی یک آمریکایی ایرانی تبار

نمایی از تشک آغوش، عکس اسکریت شات از گزارش اصلی در وبسایت «ان پی آر»

تشک ابداعی یک مخترع آمریکایی ایرانی تبار موجب شده طرفداران زیادی از سراسر دنیا با ارسال نامه و پیام از او درخواست کنند هرچه زودتر اختراع خود را تولید و در بازار عرضه کند.

به گزارش «ان پی آر»، ماجرا از آنجا شروع شد که «مهدی مجتبوی»، که در آمریکا سکونت دارد، علاقه داشت در هنگام خواب و در بستر آرام، محبوب خود را در آغوش بگیرد. اما دست این مخترع مهربان خیلی زود خواب می رفت و او مجبور می شد دستش را آزاد کند و به سوی دیگری غلت بزند و جدا بخوابد.

این بود که مجتبوی به فکر اختراع «تشک آغوش» افتاد که به کمک آن فرد می تواند دستش را از درون تشک به دور شریک خود حلقه بزند.

شیوه کار تشک جدید به این شکل است که بخش های بالایی و پایینی آن به تعدادی لایه موازی تقسیم شده اند. به این ترتیب آن دسته از افرادی که عادت دارند به یک طرف بخوابند، خواهند توانست یک دست خود را بین لایه های بالایی فرو کنند و شکم خواب ها نیز می توانند به راحتی پای خود را خم کرده و با آسودگی بخوابند.

خبرگزاری «رویترز» هم از انجام پژوهشی خبر داده که بر خلاف باورهای رایج در میان مردم، نشان می دهد که مردان بیش از زنان از بوسه و در آغوش کشیدن لذت می برند.

«جولیا هیمن»، مدیر مؤسسه کینزی از دانشگاه ایندیانا می گوید: «برخی از باورهای ما، زاییده احساس درونی ما است. یعنی اینکه ما راحت تریم که فکر کنیم مردان رابطه جنسی را ترجیح می دهند، یا برای مثال زنان معاشقه را بیش از سکس می پسندند.»

پژوهش فوق همچنین نشان داد که بر خلاف مردان، زنان به مرور زمان در رابطه خود با شریک خود احساس رضایت بیشتری می کنند.

طراحی تشک آغوش در سال ۲۰۰۷ برنده جایزه «رد دات» شد و در ۲۰۰۸ جزو طرح های شرکت کننده در دور نهایی رقابت انجمن طراحان صنعتی آمریکا بود.

مخترع این محصول هم اینک در جست و جوی سرمایه گذار  مناسب - یا شریک تجاری احتمالی - است تا ابداع خود را به مرحله تولید انبوه برساند.

+113
رأی دهید
-14

ali47k - تهران - ایران
منم میخوام .........
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 11:40
آذربهدخت - تهران - ایران
دقیقا سال‌هاست که منم به چنین چیزی فکر می‌کنم. همیشه می‌گفتم چرا طراح‌ها یک فکری برای روی شکم خوابیدن خانم‌ها و فشار دردناکی که به سینه‌هاشون میاد نمی‌کنند؛ یا اینکه چرا صندلی های کار رو جوری نمی‌سازند که به نشیمنگاه فشار کمتری وارد بشه. ولی گویا این راه کم کم داره آغاز می‌شه.
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 11:09
سردار سپهبد - آمستردام - هلند
برای آقایان مجرد هم بدک نیست میتونند از لایه های موازی ایجاد شده .... استفاده کنند.
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 11:40
ItsMeWT - کلن - آلمان
سردار سپهبد - آمستردام. بى تربیت
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 15:53
mamaly_amir - بندرعباس - ایران
منم میخام
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 16:54
ensanam arezoost - خارگ - ایران
کاش زودتر به دست ما هم میرسید...
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 19:12
کبالت3 - کرج - ایران
این غیر بهداشتیه و ملحفه نمیشه استفاده کرد بهتره یه سبک وزنش رو انتخاب کنی تا دستت کمتر خواب بره کبلائی.
‌پنجشنبه 14 شهريور 1392 - 19:00
ali1111 - تهران - ایران
سردار سپهبد - آمستردام - هلند. کلی‌ خندیدم، شاد باشی‌.`
جمعه 15 شهريور 1392 - 22:33
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.