بازرسان سازمان ملل از اردوگاه اشرف بازدید کردند

یک روز پس از آنکه ده ها تن از ساکنان اردوگاه اشرف کشته شدند، یک تیم از بازرسان سازمان ملل متحد روز دوشنبه از این اردوگاه بازدید کرده است. نخست وزیر عراق نیز در این روز دستور داده تا در این زمینه تحقیقاتی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشتیدپرس،  الینا نبعه ، سخنگوی کمک رسانی سازمان ملل متحد در عراق، گفته است که تیم بازرسان سازمان ملل روز دوشنبه از اردوگاه اشرف بازدید کرده است.

وی اضافه کرده است: این بازدید با هدف انساندوستانه انجام شده و این که ببینم چگونه می توانیم کمک کنیم.

خانم نبعه همچنین گفته است که هیات سازمان ملل متحد حداقل تاکنون وظیفه ای رسمی  برای انجام تحقیقات ندارد.

در همین زمینه،  دفتر  نوری المالکی، نخست وزیر عراق، اعلام کرده است که یک کمیته ویژه برای بررسی حادثه اردوگاه اشرف تشکیل شده است.

در حالی نخست وزیر عراق دستور بررسی  کشته شدن ساکنان اردوگاه اشرف، در استان دیاله،  را صادر کرده که سازمان مجاهدین خلق نیروهای وابسته به نخست وزیر عراق را مسئول کشته شدن ۵۲ نفر از  ساکنان این اردوگاه می دانند.

شاهین قبادی، سخنگوی سازمان مجاهدین خلق، در این زمینه گفته است که اعتمادی به تحقیق نخست وزیر عراق ندارد.

به گزارش آسوشیتدپرس شاهین قبادی خواستار  تشکیل یک کمیته بین المللی برای تحقیق درباره حادثه اردوگاه اشرف شده است.

روز یک‌شنبه اخباری از بروز انفجار و حمله به اردوگاه اشرف، محل استقرار حدود صد تن از نیروهای سازمان مجاهدین خلق در عراق، گزارش شد.

سازمان مجاهدین خلق تعداد کشته‌شدگان این رویداد را ۵۲ نفر اعلام کرد و دولت عراق را مسئول این حمله می‌داند. ولی دولت عراق با تکذیب دست داشتن در این حمله، انفجار بشکه‌های نفت و گاز، یا درگیری داخلی افراد مجاهدین را از دلایل احتمالی این واقعه می‌داند.

به گزارش خبرگازری آسوشیتدپرس، جمیل الشمیری، رییس پلیس استان دیاله، گفته است نیروهای پلیس روز دوشنبه وارد این اردوگاه شده اند.

رییس پلیس استان دیاله تایید کرده است که ۵۲ نفر در اردوگاه اشرف کشته شده اند. وی گفته است برخی از کشته شدگان آثار گلوله بربدن داشته و برخی دیگر نیز دچار سوختگی شده بودند.

آمریکا حمله صورت‌گرفته به اردوگاه اشرف  را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان این حادثه شد.

+32
رأی دهید
-17

invincible - مینستا - آمریکا
اوباما، پوتین و امثالهم ایرانی تحصیل کرده مثل مجاهدین،مصدق، و افرادی مثل چپ همانند گلسرخی نمیخواد ببیند، می‌خواهد افراد شپشو و خائنی مثل خامنه‌ای‌روحانی رو ببینه-مرگ بر خامنه‌ای‌روحانی و دستنشن دهاش مثل رئیس جمهور عراق-مرگ بر ساندیس خور
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 22:22
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
invincible - مینستا - آمریکا - درود بر شما هموطن گرامی‌ .
شنبه 16 شهريور 1392 - 22:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.