"سازمان اطلاعاتی آلمان" مکالمه تلفنی حزب‌الله و سفارت ایران در تأیید حمله شیمیایی توسط اسد را شنود کرده است

دوبچه وله : "سازمان اطلاعاتی آلمان" اطمینان دارد که رژیم بشار اسد مسئول حملات شیمیایی در سوریه بوده است. این سازمان مخفی از شنود مکالمه تلفنی میان حزب‌الله لبنان و سفارت ایران، در تأیید نقش بشار اسد در این حمله خبر می‌دهد.

سازمان اطلاعاتی آلمان (BND) اعلام کرد، اطمینان دارد که رژیم بشار اسد مسئول حملات شیمیایی در سوریه بوده است. اگرچه هنوز نمی‌توان با قطعیت تمام چنین ادعایی کرد، ولی از نظر این سازمان مخفی آلمان شواهد عدیده‌ای در تأیید این ادعا در دست است.

گرهارد شیندلر، رئیس سازمان اطلاعاتی ‌آلمان گفته است که فقط این رژیم بشار اسد است که ماده‌ی رزمی دوگانه‌‌ای مانند "سارین" را در اختیار دارد. وی می‌گوید که تنها کارشناسان رژیم اسد می‌توانسته‌اند این ماده را ترکیب کرده و در موشک‌های کوچک جاسازی کنند.

به گزارش "اشپیگل آنلاین"، بر اساس اطلاعاتی که به دست سازمان مخفی اطلاعاتی آلمان رسیده، از این نوع موشک‌ها در حمله‌ی ۲۱ اوت استفاده شده که بیش از ۱۴۰۰ قربانی داشته است.

شیندلر می‌گوید که در حملات پیش از آن، فقط ترکیبی از گاز به شدت رقیق‌شده به کار رفته بود و به همین دلیل قربانیان کمتری برجای گذاشته بود.

رئیس سازمان اطلاعاتی آلمان در یک سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای سناریوهایی را توصیف کرد که چرا چنین حمله‌ی دهشتناکی صورت گرفت. وی می‌گوید، در شرایطی که شرق پایتخت به طور عمده در تصرف شورشیان است، بشار اسد خود را در مرحله‌ی پایانی یک جنگ بر سر دمشق می‌بیند.

آقای شیندلر گمان می‌برد که رژیم بشار اسد قصد داشته برای ایجاد ارعاب در میان شورشیان، عملیات محدود با گاز سمی را اجرا کند؛ و این احتمال هست که آن‌ها در ترکیب گاز سمی دچار اشتباه محاسبه‌شده ‌و ماده‌ی سمی بیشتری را وارد راکت پرتاب‌کننده کرده‌اند.

به گزارش اشپیگل‌آنلاین، این تحلیل سازمان اطلاعاتی آلمان با اطلاعاتی که به دست مقام‌های آمریکایی رسیده مطابقت دارد. بر اساس اطلاعات آمریکایی‌ها، گاز سمی در راکت‌های کوچک پرتاب شده‌اند که آن‌ها را می‌توان از خودروهای بارکش کوچک پرتاب کرد.

پوکه‌های یافت‌شده در محل اصابت راکت‌ها نشان می‌دهند که موشک‌های کوچک ۱۰۷ میلیمتری بوده‌اند و رژیم بشار اسد میزان زیادی از این موشک‌ها را در زرادخانه‌ی خود دارد. گرهارد شیندلر تصریح کرد که شورشیان سوری قادر به ترکیب گاز سمی و نصب آن در این راکت‌ها نیستند.

شنود گفت‌وگوی مظنون حزب‌الله و سفارت ایران درباره کاربست سلاح شیمیایی

درحالی که کارشناسان سازمان ملل در حال آزمایش نمونه‌های برداشته شده از محل فاجعه هستند، سازمان اطلاعاتی آلمان تقریبا مطمئن است که گاز مورد استفاده، گاز سارین بوده است.

سازمان اطلاعاتی آلمان گفت‌وگوی تلفنی یک پزشک سوری را شنود کرده که او در مکالمه دقیقا عوارضی را تشریح می‌کند که در میان قربانیان و بیماران دیده است و این عوارض با نشانه‌های گاز سارین مطابقت دارد.

گرهارد شیندلر سند تاکنون ناشناخته‌ی دیگری را نیز ارائه کرده است: سازمان اطلاعاتی آلمان گفت‌وگوی "یک نماینده عالی‌رتبه حزب‌الله لبنان با سفارت ایران" شنود کرده است. احتمالا منظور از سفارت ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت است.

مقام حزب‌الله در این گفت‌وگوی تلفنی به کاربست گاز سمی اعتراف کرده است. مقام‌عالی‌رتبه‌ی حزب‌الله به طرف ایرانی گفته است که بشار اسد اعصابش به هم ریخته و با فرمان حمله شیمیایی خطای بزرگی مرتکب شده است.

اشپیگل‌آنلاین می‌نویسد که اطلاعات بدست آمده توسط "سازمان اطلاعاتی آلمان" می‌‌تواند در روزهای آتی توجه زیادی را به خود جلب کند. آمریکا تاکنون گفته بود که سازمان‌های مخفی توانسته‌اند پس از حمله شیمیایی مکالماتی را میان مقام‌های رژیم شنود کنند. حال اطلاعات برگرفته از شنود مکالمه حزب‌الله و مقام‌های ایرانی توسط سازمان مخفی آلمان می‌تواند این پازل اطلاعات سرویس‌های مخفی غربی را تکمیل کند.

سازمان اطلاعاتی فرانسه اسناد درباره نقش اسد در حمله شیمیایی را منتشر می‌کند

خبرگزاری رویترز از انتشار جزوه‌ای ۹ صفحه‌ای خبر داده که توسط سرویس اطلاعاتی فرانسه برای مقامات دولتی این کشور تهیه شده است. آن‌طور که در این جزوه آمده، نیروهای حامی بشار اسد در عملیاتی هماهنگ، گسترده و سازمان‌یافته، عامل اصلی حملات شیمیایی علیه شهروندان سوریه بوده‌اند.

مقامات فرانسوی گفته‌اند تصاویر ماهواره‌ای ثبت‌شده از این حملات موشکی نشان می‌دهد که موشک‌های حامل تسلیحات شیمیایی از مناطق تحت کنترل دولت به سمت شرق و غرب دمشق، یعنی به سمت مناطق تحت کنترل مخالفان شلیک شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سرویس اطلاعاتی دولت فرانسه در صدد است تا جزئیات بیشتری از اطلاعات مرتبط با حملات شیمیایی بحث‌برانگیز علیه شهروندان سوریه را به صورت عمومی منتشر کند. فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، پیش‌تر از موضع اوباما برای واکنش نظامی قدرت‌های غربی به این اقدام دولت بشار ا سد حمایت کرده است.

فرانسه می‌گوید بررسی‌های سرویس اطلاعاتی این کشور نشان می‌دهد که موشک‌های حاوی تسلیحات شیمیایی که در حمله مرگ‌بار روز ۲۱ اوت مورد استفاده قرار گرفتند، از مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی شلیک شده‌اند. این اطلاعات را یکی از مقامات دولتی این کشور در اختیار خبرگزاری فرانسه قرار داده است. به گفته آنها نحوه اجرای این حملات به‌قدری هماهنگ‌شده و سازمان‌یافته و در ابعادی گسترده بوده که نمی‌توان تصور کرد کسی غیر از حکومت سوریه مسئولیت اجرای آن را بر عهده داشته باشد.

ژان‌مارک آیرو، نخست‌وزیر فرانسه، اکنون میزبان گروهی از قانون‌گذاران، مقامات دفاعی، دیپلماتیک، اطلاعاتی و امنیتی این کشور است و قرار است جزئیات بحران سوریه را در این نشست مورد بحث و بررسی قرار دهند.
خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش داده که مقامات فرانسوی پس از این نشست، خلاصه‌ای از گزارش‌های اطلاعاتی‌ای که دولت در اختیار دارد را از طریق وب‌سایت‌های دولتی منتشر خواهند کرد.

پارلمان فرانسه قرار است روز چهارشنبه هفته جاری (۱۳ شهریور، ۴ سپتامبر) طرح حمله نظامی به سوریه را بررسی کند، اما هنوز زمان دقیق رای‌گیری درباره این طرح مشخص نشده است. بر اساس قانون اساسی فرانسه، در صورتی که رئیس‌جمهور فرانسوا اولاند بخواهد در این حمله نظامی مشارکت کند، برای این کار نیازی به کسب رای از پارلمان این کشور ندارد.

+129
رأی دهید
-20

ba ham bashim - آذربایجان - ایران
اگر این‌چنین باشد که اسد تیشه به ریشهٔ خودش زده. اما وقتی اون‌طرف صحنه جنایت کارانی مثل شما اروپأیها باشند حقیقت محض رو هم نمی‌شه از دهان گند و پلید شما باور کرد. فرمول، مواد و صنعتش از شما دشمنان زندگی‌ صلح آمیز چندین نژادی و چندین ملیتی روی زمین است. این سلاح‌ها تولید مستقیم شما یا تولید دسیسه‌های شوم شماست.
دوشنبه 11 شهريور 1392 - 23:54
marg bar doshman - لندن - انگلستان
چه دروغ بزرگی
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 00:04
perser68 - فلوریدا - امریکا
اسد قاتل، فقط مواظبه باسنت باش(:چاقوهه داره بدجوری تیز میشه!قذافی منتظرته و بساط کنسرت رو هم جور کرده،فقط جای تو و حسن کلفته و خامنه‌ای چلاق خالیه(:
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 00:11
مانده از یاران - بازل - سوئیس
ببینم مسئول این صفهه از مجاهدین خلقه اینقدر مزخرف مینویسه
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 00:18
siavash2a - تهران - ایران
اسد رفتنیه فقط رو سیاهی واسه ایران و روسیه میمونه . مگه همین روسیه نبود از قزافی حمایت میکرد؟. خدا نمیزاره حکومتی با ظلم پایدار بمونه . بعدش نوبت ایرانه.
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 05:42
paksan - آمریکا - آمریکا
مانده از یاران - بازل - سوئیس. امیدواریم زودتر به یارانت در سوریه بپیوندی تا دیگه مانده و درمانده نباشی. این افراد جاسوس رژیم در غرب هستند . آخه رژیم فکر می کرد با یک حمله بزرگ به اشرف می تونه حواس غرب رو از سوریه پرت کنه ولی به نظرم یکم اشتباه کرد و خامنه ای الان دست و پاشو گم کرده چون اسد داره می ره ...چه بد!!!!
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 05:40
paksan - آمریکا - آمریکا
ba ham bashim - آذربایجان - ایران:واقعاً آدم متاسف میشه ازعدم وجودکمترین وجدان درافرادی مثل شما ؟! مرد حسابی 500 تا بچه فقط کشته شدند و این همه مدارک مستدل ارائه شده ولی بازم شما میگید دروغه؟ آخه گیرم مخالفین که حتی توپ ندارن شلیک کنند توانستند این ماده سمی رو تهیه کنند یکم فکر کن می فهمی هرکسی و به همین راحتی نمیشه این ماده سمی رو در موشک جاسازی کنه نیاز به موشکهایی هست که بشه کلاهک روش سوار بشه ایران خودش در زمان جنگ با عراق این تکنولوژی رو نداشت در حالی که می تونستیم در مجتمهای فارابی و رازی این مواد رو تهیه کنیم ولی تکنولوژی سوار کردن این مواد رو نداشتیم . فک نکن ایران دلش نمی خواست تلافی کنه سر صدام ولی ما توانش رو نداشتیم شک نکن همین الان اگر کشوری برضد ما استفاده کنه صددرصد ما هم استفاده خواهیم کرد و اگر ساخت و استفاده از این مواد سمی به این راحتی که مقامات روسیه و ایران می گن بود شک نکن همین القاعده و تکفیری ها تا الان بارها برضد آمریکایی ها در افغانستان یا عراق و...استفاده کرده بودند پس قبول کن دروغ بزرگی داره گفته میشه و بشار اسد از این بمبها استفاده کرده
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 05:56
MIRZADEH I ESHGHI - دوسلدورف - آلمان
اگر اشپیگل آنلاین نوشته میشه بهش استناد کرد.اما به قول کارشناسان نظامی بعیده کسی‌ که دارای برتری نظامی و در حال پیشرویه از سلاح شیمیایی استفاده کنه.ضمن اینکه نیروهای ارتش اسد هم در همون مناطق مستقر هستن.
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 08:09
jack bauer - منچستر - بریتانیا
جرا چرت میگی؟ شنود؟؟؟ مزخرف نگو لطفا.
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 08:17
Nimi1354 - تربت جام - ایران
مانده ازیاران-هرچه که به مزاقت خوش نیامد یک انگ زود بچسبون.هرچه بیشترمیگذره پای کشورماهم دراین کشتارعظیم قرن حاضر بازمیشه .خدا کنه مردم سوریه این شراکت رابپای مردم ایران نگذارند.دیشب حساب میکردم ازهرنفرایرانی740هزارتومان خرج کشتارمردم مظلوم سوریه شده.ساندیس خورها سربالا کنید!
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 10:20
perser68 - فلوریدا - امریکا
ba ham bashim - آذربایجان -ایران. هنوز تو با اما و اگر مشغولی؟آلمان آخریشه که اعتراف کرده کار اسده!!!
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 09:30
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
آلمان همیشه دروغ می گن...علت این کار به نفع تروریست های سوری بوده و می خوان بهانه ای به دست ایران و حزب الله بدن.......
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 15:00
آرمان شهر من - استهبان - ایران
به باور من این حمله دد منشانه کار نیروهای مخالف رژیم بشار اسد بوده .چونکه در بسیاری از جبهه ها در حال شکست از نیروهای حکومتی بودن و تنها راه حل نجات از این شکستها کمک نیروهای خارجی و حمله به امکانات نظامی دولت سوریه بود و برای این حمله هم باید خط قرمزی رو که آمریکا مشخص کرده بود شکسته می شد...بهر حال با یک نگاه گذرا به سوابق نیروهای به اصطلاح آزادی بخش سوریه متوجه می شین که اکثریت اونها از کسانی هستند که تا دیروز جیره خوار همین رژیم به اصطلاح دیکتاتور بودن و یا از اسلامگرایان تندرو و نیروهای سلفی تحت حمایت عربستان و قطر هستن که برای رسیدن به قدرت از هیچ جنایتی چشم پوشی نمی کنن.
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 16:18
alborzi - کرج - ایران
paksan - آمریکا - آمریکا ---- حرفهای شما درست ولی گفته میشه این سلاحها بوسیله کسان دیگری در اختیار القاعده گذاشته شده ! نساختن فقط شلیک کردن. از اون طرف رفسنجانی هم گفته کار اسده . فکر کنم منطقی ترینشو همون آقای شیندلر گفته نیروهای اسد دوزش رو کمی بالا برده بودن .
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 18:06
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
مرگ بر دشمن - لندن - مزدور پادوی رژیم تو بیشرفی بیش نیستی‌ .
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 18:58
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
آقای پاکسانpaksan، آقای پرسر perser - فلوریدا، من بی‌ وجدان نیستم گرفتار اما و اگر هم نیستم. زیاد ربط و رابطه‌ای بین اتهام‌های شما و حرفی‌ که من نوشته بودم ندیدم. اصلا پیچیده نیست: میگم اگر این ادعا درست باشه (منظورم اینه که بنا به شواهد و ظواهر احتمالش وجود داره که درست باشه. یعنی‌ کار اسد باشه) این آقا تیشه به ریشهٔ خودش زده. اما دلم می‌خواهد ضمنا توجه بقیه رو به این واقعیت هم جلب کنم که خود این اروپایی‌ها چقدر پلید و ادبار هستند و چه بازیها‌ی کثیف تبلیغاتی و مغرضانه‌ای دارند که باور حقیقت محض هم از آنها مشکل است. حالا می‌خواهید صفحه‌های تاریخ اخیر کشور و منطقه را یکی‌ یکی‌ با هم مرور کنیم؟ شما موضع دارید و بیطرفانه نگاه نمی‌کنید. من هم دارم ولی‌ بر علیه همان کسانی‌ که دیروز روی حلبجه و سرباز‌های ایرانی‌ بمب شیمیایی میریختند و اجازه بازتاب و ان
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 21:33
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
و اجازه بازتاب و انعکاس اخبار آن‌ را در غرب نمیداد. یادتان رفت؟ همانها هستند که امروز در خانه سوریها را شکسته اند و به زندگی‌ و استقلال آنها تجاوز میکنند. آی‌ بابا. یک ذره حافظه هم خوبه هان ...
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 21:44
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
وقتی میگم شما از یه موضع خاص قضاوت می‌کنید یا به عبارت دیگر پیش داوری می‌کنید این است که هیچ کس با انتقاد با این خبر روبرو نمی‌شه. دربست هر آشغالی رو که این غربی‌ها سر هم کردند می‌پذیرید. چونکه می‌خواهید آنطور باشد. چونکه موضع شما آن است. وگرنه خیلی‌ ساده می‌توان این خبر را مورد سوال قرار داد و پرسید اساس آن چیست؟ خوب کشور دیگری هم میتواند یک مقاله توی یه نشریه معتبر چاپ کنه که عله و بله ... ما مکالمه فلانی با فلانی رو گوش دادیم پس کار کار اوناست.....
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 22:14
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
یه مشت بدبخت و بیچاره هم هستن که مصرف کنندهٔ این امریکأیها هستن و همهٔ اعمال اونها رو دربسته قبول دارن ....
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 22:51
ba ham bashim - آذربایجان - ایران
... اما اینها مهم نیست. مهم عواقبیِ که این دسیسه و صحنه سازی یا همانطور که مدّعی هستن این اشتباه و جنایت اسد رو دنبال میکردن و. پیشتر از این آمریکا موفّق شد حزب‌الله و جمهوری اسلامی رو گول بزنه و بذاره حزب‌الله وارد صحنه بشه که شد. در مرحله بعد نوبتِ از بین بردن آنها به دست النصره و از بین بردن النصره به دست حزب‌الله بود بدون اینکه خودش یک سرباز کشته بده. حالا هم کا تضعیف شدن می‌خواد بید تو که ضربه مهلک رو وارد کنه. به حزب‌الله! نه النصره. النصره به دردشون می‌خوره. همونطور که طالبان، همونطور که القاعده. با این تئاتر‌ها یه حقانیت کاذب برای خودش و مردم خر و خود خواهش هم می‌سازه که فکر می‌کنن همهٔ ما موش مرده و بی‌عرضه هستیم و آمریکایها رامبو. و انها هستن که می‌تونن ما رو از صدام نجات بدن. خودمون عرضه شو نداریم. یه مشت بدبخت و بیچاره هم هستن که
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 22:50
توپوزی - لینز - اتریش
این جنگی است بین حیوانات جمهوری اسلامی و کرگدنهای سعودی و قطری که گریبان مردم بدبخت سوریه را گرفته است.وقتی سعودی ها یونجه و علف برای غربیها میریزند اسد هیتلر میشود وقتی با روسیه و جموری اسلامی معامله میشود مخالفان اسد میشوند سلفی!! یک مشت موجود دو پا(حیوان بگوییم توهین به این موجودات بی ازار است) در ایران و سعودی و قاطر و امریکا و فرانسه و انگلیس و المان نشسته اند و سعی در کشتا مردم بدبخت دنیا دارند و خدا هم که بوق!!!!
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 10:03
جنگنده - تهران - ایران
توپوزی - لینز - اتریش ............. از کفتارهای اروپایی و آمریکایی چیزی نگفتی چون یک پای همه جنگها همین لاشخورهای آمریکایی هستند
‌چهارشنبه 13 شهريور 1392 - 14:04
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
صبح که از خواب بیدار شدین و اخبار موشک باران پایگاهای اسد رو شنیدید ، اون موقع کامنتهای شما خواندنی و بیشتر خنده داره .
شنبه 16 شهريور 1392 - 22:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.