آزار و اذیت زن جوان توسط دو پسر در پوشش مسافر بر

دو پسر شیطان صفت که در پوشش مسافربر زن جوانی را ربوده و او را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند، در جریان تحقیقات پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، 13 تیر امسال زن جوانی با مراجعه به کلانتری 141 گلستان به مأموران اعلام کرد که از سوی سرنشینان یک دستگاه پراید سفید رنگ مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور شعبه سوم دادیاری دادسرای امور جنایی تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : شامگاه 13 تیر، در میدان صادقیه و به مقصد میدان آزادی به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین مرد شدم . پس از طی مسافتی کوتاه ، سرنشینان خودرو با تهدید چاقو و توسل به زور اقدام به سرقت اموالم شامل گردنبند ، انگشتر طلا ، دو دستگاه گوشی تلفن همراه و وجوه نقد همراهم کرده و در مکانی خلوت در حوالی ورزشگاه آزادی ، مرا رها و از محل متواری شدند .

همزمان با انجام چهره نگاری و ترسیم چهره فرضی متهمان ، کارآگاهان اداره پنجم با بهره گیری از اطلاعات پرونده اقدام به شناسایی یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و مالک آن کرده اما مالباخته موفق به شناسایی تصویر مالک خودرو به عنوان یکی از متهمان پرونده نشد .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با حضور مالک خودرو در اداره پنجم ، وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که خودرو پراید را به صورت قولنامه ای به فردی به نام حسین فروخته است. بلافاصله تصاویر خریدار خودرو از سیستم جامع پلیس استخراج و مالباخته پس از مشاهده تصویر "حسین . ب" ، وی را به عنوان یکی از سارقان زورگیر اموالش مورد شناسایی قرار داد .

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان اداره پنجم متوجه شدند که "حسین . ب" با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و در محدوده ایستگاه مترو صادقیه اقدام به مسافرکشی می کند. با توجه به اطلاعات به دست آمده ، متهم در محدوده بلوار فردوس ، خیابان ورزی شمالی شناسایی و در حالیکه سوار بر یک دستکاه پراید سفید رنگ بود ، 30 مرداد در یک اقدام ضربتی دستگیر شد .

با دستگیری و انتقال حسین به اداره پنجم ، تحقیقات از وی آغاز و او نیز همانند بسیاری از متهمان در مراحل اولیه تحقیقات منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد اما پس از مواجه شدن با شاکی لب به اعتراف گشود و علاوه بر اعتراف به سرقت و زورگیری ، به آزار و اذیت مالباخته و فروش طلا و جواهرات از طریق همسرش اعتراف کرد .

همسر متهم نیز پس از حضور در اداره پنجم به کارآگاهان عنوان کرد که اطلاعی از سرقتی بودن طلا و جواهرات نداشته و همسرش مدعی بوده که طلا و جواهرات را در ازای طلبش از یکی از دوستانش دریافت کرده که در بازرسی از مخفیگاه متهم ، بخشی از طلاجات سرقتی کشف شد .

با توجه به اعتراف "حسین . ب" در خصوص آزار و اذیت ، مالباخته که به دلیل حفظ آبرو تا آن زمان از طرح موضوع خودداری کرده بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که سرنشینان خودرو پراید علاوه بر سرقت اموالش ، با تهدید او را مورد آزار و اذیت قرار داده اند .

در ادامه تحقیقات و با شناسایی هویت متهم دوم پرونده به نام "ابوالفضل . ب" ، مخفیگاه وی در منطقه یافت آباد ، میدان الغدیر شناسایی و او نیز پیش از اطلاع از دستگیری همدستش ، صبح دوم شهریور دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و در تحقیقات ، اظهارات همدستش را تأیید و شاکی نیز با حضور در اداره پنجم وی را مورد شناسایی قرار داد .

سرهنگ عباسعلی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان در خصوص "سرقتهای به عنف تحت پوشش مسافرکش" و احتمال افزایش جرایم ارتکابی ، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند .

+25
رأی دهید
-1

hamidesabz - لندن - انگلیس
اعدام یک کلام!
دوشنبه 11 شهريور 1392 - 23:16
salar67 - تبریز - ایران
نیم ساعت حال تازه اگه تجاوز وسکس یک طرفه حال داشته باشه برابر است با اعدام
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 06:58
ali-dk - لونگبو - دانمارک
اعدام کمشان است باید آنها را از انجاشان آویزان کنند .
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 07:18
هارمونی - کوالالامپور - مالزی
اسلام فقط یک قانون خوب داره اون هم اعدامه
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 09:12
diyaco_1358 - اربیل - عراق
من که مرد هستم عمرا سوار یه ماشینی بشم که رانندش نفر سمت چپ باشه . از رو قیافش میشه تشخیص داد که مشکل روانی داره .
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 11:45
azirooz - تهران - ایران
همیشه پای یک پراید در میونه. در سایپا رو ببندیم خیلی از مشکلات حل میشه
‌سه شنبه 12 شهريور 1392 - 14:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.