دیوان محاسبات از توقیف حساب ۱۶ میلیارد تومانی احمدی‌نژاد خبر داد

رادیو فردا : در حالی‌ که «دانشگاه ایرانیان» گفته است ۱۶ میلیارد تومانی که به حساب شخصی محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی ریخته شده‌است را پس داده است، دیوان محاسبات می‌گوید این حساب توقیف شده و «این افراد امکان دسترسی به این حساب را نداشته‌اند تا بتوانند آن را بازگردانند.»

رسانه‌های ایران در روزهای اخیر خبر داده بودند، مبلغ ۱۶ میلیارد تومانی که به دستور محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری پیشین، برای راه‌اندازی دانشگاهی به مدیریت او از نهاد ریاست جمهوری جابه‌جا شده، به حساب «شخصی» و «مشترک» به نام خود آقای احمدی‌نژاد و حمید بقایی واریز شده است.

به دنبال انتشار این خبر، روابط عمومی دانشگاه ایرانیان در اطلاعیه خود که خبرگزاری فارس و روزنامه شرق آن را منتشر کرده‌اند بدون ذکر رقم ۱۶ میلیارد تومان، گفته که کمک دریافتی از دولت را به نهاد ریاست جمهوری بازگردانده است.

این دانشگاه در بیانیه خود کمک مالی انجام شده به دانشگاه را از سوی دولت گذشته طبق موازین قانونی و با مصوبه هیات وزیران دانسته و گفته که چنین موضوعی امری مرسوم در دولت‌ها بوده است.

با این‌حال مسئولان دانشگاه در این اطلاعیه همچنین گفته‌اند «به دلیل جلوگیری از ایجاد شبهه» مبلغ اختصاص داده شده را به نهاد ریاست جمهوری بازگردانده‌اند.

خبرگزاری مهر اما روز یک‌شنبه ۱۰ شهریور خبر داد که «دیوان محاسبات تخلف ۱۶ میلیارد تومانی احمدی‌نژاد در حساب دانشگاه ایرانیان را بلوکه کرده‌است.»

بنا بر این گزارش، یک منبع آگاه در دیوان محاسبات از توقیف شانزده میلیارد تومانی که به حساب شخصی احمدی‌نژاد و بقایی برای دانشگاه ایرانیان ریخته شده، خبر داده و اعلام کرده است که این افراد امکان دسترسی به این حساب را نداشته‌اند تا بتوانند آن را بازگردانند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این مبلغ به حساب ریاست جمهوری بازگشته است، گفت: «این پول از ابتدا هم در توقیف دیوان محاسبات بود و کسی نمی‌تواند آن را حتی به خزانه هم بریزد.»

وی تاکید کرد: «این پول در حسابی که برای دانشگاه ایرانیان باز شده و حساب شخصی آقایان احمدی نژاد و بقایی بوده است.»

رضا حقیقت‌نژاد، روزنامه‌نگار مقیم ترکیه، درباره انتشار بیانیه دانشگاه ایرانیان و اخبار منتشره پیرامون توقیف حساب محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی به رادیو فردا گفت: «دانشگاه جامع بین المللی ایرانیان در روزهای پایانی دولت محمود احمدی‌نژاد تشکیل شد و رییس جمهوری پیشین ایران در آخرین گفت‌وگوی تلویزیونی‌اش بنیان‌گذاری این دانشگاه را اصلی‌ترین برنامه کاری خود پس از اتمام دوره ریاست‌جمهوری‌اش اعلام کرد.»

وی توضیح داد که «انتشار خبر کمک مالی از بودجه ریاست جمهوری به این دانشگاه در کنار خبرهای دیگری درباره اختصاص مبالغی برای تجهیز ساختمانی به نام لادن به عنوان محل استقرار محمود احمدی‌نژاد و اطرافیانش پس از ریاست جمهوری، از جمله موارد مهمی محسوب می‌شوند که در ماه‌های اخیر پیرامون تخلفات مالی دولت پیشین جمهوری اسلامی مطرح شده‌است.»

راه‌اندازی دانشگاهی به نام «دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان» برای اولین بار در سال ۸۸ مطرح شد که پایه‌گذار آن اسفندیار رحیم مشایی بود.

اما پس از آنکه تاسیس این دانشگاه‌ با موضع‌گیری‌های روبه‌رو شد، مدتی مسکوت ماند تا اینکه روز پنجم مرداد امسال شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد که مجوز تاسیس این دانشگاه را به محمود احمدی‌نژاد داده است.

+93
رأی دهید
-2

دایی جان - والنسیا - اسپانیا
دارودسته این انتر باید دادگاه نظامی بشوند
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 16:41
sandalikhali110 - تهران - ایران
کل دزدیاشو از حلقوم کثیفش باید کشید بیرون. دست مریضاد حالش یه کم جا بیاد عوضیه وقیح
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 17:51
sharafYabi - بیمبه - انگولا
همش واسه رد گم کردن است. همه می‌دانند که اینها صد میلتون صد میلیون دلار دزدیدن. این کار رو کردن تا سر ما با این پنج میلیون دلار کذایی گرم بشه بعد هم میگن باشه، بیا، پس دادیم، دیدیین!!!!
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 17:35
راهجو - فریدونکنار - ایران
مملکت کلا از دست همه خارج شده ! هر کی به هرکی ترین جای دنیا
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 19:25
Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
sharafYabi - بیمبه - انگولا. من با عقیدهٔ شما کاملا موافقم..چون این مقدار یعنی‌ ۱۶ میلیارد تومن در مقابل پولهای که این دزد‌ها اختلاس کرده‌اند مبلغ ناچیزیست...لعنت آبدی بر جمهوری زوری اسلامی.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 19:42
بت شکن - مونترال - کانادا
در نظر بگیرید یک دزد که با حاکم شرع از قبل هماهنگ است شبانه وارد یک فروشگاه میشود و گاو صندوق فروشگاه را میدزدد بعد که دستگیر میشه میگه به‌خدا شماره رمزش را نمیدونستم کلیدش را هم نداشتم و من اصلان به محتوای این گاو صندوق دسترسی نداشتم حالا بفرمائید این هم گاو صندوق دست نخورده!! حاکم شرع نبی هم بگه، عجب دزد با انصاف و با شرفی، حالا که حق به حقدار رسید یک صلوات بفرستید و بروید به سلامت!!
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 20:37
samira joon - مشهد - ایران
احمدی نژاد بعد از کنف شدن:رسوای زمانه منم دیوانه منم.امیدوارم بیشتر از این خار و خفیف بشه مردک دزد
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 22:15
paksan - آمریکا - آمریکا
احمدی نژاد حقیقت واقعی یک داستان قدیمی هستش ، کسی که خودش فریاد می زد دزد دزد دزد در حالی که خودش دزد واقعی بود ...واقعاً این بسیجی ها چی دارن بگن بعد از این همه دفاع از این دزدی که بلده همه چیز رو توجیه کنه .مفهوم و معنی اختلاس چیزی جز همین کار نیست ولی ببینید اگر یک کارمند این کار رو کرده بود الان اعدام شده بود یا الان فلان کارخانه داری که در کردستان سرمایه گذاری کرده بود و به مواجب سپاه و امام جمعه رو نداده بود بخاطر اتهامات الکی و مبالغ جزئی تو زندانه و این طرف با افتخار میگه 22 میلیاردی که واریز کرده به حساب خودش قانونی بوده؟ 16 میلیارد تومن برای دانشگاهش و 6 میلیارد برای مثلا بازسازی ساختمان لادن که آن هم مال دولتهاست و مختص یک دولت نیست...ولی میگه چون هیئت دولت یا همون دوست و رفقایی که هیچکاره بودند دور همی قبول کردند که این مبالغ رو بدن به احمدی نژاد پس این کار قانونی بوده
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 22:18
SharafYabi - بیمبه - انگولا
Arash Barcelona دوست عزیز از بارسلونای زیبا، پولها را همیشه با هم دیگر میل (کوفت) می‌نمایند. همه هم، با هم فامیل هستند. هشت سال این پانصد فامیل، هشت سال اون پانصد فامیل. تا حالا شده ۲ هزار فامیل. هشت هزار فامیل هم در صف ایستاده‌اند و این ملت بینوا را بازی میدهند. کی‌ بیدار شویم، تنها خدا داند.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 22:58
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای دیوان محاسبات احمدی یک مجرم واقعیست وباید اورا به محاکمه کشید - زیاد لفتش ندین این جانور هرچه بیشتر ول باشه خطرش بیشتره باید هرچه زودتر اونو محاکمه واز کلیه امور اجتماعی قانونا محرو شود
دوشنبه 11 شهريور 1392 - 07:05
داماهی - بندرعباس - ایران
همه دزد..........دزد........دزد...ودیگرهیچ.
دوشنبه 11 شهريور 1392 - 11:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.