فرمانده سپاه: واکنش‌ به حمله احتمالی آمریکا فراتر از مرزهای سوریه خواهد بود

سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران، گفته است در صورت حمله نظامی ایالات متحده به سوریه "واکنش‌ها فراتر از مرزهای سوریه خواهد بود."

آقای جعفری گفته "تصور آمریکا از توانایی محدودسازی مداخله ی نظامی در سوریه توهمی بیش نیست."

مقام‌‌های آمریکایی می‌گویند قصد ندارند یک درگیری نظامی وسیع با سوریه را آغاز کنند و تنها می‌خواهند با کلیک حملاتی محدود مانع از استفاده مجدد از تسلیحات شیمیایی شوند.

دولت سوریه آمریکا را به جعل شواهد کلیک حمله شیمیایی متهم می‌کند و روسیه هم ادعای استفاده حکومت سوریه از تسلیحات شیمیایی را کلیک "یاوه‌گویی محض" توصیف کرده است.

فرمانده سپاه پاسداران ایران هشدار داده کشورهایی که در اقدام نظامی علیه سوریه با آمریکا همکاری کنند "دچار بحران‌های زودرس در امنیت ملی خود خواهند شد."

آقای جعفری این اظهارات را در حاشیه جلسه شورای عالی امنیت ملی ایران بیان کرده است.

او گفته "جنگ و ناامنی پدیده هایی سیال و غیر قابل کنترل هستند" و هشدار داده که تشدید بحران سوریه ممکن است برای اسرائیل نیز خطرآفرین شود.

سپاه پاسداران متهم است که در جنگ داخلی سوریه به نیروهای حکومت سوریه یاری می‌رساند. حزب‌الله لبنان، که ایران مهمترین حامی آن است، صراحتا اعلام کرده که در درگیری‌های سوریه حضور مستقیم دارد.


همکاری منطقه‌ای برای حل بحران

مقام‌های ایران در کنار چین و روسیه به شدت با اقدام نظامی علیه سوریه مخالفت می‌کنند و می‌گویند باید راه حلی سیاسی برای پایان بحران یافت.

این در حالی است که عربستان سعودی، قطر و ترکیه موضع سختی علیه حکومت بشار اسد دارند.

علیرضا بیگدلی، سفیر ایران در ترکیه، به خبرگزاری آناتولی گفته، ایران و ترکیه توانایی این را دارند که تمام مسایل منطقه را با کمک همدیگر برطرف کنند. او درباره این که قدرت‌های غربی می‌خواهند بین کشورهای مسلمان اختلاف بیندازند هشدار داده و خواستار همکاری ترکیه با ایران شده است.

آقای بیگدلی گفته مداخله نظامی در سوریه نه تنها راه حل نیست، بلکه به نفع غربی‌ها هم تمام نخواهد شد.

بحران سوریه تاکنون بیش از دو میلیون پناهجوی سوری را به کشورهای همسایه فرستاده است. همچنین حدود چهار میلیون نفر در خود سوریه بی‌خانمان شده‌اند.

شمار قربانیان جنگ داخلی بیش از ١٠٠ هزار نفر برآورد می‌شود که کمتر از نیمی از آنان از میان نیروهای دولتی است.

+50
رأی دهید
-90

Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
یعنی‌ اینکه آمریکا و کشور‌هایی‌ که با آمریکا همکاری می‌کنن باید حواسشون باشه که از این به بعد ساختمون سفارتی، یا تو قطار شهری تو کشورشون خلاصه یه جاهایی‌ ما بمب گذاری می‌کنیم و حرکت تروریستی دیگه خلاصه. کار دیگه‌ای هم غیر از این از دست ما بر نمی‌آد. دیوار ساختمون رو بریم بالا، یا به حزب‌الله بگیم فشفشه پرت کن اونور مرز تو اسراییل بعدشم الله اکبر هم یادت نره از خودت در کنی‌.. خفه بمیر بابا.
شنبه 9 شهريور 1392 - 20:45
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
باز این سید پشم علی‌ سگ هارش را ول کرد.
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:30
شب قطبی - دبی - امارات
دمت گرم سردار....ایوالله داری جناب سردار.امریکا اگه جرأت این کار رو داشت که تا حالا تمومش هم کرده بود!سایه شما از سر ایران کم نشه انشاالله.افتخار ملت هستین.
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:34
alibabatabrizi - تبريز - ايران
تو لازم نیست اینقدر به خودت فشار بیاری و ز‌ر تو پرت کنی‌ . مگر این بشر اسد دیکتاتور چه خیری به ملت ما رسوندن که تو و اون ارباب چول منگت اینقدر سنگ اسد جنایت کارو به سینه میزنید؟ مگر چند بیلیون دللرها تو حلقوم اسد ریختین که نمیتونین ازش بگذرین ای‌ مرگ بر این خا منه ایی . بیاد و ملّتها نفس راحت بکشن
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:38
siah76 - لوس انجلس - امريكا
شما لطفا ۰۰۰زیادی نفرمایید.. با تشکر
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:49
Falcon11 - لندن - انگلیس
دوست دارم خون اسد و همدستانش رو بمکم
شنبه 9 شهريور 1392 - 22:12
asya123456 - شهرضا - ایران
اوه اوه ، هول برتون داشته از حمله آمریکا و شروع کردین به یاوه گوئی
شنبه 9 شهريور 1392 - 22:19
perser68 - فلوریدا - امریکا
انقدر زرررررررررر میزنند تا جنگ و به ایران بکشونند!اینجاست که میگن تنه میخاره!
شنبه 9 شهريور 1392 - 22:24
سردار سپهبد - آمستردام - هلند
این سرلشگر آبگوشتی کار و زندگی نداره که اینطور روداری میکنه؟
شنبه 9 شهريور 1392 - 22:38
ojagh gaz - تهران - ایران
چه غلطی مثلا میخوایین بکنین؟؟به غیر از اینکه اعمال ترروریستیتنو بیشتر کنین ،امریکا یه درسی‌ به اسد میده که دیگه از این غلطا نکنه بعدش نوبت علی‌ گدا و امثال تو پفیوز میشه که باید سرخ موش بخرین ،
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 01:43
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اینها ناراحت اسد و سوریه نیستند , ناراحت پولهائی هستند که در بانکهای سوریه برای روز مبادا پس انداز کردنند , اگر بلائی سر اسد بیاد دیگه اینها جائی ندارند فرار کنند , کدوم کشور اروپائی و امریکائی و آسیائی اینها را راه میده , حتی لبنان هم اینها را بعد از سرنگونی به کشورش راه نمیده , این پولهائی که برای اسد میفرستند برای اینکه جاشون تو سوریه رزرو بمونه و پولهای بانکشون بدست آمریکا نیافته.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 01:53
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
اراجیفش مثال سوت زدن آدم ترسوئی است که به تنهائی در جنگل بزرگی گم شده و با سوت زدن میخواهد بر ترسش غلبه کند و یا دیگر جانوران جنگل را بترساند از حمله به خودش. این همان سرلشگری نیست که قبل از تحریمهای اقتصادی غرب میگفت تنگه هرمز را میبندیم و چه هارت و پورتهائی که نکرد؟ ما که دیدیم بدجوری عقب نشینی کردند و دنبال سوراخ موش میگشتند مبادا امریکائی ها یکهو به سرشان بزند به ایران حمله کنند. تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 02:30
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
پوشک در همه سایز برای سرداران موجود می‌باشد . اسـ... ، خیسی ، رطوبتی
شنبه 9 شهريور 1392 - 23:16
samuk66 - لندن - انگلستان
به خدا اگر بوش یا رامنی بود اینا جور عات نمی‌کردند این حرفارو بزنن. لعنت بر اوباما یه حیله گ ر
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 00:15
vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
ایران باید هزینه ماجراجویی را برای آمریکا بالا ببرد تا دست به اقدام احمقانه نزند و الا بعد سوریه برای ایران نقشه خواهند کشید..یکی از دلایل به گل نشستن امریکا در عراق شیطنتهای ایران بود.سیاست تهاجم پیشگیرانه که آمریکا سردمدارش است باید مورد توجه ایران نیز باشد..
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:41
cyrus* - تهران - ایران
بزرگترین اختراع دولت انگلستان و متحدانش در ایران , ساختن آخوند با تکیه بر جهل مردم ایران بود . هر کجا که ملت ایران در صدد بالا کشیدن خود و پیشرفت بر میامد , این آخوند بود که با حمایت پشت پرده این دولت ها , چوب لای چرخ پیشرفت این مملکت گذاشته . چرچیل راست گفت که دو ابزار قدرتمند برای استعمار در دست دارند : ١ -اقلیت خائن . ٢- اکثریت نادان
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 01:01
iranPowerful - ایران - ایران قدرتمند
با یک موشک کروز دولت اسد نابود نمیشه....شماها خواب دیدی...حمله فقط محدود هستت و یکی و دو روز خواهد بود....13 نفر از خبلنان سوریه عملیات استشهادی علیه ناوهای آمریکا تشکیل خواهد داد...در صورت جنگ تعدادی از ناوهای آمریکا و تعداد از سربازان کتافث امریکا درک به واصل میشن...پیام مهم از سردار قدرتمند ایران(قاسم سلیمانی) دوستان من درک کند و اگه جنگ شروع بشه پایان ناپذیره... قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفته است: هر چتربازی، که قرار است از هواپیما هلی برن شود، هر تفنگداری، که قرار است از ناوها پیاده شود، هر کماندویی، که قرار است با نفربر وارد شود، یادش باشد که، قبلا تابوتش را سفارش داده باشد… شامات، خط قرمز انقلاب اسلامی است. همان جایی که می تواند، معراج ما و گورستان شما باشد.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 10:52
baharmazaheri - عجمان - دبي
انقلاب دوم هامبورگ ::آلمان مرسی‌ حقیقت گفتی خیلی خندیدم :::: پارس اضافی نشانه‌ ترس جیره خواران خامنه است !!!!!!!!!!!!!!!
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 11:00
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
دو تا نکته کاملا بدیهی اینکه اسد دیکتاتوره و رفتنی است و نکته دوم اینکه سوریه به ما ربطی نداره!جنگ خوب نیست اما قبلا هم گفتم برای سرجا نشوندن جمهوری اسلامی و سپاهی ها از نون شب واجب تره!فقط متاسفم که این وسط مردم بی گناه سوریه تو جنگی کشته میشن که یکی از آتیش بیاراش جمهوری اسلامیه!یادتون باشه اسد رفتنیه و خامنه ای و آخوندها هم رفتنی هستند چون سرنوشت همه دیکتاتورها نابودی است!
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 10:03
hana257 - تهران - ایران
برنامه آمریکا در این چند سال بی نظیر بود اول با تحریمها ایران رو فلج کرد دو سال جنگ هم سوریه رو ضعیف کرد حالا هم راحت اسد و خامنه ای رو از سر راه بر میداره بعد مثل عراق لیبی و مصر ایران و سوریه رو به حال خودش رها میکنه تا مردمش اونقدر بزنن توی سر و کله هم و همدیگه رو بکشن تا در نهایت یک دولت کارامد رو سر کار بیارن.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 12:08
Behdin - آمستردام - هلند
ته لشکر جان شما به کار واردات و صادرات غیر قانونی که لقب برادران قاچاقچی را برای شما به ارمغان آورد مشغول باش، امور نظامی را واگذار کن به فیروزآبادی، تا ایشان بعد از تناول آبگوشت نقشه عملیات نظامی را در حین چرت نیمروزی مورد برسی‌ قرار دهد.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 13:21
کبالت3 - کرج - ایران
اون خلبانان استشهادی که گفتی من رو بیاد خلبانان صدر اسلام انداختی برادر کبلائی.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 20:25
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای سردار-- بهتره درامور سیاسی وبرون مرزی که بشماها مربوط نیست دخالت نکنی وبا اظهارات بیمورد که این روزها مد شده مملکت رو بمخطره نندازی - شماها همتون یک شبه از سربازی به سرداری رسیدین - دربهترین حالت بهتره شما بکار سپاهیگری خود بپردازین وامور فرامرزی رو به سیاست گذاران خارجی وکانال رسمی ان یعنی وزارت خارجه واگذار کنین - اگه گفتن شما سپاهی هستین یعنی شما فقط سپاهی هستین بنابراین درامور اقتصادی مخابراتی صنعتی نفتی وگازی وامور انتخاباتی ودولتی وسیاسی نباید دخالت کنین - هروقت دولت لازم دید وبشما فرمان داد شما دراجرای فعالیتهای نظامی اقدام کنید درغیر اینصورت مداخلات شما فاجعه افرین است ومردم دیگه حاضر بپذیرفتن این سیستم حسینقلی خانی نیستند
دوشنبه 11 شهريور 1392 - 07:44
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.