حساب ۱۶ میلیارد تومانی «به نام احمدی‌نژاد و بقایی است»

وب‌سایت کلمه، رسانه نزدیک به اصلاح‌طلبان ایران، روز جمعه، ۸ شهریور، نوشت که مبلغ ۱۶ میلیارد تومانی که به دستور محمود احمدی‌نژاد برای راه‌اندازی دانشگاهی به مدیریت او از نهاد ریاست جمهوری جابه‌جا شده، به حسابی «شخصی» و «مشترک» به نام  خود آقای احمدی‌نژاد و معاون سابق او، حمید بقایی، واریز شده است.

این گزارش با تصویر یکی از فرم‌های بانک ملت همراه شده است که نشان می‌دهد محمود احمدی‌نژاد و حمید بقایی، هر یک ۵۰ درصد از سهم شراکت در این حساب برخوردارند و حق «برداشت» وجه از حساب و «بستن» آن نیز با امضای هر دو آنها ممکن است.

ماجرای جابه‌جایی ۱۶ میلیارد تومان از نهاد ریاست جمهوری را هفته گذشته روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از منابع خود در این نهاد منتشر کرد.

این رسانه ادعا می‌کرد مبلغ یادشده در آخرین روز دولت محمود احمدی‌نژاد از نهاد ریاست جمهوری جابه‌جا شده و به‌ نظر می‌رسد که در ارتباط با «ایجاد دفاتر برای مسئولین سابق و تاسیس دانشگاه توسط آنان باشد».

اما روزنامه بهار فردای آن روز در گزارشی نوشت به سندی دست‌ پیدا کرده است که نشان می‌دهد این مبلغ به به حساب کوتاه‌مدت بانک ملت به نام دانشگاه غیردولتی، غیرانتفاعی جامع بین‌المللی ایرانیان واریز شده است، دانشگاهی که محمود احمدی‌نژاد در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود مجوز تاسیس آن به نام خود را از شورای انقلاب فرهنگی گرفت.

اکنون اما وب‌سایت کلمه به نقل از وب‌سایت آینده آن‌لاین تاکید می‌کند که این حساب «شخصی» بوده است و حتی حمید بقایی روز پنج‌شنبه، ۷ شهریور، قصد «خارج کردن» این ۱۶ میلیارد تومان از حساب را داشته که رئیس شعبه بانک «به توصیه شفاهی برخی نهادهای مسئول» از این کار جلوگیری کرده است.

این رسانه بر اساس شنیده‌های خود می‌نویسد که مسئولان پرونده به دادستان عمومی و انقلاب تهران نامه نوشته‌اند که «حساب متعلق به احمدی‌نژاد و بقایی» بسته شود.

پیش از این اکبر ترکان، مشاور حسن روحانی، از آخرین اقدامات محمود احمدی‌نژاد در سمت رئیس جمهوری، انتقادات شدیدی کرده و مدعی شده بود که او تنها در مدت یک ماه و نیم اخیر، اموال و دارایی‌های عمومی را به صورت گسترده بخشیده و جابه‌جا کرده است.

به گفته آقای ترکان، می‌توان بر اساس این اقدامات ۴۵ روزه یک کتاب تاریخ نوشت.

+104
رأی دهید
-14

انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
بنده خدا کاری نکرده! داشته این پولها را از حساب مردم ایران میریخته به حساب امام زمان برای مدیریت جهانی‌. شما هم اینقدر کشششششش ندید دیگه! سید پشم علی‌ ناراحت میشه ها...
شنبه 9 شهريور 1392 - 15:10
bahar 2014 - فرانکفورت - المان
مرگ بر دشمن - لندن - تو همین آخوندا هستی‌ و گوشت به این چیزها بدهکار نیست ، مزدور حالا بیا باز هم کامنت بذار . مرگ بر اصل ولایت فقیه -لعنت بر خمینی .
شنبه 9 شهريور 1392 - 14:27
classic - تهران - ایران
آقای ترکان پس سریع تر همون کتاب تاریخت رو بنویس یا تو هم قاطی همین دزد و شیاد ها برو سینه قبرستون
شنبه 9 شهريور 1392 - 15:42
sandalikhali110 - تهران - ایران
برای چی خفه شدین چرا یقشو نمگیرید چرا بازخواستش نمیکنید عادی شده براتون خون ستارو ستارها رو میریزید الان خفه خون گرفتید هیچ ظلمی نمونده شما هم نابود میشید
شنبه 9 شهريور 1392 - 16:17
andisheh mehr - لندن - انگلیس
شنیدن این اخبار در شرایطی که مردم ایران در بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی به سر می‌‌برند خجالت آور است.آن هم آدمی‌ مثل احمدی‌نژاد که با بسم‌الله و سلام و صلوات و دعا ظرف ۸ سال اقتصاد مملکت را نابود کرد. همچنین میلیاردها دلاری که می‌توانست در ایران سرمایه گذاری شود و از کشور خارج نشود.از جمله پسر آقای احمدی‌نژاد که مبلغ ۶ میلیارد دلار در بورس سهام و ۱.۲ میلیارد دلار فقط در یک پروژه در ترکیه سرمایه گذاری کرده است.چطوری از راه سالم میشود به این اعداد و ارقام نجومی رسید!!من امیدوارم این آدمهای پر ادعا دست از ریا و تزویر و عوام فریبی بردارند!!.
شنبه 9 شهريور 1392 - 16:29
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
اگر از زمان پیغمبر خدا تا امروز را حساب کنم حدودا ۱۵۰۰ سال اگر هر نسلی ۷۰ سال عمر کرده باشد این‌ها تخم و ترکه نسل ۲۱ پیغمبر خدا هستند. البت بجز جنتی -حساب جنتی چیز دیگری می‌‌باشد. حالا فکر کنید نسل ۲۱ پیغمبر خدا چنین دزدانی می‌‌باشند .پس در صدر حکومت عدل علی‌ چگونه بود؟ از سر مار هم نمی‌‌گذشتند. بی‌چاره این بسیجی‌‌ها .سران این‌ها با پول ملت در نزد بردار پوتین صیغه چشم آبی ۱۶ ساله می‌‌کنند و این بسیجی‌‌ها .اینهمه چاقو کشی. چماق کشی آذر و اذیت ملت .نتیجه ، یک گونی برنج زلزله زادگان در مساجد . درجه ۲ این بسیجی‌ مثل مرگ ٔبر دشمن ، بردار مالزی ، عشق ولایت فقی‌ . خیلی‌ هنر کنند .صیغه ۶۵ ساله جلوی حرم . حالا ما کافر خائن، دوست اسرهیل . از خود نمی‌‌پرسید .عجب کلاهی سر شما رفته ؟
شنبه 9 شهريور 1392 - 15:33
saye20 - تهران - ایران
احمدی نژاد خیانت درامانت کرده و متاسفانه امروز در صندلی مجمع مصلحت نظام نشسته بودالبته رئیس مجمع تشخیص نظام می بایست مانع حضور این آقادر مجمع می شدند آقای حسن روحانی که خود یک حقوق دان هستند وهمینطور رئیس جمهور منتخب ملت ایران بهترمی دانند که این آقا مرتکب جرم شدند و همه مردم ایران اصراردارند که قوه قضائیه با این فرد مجرم برخورد کنند تا عبرت سایرین شود
شنبه 9 شهريور 1392 - 17:08
fafa316 - تهران - ایران
این احمدی نژاد عجب جونوریه- دست همه رو بسته
شنبه 9 شهريور 1392 - 18:44
داماهی - بندرعباس - ایران
حقش ازنوکری آغا درمدت 8 سال است.
شنبه 9 شهريور 1392 - 20:48
دنياي بي ارزش - مریبوان - ایران
هاهاهانخست وزیر سوئیس فقط 24دلار اضافه در حساب بانکیش پیدا شد فورا استعفاشو تحویل داد حالا ما از این همه پول بی زبون به جای اعتراض چهار دستی تشویق میکنیم...........
شنبه 9 شهريور 1392 - 21:52
samira joon - مشهد - ایران
خب چرا نمیکشینش دادگاه؟؟؟؟؟مرتیکه ی دزد بی....
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 00:57
کبالت3 - کرج - ایران
خوب بحمدالله یعنی شکر خدا که تک خوری نکرده این ریئس جمهور انصافا پاکدسته و به اون وصله ها نمیچسبه اگه برا منم یه همچو حسابی باز میکرد من هم نظرم بهش بیشتر میشد چه کنم که بی وفائی نظری به ما نداری.کبلائی.
یکشنبه 10 شهريور 1392 - 04:47
Ghooloo - آبادان - ایران
بگم؟ بگم؟ ما دیدیم همه تو این مملکت دارند می خورند، می چاپند گفتیم ما هم بچاپیم! بگم؟ نه بگم؟ ما دیدیم دیگه دوران رئیس جمهوری ما به پایان رسیده و ربع بقیه هم نتونستیم از حساب ملت پول برداشت کنیم این است که گفتیم کاری کرده باشیم. البته ما این پول را در راه رفاه مردم مظلوم فلسطین و لبنان برداشت کردیم به دستور خود آقا! لاکن کاری در این مملکت صورت نمیگیرد بدون دستور آقا! ملت کیست آقا سلامت باشند! بگم؟ باز هم بگم؟ نه دیگه نمیگم دوران چاپیدن من به پایان رسید بربد یقه روحانی را بچسبید! کی بود کی بود من نبودم!!!
جمعه 15 شهريور 1392 - 21:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.