محکومیت سنگین دو کشتی‌گیر ایرانی به دلیل دوپینگ

نعمت‌پور ماه پیش با انتشار نامه‌ای خداحافظی‌اش از کشتی را اعلام کرده بودفدراسیون بین المللی کشتی اعلام کرد که دو کشتی‌گیر ایرانی به دلیل دوپینگ به محرومیت‌های بلند مدت محکوم شده‌اند.
 
به این ترتیب، طالب نعمت‌پور٬ کشتی‌گیر وزن ۸۴ کیلوگرم ایران و قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳ به علت استفاده از ماده اپی ترنبولون در جام جهانی ۲۰۱۴ برای همیشه از حضور در کشتی محروم شد.
 
این در حالی است که نعمت‌پور ماه پیش با انتشار نامه‌ای خداحافظی‌اش از کشتی را اعلام کرده بود.
او سال گذشته نیز به علت دوپینگ به دو سال محرومیت محکوم شده بود.
 
محمدحسین محمدیان، عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران و دارنده مدال برنز ۲۰۱۴ جهان هم به دلیل استفاده از یکی از مشتقات متاسترون به چهار سال محرومیت از حضور در مسابقات کشتی محکوم شده است.
نمونه‌گیری از او در خارج از رقابت‌ها صورت گرفته بود.
 
علیرضا رضایی، سخنگوی فدراسیون کشتی ضمن تائید این محرومیت‌ها به خبرگزاری مهر گفت: "محمدحسین محمدیان زمانی که به عنوان نفر ذخیره برای رقابتهای جهانی انتخاب شد از اردو خارج شده و پس از آن برای ادامه درمان شکستگی استخوان مچ پای خود که حدود هشت ماه پیش اتفاق افتاده به پزشک مربوطه در شهرستان مراجعه کرد."
 
"متاسفانه پزشک مذکور بدون آگاهی، اقدام به تجویز دارویی جهت ترمیم بافت استخوانی محمدیان می کند که گویا حاوی مواد ممنوعه دوپینگ بوده است. محمدیان نیز که خارج از اردو بوده و بدون مشورت پزشکان تیم ملی از روی ناآگاهی این دارو را مصرف می کند و چون گمان نمی کرده مسئله ای بوجود آید به کمیته پزشکی فدراسیون نیز اطلاع نمی دهد."
 
به گفته آقای رضایی٬ محمدیان تست دوپینگ می‌دهد و چون هیچ اطلاعی از ممنوعیت داروی مورد استفاده خود نداشته، در فرم خود استفاده از دارو مذکور را جهت ترمیم شکستگی استخوان قید نمی کند و همین باعث محرومیت او می‌شود.
 
محمدیان از امیدهای ایران در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک ریو دو ژانیرو به شمار می‌رفت.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.