نتایج یک پژوهش تازه: ۳۷ درصد زنان ارگاسم در خواب را تجربه کرده‌اند

تقاطع: بسیاری از مردم، فانتزی‌های جنسی‌شان را در خواب می‌بینند و درصد زیادی از آن‌ها نیز در اثر آن، به اوج لذت جنسی می‌رسند. در این میان، هرچند باور عمومی بر این است که تنها مردان با پدیده‌ی «رویاهای خیس» روبه‌رو هستند، اما مطالعه‌ای تازه نشان می‌دهد که زنان نیز در هنگام خواب، این پدیده را تجربه می‌کنند.
 
موسسه‌ی امریکایی “کینسی” که در زمینه‌ی سکس، جنسیت و تولیدمثل تحقیق می‌کند، در پژوهش تازه‌ی خود دریافته که ۳۷ درصد زنان زیر ۴۵ سال، “ارگاسم در خواب” را تجربه کرده‌اند.
 
این پژوهش هم‌چنین می‌گوید که زنان به طور معمول، صرف‌نظر از این‌که مجرد یا متاهل باشند، از سن بلوغ تا سال‌های دهه‌ی پنجاه زندگی‌شان، به طور نسبتا مداوم، “ارگاسم شبانه” دارند.
 
یافته‌های “کینسی” در مقام مقایسه نشان می‌دهد که ۸۳ درصد مردان، با یا بدون رویا، دچار انزال شبانه می‌شوند. در این میان، میزان “رویاهای خیس” در سال‌های پایانی نوجوانی بیشتر است و در سال‌های دهه‌ی ۳۰، تکرار آن کمتر می‌شود.
 
نتایج این مطالعه که در مصاحبه با ۱۱ هزار نفر به دست آمده هم‌چنین حاکی از آن است که ۷۰ درصد زنان در طول زندگی‌شان، خواب‌های آشکارا جنسی دیده‌اند که این عدد برای مردان ۱۰۰ درصد بوده است.
در این میان ۵ درصد زنان گفته‌اند که اولین ارگاسم‌شان را در خواب تجربه‌ کرده‌اند در حالی که ۱۳ درصد مردان اولین بار در خواب به انزال رسیده‌اند.
 
دکتر “دبی هربنیک”، استادیار دانشگاه ایندیانا و پژوهشگر موسسه “کینسی” به وب‌سایت “برادلی” می‌گوید که طبیعت ارگاسم زنان یک موضوع “روان‌شناسانه” است و از این رو ارگاسم ذر خواب، چیزی نیست که به آسانی با خودارضایی اتفاق بیفتد.
 
دکتر هربنیک با بیان این‌که نیمی از زنان مصاحبه‌شده، در زندگی زناشویی‌شان به طور منظم ارگاسم را تجربه می‌کنند، اضافه می‌کند که اما یک‌دهم زنان گفته‌اند که تا کنون به اوج لذت جنسی نرسیده‌اند.
 
او برخی از عواملی که موجب می‌شود زنان در سکس به ارگاسم نرسند، این‌گونه برمی‌شمرد: شریک جنسی خودخواه و بی‌توجه، کمبود اطلاعات، و نگرانی‌هایی که زنان درباره‌ی تصویر بدن‌شان دارند.
وی در عین حال خاطرنشان می‌کند که زنان با افزایش سن، اعتمادبه‌نفس، و امنیت‌خاطرشان، تمایل به بهبود این وضعیت پیدا می‌کنند.
دکتر هربنیک در پایان می‌گوید: «اگر زنان به طور منظم با شریک جنسی سکس داشته باشند که به آن‌ها اهمیت می‌دهد، آسان‌تر به ارگاسم می‌رسند.»
+19
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران
  ....بابا اینهم را بگید مردم بدبخت ایران 95 درصد فکر قسط و کرایه خونه ازدواج با هزاران بدبختی نبود امکانات و کار و . هستند شبها فقط کابوس می بینند البته اونهایی هم که توپ اختلاس می کنند جزء باند بخور بخور فامیل و اشنا اهل بیت هستند اونها یعنی 5 درصد هر شب یه چیزیوشون میشه ولی بقیه بیچاره ها چی
  10
  14
  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  در رابطه با این مطلب شما نخواهید دید یک زن در این سایت و در این باره اظهار نظر کند. ولی باظهارات شما نمره خواهند داد این از رفتار های اجتماعی زنان ایران است
  2
  1
  ‌سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.