محدودیت‌های جدید برای تحصیل دانشجویان ایرانی در آمریکا

نفت، گاز طبیعی،انرژی‌ هسته‌ای، دانش و مهندسی هسته‌ای رشته‌هایی که دانشجویان ایرانی نمی‌توانند برای تحصیل در آنها ویزا دریافت کنند

سفارت مجازی آمریکا اعلام کرده که دولت آمریکا پذیرش دانشجو از ایران را در برخی رشته‌ها مانند نفت و گاز و انرژی هسته‌ای محدود کرده است.

سایت سفارت مجازی آمریکا با انتشار خبری اعلام کرد :"طبق بند ۵٠١ 'مصوبه کاهش تهدید ایران و حقوق بشر سوریه' مورخ ١٠ اوت ٢٠١٢، درخواست صدور روادید برای شهروندان ایران که مایل به ثبت نام درنهادهای آموزش عالی [آمریکا] با هدف اشتغال در ایران در بخش‌های نفت، گاز طبیعی،انرژی‌ هسته‌ای، دانش و مهندسی هسته‌ای هستند مورد پذیرش واقع نمی‌شود."

همچنین براساس این گزارش، درخواست ویزای ایرانیانی که برای تحصیل در رشته مدیریت و کامپیوتر تقاضا داده‌اند، اما قصد دارند که از مهارت خود در بخش نفت، گاز طبیعی یا انرژی هسته‌ای استفاده کنند نیز مورد قبول قرار نمی‌گیرد.

تحریم‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه ایران،در طول سالهای اخیر سخت‌تر شده است. هدف از وضع این تحریم‌ها، وادار کردن دولت ایران به اجرای قطع‌نامه‌های مصوب شورای امنیت علیه برنامه های هسته‌ای این کشور است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، ضمن وضع برخی تحریم‌های بین‌المللی، از ایران خواسته است بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای خود به خصوص غنی‌سازی اورانیوم را تا جلب اطمینان جامعه بین‌المللی از صلح‌آمیز بودن آنها، متوقف کند.

مقامات ایران این درخواست را رد کرده و بر ادامه برنامه‌های اتمی خود تاکید داشته‌اند.

+41
رأی دهید
-12

dkdk - اسلیس - دانمارک
در این باره تنها چیزی که میتوان گفت اینه که آمریکا خیلی‌ بیشرف و اشغال هستی‌.
‌سه شنبه 22 مرداد 1392 - 17:52
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
dkdk - اسلیس - دانمارک. چرا بیشرف و اشغال مگه اون احمقى نژاد نمیخواست مدیریت جهانى بکنه؟ مگه از اول أن قلاب مرگ بر امریکا و امریکا هیچ غلطى نمیتواند بکند نبود؟ خوب چرا حالا که اون میمون احمقى نژاد میخواد دانشگاه بین المللى تآسیس کنه این رشته ها رو هم جزو رشته هاى تحصیلى اون دانشگاه بذاره که دیگه احتیاج به اونها نداشته باشه
‌چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 02:55
sara-irani - ایران - ایران
چه ترسووووو نترس عمو ِ ِ ِ قول میدن چیزایی که یاد میگیرن تو ایران پیاده نکنن
‌چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 09:46
Freeman-Freedom - لندن - انگلیس
اینها هم همه چیز رو به اتم میچسبانند، خداییش یه روز اعلام میکنند که دیگه در رشته حسابداری یا پرورش دام هم نمی‌شه در آمریکا تحصیل کرد چون ممکنه که مشکل ساز بشه :(
‌چهارشنبه 23 مرداد 1392 - 21:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.