قاضی آمریکایی به تغییر نام مسیحا برای یک کودک حکم داد

یک قاضی دادگاه آمریکا حکم داده است که نام یک کودک از مسیحا به مارتین تغییر داده شود، او استدلال کرده که تنها مسیحای واقعی عیسی مسیح پیامبر مسیحیان است .

والدین یک نوزاد هفت ماهه موسوم به مسیحا دوشاون مارتین به یک دادگاه در تنسی رفته بودند تا در نام خانوادگی او تغییری به وجود آورند اما لو آن بالیو قاضی دادگاه حمایت از کودکان دستور داد که اسم کوچک این کودک هم تغییر پیدا کند .

بنا به گزارش مدیریت امنیت اجتماعی آمریکا سال گذشته در این کشور نام مسیحا به روی هفتصد کودک گذاشته شده است.

در مسیحیت مسیحا نام عیسی مسیح است و دریهودیت مسیحا نام منجی موعود یهودیان است.

مسیحا در لغت به معنای نجات دهنده و رهایی بخش است.

قاضی دادگاه تنسی گفت که نام مسیحا بعدها این نوزاد را در محیطی که دارای اکثریت مسیحی است با مشکل روبرو خواهد کرد و افزود "ممکن است او در آینده با واکنش نامطلوب از سوی بسیاری از مردم روبرو شود در حالی که اختیاری در انتخاب نام خود نداشته است."

خانم قاضی سپس دستور داد که نام این نوزاد به مارتین دشان مک کالو که ترکیبی از نام خانوادگی مادر و پدر اوست، تغییر داده شود.

قاضی لوآن بالیو افزود "مسیحا لقبی است که تنها برازنده یک نفر است و او عیسی مسیح پیامبر مسیحیان است."

مادر این نوزاد گفته است که خواستار تجدید نظر در این حکم خواهد شد و افزود که تصور نمی‌کرد یک قاضی به دلایل مذهبی حکم تغییر نام کودک او را صادر کند و افزود که انتخاب این نام به دلیل مذهبی نبوده بلکه چون با نام فرزندان دیگرش میسون و میکاه جور در می‌آمده، این نام را انتخاب کرده است.

+22
رأی دهید
-8

compatriot - تورنتو - کانادا
خانم قاضی بسیار غلط بیجا کرد مگه جمهوری اسلامیه توی امریکا؟! مردم آزادند اسم بچشون را هر چه که دلشون می‌خواهند بگذرند. این قاضی را باید فرستاد تو جمهوری اسلامی تا بشدت مجازات شود تا سر خود نظر خودش را بر دیگران تحمیل نکند. باید اسم بچه‌هاش را قانون بر خلاف میلش به دیگر اسامی تغییر دهد، اسامی‌ایی چون روح الله و علی‌ اکبر, عوض، خدیجه، سکینه، کوکب تا ادب شود!
‌سه شنبه 22 مرداد 1392 - 03:28
hamidla - هامبورگ - المان
عیسی مسیح! یعنی‌ واقعا هنوز گوس.. پیدامی شوند که به این اراجیف اعتقاد داشته باشند؟خجالت آواره!
‌سه شنبه 22 مرداد 1392 - 08:49
نظر شما چیست؟