محکومیت یک نوکیش مسیحی به ۱۰ سال زندان

مصطفی بردبار، از نوکیشان مسیحی، توسط قاضی پیرعباس، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی، به ده سال حبس تعزیری محکوم شده است.
 
به  گزارش سایت محبت نیوز که اخبار مربوط به مسیحیان را پوشش می دهد، این حکم روز نهم مرداد به وکیل آقای بردبار ابلاغ شده است.
 
منصور برجی، سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام»، به رادیو فردا می‌گوید که اتهام آقای بردبار، عضویت در تشکل ضد امنیتی و اجتماع و تبانی با هدف ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور بوده که در هر کدام آنها به پنج سال زندان محکوم شده است.
 
مصطفی بردبار، ۲۷ ساله، در سال‌های اخیر به مسیحیت گرویده است. او هفتم دی‌ماه ۱۳۹۱ همراه با حدود ۵۰ مسیحی دیگر و در حالی‌که مراسم کریسمس را در خانه‌ای شخصی جشن گرفته بودند، با هجوم نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
 
آقای بردبار در سال ۱۳۸۸ نیز به اتهام گرویدن به مسیحیت و حضور در کلیسای خانگی در شهر رشت، توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.
 
در آن هنگام او از سوی بازپرسی شعبه یک به «ارتداد» متهم شد اما پس از طی مراحل دادگاهی به قید وثیقه آزاد شد هرچند این محکومیت نیز به عنوان سابقه کیفری در پرونده آقای بردبار درج شده است.
 
آقای برجی می‌گوید اتهام‌هایی مانند عضویت در تشکل ضد امنیتی و اقدام علیه امنیت ملی، «عذری شبه قانونی برای ممانعت از فعالیت عادی مسیحیان» است.
 
به گفته آقای برجی، «کارهایی مانند غسل تعمید یا شرکت در کلیساهای خانگی نه تنها غیر قانونی نیستند بلکه حکومت باید بر مبنای قانون اساسی خود و قوانین عادی کشور در تضمین آزادی اقلیت‌های دینی و مذهبی کوشا باشد.»
 
 سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام» ابراز امیدواری می‌کند تا با تغییراتی که در فضای سیاسی ایران اتفاق می‌افتد، برخوردهای امنیتی با مسیحیان و کلیساهای آنها متوقف شود.
 
در سال‌های اخیر تعداد زیادی از افرادی که از اسلام به مسیحیت تغییر دین داده‌اند، دستگیر و به حبس های طولانی محکوم شده‌اند.
 
همچنین در مواردی کلیساهای مسیحیان تعطیل شده و از فعالیت‌های دینی آنها جلوگیری به عمل آمده است.

+30
رأی دهید
-24

paksan - آمریکا - آمریکا
بابا خوب نمی خواد مسلمان باشه،این چه دنیایه اینا فک می کنند به زور میشه کسی رو به دینی مجبور کرد،آخه اینا فک می کنند دین هم مثل ارث باباشون که از پدر به فرزند می رسه و آدم حق نداره انتخاب کنه! بابا دین و اعتقاد به خدا یا نداشتن که دیگه جزوی از اختیار انسان هستش آخه شما چطور واسه یک فرد بت پرست می گید که اگر پدرت یه کاری می کرده تو مجبور نیستی و حق انتخاب داری!من شخصاً می خوام زرتشتی بشم چون واقعاً از اسلام خامنه ای و فساد اسلام در حکومت و تناقضات وحشتناک این دین در حرف و عملش به سطوح آمدم و فقط یه چیزدر اسلام درسته آنهم خداست که در همه ادیان هست پس فرقی نمی کنه کدومش رو بپذیری همشون به یک مقصد می ره ولی با یکی احساس خوب و خوشحالی می کنی و با یکی دیگه احساس بردگی،پاچه خوارهای خدا.جوانها بشدت در فکر تغییر دین افتادن:دروغ نگفتن.دزدی نکردن.کردار نیک .پندارنیک.حق کسی رو نخوردن.احترام به همه گذاشتن.اعتقادبه خدای واحد.دوست داشتن همه.این چیزا که نیازی به 12تا امام و هزاران آیت الله و غیره نداره
‌سه شنبه 15 مرداد 1392 - 21:54
Satrin - ایران - تهران
اینه ایران امروز ما : نوکیش شدن! تازه به دوران رسیده شدن! تور قسطی آنتالیا و تایلند و مالیزیون غیره! جراحی پلاستیک دماغ و لب و گونه قسطی! پناهنده شدن فقط چون کلاس داره برگردی و فأمیلت بگن فلانی از خارج اومده!! واقعا متأسفم، درد چیز دیگه س و مردم دنبال چه درمان هایی میرن! إسلام با مسیحیت چه فرقی داره آقای نوکیش شده که حتما مرحله بعد نقشه ت هم درخواست پناهندگی از یه کشور دیگه بود برای گرفتن أقامت!؟
‌چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 00:44
Avokado - تهران - ایران
این هم مد شده و نشونه. برتری و فهم بیشتر و کلاس و تمدنه!.
‌چهارشنبه 16 مرداد 1392 - 06:23
classic - تهران - ایران
یعنی آدمیان حق انتخاب دین خود را هم ندارند در این نقطه از زمین ؟! حالا یک سوال مطرح میشه. اون چه مذهب و دینی میشه که طرف باید به زور بهش تن بده ؟! آیا این یک تناقض و پارادوکس نیست ؟! چون دین از باور انسان میاد و تو میتونی یک آدم رو شکنجه بدی و او را بکشی. اما آیا به واقع میتوانی باور درونی او را تغییر دهی ؟! چرا هیچ کس به سوالات من جواب نمیده ؟! آیا این همه مدعیان که ادعای فضل میکنند به اینجا که میرسه جز سکوت پاسخی ندارند ؟! یعنی یک سوال هم نکنیم ! نوبره والا
‌پنجشنبه 17 مرداد 1392 - 10:52
نظر شما چیست؟