مردی چینی بعد از ۷۰ ساعت از زیر آوار نجات داده شد

گروه‌های امداد و نجات در شنژن
یک مرد ۱۹ ساله چینی که نزدیک به ۷۰ ساعت در زیر آوارهای حاصل از زمین‌لغزش بود نجات داده شد. یک مرد دیگر نیز نجات یافت اما اندکی بعد بر اثر شدت جراحات جان داد.
 
۷۰ ساعت بعد از رانش سهمگین زمین در شهر شنژن چین دو مرد از زیر آوارها نجات داده شدند.
نیروهای امداد و نجات می‌گویند، در این عملیات که روز چهارشنبه (۲۳ دسامبر/ ۲ دی) انجام شد دو مرد که یکی از آن‌ها ۱۹ ساله است نجات داده شدند.
 
مرد ۱۹ ساله به بیمارستان منتقل شد اما دیگری اندکی بعد بر اثر شدت جراحات وارده جان سپرد.
رانش زمین
یکشنبه (۲۰ دسامبر) در پی بارش شدید باران در منطقه صنعتی شهر شنژن بیش از ۳۰ ساختمان، از جمله دو مجتمع مسکونی کارگران ویران شد.
 
مقام‌ها می‌گویند، اکثر ساکنان و کارگران به موقع به مکان‌های امن انتقال داده شدند.
سه‌شنبه (۲۲ دسامبر) اولین جسد بیرون کشیده شد. یک روز بعد هم دومین جسد را بیرون کشیدند. ۷۶ نفر هنوز مفقود به حساب می‌آیند.
 
با وجود سانسور حاکم بر رسانه‌های چین انتقاد از مسئولان بالا گرفته است. گفته می‌شود که مسئولان با وجود آن که از مدت‌ها پیش با مشکلات آشنا بودند کاری برای ایمن‌سازی این منطقه انجام ندادند.
 
به نوشته یک روزنامه وابسته به یکی از وزارت‌خانه‌های چین، گل و لای از پشته‌ای متشکل از پسماندهای صنعتی و خاک منشأ گرفت که هم بی حساب و کتاب بنا شده بود هم ارتفاع آن بیش از حد بود و به حدود صد متر می‌رسید.
 
"گلوبال تایمز" می‌نویسد، مسئولان ۱۰ ژوئیه از گردانندگان پروژه مورد نظر انتقاد کردند و گفتند، نحوه برپایی این پشته با قوانین مطابقت ندارد. آنها در ماه سپتامبر یادآور شدند که مهلت جواز پروژه به سر رسیده و دیگر نباید پسماندی به این پشته اضافه شود. اما پیامدهای عدم توجه به این هشدارها روشن نشد.
 
شنژن پیش‌تر بندر کوچک ماهیگیری بود. اما دنگ ژیائوپینگ، اصلاح‌طلب و سیاستمدار چینی در سال ۱۹۸۰ این شهر هم‌مرز با هنگ کنگ را به منطقه‌ ویژه اقتصادی تبدیل کرد. اگر چه که شنژن در طول سی سال به کلان‌شهری اقتصادی با بیش از ۱۰ میلیون سکنه تبدیل شده اما توسعه در این شهر به نحو گسترده‌ای افسارگسیخته است.
+17
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.