لوکزامبورگ در استخراج مواد معدنی از سیارک‌‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند

لوکزامبورگ در برنامه‌های اکتشاف و استخراج معدنی در فضا سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
روز چهارشنبه، ۱۴ بهمن (۳ فوریه)، دولت لوکزامبورگ اعلام کرد که تصمیم گرفته است از تحقیقات علمی و فنی با هدف استخراج و حمل مواد معدنی در فضا حمایت کند و به همین منظور، بررسی‌های لازم برای تدوین چارچوب حقوقی مالکیت مواد معدنی استخراج شده در فضا از جمله از سیارک ها را آغاز کرده است.
لوکزامبورگ همچنین در نظر دارد در طرح‌های تحقیقاتی و همچنین شرکت‌های فعال در این زمینه سرمایه‌گذاری کند.
 
معاون نخست وزیر لوکزامبوگ گفته است که هدف این کشور برداشت مواد معدنی از "سنگ‌های سرگردان فاقد حیات" در فضاست زیرا این فعالیت به محیط طبیعی آسیب نمی‌رساند.
 
به گفته او، دولت لوکزامبورگ از فعالیت‌های بلند مدت مرتبط با این هدف، از جمله نوآوری در فعالیت‌های فضایی و ماهواره‌ای حمایت مالی به عمل خواهد آورد.
 
سیارک‌ها از جمله مهمترین منابع احتمالی برداشت مواد معدنی محسوب می‌شوند. این اجسام فضایی از سنگ و مواد فلزی مانند آهن، نیکل و کبالت و مقادیر اندکی فلزات قیمتی مانند طلا، پلاتین و رودیم تشکیل شده‌اند.
 
البته عملیات اکتشاف و استخراج معادن از سیارک‌ها در آینده نزدیک عملی نخواهد و لوکزامبورگ انتظار ندارد به زودی از منافع اقتصادی سرمایه‌گذاری خود برخوردار شود. هدف این کشور تسریع تحقیقات علمی و فنی در این زمینه و همچنین مشخص کردن ماهیت مالکیت حقوقی موادی است که از فضا به دست خواهد آمد.
لوکزامبوگ از نظر درآمد سرانه، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و سابقه‌ای طولانی در سرمایه‌گذاری در صنایع فضایی دارد.
 
با توجه به هزینه سنگین هرنوع فعالیت فضایی، لوکزامبورگ در موقعیت مناسبی برای ورود به این فعالیت‌ها قرار دارد.
+5
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.