مانع پیشرفت شما کیست؟

وقتى کارمندان به اداره رسیدند ، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود:

دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت 10 در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم!

در ابتدا ، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند اما پس از مدتى، کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده چه کسی بوده است!!؟
این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را...

ساعت10 به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد مى‌شد هیجان هم بالا مى‌رفت. همه پیش خود فکر مى‌کردند: این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!

کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌کردند ناگهان خشکشان مى‌زد و زبانشان بند مى‌آمد.

آینه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر به درون تابوت نگاه مى‌کرد، تصویر خود را مى‌دید. نوشته‌اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:

تنها یک نفر وجود دارد که مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید زندگى‌تان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید بر روى شادى‌ها، تصورات و موفقیت‌هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید به خودتان کمک کنید.

زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین‌تان، شریک زندگى‌تان یا محل کارتان تغییر مى‌کند، دستخوش تغییر نمى‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید، باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى‌باشید.

مهم‌ترین رابطه‌اى که در زندگى مى‌توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.

خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیرممکن‌ها و چیزهاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت‌هاى زندگى خودتان را بسازید.

دنیا مثل آینه است. انعکاس افکارى که فرد قویا به آن‌ها اعتقاد دارد را به او باز مى‌گرداند. تفاوت‌ها در روش نگاه کردن به زندگى است.

+67
رأی دهید
-5

Rezanl - امستردام - هلند
این سبک حرفا پنداموزه ولی‌ باید بگم که هیچوقت واقعیت نداره !.
‌چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 14:01
gerard - تهران - ایران
آینه ها را نشکنیم ، از درون متحول شویم.
‌چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 15:43
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
مطلب بسیار زیبا وجالبی بود . و اتفاقا وقتی در مقیاس بزرگتر بهش نگاه کنیم ما نمیتونیم فقط علی چلاغ و سران این نظام رو مقصر و عامل عقب افتادگی ایران بدونیم . یک جورای خودمون هم مقصریم . پس باید با اینا مبارزه کرد و از قدرت پاینشون کشید . اسون ترین راه هم تحریم انتصاباته . پس همه به خودمون و وطن کمک کنیم تا به پیشرفت و دموکراسی و ازادی برسیم
‌چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 20:39
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
Rezanl - امستردام - هلند- اگر هیچ جای این سخنان واقعیت نداره اقلا این یکیش راست است که می گوید :زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین‌تان، شریک زندگى‌تان یا محل کارتان تغییر مى‌کند، دستخوش تغییر نمى‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید. شرایط بیرونی تاثیر دارد ولی تعیین کننده در نهایت خود آدمی است. مثلا خمینی را که به حلقوم ما تپاند؟ که سینه سپر کرد و آماده شهادت شد و حتی کشته داد؟ اینها را اقلا انگلیس و آمریکا و ..نکردند. ما کردیم. اینهم عاقبت ما
‌چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 22:17
کبالت - کرج - ایران
شأن نزول این مطلب و ایندست آیات مربوط به کشور ما نمیشه اینجا کمترین اختیار در جهت پیشرفت کاری در ادارات مخصوصا دولتی از آن خود شخصه مگه اینکه ماسک بزنی و خودت رو به شکلی در بیاری که اونا دوست دارن نوکر صفتی تملق و پاچه خواری و زیر آب زنی پا رو کله دیگرون گذاشتن که اسمش تو ایران زرنگیه از اسباب سریع پیشرفته اگه خودت باشی و بخوای با تلاش خودت پیشرفت کنی به هیچ جا حتی سرویس اداره هم نمیرسی.از من گفتن دیگه خود دانی کبلائی
‌چهارشنبه 15 خرداد 1392 - 22:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.