انوشیروان و رعیت پولدار

به انوشیروان نوشتند که یکی از مردم کشورش آن قدر مال دارد که در خزانه پادشاه هم یک دهم آن نیست. انوشیروان در پاسخ نوشت: خدا را سپاس می گویم که رعیت ما از ما غنی تر شده اند و این از عدل و دادگری ماست.

«لطایف الطوایف- مولانا فخرالدین»
 

+178
رأی دهید
-4

farzad145 - شیراز - ایران
به محمود نوشتند که یکی از مردم کشورش آن قدر مال دارد که در خزانه کشور هم یک دهم آن نیست. محمود در پاسخ نوشت: برید بگیرید بیاردیش این مردک رو ببینم این پولا رو از کجا آورده بعدم همه اموالشو ازش بگیرید به نفع دولت مصادره کنید
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 14:00
فارسان - مرکزی - ایران
درود بر ایرانیان و گذشتگان پاک نهاد و راستگوی آن .که با آمدن اسلام دروغ و ریا و چاپلوسی نا مردمردمی بین آنان نهادینه شد!
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 14:25
sting68 - گنبد - ایران
زنده باد هموطن شیرازی عزیزم اقا فرزاد .................. عین عین حقیقت رو شرح دادی
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 14:21
jj122 - تهران - ایران
از عدل و ددگری حاکمان حال حاضر ایران این است که بعضی از انسانها به نان شبشون محتاج هستند و بعضی از مردمش شب رو کنار قبر‌ها توی چادر می‌خوابند و بعضی‌ها هم نم‌دونند با پولشون چه کار کنند و فقط ۱ ماشینشون ۱ میلیارد تومن هست حالا پیدا کنید پرتغال فروش را
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 14:22
ناچار - شیراز - ایران
farzad145 - شیراز - ایران , همشهری عزیزم و در ادامه, ببرید کهریزک عروسش کنید زن یا مرد فرقی نمیکنه .
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 18:03
ناچار - شیراز - ایران
farzad145 - شیراز - ایران , همشهری عزیزم و در ادامه, ببرید کهریزک عروسش کنید زن یا مرد فرقی نمیکنه .
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 18:03
راهجو - فریدونکنار - ایران
کاش ما نیز یک گاندی داشتیم،یا بهتره بگم کاش میتوانستیم هرکداممان یک گاندی باشیم و یا بهتر است کاش رو حذف کنم: من میخواهم یک گاندی باشم وحتی بالاتر از آن!!!!
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 19:11
a.ahooraei - کلن - آلمان
اتفاقاً اگر تاریخ را بررسی کنید ، انوشیروان را مؤبدان به عادل بودن مشهور کردند چرا که با مانیست ها بشدت برخورد کرد و همه را قتل عام کرد و مؤبدان زرتشتی را دگربار صاحب منزلت و قدرت کرد . این خسروپرویز بود که برای مردم بود و مؤبدان را از قدرت دست کوتاه کرد و در آخرهم با تحریک مؤبدان بدست پسرش شیرویه بقتل رسید و این آغاز ضعف امپراتوری شد و از آن پس دیگر نه تنها قدرت نگرفت بلکن آنقدر ضعیف شد که اعراب تازی خیلی راحت توانستند از اوضاع نابسامان دولت استفاده کرده و پیروز شوند.
دوشنبه 2 ارديبهشت 1392 - 19:27
alllah - تهران - ایران
به خامنه‌ای گفتنند چه نشسته ا‌ی‌ که یکی‌ از مسلمانان شما از شما سروتمندترشده است. گفت آورین بر این مجتبی پدر سوخته.
‌سه شنبه 3 ارديبهشت 1392 - 02:13
فریدون شیرازی - شیراز - ایران
a.ahooraei - کلن - آلمان/دوست عزیز .کامنت شما ایرادهایی دارد.1/منبع یررسی تاریخی شما ذکر نشده است.2/در سال 2013 یک اخوند پیزاری بنام خامنه ای هر کس را بخواهد میکشدو بی خیال دنیا در باره او چه فکری میکند بعد شما دوست عزیز میگویید انوشیروان در 1500 سال قبل که هیچ قانونی جز اراده حاکمان نمیبوده نیازمند تبلیغ نادرست موبدان برای اثبات دادگری اش بوده؟؟3/در زمان انوشیروان مزدکیان سرکوب شدند و نه مانویان!!(برای انسان فرهیخته ای چون شما لزومی ندارد از افکار اشتراکی مزدکیان یعنی اشتراک همسر و مزرعه وسرمایه بگویم و ایدئولوگ معروف ان سلمان فارسی را معرفی نمایم ولی ایا در قرن 21 کسی حاضر است همسرش یا سرمایه اش را به استفاده عموم گذارد!!)مانویان در دوران شاپور اول حمایت شدندودردوره بهرام دوم تعقیت ودر جنگها کشته شدند در همین زمان هم مانی بقتل رسید(276م) وانوشیروان 226سال بعد متولد شد.
‌چهارشنبه 4 ارديبهشت 1392 - 16:04
فریدون شیرازی - شیراز - ایران
a.ahooraei - کلن - آلمان 4/جنگهای خسرو پرویز بسیار معروف است و مسبب ضعف ارتش ایران ان میباشد.قتل او به سبب جنگهای بیهوده تابودی ارتش و سرداران بسیار توانای ان وعیش و زنبارگی او بود.در زمان انوشیروان جنگ با روم محدود بود و انوشیروان با مسئله مسیحیت برخورد سیاسی داشته بطوریکه مسیحی های نسطوری را پناه داده و باجاسوسان و مسیحیان مرتبط با رم برخورد جدی میکرد.اگر یک توده ای یا کمونیست یک حزب اللهی یا یک بیگانه دادگری انوشیروان را به چاله میکشید قابل قبول ولی شما!!??.Ich bin enteucht (منابع من شاهنامه فردوسی/ایران قبل از اسلام نویسنده)زرینکوب/و بالاخره دشمنی اسلامیون و کمونیستها با انوشیروان دادگر که نشان از بزرگواری و دادگری این پادشاه بزرگ بوده است
‌چهارشنبه 4 ارديبهشت 1392 - 16:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.