۲۰ حرفه ای که کشورهای مهاجرپذیر به دنبال آنها هستند - 6 مهندس راه و ساختمان و مشاغل مرتبط

بیست شغل که کشورهای مهاجرپذیر به دنبال آنها هستند

در سرتاسر جهان مشاغلی هست که نیاز زیادی به آن وجود دارد. بیشترین تقاضا برای چه حرفه هایی و در چه کشورهایی وجود دارد؟

۲۰ حرفه ای که کشورهای مهاجرپذیر به دنبال آنها هستند
در سرتاسر جهان مشاغلی هست که نیاز زیادی به آن وجود دارد. بیشترین تقاضا برای چه حرفه هایی و در چه کشورهایی وجود دارد؟ در راهنمای زیر اطلاعاتی در این زمینه وجود دارد. ببینید چه کشورهایی در آن زمینه کمبود دارند و به دنبال مهاجر متخصص در آن حرفه می گردند.

مهندسی خاک از مشاغل محبوب در حوزه مهندس راه و ساختمان است. دستکم در ۸ کشور از ۱۷ کشور برای این مشاغل تقاضا وجود دارد.


استرالیا

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به استرالیا: استرالیا یکی از اولین کشورهایی است که نظام امتیاز دهی برای جذب مهاجران صاحب تخصص ارائه کرده است. بتازگی دولت استرالیا برای انتخاب و پذیرش مهاجر سیاست گزینشی تری را در پیش گرفته تا بهتر جوابگوی نیازهای مناطق مختلف کشور، غیر از شهرهای اصلی باشد. به علاوه این کشور تنوع ویزاها را به نصف کاهش داده و در نظام امتیازدهی تجدیدنظر کرده است تا مهاجرانی متخصص تر، ماهرتر، با تجربه تر و مسلط تر به زبان انگلیسی بپذیرد.

متوسط درآمد در کشور
۴۴۹۸۳ دلار

اتریش

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به اتریش : از سال ۲۰۰۴ و با اجرای کامل سیاست تردد آزادانه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، تعداد مهاجران به اتریش افزایش نسبتا قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. به گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه میزان اشتغال در بین مهاجران بیشتر از مردم بومی بوده است. اتریش از سال ۲۰۱۲ درامتیازدهی برای پذیرش مهاجران بسیار متخصص تجدیدنظر کرده است: کارت RWR (قرمز-سفید-قرمز) اجازه کارواقامت برای کسانی است که یک کارفرمای خاص متقاضی تخصص آنهاست و کارت RWR ممتاز که اجازه اقامت و کار بدون محدودیت است.

متوسط درآمد در کشور
۴۳۵۵۵ دلار

 

بلژیک

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به بلژیک :بلژیک از سال ۲۰۰۰ با ارائه یکی از آزادترین سیاستها در بین کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، اعطای حق شهروندی را به میزان چشمگیری ساده کرده است. هر منطقه از کشور لیست مشاغل مورد نیازش را تهیه کرده که روی هم نیازهای کل کشور را مشخص می کند. برای افراد واجد شرایط، انعطاف بیشتری در اعطای اجازه کار و اقامت وجود دارد.در حال حاضر مهاجرانی که تخصص های عالی دارند بیشتر استخدام می شوند و مهاجران کم تخصص بیشتر شهروندان اروپایی هستند که نیاز به مجوز ندارند.

متوسط درآمد در کشور
۴۴۳۶۴ دلار

 

برزیل

به دلیل رونق ساخت ساز برای رویدادهای ورزشی پیش رو، تعداد مهندس خاک و دیگر شاخه های مهندسی راه و ساختمان که ازخارج وارد کشور شده اند افزایش یافته است.

مهاجرت به برزیل :سیاست برزیل برای مهاجران کار بر اساس نیاز شرکتها شکل گرفته است. این شرکتها به مجوز وزارت کار برای استخدام متخصصان خارجی نیاز دارند. کسانی که فوق لیسانس یا دکترا دارند فقط باید صحت مدارک خود را اثبات کنند. صنایع برزیل در دوران رشد اقتصادی اخیر دچار کمبود متخصص بخصوص در بخشهای مهندسی و آی تی شده است. بخشهایی از دولت گفتگو را درباره اتخاذ سیاستهایی خاص، مثلا تهیه لیست مشاغل مورد نیاز، آغاز کرده اند تا مهاجرت افراد متخصص تسهیل شود.

متوسط درآمد در کشور
۹۳۳۶ دلار

جمهوری چک

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به جمهوری چک : مهاجرت به جمهوری چک از سال ۲۰۰۸ بطور مرتب کم شده است. برنامه پذیرش مهاجران متخصص که سال ۲۰۰۳ شروع شد، در سال ۲۰۱۰ متوقف شد اما برای دسترسی بازار کار این کشور به متخصصان غیر اروپایی، کارت سبز و کارت آبی اروپایی در نظر گرفته شده است. این کار دسترسی مقاضیان واجد شرایط خارجی را به مشاغلی که جمهوری چک به آنها نیاز دارد آسان می کند. این مشاغل بیشتر آنهایی هستند که کسی از جمهوری چک یا اتحادیه اروپا متقاضی آنها نیست.

متوسط درآمد در کشور
۱۹۶۳۰ دلار


دانمارک


این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به دانمارک :در سال ۲۰۰۸ دانمارک سیستم موسوم به "لیست مثبت" را به اجرا درآورد تا ورود متخصصان مورد نیاز کشور را آسان کند. کارت سبز که بر اساس یک نظام امتیازدهی داده می شود امکان کاریابی را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم می کند. در سال ۲۰۱۱ دولت جدید دانمارک اصلاحاتی در سیاست مهاجرپذیری خود اعمال کرد. اجازه اقامت دائم منوط به چهار شرط است: حداقل ۵ سال اقامت در دانمارک، سه سال سابقه کار تمام وقت، استطاعت مالی و قبولی در امتحان زبان.

متوسط درآمد در کشور
۴۵۵۶۰ دلار


آلمان

حقوق پایه مهندس راه و ساختمان در آلمان سالانه بین ۴۶۰۰۰ تا ۵۸۰۰۰ دلار است.

مهاجرت به آلمان: آلمان برای حمایت از نیروی کار داخلی از سال ۱۹۷۳ استخدام خارجی ها را ممنوع کرده است. اما کمبود متخصصان سطح بالا در حوزه هایی مثل مهندسی، آی تی، و بهداشت و درمان باعث شده است که این کشور از سال ۲۰۱۲ آئین نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا بگذارد تا دسترسی به متخصصان غیراروپایی مقدورتر شود.کارگران ماهر و واجد شرایط هم می توانند شش ماه در آلمان بمانند و دنبال کار بگردند.

متوسط درآمد در کشور
۴۰۲۲۳ دلار


هنگ کنگ


این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به هنگ کنگ : هنگ کنگ (تحت حاکمیت چین) از سال ۲۰۰۶ برای افراد ماهر نظام امتیازدهی تدوین کرده و به گفته سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سالانه ۲۰ هزار متخصص واجد شرایط به هنگ کنگ مهاجرت می کنند. هنگ کنگ فهرست مشاغل مورد نیاز ندارد اما گزارشهای رسمی کمبود نیروی کار در حوزه های مهندسی، بهداشت و درمان و آی تی را تا سال ۲۰۱۸ پیش بینی می کنند. چین برای جذب متخصصان خارجی برنامه رسمی ندارد. و در حال حاضر به کسانی که متخصص شناخته می شوند اجازه مهاجرت می دهد، با این حال اولویت چین جذب چینی های متخصصی است که در کشورهای دیگر کار می کنند.

متوسط درآمد در کشور
۱۸۵۴۰ دلار


هند

بر اساس گزارشهای رسمی، هند سالانه به بیش از ۶ میلیون نفر(بیشتر تکنیسین) در ساخت و ساز احتیاج دارد.

مهاجرت به هند :هند یکی از بزرگترین صادرکنندگان مهاجر متخصص و دانشجو به کشورهای دیگر بویژه کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است. دولت هند تابحال تمرکز خود را بر جذب متخصصان ورزیده هندی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند گذاشته تا آنها را در برنامه های آموزشی و ارتقاء مهارت مردم بومی به کارگیرد. هند فهرست ملی مشاغل مورد نیاز ندارد اما همیشه متخصص واجد شرایط کم دارد بخصوص در حوزه بهداشت و درمان و ساخت و ساز.

متوسط درآمد در کشور
۳۵۴۰ دلار

 

نیوزیلند

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به نیوزیلند: نیوزیلند یکی از اولین کشورهایی بود که برای جذب مهاجر متخصص، نظام امتیازدهی را به کارگرفت و فهرست مشاغل مورد نیاز تدوین کرد.در سال ۲۰۱۰ قانون جدید مهاجرت به اجرا درآمد و افراد متخصص می تواند پیش از گرفتن ویزای دائم، با ویزای موقت در نیوزیلند کار کنند. نیوزیلند نظام حمایت مالی(اسپانسرشیپ) را تقویت کرده و برای شرکتها پیش شرط بیشتری تعیین کرده است. ورود سرمایه گذاران، کارآفرینان و محققان دانشگاهی هم آسان تر شده است.

متوسط درآمد در کشور
۲۷۳۹۶ دلار

نروژ


این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به نروژ: مهاجرت به نروژ در سال ۲۰۱۰ به حد نصاب تازه ای رسید که علت آن عمدتا تردد آزاد مهاجران از کشورهایی مثل سوئد، لیتوانی و لهستان بود. نروژ برای پذیرش مهاجر سقف ۵۰۰۰ نفر در سال را تعیین کرده که البته هیچوقت شمار مهاجران به این رقم نرسیده. علاوه بر این، دولت نروژ برای جذب کارآفرینان اقداماتی انجام داده است. در سال ۲۰۱۱ شمار مجوزهایی که برای مهاجران متخصص صادر شد به بالاترین حد خود رسید. در حال حاضر ۱۵۰ شغل که نیاز به مهارتهای کم، متوسط و عالی دارند در فهرست مشاغل مورد نیاز نروژ ثبت شده است.

متوسط درآمد در کشور
۴۳۹۹۰ دلار


سنگاپور

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به سنگاپور : با سیاستهای حمایتی که سنگاپور در نظر گرفته این کشور در سالهای اخیر به یکی از جذابترین کشورها برای متخصصان بسیار زبده تبدیل شده است.در فهرست مشاغل مورد نیاز این کشور ۹۳ حرفه ذکر شده و تا ژوئن ۲۰۱۰، حدود ۱۷۴۰۰۰ متخصص زبده پذیرفته شده اند.در سپتامبر ۲۰۱۲ دولت حداقل حقوق را برای مهاجران کاری که می خواستند خانواده هایشان را هم به همراه ببرند افزایش داد تا "فشار" بر زیرساختهای اجتماعی کشور را "کاهش دهد".

متوسط درآمد در کشور
۳۱۳۹۲ دلار


اسلواکی

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به اسلواکی : در پاسخ به نیازهای بازار، دولت اسلواکی در سال۲۰۱۱ سیاست مهاجرپذیری تازه ای را تصویب کرد تا بتواند متخصصان طراز اول خارجی را جذب کند. آنها کارتی شبیه به کارت آبی اروپایی را به کار گرفتند به نام کارت اسلواکی. بعلاوه، برای متخصصان زبده اسلواک که در کشورهای دیگر زندگی می کنند مشوقهای مالی در نظر گرفته شده و به جا افتادن آنها در اسلواکی کمک می شود. اسلواکی فهرست حرفه های مورد نیاز ندارد اما بخشهایی از دولت در این باره تحقیق می کنند.

متوسط درآمد در کشور
۱۹۰۶۸ دلار

آفریقای جنوبی

این حرفه مورد نیاز است . اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به آفریقای جنوبی : آفریقای جنوبی بیشترین میزان مهاجر طراز اول را در قاره آفریقا دارد و سعی می کند ارتباطاتش را با متخصصان این کشور که در خارج زندگی می کنند محکمتر کند. دولت از سال ۲۰۱۲، سیاستی باز را برای پذیرش متخصصان بسیار زبده در پیش گرفته است.هر سال دولت این کشور فهرستی از مشاغل را که به آنها نیاز شدید یا مبرم وجود دارد تهیه می کند تا سهمیه اجازه کار در اختیار مهاجران منتخب قرار بگیرد، این افراد باید نشان دهند حداقل ۵ سال سابقه کار دارند.

متوسط درآمد در کشور

۲۲۰۵۶ دلار


سوئد

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به سوئد : سوئد بعنوان یکی از بازترین کشورهای اروپا در پذیرش مهاجر شناخته می شود. از سال ۲۰۰۸، پذیرش مهاجر از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا آسانتر شده است. سوئد فهرستی از مشاغل مورد نیاز دارد که در آن ۸۰ حرفه ثبت شده که نیازمند مهارت کم، متوسط یا عالی هستند. مهاجران به پیشنهاد کار مکتوب از طرف یک کارفرمای سوئدی نیاز دارند. به اعضای خانواده هم اجازه کار و اقامت داده می شود.

متوسط درآمد در کشور
۳۷۷۳۴ دلار

سوییس

این حرفه مورد نیاز است. اطلاعات بیشتری در دست نیست.

مهاجرت به سوییس : سوییس یکی از بزرگترین جمعیتهای مهاجر را در اروپا دارد که اکثر آنها متخصصان زبده هستند. در دوره رکورد اقتصادی، بیکاری دربین سوییسی ها بیشتر از مهاجران افزایش پیدا کرد. از آنجا که مقررات برای مهاجرانی که از خارج اتحادیه یا منطقه اقتصادی اروپا می آیند بسیار سخت تر است، بیشتر متخصصانی که به سوییس مهاجرت می کنند از اتحادیه اروپا هستند. آنها که از خارج اتحادیه متقاضی کار هستند باید از کارفرمای سوییسی پیشنهاد کار داشته باشند و کارفرما هم باید ثابت کند برای استخدام یک سوییسی یا یک شهروند اتحادیه اروپا "تلاش جدی" کرده اما موفق نشده است.

متوسط درآمد در کشور
۵۰۲۴۲ دلار


بریتانیا

حقوق مهندس راه و ساختمان در بریتانیا بین ۳۳۳۴۵ دلار در سال اول استخدام بعد از فارغ التحصیلی، تا ۱۱۲۰۰۰ دلار در سطح مدیر عامل متغیر است.

مهاجرت به بریتانیا : از سال ۲۰۱۰، نظام مهاجرت به بریتانیا بیشتر بر اساس نیاز شکل گرفته. در همین سال دولت تدابیری را در پیش گرفت تا تعداد آنهایی را که مهاجرت می کنند با آنها که به مهاجرت می روند نزدیک کند. این تدابیر حمایت از نیروی کار داخلی، شامل حال متخصصان خارجی ماهر هم می شود. این اقدامات شامل محدودیت پذیرش برای متخصصان بسیار زبده ( ویزای سطح یک و دو) می شود. لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۱ کوتاهتر شد. در سال ۲۰۱۲ بنا به درخواست بازار و کارفرمایان انعطاف بیشتری در شرایط پذیرش نشان داده شد.

متوسط درآمد در کشور
۴۴۷۴۳ دلار

+30
رأی دهید
-10
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
mehr47 - تهران - ایران
اگه هر جا متخصص مفت خوری و گنده حرف زدن می خوان بگن تا از حوزه علمیه بفرستیم زیادم داریم...
‌چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 16:42
asemanabi1 - اتن - یونان
ای بابا بسه دیگه خیلی ممنون....فهمیدیم
‌چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 18:13
مارتين - تگزاس - امریکا
من مدتی در أروپا بودم اوضاع کار خیلی خرابه دوستانی دارم فوق لیسانس عمران و مکانیک دارن بیکار هستنند پول بیکاری میگیرند. این مطالب بأور نکنید.
‌چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 18:41
Tiz bin 4 - پاریس - فرانسه
اینا همش چرته :::::واسه چی‌ مردمو از خونه و کاشانهاشون آواره می‌کنین
‌چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 19:46
aghaamir - زوگ - سوئيس
بریم سوئیس کار کنیم.
‌چهارشنبه 21 فروردين 1392 - 20:37
asemanabi1 - اتن - یونان
اره ریختن... همین الان کسی اینجا میشناسم با فوق لیسانس معماری داره عملگی میکنه جالبش هم اینه سرکارگرش 1 افغانی بی سواد
‌پنجشنبه 22 فروردين 1392 - 01:21
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
اولا معمولا هر کشوری فقط مدارک خودش رو قبول داره و نهایت چند تا کشور شناخته شده دیگه رو و دوم اینکه همشون سابقه کار تو همون شرکت و زبان در حد مادری رو میخوان.برای همین زیاد کسی دلش رو خوش نکنه به این آمارها.جز یکسری مشاغل مربوط به پزشکی و پرستاری تو مشاغل فنی شانس اینکه کسی پاشه از ایران بره و بهش کار بدن خیلی ضعیفه.مگه از بچه گی یا جوونی اونجا بزرگ شده باشه و خو گرفته باشه با فرهنگ و محیط و روال کار و غیره.و یا واقعا یه نابغه باشه و نمونش نباشه.در ضمن این حقوقهایی که نوشتن مالیتهای ۴۰ تا ۶۰ درصد اروپایی رو هم ازش کم کنید.
‌پنجشنبه 22 فروردين 1392 - 04:26
نظر شما چیست؟